در شغل حسابداری کدام بخش پولسازتر است؟

6
1877

شغل حسابداری

شغل حسابداری 

تا حالا به این موضوع فکرکرده اید در کدام بخش از شغل حسابداری می توانید درآمد بیشتری کسب کنید؟ اغلب حسابداران اینطور برداشت می کنند که اگر پروژه بیشتری جذب کنند درآمد آنها بیشتر می شود و یا اگر یک حسابرس شوند و یا دارنده یک شرکت حسابداری. همه اینها بسیار عالیست ولی اگر با دیگر بخش های پولساز رشته حسابداری بیشتر آشنا شوید متوجه خواهید شد که منابع درآمدی دیگری نیز به جز این موارد وجود دارد!

با برون سپاری مالی بیشتر آشنا شوید!

مجموعه فعالیتهای مرتبط امور مالی شرکتها و موسسات است که به صورت برون سپاری به حسابدار و یا شرکتهای مالی و حسابداری طی شرایط و ضوابطی واگذار می شود و معمولاً بصورت قراردادهای پیمانکاری و ساعتی – انفرادی اجرا می گردد. اجرای پروژه های مالی به دو قسمت اصلی تقسیم بندی شده و ممکن است هر دو قسمت در یک قرارداد و یا بصورت مجزا منعقد می شود . پروژه های مالی و پروژه های مالیاتی . هر بخش از این پروژه ها دارای حالت ها و روش مختلفی می باشد که باید با توجه به نوع در خواستهای کارفرما بصورت کاملاً مشخص مذاکره و اجرا شود.

جایگاه اجرایی حسابداری در بازارکار 

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

• حسابرسی داخلی
• سرپرستی امور حسابداری بدون مقیم شدن
• سرپرستی حسابداری از طریق حضور تیم اجرایی
• حسابداری آنلاین و تحت وب
• کنترل اسناد حسابداری و نیروی مستقر در امور مالی
• حسابداری انفرادی بصورت نیمه وقت
• حسابداری تمام وقت و مدیریت مالی
• مشاوره مالی و امور تولید و فروش
• برنامه ریزی و پیاده سازی سیستم حسابداری با نرم افزار
• برنامه ریزی و پیاده سازی سیستم حسابداری بدون نرم افزار
• طراحی فرمول تولید و نرم افزار حسابداری اختصاصی
• پروژه های مالی

این مطلب را هم بخوانید:  شغل حسابداری در بایرن مونیخ یا منچستر؟

شغل حسابداری

 

پروژه های مالی خاص : از آن دسته پروژه های خاص است که می تواند درآمدزایی بالایی را در یک بازه زمانی رقم بزند و دستیابی به آن مشکل تر از بقیه پروژه هاست ، دلیل آن محدودیت متقاضی و حساسیت اجرای پروژه است ، کلاس کار نسبتاً بالایی دارد و به لحاظ اعتباری هم می تواند نقش مکملی در شخصیت یک حسابدار داشته باشد . از نمونه های آن می توان به مدیریت و کنترل مالی سریال های تلویزیونی ، رادیویی ، فیلم سینمایی ، برنامه های تولیدی رسانه های دیجیتالی .

بهینه سازی سیستم های حسابداری :  از پروژه های خیلی سنگین بشمار می رود و طرف متقاضی شما شرکتهای هلدینگ ، نمایندگی های شرکت های خارجی و شرکتهای بزرگ نفتی هستند . اجرای پروژه شامل تحلیل سیستم ، فاینانس ، اتوماسیون اجرایی آنها طبق ایزو ، پیاده سازی شبکه تحت نتورک و در نهایت سیستم حسابداری پیشرفته به همراه سرور می باشد. شخصی ( حقیقی یا حقوقی ) که به عنوان تحلیل گر مالی با این شرکتها روبرو می شود باید به تمامی آیتم های ذکر شده تسلط داشته باشد و بتواند با لینک شدن با همکاری یک شرکت برنامه نویسی حرفه ای ، نرم افزار اختصاصی حسابداری و اتوماسیون داخلی کاربردی و خیلی خوبی را پیاده سازی نماید. در حقیقت سیستم های حسابداری یک شبکه مالی متصل است که از طریق یک مرکز کنترل و پشتیبانی می شود.

حسابداری انفرادی  : از پروژه های بسیار رایج بین حسابداران است که می تواند از دوره دانشجویی و حتی کارآموزی آغاز شود . در این پروژه ها ، متقاضی معمولاً فاقد نیروی حسابدار و یا دارای نیروی اپراتور نرم افزار حسابداری می باشد . در مجموع درآمد این دسته از متقاضیان خیلی بالا نبوده و هدف آنها از انعقاد قرارداد ، کنترل اشتباهات اپراتور امور مالی ، اجرای صحیح قوانین مالیاتی و ثبت دفاتر قانونی می باشد . معمولاً حسابداران بصورت انفرادی اجرای این نوع پروژه ها را عهده دار می شوند .

این مطلب را هم بخوانید:  متاسفانه اشتباه شما غیر قابل بخشش است!

حسابداری آنلاین و تحت وب : نوعی اجرای پروژه در محیط مجازی و بصورت شبکه اینترنتی می باشد . متقاضیان اصلی این نوع قراردادها اشخاصی هستند که دارای چندین شعبه فعالیت تجاری در یک شهر ، استان ، داخل و یا خارج از کشور می باشند. مدیر پروژه از طریق ریموت و یا وب کلیه اسناد ، خریدها و فروش های ثبت شده در شعبه را در دفتر مرکزی کنترل کرده و گزارشات و صورته ای مالی تلفیقی را تنظیم و ارائه خواهد کرد.

سرپرستی امور حسابداری بدون مقیم شدن : بصورت خلاصه مدیریت مالی غیر حضوری است . معمولاً شرکتهای مالی و حسابداری سکان دار اصلی این پروژه ها هستند . البته مشتریان این نوع پروژه ها از لحاظ اعتباری سختی طی شدن فرآیند اجرای آن را قبول می کنند . دلیل سختی آن است که بیشتر کارفرمایان باید اسناد مالی خود را جهت ثبت و تحلیل به شرکتهای مالی و حسابداری منتقل کنند .

در ادامه ….

شغل حسابداری

سازمان امور مالیاتی و در کل قوانین مالیاتی مشاغل اصلی ترین نقش را در تشکیل انواع پروژه های مالیاتی ایفا می کند . با ظرافت آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی انواع قوانین مالیاتی و ازدیاد ثبت شرکتها و در کل فعالیت های تجاری ، سازمان امور مالیاتی از طریق این دستورالعمل ها به همراه سامانه های متنوع قصد کنترل این ترافیک مالیاتی را دارد . از این رو بازار کار این بخش از کار حسابداری در گرایش های مالیاتی خیلی داغ شده است و باعث بوجود آمدن مدل های مختلفی از این رشته شده است .

 پروژه مالیاتی 

• مدیریت مالی در اجرای قوانین مالیاتی
• پیاده سازی اصول استاندارد قوانین مالیاتی
• راهکارهای کاهش قانونی مالیات
• مشاوره مالیاتی خصوصی
• مشاوره مالیاتی قراردادها و معاملات
• مدیر اجرایی مالیاتی
• حسابرسی مالیاتی

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان استاندارد شماره 7 ( PDF )

برای اینکه بیش از این حوصله شما دوستان عزیز سر نرود دو مورد از این مدل را برای شما توضیح می دهم .

مشاور مالیاتی خصوصی: بطور خیلی خلاصه وکلای مالیاتی اشخاص و شرکتها می باشند که با انعقاد قرارداد در یک سال مالی ، کلیه فرآیند مالیاتی را عهده دار خواهند شد . از مهمترین وظایف مشاوران آزاد ، شرکت در کمیسیون های حل اختلاف ، پیگیری های برگ تشخیص مالیاتی ، بخشش جرائم ، استرداد مالیات و ارائه راهکارهای کاهش مالیات می باشد . دلیل انتخاب واژه آزاد ، پذیرش چندین پروژه در یک بازه زمانی توسط مشاوران می باشد.

مدیریت مالیاتی : مدیران اختصاصی مالیاتی هستند که بصورت دائمی در شرکت های بزرگ حضور دارند و با پیگیری لحظه به لحظه کلیه فعالیتهای مالیاتی شرکت ، کنترل اجرای قوانین را عهده دار هستند . و بصورت تمام وقت در حال مشاوره دادن و بررسی موضوعات مالیاتی خواهند بود . دستمزد این پروژه ها به لحاظ ایفای نقش خیلی مهم و مسئولیت بسیار بالا ، زیادتر از حد معمول بود و معمولاً از ۴ یا ۵ میلیون در ماه آغاز می شود .

در پایان برای همه فعالانی در کلیه بخش ها مالی حضور دارند ، همینطور برای شما کاربرانی عزیزی که در ابتدا و اواسط راه قراردارید آرزوی موفقیت . پیروزی دارم و این نکته را یادآوری می کنم که مهمترین شرط پیروزی به روز بودن و مطالعه بی وقفه است .

6 دیدگاه ها

 1. با سلام و عرض ادب یک سوال داشتم اگر امکانش هست جواب دهید .
  با توجه به خذف مالیات ماده ۱۰۴ ما الان پیمانکارهای جزء مثل گچ کار و کاشی کارو غیره داریم . این قراداد هارو چگونه عمل کنیم ( چگونه دردفتر ثبت و چگونه در گزارش فصلی درج نماییم و آیا لازم هست که به اداره امور مالیاتی اعلام نماییم ؟) با سپاس فراوان رنجبر

  • سلام کاربر گرامی
   این قانون از سال مالی ۹۵ اجرایی می شود و فقط مالیات تکلیفی لحاظ نمی شود و بقیه موارد به قوت خود باقیست از جمله اعلام صورت وضعیت در سامانه و ارائه یک نسخه از قرارداد به حوزه مالیاتی و همچنین ثبت در اظهارنامه ارزش افزوده

 2. باسلام
  من درخواستی از شما دارم اگرلطف کنید در موردکدینگ یک توضیح کمی بدهید این که چطور باید این کار را کرد و آیا کدینگ برای ارگانهای مختلف فرق می کند یا نه مثلاکدینگ یک ارگان تولیدی با یک ارگان خدماتی فرق میکند و اگر لطف کنید جواب این سوالات را به همراه یک نمونه کدینگ به ایمیل من ارسال کنید.با تشکر از شما

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here