دانلود رایگان اکسل حقوق و دستمزد سال ۹۶

اکسل حقوق

یکی از فایل های کاربردی حسابداری فایل اکسل دستمزد است که در بیشتر ایام سال حسابداران از آن استفاده میکنند. اطلاعات پرسنلی به همراه روز های کارکرد پرسنل و حقوق و مزایای پرداختی به آن ها اطلاعاتی است که در این فایل باید وجود داشته باشد.

استفاده از اکسل در حسابداری به محاسبات سرعت میدهد و باعث افزایش دقت حسابداران میشود. از این جهت برای شما فایل دانلودی اکسل دستمزد و مزایا سال۹۶ را آماده کردیم و در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم تا با نحوه محاسبه حقوق و دستمزد پرداختنی به پرسنل در سال ۹۶ آشنا شوید.

میزان معافیت مالیاتی حقوق در سال ۹۶

در سال گذشته صحبت هایی مبنی بر یکسان سازی مالیات حقوق کارکنان انجام شد ولی تا این لحظه بخش نامه های این موصبه ابلاغ نشده از این جهت فرض بر این است که مالیات حقوق در سال ۹۶ بر اساس همان معافیت حقوقی سال ۹۵ ( همان ۱۳۰۰۰۰۰ ریال ۱۰درصد است) و در صورتی که این مصوبه بدون تغییر ابلاغ شود  میزان آن به ۱۵۰۰۰۰۰ ریال تغییر میکند.

نحوه محاسبه اضافه کاری

همچنان اضافه کاری یکی از سوالاتی است که خیلی زیاد در بین حسابداران رد و بدل می شود . استفاده از نیروی انسانی مازاد بر ساعت تعیین شده طبق قانون اداره کار و بر اساس توافق طرفین که معادل ۴۰ درصد اضافه بر نرخ مزد عادی می باشد. مثلا اگر حقوق روزانه ۲۰۰۰۰ریال باشد، نرخ اضافه کاری ۳۸۱۸ ریال در هر ساعت منظور میشودو شامل محدودیت در ساعت ( حداکثر ۴ ساعت در روز و ۱۳۵ساعت در ماه) می باشد.

این مطلب را هم بخوانید:  اقلام مخفی ترازنامه و صورت سود(زیان)

در این فایل سعی شده تا یکی از تکنیکهای حسابداری بصورت کلیبا موضوع محاسبه حقوق پرداختی به کارکنان در سال ۹۶ بیان شودولی برای اطلاع دقیق از فنون و نکات بیشتر شغل حسابداری  میتوانید از دوره های غیر حضوری صفر تا صد آموزش حسابداری  استفاده کنید.

 

فیلم آموزشی اکسل حقوق و دستمزد سال۹۶

 

 دوره  آموزشی  صفر تا صد حسابداری

 

 

 

 

برای دریافت فایل اکسل جدول حقوق و دستمزد سال‌ ۹۶ فرم زیر را تکمیل نمائید.

فیلم ویدئویی کارگاه اصول و فنون تهیه و تنظیم حقوق، دستمزد و بیمه

هدف ما پیشرفت همه حسابداران و تسلط کامل شما در کلیه ی امور مالی است.

سربلند باشید

144 پاسخ

 1. با سلام و عرض ادب
  یه سوال از حضورتون دارم ، آیا حق خواروبار که معادل ۱۹۰ هزار تومن در سال ۹۸ تعیین شده ، مشمول بیمه میباشد یا خیر؟
  من بعضی شرکتها رو دیدم که فقط حق مسکن رو مشمول بیمه میدونن و خیلی جاهای دیگه هم خواروبار و هم مسکن رو مشمول میدونن…. خواستم نظر شمارو هم بدونم .
  سپاسگزارم

  1. حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه:
   حقوق، دستمزد و کارمزد
   پورسانت و اضافه کار
   مزد ایام تعطیل و مرخصی
   اضافه کار، شب کاری و نوبت کاری
   فوق‌العاده خارج از مرکز
   فوق‌العاده انجام کارهای سخت و زیان آور
   کمک هزینه خواربار و مسکن
   مزد ایام تعطیل و مرخصی استحقاقی
   فوق‌العاده‌های ثابت و مانند آن‌ها
   پاداش به جز مواردی که مشمول کسر حق بیمه نیست
   با توجه به موارد ذکر شده آنچه به عنوان مزایای مشمول بیمه می‌باشد ارتباطی با نقدی یا غیر نقد بودن آن ندارد و بن خواربار و بن نقدی کارگری هم جزو موارد مشمول بیمه می‌باشد.

 2. سلام روزتان بخیر
  حقوق یک نگهبان که ساعت کاری ایشان نوبت کاری ۱۲ ساعته است طبق قانون اداره کار چگونه محاسبه می شود چه فرمولی داره ممنون میشم

 3. با سلام و خسته نباشید
  امکان داره فایل اکسلی محاسبه حقوق و دستمزد ۹۷ رو واسم ایمیل کنید
  اگر امکان داره فایل باز باشه بتونم داده وارد کنم
  با تشکر

 4. با سلام در صورت امکان فایل حقوق و دستمزد سال۹۷ تحت اکسل بصورت باز . بدون قفل برایم ایمیل بفرمایید ببخشیدها حمل بر پر رویی نباشه ممنونم

 5. با سلام و خسته نباشید
  امکان داره فایل اکسلی محاسبه حقوق و دستمزد ۹۷ رو واسم ایمیل کنید
  اگر امکان داره فایل باز باشه بتونم داده وارد کنم
  با تشکر

 6. سلام لطفا برای من توضیح بدین یه نفر که باید طبق \ایه حقوقی وزارت کار براش بیمه تامین اجتماعی رد بشه دقیقا با چه مبالغی داخل لیست بیمه ثبت بشه لطفا به من نمونه ای شبیه همون نرم افزار تامین اجتماعی بدین . خیلی ممنونم

  1. با سلام
   در سال ۹۷ پایه حقوق اداره کار روزانه ۳۷۰۴۲۳ ریال می باشد که در لیست حقوق و بیمه به ازای تعداد روز کارکرد قابل محاسبه می باشد.سایر مزایا از جمله بن و مسکن و … نیز بایستی پرداخت گردد.

  1. با سلام
   در صورتی که پرسنلی به صورت پارت تایم و یا ساعتی کار کنند بایستی کلیه حقوق و مزایا و بیمه آنها به نسبت ساعت کارکردشان محاسبه و پرداخت گردد

   1. خیر ، برای کسی که کسر کار داره مزایا و بیمه میبایست طبق کارکرد براش محاسبه بشه . مثلا اگه کسی ببجای ۳۰ رو کارکرد ۱۵ روز کارکرد داشته باشه ، هم بیمه ایشون و هم مزایا شامل : حق مسکن از ۴۰هزارتومن به ۲۰تومن تقلیل پیدا میکنه ، خواروبار از ۱۱۰هزارتومن به ۵۵هزار تومن تقلیل پیدا میکنه. مدیریت محترم سایت ، اگه اشتباه میکنم لطفا تصحیح بفرمایید.

 7. اقا این محاسبه حق اولادتون اشتباهه شما حسابدارین؟اصن از حسابداری سر در میارید؟حق اولاد به دو فرزند تعلق میگیره نه به پنج فرزند،بلد نیستید چرا مردمو علاف میکنید؟واقعا متاسفم

  1. سلام به شما. ضمن آرزوی موفقیت برای شما لازم است بیان کنم برای پیشرفت بهتر است اطلاعاتتان را به روزرسانی نمایید با اطلاعات قدیمی فقط به مشکل برخواهید خورد. متن بخشنامه حذف محدودیت پرداخت حق اولاد برایتان ارسال میشود.
   ۱- زمان لازم الاجرا شدن ماده واحده قانون اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده با توجه به ماده (۲) قانون مدنی، ۱۵ روز بعد از انتشار این قانون در روزنامه رسمی یعنی ۱۳۹۲/۰۴/۲۹ می‌باشد.

   ۲- با توجه به آن که فراز نخست ماده واحده مذکور، کلیه محدودیت های مقرر در قانون تنظیم خانواده و جمعیت مصوب ۱۳۷۲/۰۲/۲۶ و اصلاحات آن و سایر قوانین که براساس تعداد فرزند برای والدین شاغل یا فرزندان آنها ایجاد شده است، لغو نموده است و با عنایت به اطلاق عام به کار رفته در متن ماده واحده مذکور و قرار داشتن ماده (۸۶) قانون تامین اجتماعی در دامنه مقرراتی که محدودیت هایی براساس تعداد فرزندان برای والدین شاغل یا فرزندان آنان ایجاد کرده است لذا محدودیت مقرر در ماده (۸۶) که پرداخت عائله‌مندی را صرفا تا دو فرزند مشخص کرده است منتفی محسوب و کارفرمایان مکلفند با احراز سایر شرایط مقرر در ماده مزبور به کارگران خود به ازای هر فرزند و بدون محدودیت در تعداد فرزندان کمک عائله‌مندی پرداخت نمایند.

   ۳- با توجه به قسمت اول ماده (۴) قانون مدنی ناظر بر اثر فوری قانون، از زمان لازم الاجرا شدن این قانون به هر کارگر اعم از زن یا مرد بابت تمامی فرزندانش که شرایط مقرر در ماده (۸۶) قانون تامین اجتماعی را دارا باشند کمک هزینه عائله‌مندی تعلق میگیرد اعم از اینکه فرزندان بعد از تاریخ تصویب و لازم الاجرا شدن این قانون به دنیا آمده باشند و یا اینکه تاریخ به دنیا آمدن آنان قبل از این تاریخ باشد.

   از طرف اسماعیل ظریفی آزاد – مدیر روابط کار و جبران خدمت

    1. سلام به شما دوست عزیز
     تا این لحظه بخشنامه جدیدی برای تغییر حق اولاد در سال ۹۷ ارائه نشده است.
     مورد دوم اینکه کجا در خصوص جعلی بودن بخشنامه قبلی و تکذیب بخشنامه برداشتن محدودیت تعداد فرزند مطلب مطالعه کرده اید؟چنین مطلبی صحت ندارد.
     در صورتی که شما بخشنامه جدیدتری دارید لطفا ما را هم در جریان قراردهید.
     موفق و پیروز باشید

  1. سلام دوست عزیز. فیش حقوقی در سازمان ها متفاوت است از این جهت ما تنها به قانون کار که اکثر شرکتها از آن پیروی میکنند اشاره میکنیم. پیشنهاد خوبی بود. حتما رسیدگی به درخواست شما انجام میشود.

 8. سلام
  روزتون بخیرو نیکی
  خسته روزگار نباشین

  تبریک سال نو و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

  لطفاً هنگام تهیه فایل اکسل حقوق ۹۷ محاسبه مواردی چون شب کاری، تعطیل کاری و نوبت کاری را هم ملاحضه بفرمایین.

  با تشکر
  ایام به کام و به نام

  1. سلام دوست عزیز. سال نو مبارک. سالی سرشار از برکت برایتان آرزومندم. هنوز که بخشنامه ای مبنی بر اعلام مزد ۹۷ ارائه نشده است ولی به محض ابلاغ اکسل حقوق ۹۷ هم طراحی خواهد شد. موفق باشید.

 9. عرض سلام و تشکر فراوان بابت مطالب مفیدتان
  میخواستم بدونم آیا افزایش آیتمهای حقوق ۹۷ اعلام شده یا خیر؟ و اینکه اگر زحمتی نیست فایل محاسبه حقوق (باتوجه به تغییرات ۹۷) را هم برای استفاده دوستان بر روی سایت قرار بدید. باتشکر

  1. سلام دوست عزیز منتظر اعلام اداره کار برای حقوق ۹۷ هستیم و در اولین فرصت اکسل حقوق ۹۷ برای استفاده بر روی سایت قرار خواهد گرفت

 10. ضمن عرض سلام و تشکر از همکاران گرامی بویژه سرکار خانم خیری
  لطفاً فایل باز حقوق و دستمزد که تنها فرمول نویسی شده و قابلیت ورود و اصلاح اطلاعات در همه ستونها وجود داشته باشد برای اینجانب ارسال فرمایید.
  با سپاس

 11. سلام خسته نباشید
  در یک ستون اکسل جمع حقوق و مزایا برای ۴ رکورد رو دارم.
  در ستون بعدی با عنوان مالیات بوسیله فرمول if میخوام این شرایطو اعمال کنم.
  جمع حقوق و مزایا بیشتر از ٣٠٠٠٠٠٠٠ ریال = ١٠ درصد مازاد حقوق از ٧٠٠٠٠٠٠ ریال + ٢٠ درصد مازاد حقوق از ١۵٠٠٠٠٠٠ ریال
  هرکاری میکنم فرمولم درنمیاد لطف میفرمایید راهنمایی کنید؟

  1. سلام دوست عزیز. این فرمول در اکسل دانلودی این پست قرار دارد و به صورت فرمول های شرطی اکسل طراحی شده به صورتی که اگر رقم حقوق مشمول مالیات از معافیت حقوق سالانه بیشتر باشه در نرخ اول ضرب خواهد و اگر از ۵برابر معافیت مالیات حقوق همان سال بیشتر شود با نرخ دوم محاسبه خواهد شد.

 12. عرض سلام و خسته نباشید
  سوالی برام پیش اومده .
  توی فایل اکسل حقوق و دستمزد سال ۹۶ ، ارقام ردیف اول که خودتون به عنوان مثال پر کردید با بقیه ردیفها نمیخونه .
  منظورم اینه که با تعداد روز و حقوق پایه و اضافه کار و … یکسان ، حقوق خالص و ناخالص و مالیات و بیمه و … ردیفها متفاوت میشه .
  ممنون میشم اگر برام توضیح بدید که چرا اینجوریه .

 13. سلام من حراست یک شرکت هستم وهرروز بطور ثابت ۱۲ساعت کار میکنم اما حقوق ما مطابق قانون کار نیست لطفا اگه امکان داره حدودا بگید حقوق یک ماه با ۳۶۰ساعت در ماه با یک فرزند وبا حق شیفت ۱۵ شب ۱۵ روز چند درمیاد

  1. سلام کاربر عزیز. اولا قراردادی که منعقد شده باید بررسی شود چرا که توافق بین شما و کارفرما اهمیت دارد. قانون کار اعلام داشته که برای ۸ ساعت کار روزانه در سال ۹۶ ۳۰۹۹۷۷ ریال حقوق روزانه حساب شود بیشتر از این ساعت اضافه کاری حساب میشود.نحوه محاسبه ۴۰ درصد اضافه کاری در لینک زیر قرار دارد. برای هر فرزند هم عائله مندی ۳برابر حقوق روزانه در نظر گرفته شده است. برای حق شیفت هم اگر عصر و شب و یا صبح و شب باشد ۲۲.۵% حق شیفت به آن تعلق خواهد گرفت البته مالیات حقوق و حق بیمه سهم کارفرما نیز باید محاسبه و کسر گردد.

  1. سلام مجدد به شما کاربر عزیز. برایتان ارسال شد در صورت عدم دریافت با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۱ داخلی ۵ تماس حاصل نمایید. سپاس از همراهیتان

 14. با سلام و خسته نباشید
  یه سوال درباره نحوه تبدیل مرخصی ساعتی به روز داشتم.
  مثلا کسی که ۵ روز و ۲۴۰ دقیقه مرخصی داشته.مرخصیش چه عددی میشه؟نحوه محاسبه به چه صورته؟ایا باید ۲۴۰ رو تقسیم بر ۶۰ کرد و عدد بدست اومده رو تقسیم بر ۷.۳۳ کرد؟که در این مثال مرخصی میشه ۵ روز و ۵ ساعت؟به این صورت(۵.۵)
  بعضی جاها گفته شده از ۴ ساعت بیشتر مرخصی یک روز حساب میشود ،میخواستم بدونم از چند ساعت به بعد مرخصی نصف روز و یک روز کامل حساب میشود؟
  با سپاس فراوان از راهنمایی های همیشگیتون

  1. سلام دوست عزیز در همان اکسلی که از این مطلب دانلود نمودید و در شیت اول در قسمت قوانین پایه تعداد مرخصی روزانه و ساعتی مشخص شده است. در کل ۲۴۰دقیقه برابر با ۴ ساعت است و مرخصی شما ۵روز و ۴ساهت میباشد.

 15. سلام ممنون از اطلاعات مفیدی که ارائه دادید ولی من میخواهم تغییراتی اعمال کنم که متاسفانه نمیشود مثلا اسم ماه عوض نمیشود و اکسل خطا میگیرد و اجازه این کار را نمیدهد لطفا راهنمایی بفرمائید

  1. سلام کاربر عزیز قسمت هایی که اکثرا مورد درخواست دوستان و نیازمند تغییرات بوده، قفل نیست اما دیگر موارد قفل گذاری شده است و به صورت یک فایل رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است. سپاس از همراهی شما موفق باشید

 16. باسلام سیستم را دیدم اشتباه است ۱- قسمت بن وحق اولاد ماهانه است نه روزانه ۲- به طبع مالیات وبیمه را هم اشتباه محاسبه میکند با تشکر

  1. سلام کاربر عزیز. ممنون از همراهی شما . در مورد ماهانه بودن این مزایا باید عرض کنم که آیا کسی که ۱۰روز در ماه کار کرده با کسی که ۳۱ روز ماه را کامل کارکرد داشته به یک میزان باید حق بن دریافت کنند؟ قطعا اینگونه نیست و به میزان کارکرد بایستی این مزد پرداخت شود.

 17. سلام ایا جدول حقوق ۹۶ بر اساس حداقل در یک روز به شکل جدول زیر است لطفا راهنمایی فرمایید
  پایه حقوق (بامبنای ۳۰ روزه) ۳۰۹,۹۷۷
  کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار (حق بن کارگری) ۳۶,۶۶۷
  کمک هزینه مسکن ۱۳,۳۳۳
  مزد سنوات ۱۷,۰۰۰
  مزایای پایان کار (سنوات خدمت) ۲۵,۸۳۱
  حق شیفت ۱۰%- در ازای ۳۰ روز شیفت صبح و عصر ۳۰,۹۹۸
  جمع ۴۳۳,۸۰۶

  1. سلام کاربر عزیز. روزانه ۳۰۹۹۷۷ مبلغ ۱۱۰۰۰۰۰ ریال بابت حق بن در ۳۰ روز مبلغ ۴۰۰۰۰۰ ریال برای حق مسکن در ۳۰ روز سنوات روزانه ۱۷۰۰۰ حق شیفت ۱۰ درصد نوبت کاری صبح و عصر + صبح و عصر شب ۱۵ % همچنین عصر و شب یا صبح و شب ۲۲% است . لینک زیر به شما کمک میکند اطلاعات بیشتری را دریافت نمایید:
   http://persianhesab.com/5-تمرین-کاربردی-برای-یادگیری-اضافه-کاری/

 18. با عرض سلام و خسته نباشید
  کارمند شرکت بازرگانی هستم و بمدت ۶.۵ سال در یکی از بنادر جنوب کشور بعنوان نیروی غیر بومی مشغول بکار بودم بنا به دلایلی از قبیل قطع همکاری کشور خریدار و تعطیل شدن انبار های شرکت مجبور به بازگشت به شهر خود شدم و در حال حاضر در قسمت مالی مشغول بکارم. اخرین حقوق دریافتی در محل کار قبلیم ۳م بوده و مزایایی از قبیل خانه و ماشین نیز در اختیار داشتم. که اکنون با توجه به شرایط کاری جدید خواستم بدونم تا چه مقدار کسر حقوق و مزایا شامل حال من میشود.
  با تشکر از زحمات شما

  1. سلام کاربر عزیز سپاس از همراهی شما ساعت کار حیطه وظایف و مسئولیت ها و ماهیت شرکت مشابه هم هستند؟ ارتباط اینکه شما تصور میکنید باید میزان حقوق تان با محل کار قبلی یکی باشد و یا پیروی از آن داشته باشد چیست؟

  1. درود برای کارگری که برای مثال از شهریور سال ۹۰ تا تیر سال ۹۶ مشغول به کار بوده نحوه محاسبه سنوات به چه صورت می باشد ، اگر میشه با ذکر مثال.
   سپاس

  1. سلام کاربر گرامی. برنامه های زیادی برای وارد کردن حقوق و ستمزد طراحی شده است که دارای قابلیت تهیه فیش حقوقی هم هست که در روزهای آتی ما به شما معرفی میکنیم. ولی فیش حقوقی در اکسل تنها از طریق طراحی در فرمت اکسل و پرینت گرفتن میسر است.

 19. سلام روز خوبی رو برای شما آرزو دارم من میخوام کلمه فروردین رو به اردیبهشت عوض کنم اما اکسل خطا میگیره و اجاره این کار رو به من نمیده لطفا راهنمایی بفرمائید

 20. با سلام وخداقوت
  من یک مصاحبه پیش رو دارم و اولین مصاحبه کاری من ازشما میخوام اگه واستون مقدور هست کمکم کنید در چه مواردی بیشتر از همه در شرکتها سوال ایجاد میشود باسپاس

  1. سلام به شما ما هر کمکی بتوانیم دریغ نمیکنیم نکته ای که در همین ابتدا توجه داشته باشید کسب اطلاعات در زمینه نوع فعالیت شرکت است یعنی درچه حوزه ای فعال است مثلا پیمانکاری اینطوری مسیر مطالعات مشخص تر است ولی بازهم کلیات مصاحبه می تواند حسابداری بیشتر تعدیلات و استهلاک ،مالیات ؛قوانین کار و بیمه ای باشد

 21. با سلام و تشکر در مورد حق اولاد مطمئن هستید تا دو فرزند قابل پرداخت هست ؟یعنی کسی که ۴ فرزند زیر ۱۸ سال دارد فقط دو فرزند خق اولاد میگیرد ؟در خالی که براساس بخشنامه اداره کار هر تعداد فرزند که داشته باشند و شرایط استفاده از حق اولاد را نیز داشته باشند به فرزندان تعلق میگیرد .
  در مورد معافیت مالیاتی مگر اعلام نشده ۲ میلیون تومان در ماه یا ۲۴ میلیون تومان در سال ؟

  1. سلام کاربر گرامی و با سپاس از همراهی شما عزیز. این پست و مطلب مربوط به قبل از اعلام بخش نامه ها است. معافیت مالیاتی ۲میلیون صحیح است و عائله مندی نیز محدودیتش برداشته شده است.

 22. با سلام و خسته نباشی
  شخصی در یک شرکت در سال قبل ۲میلیون تومان حقوق میگرفته ولی امسال بدلیل مسائلی به بخش دیگری انتقال پیدا کرده که حداکثر حقوق این بخش ۱.۵ میلیون میباشد.آیا میتوان در لیست بیمه با این حقوق ثبت کرد یا اینکه حتما باید با حقوق ۲ میلیون و افزایش حقوق امسال وارد لیست کنیم؟
  یعنی مشکلی از لحاظ اداره بیمه نداره که حقوقش کم شده بدلیل تغییر پست؟
  باتشکر

  1. سلام کاربر گرامی. خیر بر اساس قرار داد جدید این مبلغ به عنوان حقوق کارمند تعیین گردیده است ، در کل مبلغ قرارداد بر اساس ساعت کار و شرایط قانون کار نباید کمتر از رقمی که از اداره کار اعلام شده کمتر باشد. افزایش یا کاهش دوره ایی ملاک نیست، پایه حقوق اداره کار مبنا است. موفق باشید

   1. منم دقیقا مثل شما فکر میکردم ولی همین دیروز کارشناس اداره تامین اجتماعی شعبه ۱۹ یکی از شرکت ها را جریمه کرده بود و میگفت باید از حقوق سال گذشته به اندازه افزایش حقوق وزارت کار ،افزایش پیدا کنه

    1. سلام کاربر گرامی. طبق قانون هر ساله رقمی برای افزایش حقوق باید اعمال شود( ۱۲درصد + ۶۷۶۸ ریال برای سال ۹۶) و درصورتی که نیروی کار این افزایش حقوق برایش انجام نشود و ادعای طلب کند ، قابل رسیدگی خواهد بود. جریمه در نظر گرفته نمیشود تنها طلب این نیروی کار مطالبه میشود.

 23. سلام سرکار خانم
  سوالی داشتم از حضورتون الان که ماه ۳۱ روز است آیا روزهای کارکرد را نباید ۳۱ بزنم؟
  چرا با وارد کردن ۳۱ روز حق مسکن و خواروبار افزایش پیدا میکند؟
  ممنونم

  1. سلام جناب . عرض کردم در قانون مطرح شده که حقوق و مزایا به ازای تعداد روزهای کارکرد بایستی تعلق بگیرد. که این هم توافق کارگر و کارفرماست که با رضایت طرفین انجام شود.

 24. با سلام و عرض تشکر از تهیه فایل محاسبه حقوق

  خواستم یادآور شوم که در نحوه محاسبه حق بیمه، محاسبات مربوط به حداکثر حقوق مشمول بیمه لحاظ نشده ( ۷ برابر حداقل دستمزد تعیین شده توسط وزارت کار) و در نتیجه حق بیمه درست محاسبه نمیشود.

  1. سلام و سپاس از همراهی شما کاربرگرامی. یادآور میشوم این مبالغ که در جدول مذکور قرار دارد حداقل را در نظر دارد قطعا موارد خاص باید اعمال گردد.

   1. سلام از همراهی شما بسیار سپاسگذاریم. نظر کاربران برای ما ارزشمند است و موارد افزوده میشود. این فایل به طور کلی تهیه شده و موارد خاص افزوده خواهد شد.

 25. سلام
  خواستم از زحمات شما بانوی محترم در ارتباط با آماده سازی این فایل ها و پاسخ به سوالات دوستان تشکر کنم.
  به شخصه جواب خیلی از سوالات خودم رو گرفتم.
  چه خوبه که هنوز آدم هایی هستند که به فکر بالا بردن دانش مردم در اون حرفه ای هستند که خودشون توش متخصص هستند.

  1. سلام و با تشکر فراوان. جناب آقای ولیدآبادی عزیز از حسن توجه شما سپاسگذارم. هدف تیم پرشین حساب ارتقای سطح علمی مردم خوب کشور است.خرسندیم از اینکه توانسته ایم در این راه، رضایت بخش عمل کنیم.

 26. با سلام لطفا نحوه محاسبه مزد روزانه کسی که چند سال در شرکت کار میکند را برایم ارسال کنید ایا پایه حقوق منهای پایه سنواتی تقسیم بر ۳۰ میشود

  1. سلام کاربر گرامی. اگر طبق اداره کار به او حقوق پرداخت میشده است که به همین ترتیب عمل میشود ولی در کل حقوق ماهانه یک نفر شامل خالص حقوق ماهانه به اضافه مزایای نقدی و مزایای غیر نقدی در صورت وجود و اضافه کاری و حق جذب و موارد دیگر است که به تفصیل در بخش نامه اداره کار در ابتدای هرسال ارائه میشود. اگر سنوات او را در طول سال و به همراه حقوق ماهانه پرداخت میکنید باید تقسیم به ۳۰روز بعد از کسر سنوات (فرامیش شما ) انجام شود واگر در پایان سال به او پرداخت میشود همان مبلغ دریافتی انتهای ماه تقسیم ۳۰ روز .
   موفق باشید

 27. باسلام روش محاسبه اضافه کاری در فایل اکسل لحاظ نشده لطفا روش محسابه اضافه کاری و مانده بدهکاری مرخصی رو بطور دقیق بیان فرمائید

  1. سلام کاربرگرامی. برای محاسبه اضافه کاری باید مبلغ پایه حقوق اداره کار تقسیم بر ۷.۳۳ ضربدر ۱.۴ شود تا یک ساعت اضافه کاری مشخص شود و در آخر در ساعت اضافه کاری ضرب شود. این محاسبه در اکسل فرمول نویسی شده است میتوانید استفاده کنید
   سربلند باشید.

  1. سلام و سپاس از همراهی شما دوست عزیز. برخی اصلاحات لحاظ شده است ولی در صورتی که منظور دقیقتان را بفرمایید بهتر میتوان اعمال کرد. منتظر نظرات شما هستیم. با تشکر

   1. برمبنای پایه حقوق و با فرمول پایه سی روزه تقسیم بر ۱۹۲ ضربدر ۱.۴ باید مبلغ اضافه کار مشخص شود و وقتی در فیلد مربوط به ساعت، ساعت اضافه کار را ثبت میکنیم (مثلا ۶۰ ساعت) در نهایت باید در فیلد شماره ۶ ، مبلغ اضافه کار کل ثبت گردد که نمی شود و خالی میماند و در نتیجه به مبلغ کل حقوق هم اضافه نمی شود.

    1. سلام دوست گرامی. فرمول اضافه کار در این اکسل طراحی شده تنها برای یکی از کارکنان ( که به نام شهرام مرادی ردیف ۴ است ) طراحی شده است. در روزهای آتی اکسل جامعی که امکان استفاده برای عموم کاربران را داشته باشد و تنها فرمول نویسی شده باشد ارائه خواهد شد. پس فرمول اضافه کار سلول G8 را میتوانید در سایر فیلدهای اضافه کار استفاده کنید.

 28. با سلام
  در توضیحات اکسل حقوق و دستمزد سال ۹۶ گفته شده که حق عائله مندی به بیشتر از دو فرزند تعلق نمیگیره در صورتی که این قانون در سال ۹۴ لغو شد و در حال حاضر محدودیت تعداد وجود ندارد فقط باید فرزندان شرایط تعلق گرفتن حق عائله مندی را دارا باشند.

 29. باسلام وعرض خسته نباشید
  بنده درسال ۹۵ پایه حقوقم ۱۱۰۰۰۰۰ بوده لطف می کنید حقوق ومزایای منو درسال ۹۶ اعلام فرمایید ممنون میشم اگه همکاری فرمایید
  با تشکر
  لطفا به ایمیلم ارسال فرمایید

  1. سلام کاربرگرامی. نکته ایی که در سوال شما وجود دارد این است که شما فرمودید پایه حقوق سال ۹۵ این مبلغ بوده و الان حقوق ۹۶ را میخواهید، آیا در سال ۹۶ هیچ افزایش حقوقی ندارید؟ و اینکه این مبلغ دریافتی شما بعد از کسر حق بیمه است؟ شما باید به همه این موارد توجه کنید و بعداز آن در جدول اکسل حقوق ۹۶ در سلول های دستمزد روزانه و مزایا با توجه به قرارداد خود اعداد مربوطه را وارد نمایید سیستم به شما مبلغ مزد دریافتی در سال ۹۶ را خواهد داد.
   موفق باشید.

 30. با سلام و سپاس از زحمات شما
  لطفا در خصوص نحوه اعمال پایه سنوات ( مبلغ ۱۷۰۰۰ ریال روزانه ) توضیح بیشتر ارائه فرمائید.
  در فایل اکسل حقوق شیت فروردین ۹۶ ، جای یا ستونی برای این منظور وجود ندارد
  آیا میزان آن برای کارگرانی که چندین سال مشغول بکار برای کارفرمای خویش بوده اند متفاوت است یا برای همه کارگران با بیش از یک سال سابقه، همان روزانه ۱۷۰۰۰ ریال میباشد؟ و اینکه نحوه پرداخت آن چگونه است بصورت ماهانه همزمان با حقوق پرداخت میشود یا دوره های متفاوت
  با سپاس مجدد

  1. با درود به شما کاربرعزیز. در همان اکسل و در شیت اول به نام قوانین پایه مورد یکی از سلول ها مبلغ سنوات قید شده است. با توجه به قوانین، حداقل پایه سنوات هر سال اعلام میشود که کارفرما میتواند بیشتر از این مبلغ را نیز به کارمندان خود پرداخت کند و ممانعتی وجود ندارد همچنین کارفرما میتواند در پایان سال پرداخت کند و یا در طول سال پرداخت شود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از مطالب مربوطه در این خصوص از سایت ما استفاده فرمایید.
   http://persianhesab.com/sanavat/

   http://persianhesab.com/%DA%AF%D9%86%D8%AC%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AF/

 31. سلام
  با توجه به اینکه مبلغ بن معاف از پرداخت مالیات می باشد به مبلغ معافیت اضافه و سقف معافیت مالیاتی ۲۱۱۰۰۰۰۰ ریال خواهد بود.
  رقم معافیت برای سال گذشته نیز با احتساب مبلغ بن ۱۴۱۰۰۰۰۰ ریال بوده است.
  باسپاس
  جعفر عراقی

  1. سلام کاربرمحترم. مبلغ بن معاف از مالیات نیست و اگر نظر شما بر این مورد استوار است لطفا بخش نامه مورد نظر مبنی بر این موضوع را برای ما مطرح کنید چون بن معاف از مالیات نیست. مورد بعد هم مبلغ معافیت مالیاتی سال گذشته طبق قانون ۱۳۰۰۰۰۰۰ریال بوده است.
   با تشکر

  1. سلام دوست عزیز در اکسل حقوق ۹۶ در sheet قوانین پایه در جدول مشخصات حقوق و دستمزد مبلغ پایه سنوات با توجه به بخشنامه حقوق سال۹۶ قرار داده شده است.

 32. تو کلیپ اول مدرس عنوان میکند عیدی ۲ برابر حقوق پایه ما هستش تا سقف ۳ برابر حداقل حقوق اون سال! …
  من خودم تو کلاسام به شاگردام میگم عیدی ۲ برابر پایه حقوق شما هست به شرطی که از ۳ برابر حداقل حقوق پایه وزارت کار تجاوز نکند! که البته خود این جمله چند پارگرافی توضیح دارد…

  1. سلام همکار گرامی. ضمن تشکر از همراهی و دقت شما لازم به ذکر است که فرمایش شما مطابق با قانون و کاملا صحیح است و منظور مدرس هم همین موضوع است دو برابر آخرین مزد به شرطی که از سه برابر حداقل حقوق اداره کار بیشتر نشود.
   سربلند باشید

 33. با عرض سلام و خسته نباشید
  ممنون از اطلاع رسانی بسیار عالی شما
  می خواستم ۲ نکته درباره لیست اکسل حقوق و دستمزد که به اشتراک گذاشته اید یادآور شوم
  ۱-معافیت ماهیانه حقوق در سال ۹۶ مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰۰ ریال می باشد که در لیست شما مبلغ ۱۳۰۰۰۰۰۰ ریال لحاظ شده است.
  ۲- ۲/۷ ( دو هفتم)از مبلغ ۷ % مشمول بیمه سهم کارگر از مالیات معاف است که در لیست شما منظور نگردیده است.

  1. سلام و ممنون بابت پیشنهادتون
   علت این بود که هنوز سازمان امور مالیاتی بخشنامه حقوق را ابلاغ نکرده است در اکسل جایگزین همان عدد معافیت اعمال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام