اجرای خدمات مالی در منزل صرفه جویی نیست!!

14
6186

فعلا کرایه جا نمی دهیم و وقتی کارها بیشتر شد به فکر محل می افتیم!

بارها و بارها به علاقمندان ورود به دنیای حسابداری عرض کردم اینکه از یک نقطه باید شروع کنید و برای خودتان مستقل شوید شکی نیست ولی آن نقطه نمی تواند منزل و محل استراحت شما و دیگر اعضای خانواده باشد. ساده تر اینکه کار خدمات مالی را حتی با بهترین قیمت وارد منزل نکنید چون بعد از مدتی باید قیمت بیشتری برای یک سری از آسیبها خرج کنید.

حتی وقتی دوره حسابداران ثروت آفرین را طراحی میکردم اصلا لحظه ای به کار منزل فکر نکردم و به همه حسابدارانی که هدفشان راه اندازی کسب و کار مستقل بوده بطور واضح میگفتم باید فکر محل قرار خود باشید. حتما در گام اول محل ندارید ولی باید از یک نقطه شروع کنید مثل کافی شاپ و دفاتر اشتراکی. دفاتر مشترک به مراتب خیلی خیلی بهتر از نداشتن محل است و می تواند یک پایگاه موقتی برای پروژه های شما محسوب شود.

در بازار کار فعلی افرادی هستند که استخدام شده در شغل حسابداری را دنبال می کنند و در کنار آنها افراد دیگری هستند که چند کار پاره وقت حسابداری جذب کرده اند و هنوز محل خاصی جهت استقرار خود در نظر نگرفته اند.

شما با ورود کار حسابداری به منزل خود بهترین راه انتقال به خانواده را انتخاب کرده اید!

قطعا بعد از مدت زمانی کوتاهی اثرات زیان آور آن را خواهید دید و باید هزینه بیشتری پرداخت کنید!!!

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان استاندارد شماره 4 ( Power Point - PDF )

مخاطب ما حسابدارانی هستند که در کنار کارشان پروژه پاره وقت جذب کرده اند و یا کار پاره وقت حسابداری تبدیل به شغل اصلی آنها شده است!

معمولاً حسابداران درکنار کار ثابتی که دارند ، کار حسابداری در منزل پاره وقتی را قبول کرده و با طرف قرارداد به تفاهم می رسند که در محیط حضور نداشته ، فقط یک روز در هفته برای جمع آوری مدارک و اسناد مراجعه می کنند و در چند سال اخیر ارسال گزارشات به محیط کار نیز از طریق ایمیل انجام می شود .

لازم است به اطلاع شما علاقمندان برسانم که برخی از این دسته مشاغل با مشکل روبرو شده و برخی دیگر هم با شرایط نسبتا” سختی کار را ادامه می دهند . ابتدا قبل از توضیح مشکل شغلی ، مشکل دیگری ممکن است گریبان گیر دوستان حسابدار گردد ، و آن بوجود آمدن استرس و در ادامه آن ناهنجاری های رفتاری در محیط خانوادگی آنان می باشد. من قصد تحلیل رفتارهای جامعه شناسی و روانشناسی ندارم ، همین قدر دیدم و می دانم که اغلب مجریان کار حسابداری در منزل با این گونه مشکلات روبرو هستند و فقط قصد اطلاع رسانی دارم .

و اما مشکلات شغلی این رشته بیشتر از عدم حضور حسابداران در کارهای پاره وقت و پاسخگویی به موقع در برابر سوالاتی است که در لحظه برای کارفرمایان پیش می آید ، به عنوان مثال مغایرت حسابها بین کارفرما و همکاران و نبود حسابدار بعنوان کارشناس حساب از این قبیل مسائل را شامل می شود و کارفرما با توجه به داشتن یک حسابدار ، خلاء حضور او را بخوبی احساس می کند ، از دیگر مشکلات می توان به ارائه بموقع گزارشات بدهکار و بستانکار و یا دیگر گزارشات اشاره کرد .

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان 418 اسلاید اصول حسابداری1(ویژه دانشجویان)

من در دوره حسابداران ثروت آفرین خیلی تاکید کردم و هنوز هم بر روی آن پافشاری می کنم ، یکی از شرایط کسب عنوان حسابدار حرفه ای به روز بودن است ، شاید از نظر دانش به روز باشید ، ولی تا وقتی که در شغلتان به روز نباشید نمی توانید آنگونه که شایسته شماست خودتان را به دیگران اثبات کنید . اگر مشتریان از شما ناراضی نباشند نمی توانید سوابق محکمی را در آرشیو کاری خود به ثبت برسانید .

دوستان عزیز توجه داشته باشید کارهای پاره وقت حسابداری و مالی برای کانال های نظارتی و کنترلی کارآیی دارد و در اجرای امورات حسابداری تمام وقت در جایگاه پاره وقت ، چه در منزل و چه در محیط کاری ، چیزی جز خستگی و کم کردن ارزشهای کاربردی شما ندارد .

برای حرفه ای شدن و جمع آوری سوابق کاری بجای حسابداری در منزل، راه های بهتر و راحتتری هم هست که شما را به منزلگاه بالای رشته حسابداری می رساند .

چگونه محکم شروع کنم؟

14 دیدگاه ها

  • باسلام خدمت شما کاربر محترم
   در پاسخ به شما ذکر این مطلب ضروری است:قطعا تمام شرکت ها با یکی از نرم افزارهای حسابداری امور مالی خود را انجام می دهند و تمام نرم افزارهای حسابداری قفل دارند که به سرور متصل می شود.برای اینکه شما امور مربوط به حسابداری را در منزل انجام دهید قطعا نیاز به قفل حسابداری برای ورود به سیستم خواهید داشت و کارفرمایان شرکت های بزرگ قطعا این ریسک را نمی پذیرند که امور مالیشان در خارج از شرکت انجام شود.شما می توانید امور حسابداری مربوط به یک واحد کوچکتر مثلا یک مغازه را انجام دهید ولی نیاز هست برای چند ساعت در آنجا حضور داشته باشید.تحریر دفاتر از جمله مواردی است که برای کار در منزل به شما توصیه می کنم و یا ارسال اظهارنامه های ارزش افزوده و گزارشات ۱۶۹ و اظهارنامه عملکرد.هرچند برای انجام این موارد به خصوص اظهارنامه عملکرد بایستی چندین نوبت تجربه ارسال را داشته باشید.آگهی های استخدامی جهت امور پاره وقت نیز به شما توصیه می شود.می توانید با مرور آگهی های استخدامی به هدف خود برسید ولی قطعا باید در مواردی که ذکر شد اشراف کامل داشته باشید که بتوانید امور محوله را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.شما همچنین می توانید پروژه های مختلفی دریافت نمایید با توجه به اینکه در زمینه حسابرسی تجربه دارید قطعا دارای تجربیات ارزشمندی هستید که می تواند کارفرما را یاری نماید.تیم پرشین آرزوی موفقیت شما را خواستار است.موفق باشید.

 1. با سلام و عرض خسته نباشید
  ممنون از مطالب مفیدتون . البته در این حجم کار وقوع اشتباه هم اجتناب ناپذیره .
  جهت اصلاح مطلبی که در پاسخ به خانم امیری ذکر فرمودید لازم به یادآوری است
  حساب جاری شرکاء حسابی است که صرفا جهت دریافت ها و پرداخت های نقدی شرکاء و سهامداران با شرکت استفاده می گردد.
  حساب جاری شرکاء یک حساب با ماهیت دوگانه بستانکار و بدهکار می باشد. بدین معنی که یکبار زیر مجموعه حساب کل سایر حسابهای دریافتنی و یکبار زیر مجموعه حساب کل سایر حسابهای پرداختنی تعریف می گردد.در واقع در بستانکار بودن این حساب نشان دهنده بدهکاری شرکت به سهامداران است و بدهکار بودن این حساب نشان دهنده بدهکاری سهامداران به شرکت است.
  این حساب یک حساب کمکی برای حسابداران بشمار می رود که تبادل مالی میان شرکت وشرکاء را نشان می دهد و در اکثر کدینگ ها در هر دو طرف وجود دارد.
  برخی از شرکتها و موسسات از این حساب جهت رد گم کردن درامدها استفاده می کردند که باعث بالا رفتن حساسیت کارکنان سازمان امور مالیاتی نسبت به فعالیت بیش از اندازه این حساب گردیده است .
  موفق باشید

 2. سلام باتوجه به خطی از مقاله مبنی بر
  برای حرفه ای شدن و جمع آوری سوابق کاری راه های بهتر و راحتتری هم هست که شما را به منزلگاه بالای رشته حسابداری می رساند
  من ۷سال سابقه کار حسابداری دارم راستش از جابجایی خسته شده ام ولی پیشرفت در کار حسابداری رو مدیون
  جابجایی هام میدونم الان مدت ۳سال است که درشرکتی ثابت مانده ام وجابجا نشده ام
  از این نظر میدونم که رشدی نخواهم کرد وآینده ای برایم نخواهد داشت راستش نمیدونم باید چیکارکنم جابجایی برای من مثل یک تابو شده وچون در شرکتی که مشغول هستم همکاران خوب وبااخلاقی دارم ترجیح میدم جابجانشم وعدم رشد رو بپذیرم درعین حال از کارهای باحجم زیاد که معمولا بهم ریخته هم هستند وآدمهای بی منطق وزورگو هم خسته شده ام چون میدونم هرجابرم بااین مشکلات روبرو میشوم واقعا نمیدونم باید چیکارکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  لطفا در مورد راهای بهتر وراحتتر برای حرفه ای شدن و جمع آوری سوابق کاری توضیح بدهید

  • سلام کاربر گرامی
   یکی از مهمترین دلایل عدم پیشرفت حسابداران در مکانهای ثابت همین خستگی و یکنواخت شدن است . در صورتی که شما می توانید در کنار همین کار ثابت حرکتها ی مقتدرانه ای انجام دهید . به طوری که درآمد شما از این کار کوچکترین بخش درآمدزایی شما از دیگر کارها و پروژه های مالی خواهد شد. برای رسیدن به این جایگاه روش و تکنیکهای زیادی وجود دارد که مهمترین آنها را می توانید در همین سایت مطالعه کنید.
   کافی است ، ( موفقیت در حسابداری ) را در بالای سایت و در قسمت جستجو وارد کنید و مهمترین مقاله ها رو در این زمینه مطالعه فرمایید.
   موفق و پیروز باشید .

 3. سلام و خسته نباشید به شما
  من سرفصل حسابها رو در سیستم حسابداری مشکل دارم مثلا” نمیدونم جاری شرکاء رو در دارایی جاری می آوریم یا بدهی جاری .میتونید یه تفکیکی از سرفصل حسابداری به من ارائه بدین که من وقتی میخواهم یک حساب ایجاد کنم دچار مشکل نشم ..با تشکر از شما

  • سلام کاربر گرامی سرکار خانم امیری
   حساب جاری شرکاء ، یک حساب ترازنامه ای است که دارای ماهیت بدهکار بوده و جزء معین حساب کل بدهیهای جاری است .
   شما هم برای تعریف کدینگ باید با تفکیک نوع حساب ( ترازنامه ای ، سود و زیان ، انتظامی ) و با شناخت ماهیت حسابها و قراردادن در حسابهای کل مربوط ، بهترین کدینگ را تعریف کنید .
   حسابهای ترازنامه ای شامل ( دارائی جاری ، دارائی غیر جاری ، بدهی جاری ، بدهی بلندمدت و حقوق صاحبان سهام ) است .
   حسابهای سود و زیان شامل ( فروش و درآمدها ، هزینه های تولید ، فروش ، مالی ، و اداری ) می باشد .
   شما با شناسایی ماهیت حسابها به راحتی می توانید حسابهای معین را تعریف کنید .
   موفق باشید .

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here