دانلود رایگان جدول حقوق و دستمزد ۹۹

50
65344

با توجه به اهمیت موضوع حقوق و دستمزد و درخواست بسیاری از دوستان عزیز بر خود لازم دانستیم که در مورد حقوق و دستمزد اندکی شرح دهیم . هم‌چنین اکسل حقوق و دستمزد ۹۹ را نیز برای شما دوستان تهیه نمودیم تا بتوانید از آن استفاده نمائید.

هر شرکتی دارای انواع مختلفی هزینه می‌باشد ؛ مانند هزینه‌های تولیدی، عمومی و اداری، توزیع و فروش و… . با توجه به نوع هر شرکت این هزینه‌ها می‌تواند متغیر باشد. در بین هزینه‌ها، هزینه‌ای مشترک در بین تمام شرکت‌هاست؛ هزینه حقوق و دستمزد!

در همه شرکت‌ها این هزینه وجود دارد ؛ و می تواند جزء یکی از مهم ترین هزینه‌های یک شرکت باشد ؛ چون سرمایه انسانی نمی‌تواند در شرکت‌ها نادیده گرفته‌شود.

حقوق و دستمزد کارکنان یکی از مهم‌ترین هزینه‌های عملیاتی شرکت است. این هزینه به عنوان عامل مهم در هزینه‌های واحد‌های تجاری، مستلزم دقت بالا و تجزیه و تحلیل محاسبات مربوطه می‌باشد. با کلیک بر روی محاسبه حقوق سال ۹۹ با مثال، می‌توانید نمونه‌ای از محاسبات حقوق سال ۹۹ را مشاهده نمایید.

اکسل حقوق و دستمزد سال‌های ۹۸ و ۹۹

یکی از پر کاربردترین ابزارهای تهیه لیست حقوق و دستمزد، اکسل حقوق و دستمزد می‌باشد. این اکسل علاوه بر جداول حقوق و مزایای مستمر و غیر مستمر با دیگر آیتم‌های مهم قانون کار و تامین اجتماعی و قانون مالیاتهای مستقیم همراه می‌باشد.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  رفع ابهامات مالیات حقوق

جهت سهولت کار محاسبه دستمزد ۹۹ کارمندان، بعد از دانلود رایگان اکسل حقوق و دستمزد سال ۹۹ ، قسمت‌های مربوط به نام و نام خانوادگی، تعداد فرزند و کارکرد شامل روز کارکرد، اضافه کاری و… را وارد کنید . دیگر محاسبات توسط اکسل انجام می‌شود.

اکسل همچنان در صدر

هزینه حقوق و دستمزد شامل اجزای مختلفی می‌باشد ؛ از جمله: حقوق روزانه،تعداد روز کارکرد، ساعت اضافه کاری، حق اولاد، بن، حق خواروبار، حق بیمه پرسنل، سهم بیمه کارفرما، مالیات حقوق،وام یا مساعده و… .

خوشبختانه شرکت های بسیاری با خریداری نرم افزار حقوق و دستمزد به محاسبه حقوق پرسنل خود می پردازند. ولی گویا اکسل حقوق و دستمزد همچنان در صدر می‌باشد ؛ بسیاری از حسابداران با بهره گیری از اکسل به انجام امور حسابداری می پردازند به خصوص حقوق و دستمزد.

من نیز به نوبه خود از اکسل در بسیاری از محاسبات به خصوص حقوق و دستمزد استفاده می‌نمایم. به خصوص در زمان حسابرسی مالی و زمانی که از طرف دارایی برای بررسی مجدد مدارک به شرکت ها می‌آیند.

فیلم ویدئویی کارگاه اصول و فنون تهیه و تنظیم حقوق، دستمزد و بیمه

لیست ۱۲ ماه حقوق و دستمزد

یکی از گزارشات مهمی که حسابرسان در زمان حسابرسی بررسی می‌نمایند لیست حقوق و دستمزد ۱۲ ماه سال مالی مورد نظر می‌باشد. با استفاده از اکسل ۱۲ ماه حتی می‌توانید کل هزینه‌های مربوط به حقوق را کنترل نمایید. هم‌چنین در زمان بررسی اسناد از طرف دارایی، یکی از مدارکی که از حسابداران و مدیران مالی می‌خواهند لیست ۱۲ ماه حقوق و دستمزد می باشد. حتی مدیران شرکت‌ها نیز از این امر مستثنی نبوده و با آنالیز حقوق و دستمزد ماهانه به کنترل هزینه‌های شرکت خود می‌پردازند.

این مطلب را هم بخوانید:  حتما سریعترین مسیر مطمئن ترین مسیر نیست!

برای دریافت رایگان فایل اکسل محاسباتی جدول حقوق و دستمزد سال‌های ۹۸ و ۹۹ فرم زیر را تکمیل نمائید.

لازم به ذکر است جدول حقوق و دستمزد سال ۹۹ در دو اکسل جداگانه ارائه شده است. اولی با توجه به بخشنامه ۷۹۳۳ مورخ ۹۹/۰۱/۲۶ و دومی با توجه به بخشنامه اصلاحی ۴۸۶۹۲ مورخ ۹۹/۰۳/۳۱ که از تیرماه ۹۹ قابل اجراست. لازم به ذکر است مصوبه حق مسکن سال ۹۹ اواخر مرداد ۹۹ به تصویب هیئت وزیران رسیده و ماهانه ۳،۰۰۰،۰۰۰ ریال می باشد این افزایش از حقوق تیرماه ۹۹ قابل اجراست.

جدول حقوق و دستمزد ۹۸ و ۹۹ و مشاوره

پس از تکمیل فرم به پیام پایین همین صفحه توجه نمایید!

50 دیدگاه ها

 1. سلام . با عرض خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتان که مواد قانونی راخیلی زیبا و کافی توضیح دادید کلایه ای هم داشتم که فایل اکسل حقوق و مزایا مگر چقدر مهم و کاربردی هست که برای تهیه آن باید اینقدر فرم تهیه کرد. هرکسی که حسابدار باشه , بایدتوانایی تهیه اکسل حقوق ومزایا را داشته باشه . بنده به خاطر نیاز ضروری به سایت شما رجوع کردم . وگرنه وقتی که برای پرکردن فرمها صرف نیشه . برای درست کردن فایل اکسل کافیست .

  • سلام

   فایلی که قرار داده شده بعنوان نمونه هست و طبق فرمایش خود جنابعالی برای کسانی طراحی شده که پایه هستند و اشنایی اولیه دارند و این فایل برای اشنایی و راه اندازی اولیه قرار داده شده تا انها خودشان بنا بر نیازشان تغییرات لازم را در ان اعمال نمایند

 2. سلام و عرض ادب
  سپاس فراوان جهت ایجاد همچین فایل عالی و بسیار مفید
  ولی توی فایل جدید که گذاشتین نکته ای قابل تامل..اینکه مبلغ ثابت جدید اداره کار از فروردین گذاشته شده درصورتی که مبلغ جدید از اول تیرماه قابل اجرا هستش و مبلغ قدیمی از فروردین تا خرداد ماه
  لطفا برسی و اصلاح کنید

  • سلام

   ممنون از شما ولی برای سال ۱۳۹۹ دو اکسل با توجه به دو بخشنامه قرار داده شده که از طریق لینک ثبت نام میتوانید آنرا ملاحظه و دریافت کنید و اطلاعات را میتوانید ویرایش و متناسب با نیازتان قرار دهید

 3. سلام و تشکر از مطالب کاربردی و مفید سایت پرشین حساب. در داخل فایل حقوق و دستمزد اگسل سال ۹۸ اضافه کار هم گذاشتید و از آنجا که اضافه کار عین عیدی آخر سال جزء مزایای غیر نقدی کارمندان مبیاشد،لذا مشمول دو دوازدهم(۲/۱۲) معافیت مالیاتی میباشد (استناد بند ۱۳ ماده ۹۱ ق. م.م).ودر خلاصه اینکه قاعدتا بایستی اخر سال پس از محاسبات اگه مشمول بشه کم کرد در صورتی که تو این فایل ماهانه داره کم میکنه.ممنون

  • سلام
   اولا اضافه کاری جز مزایای غیر نقدی نیست بلکه جزئی از حقوق و مزایا هست و معافیت خاصی ندارد و در لیست حقوق اعمال و اگر حقوق از حد ماهانه معاف که در سال ۹۸ مبلغ ۲۷،۵۰۰،۰۰۰ ریال است بیشتر باشد مشمول خواهد گردید و ثانیا طبق ماده ۱۰ ماده ۹۱ که عینا قید میشود عیدی سالانه یا پاداش آخر سال جمعا معادل یک دوازدهم میزان معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) این قانون معافیت دارد و جز مزایای غیر نقدی نمی باشد.

 4. سلام
  من از فایل دستمزد ۹۸ استفاده میکنم اما تعداد پرسنل زیادتر از تعداد ردیف جدولتون میشه و و وقتی ردیف جدید اضافه میکنم اطلاعات به جدول های مرتبط وارد نمیشه؟؟؟ چرا؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید.
  ممنوم
  ***

 5. سلام به همه کارکنان زحمتکش پرشین حساب . میخواستم از همه بابت مطالب کاملا مفیدی که در سایت منتشر میکنید تشکر کنم .من چند سالی است که این سایت استفاده میکنم و تمام مطالب آن کاربردی است .باز هم ممنون و متشکرم.

  • با سلام و درود
   برنامه رو چک کردم درست محاسبه میشود لطفا برای رفع مشکل خودتون با شماره ۰۲۱۲۲۴۲۴۵۶۴ با کارشناسان ما با داخلی ۳۰۵ تماس حاصل نمایید
   موفق و پیروز باشید

 6. سلام
  عرض ادب واحترام
  بنده ۱سال که دراین زمینه فعالیت میکنم و خزانه دار و مسئول مالی یک هیئت ورزشی هستم که تاکنون اظهارنامه نفرستادم درسال۹۷ هیئت های ورزشی دارای ماهیت حقوقی شدند و ارائه دفاتر و اظهارنامه الزامی گردید سندهای مالی بنده مشکلی ندارند اما در ارسال اظهارنامه اشتباهات فاحشی داشتم بااین اوصاف دفاتر رد میشود اما طبق قانون هیئت های ورزشی از پرداخت مالیات معافند درحال حاضر دفاتر را جهت رسیدگی به دارایی تسلیم کردیم اما دغدغه بنده دفاع از اسناد ۹۷ میباشد که کمترین لطمه و آسیب متوجه هیئت گردد لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید؟
  باتشکر

  • سلام
   اگر اظهارنامه فرستادید و دفاتر و اسناد و مدارک ارائه می کنید و دفاتر با نرم افزار مطابقت دارند جای دفاع از اشتباهات نزد ممیز رسیدگی کننده پرونده وجود دارد. همچنین درصورت انجام تکالیف می توانید از معافیت بهره مند شوید. با این اوصاف اگر مشمول بند ۳ شدید و پرونده به هیئت ارجاع شد به استناد ماده ۱۷ آیین نامه تحریر دفاتر با لایحه (حتی الامکان از مشاور مالیاتی کمک بگیرید) از پرونده دفاع کنید انشالله که از طریق رسیدگی موضوع حل شود.

 7. سلام.ممنون از زحمات شما.ولی چرا در اکسل حقوق ۹۸ مبلغ حقوق مشمول بیمه و مالیات در sheet جداول حقوق و دستمزد با sheet لیست ارائه شده به دارایی همخوانی نداره لطفا بررسی کنید چون حیفه.ممنون

 8. باسلام
  ممنون میشم در حقوق دستمزد حتما سایر مزایا قید شود که بیشتر پیمانکاران از این روش برای بالا نرفتن حقوق پایه نفرات استفاده میکنند. با تشکر

 9. سلام
  سایت بسیار خوبی با مطالب عالی دارید
  ابتدا سپاسگزارم بابت این توجهتان
  یک سوال دارم ماههای اردیبهشت وبه بعد را چگونه در کاربرگ جدید ایجاد کنیم تا بتوانیم لیست تجمعی و هم چنین لیست ارائه به دارایی را محاسبه نماید
  با سپاس

  • سلام درود
   خواهش میکنم
   تمامی ماه ها داخل اکسل ایجاد شده کافی صفحه رو پایین بکشید تا ما ها رو ببینید اگر هم مشکلی باز بود میتوانید با شماره تماس ۰۲۱۲۲۷۲۴۵۶۴ با داخلی ۳۰۵ کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

 10. سلام
  با توجه به اینکه ایمیل نداشتم این ایمیل رو نوشتم ببخشید
  در جدول محاسبات حقوق و دستمزد کسی که حقوق مشمول مالیات و مشمول بیمه ۱۰ میلیون تومان داشته باشد بیمه و مالیاتش چطور محاسبه میشه؟
  متشکرم

  • باسلام خدمت شما
   هر سال سازمان امور مالیاتی بخشنامه ای در مورد مبالغ حقوق و مالیات اعلام می نماید.در سال ۹۷ سقف معافیت مالیات حقوق ۲۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد.با توجه به اینکه این فرد حقوق مشمول مالیاتش ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد.۷۷.۰۰۰.۰۰۰=۲۳.۰۰۰.۰۰۰-۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ مشمول محاسبه مالیات می باشد.حال بر اساس این مبلغ مالیات را بر اساس نرخ هایی که خود سازمان اعلام نموده محاسبه می نماییم.معادل مبلغ ۶۹.۰۰۰.۰۰۰ ریال با نرخ ۱۰% مالیات محاسبه می شود.یعنی ۶.۹۰۰.۰۰۰ ریال.و ۸.۰۰۰.۰۰۰=۶۹.۰۰۰.۰۰۰-۷۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال مشمول مالیات می شود.و ۱۵% این مبلغ فوق ۱.۲۰۰.۰۰۰ ریال می شود.در کل مالیات ۸.۱۰۰.۰۰۰ می شود.در صورتی که از قانون معافیت دو هفتم استفاده میکنید مبلغ مالیات کمتر می شود.
   مبلغ سهم بیمه کارمند نیز به این صورت محاسبه می شود:۷.۰۰۰.۰۰۰=۷%*۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰
   سپس دو هفتم این مبلغ رو محاسبه می نماییم:۲.۰۰۰.۰۰۰ با کسر این مبلغ از ۷۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال دوباره مالیات را محاسبه می نماییم.
   بخشنامه مالیات نیز به این صورت می باشد:بخشنامه سقف مالیات حقوق سال ۹۷
   موفق و پیروز باشید.

 11. سلام میشه محبت کنیین عیدی و پاداش نحوه محاسبش بفرستین ما شروع سال مالیمون از اول مهره تا ۳۱ شهریور تو اسفند نصف عیدی رو دادیم

  • باسلام خدمت شما پرشین حساب محترم
   در ارتباط با سوال خود،میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان سایت پرشین حساب، با شماره های ۲۲۷۳۵۲۶۳-۰۲۱ و ۲۲۷۲۴۵۶۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.
   موفق و پیروز باشید.

 12. سلام خانم وطن..
  من دانشجوی دوره ی لیسانس حسابداری هستم… میخواستم ببینم برای اینکه حسابداری در اکسل رو بخوام یادبگیرم باید چه مطالبی رو بلد باشم؟ کار با نرم افزار اکسل رو تا حدودی بلدم یعنی کارهای مقدماتی اکسل رو میشناسم.

  • باسلام خدمت شما پرشین حساب محترم
   مسروریم که شما مشتاق یادگیری می باشید.جهت راهنمایی مناسب شما در این زمینه میتوانید با شماره تلفن های ۲۲۷۳۵۲۶۳-۰۲۱ و ۷۷۷۲۴۵۶۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.
   موفق و پیروز باشید.

  • باسلام
   در اکسل حقوق و دستمزد،مثالی که ارائه شده با کارکرد کامل آن فرد بوده،جهت ۶ ماه اول سال ۳۱ روز و برای ۵ ماه دوم سال ۳۰ روز و برای اسفندماه بسته به اینکه سال کبیسه باشد ۳۰ روز، درغیر اینصورت ۲۹ روز لحاظ شده است.همچنین در اکسل توضیح داده شده است که مبنای محاسباتی مزایای مستمر برای کارکردهای ۳۱ و ۳۰ و ۲۹ روز ،۳۰روز لحاظ می گردد.در مجموع مزایا بر اساس کارکرد فرد محاسبه می شود.مثلا فردی که ۵ روز کارکرد در مرداد ماه داشته بایستی مثلا حق مسکن ۴۰۰.۰۰۰ ریال به ۳۰ روز تقسیم شود و سپس عدد به دست آمده در کارکرد ۵ روز ضرب شود.
   تشکر از توجه شما به مطالب سایت،موفق باشید.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here