دانلود رایگان جدول حقوق و دستمزد ۹۷

12
2,457 بازدید

با سلام خدمت دوستان پرشین حساب عزیز
هر شرکتی دارای انواع مختلفی هزینه می باشد مانند هزینه های تولیدی،عمومی و اداری،توزیع و فروش،….
باتوجه به نوع هر شرکت این هزینه ها می تواند متغیر باشد.در بین هزینه ها،هزینه ای مشترک در بین تمام شرکت هاست.هزینه حقوق و دستمزد!
در همه شرکت ها این هزینه وجود دارد و می تواند جزء یکی از مهم ترین هزینه های یک شرکت باشد،چون سرمایه انسانی نمی تواند در شرکت ها نادیده گرفته شود.
با توجه به اهمیت موضوع حقوق و دستمزد و درخواست بسیاری از دوستان عزیز بر خود لازم دانستیم که در مورد حقوق و دستمزد اندکی شرح دهیم.همچنین اکسل حقوق و دستمزد را نیز برای شما دوستان تهیه نمودیم تا بتوانید از آن استفاده نمائید.

اکسل همچنان در صدر

هزینه حقوق و دستمزد شامل اجزای مختلفی می باشد از جمله: حقوق روزانه،تعداد روز کارکرد،ساعت اضافه کاری،حق اولاد،حق بن،حق خواروبار،حق بیمه پرسنل،سهم بیمه کارفرما،مالیات حقوق،وام یا مساعده،…
خوشبختانه شرکت های بسیاری با خریداری نرم افزار حقوق و دستمزد به محاسبه حقوق پرسنل خود می پردازند.ولی گویا اکسل حقوق و دستمزد همچنان در صدر می باشد و بسیاری از حسابداران با بهره گیری از اکسل به انجام امور حسابداری می پردازند به خصوص حقوق و دستمزد.
من نیز به نوبه خود از اکسل در بسیاری از محاسبات به خصوص حقوق و دستمزد استفاده می نمایم.به خصوص در زمان حسابرسی مالی و زمانی که از طرف دارایی برای بررسی مجدد مدارک به شرکت ها می آیند.

لیست ۱۲ ماه حقوق و دستمزد

یکی از گزارشات مهمی که حسابرسان در زمان حسابرسی بررسی می نمایند لیست حقوق و دستمزد ۱۲ ماه سال مالی مورد نظر می باشد.لذا تهیه این اکسل بسیار مهم می باشد.با استفاده از اکسل ۱۲ ماه حتی میتوانید کل هزینه های مربوط به حقوق را کنترل نمایید.همچنین در زمان بررسی اسناد از طرف دارایی، یکی از مدارکی که از حسابداران و مدیران مالی می خواهند لیست ۱۲ ماه حقوق و دستمزد می باشد.حتی مدیران شرکت ها نیز از این امر مستثنی نبوده و با آنالیز حقوق و دستمزد ماهانه به کنترل هزینه های شرکت خود می پردازند.

اکسل حقوق و دستمزد سال ۹۷

12 دیدگاه‌ها

 1. سلام
  با توجه به اینکه ایمیل نداشتم این ایمیل رو نوشتم ببخشید
  در جدول محاسبات حقوق و دستمزد کسی که حقوق مشمول مالیات و مشمول بیمه ۱۰ میلیون تومان داشته باشد بیمه و مالیاتش چطور محاسبه میشه؟
  متشکرم

  • باسلام خدمت شما
   هر سال سازمان امور مالیاتی بخشنامه ای در مورد مبالغ حقوق و مالیات اعلام می نماید.در سال ۹۷ سقف معافیت مالیات حقوق ۲۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد.با توجه به اینکه این فرد حقوق مشمول مالیاتش ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد.۷۷٫۰۰۰٫۰۰۰=۲۳٫۰۰۰٫۰۰۰-۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ مشمول محاسبه مالیات می باشد.حال بر اساس این مبلغ مالیات را بر اساس نرخ هایی که خود سازمان اعلام نموده محاسبه می نماییم.معادل مبلغ ۶۹٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال با نرخ ۱۰% مالیات محاسبه می شود.یعنی ۶٫۹۰۰٫۰۰۰ ریال.و ۸٫۰۰۰٫۰۰۰=۶۹٫۰۰۰٫۰۰۰-۷۷٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مشمول مالیات می شود.و ۱۵% این مبلغ فوق ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ ریال می شود.در کل مالیات ۸٫۱۰۰٫۰۰۰ می شود.در صورتی که از قانون معافیت دو هفتم استفاده میکنید مبلغ مالیات کمتر می شود.
   مبلغ سهم بیمه کارمند نیز به این صورت محاسبه می شود:۷٫۰۰۰٫۰۰۰=۷%*۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
   سپس دو هفتم این مبلغ رو محاسبه می نماییم:۲٫۰۰۰٫۰۰۰ با کسر این مبلغ از ۷۷٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال دوباره مالیات را محاسبه می نماییم.
   بخشنامه مالیات نیز به این صورت می باشد:بخشنامه سقف مالیات حقوق سال ۹۷
   موفق و پیروز باشید.

 2. سلام میشه محبت کنیین عیدی و پاداش نحوه محاسبش بفرستین ما شروع سال مالیمون از اول مهره تا ۳۱ شهریور تو اسفند نصف عیدی رو دادیم

  • باسلام خدمت شما پرشین حساب محترم
   در ارتباط با سوال خود،میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان سایت پرشین حساب، با شماره های ۲۲۷۳۵۲۶۳-۰۲۱ و ۲۲۷۲۴۵۶۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.
   موفق و پیروز باشید.

 3. سلام خانم وطن..
  من دانشجوی دوره ی لیسانس حسابداری هستم… میخواستم ببینم برای اینکه حسابداری در اکسل رو بخوام یادبگیرم باید چه مطالبی رو بلد باشم؟ کار با نرم افزار اکسل رو تا حدودی بلدم یعنی کارهای مقدماتی اکسل رو میشناسم.

  • باسلام خدمت شما پرشین حساب محترم
   مسروریم که شما مشتاق یادگیری می باشید.جهت راهنمایی مناسب شما در این زمینه میتوانید با شماره تلفن های ۲۲۷۳۵۲۶۳-۰۲۱ و ۷۷۷۲۴۵۶۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.
   موفق و پیروز باشید.

  • باسلام
   در اکسل حقوق و دستمزد،مثالی که ارائه شده با کارکرد کامل آن فرد بوده،جهت ۶ ماه اول سال ۳۱ روز و برای ۵ ماه دوم سال ۳۰ روز و برای اسفندماه بسته به اینکه سال کبیسه باشد ۳۰ روز، درغیر اینصورت ۲۹ روز لحاظ شده است.همچنین در اکسل توضیح داده شده است که مبنای محاسباتی مزایای مستمر برای کارکردهای ۳۱ و ۳۰ و ۲۹ روز ،۳۰روز لحاظ می گردد.در مجموع مزایا بر اساس کارکرد فرد محاسبه می شود.مثلا فردی که ۵ روز کارکرد در مرداد ماه داشته بایستی مثلا حق مسکن ۴۰۰٫۰۰۰ ریال به ۳۰ روز تقسیم شود و سپس عدد به دست آمده در کارکرد ۵ روز ضرب شود.
   تشکر از توجه شما به مطالب سایت،موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید