دانلود رایگان جدول حقوق و دستمزد ۹۷

4
794 بازدید

با سلام خدمت دوستان پرشین حساب عزیز
هر شرکتی دارای انواع مختلفی هزینه می باشد مانند هزینه های تولیدی،عمومی و اداری،توزیع و فروش،….
باتوجه به نوع هر شرکت این هزینه ها می تواند متغیر باشد.در بین هزینه ها،هزینه ای مشترک در بین تمام شرکت هاست.هزینه حقوق و دستمزد!
در همه شرکت ها این هزینه وجود دارد و می تواند جزء یکی از مهم ترین هزینه های یک شرکت باشد،چون سرمایه انسانی نمی تواند در شرکت ها نادیده گرفته شود.
با توجه به اهمیت موضوع حقوق و دستمزد و درخواست بسیاری از دوستان عزیز بر خود لازم دانستیم که در مورد حقوق و دستمزد اندکی شرح دهیم.همچنین اکسل حقوق و دستمزد را نیز برای شما دوستان تهیه نمودیم تا بتوانید از آن استفاده نمائید.

اکسل همچنان در صدر

هزینه حقوق و دستمزد شامل اجزای مختلفی می باشد از جمله: حقوق روزانه،تعداد روز کارکرد،ساعت اضافه کاری،حق اولاد،حق بن،حق خواروبار،حق بیمه پرسنل،سهم بیمه کارفرما،مالیات حقوق،وام یا مساعده،…
خوشبختانه شرکت های بسیاری با خریداری نرم افزار حقوق و دستمزد به محاسبه حقوق پرسنل خود می پردازند.ولی گویا اکسل حقوق و دستمزد همچنان در صدر می باشد و بسیاری از حسابداران با بهره گیری از اکسل به انجام امور حسابداری می پردازند به خصوص حقوق و دستمزد.
من نیز به نوبه خود از اکسل در بسیاری از محاسبات به خصوص حقوق و دستمزد استفاده می نمایم.به خصوص در زمان حسابرسی مالی و زمانی که از طرف دارایی برای بررسی مجدد مدارک به شرکت ها می آیند.

لیست ۱۲ ماه حقوق و دستمزد

یکی از گزارشات مهمی که حسابرسان در زمان حسابرسی بررسی می نمایند لیست حقوق و دستمزد ۱۲ ماه سال مالی مورد نظر می باشد.لذا تهیه این اکسل بسیار مهم می باشد.با استفاده از اکسل ۱۲ ماه حتی میتوانید کل هزینه های مربوط به حقوق را کنترل نمایید.همچنین در زمان بررسی اسناد از طرف دارایی، یکی از مدارکی که از حسابداران و مدیران مالی می خواهند لیست ۱۲ ماه حقوق و دستمزد می باشد.حتی مدیران شرکت ها نیز از این امر مستثنی نبوده و با آنالیز حقوق و دستمزد ماهانه به کنترل هزینه های شرکت خود می پردازند.

اکسل حقوق و دستمزد سال ۹۷

4 دیدگاه‌ها

    • باسلام
      در اکسل حقوق و دستمزد،مثالی که ارائه شده با کارکرد کامل آن فرد بوده،جهت ۶ ماه اول سال ۳۱ روز و برای ۵ ماه دوم سال ۳۰ روز و برای اسفندماه بسته به اینکه سال کبیسه باشد ۳۰ روز، درغیر اینصورت ۲۹ روز لحاظ شده است.همچنین در اکسل توضیح داده شده است که مبنای محاسباتی مزایای مستمر برای کارکردهای ۳۱ و ۳۰ و ۲۹ روز ،۳۰روز لحاظ می گردد.در مجموع مزایا بر اساس کارکرد فرد محاسبه می شود.مثلا فردی که ۵ روز کارکرد در مرداد ماه داشته بایستی مثلا حق مسکن ۴۰۰٫۰۰۰ ریال به ۳۰ روز تقسیم شود و سپس عدد به دست آمده در کارکرد ۵ روز ضرب شود.
      تشکر از توجه شما به مطالب سایت،موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید