مهلت ارسال لیست حقوق تمدید نخواهد شد

0
4729

ارسال لیست حقوق
ارسال لیست حقوق

سلام کاربران عزیز پرشین حساب . همانطور که در جریان هستید آخرین مهلت ارسال لیست حقوق فروردین ماه و همچنین پرداخت مالیات حقوق فروردین ماه تا ۳۱ اردیبهشت ماه می باشد. برای همین امروز با یک فیلم آموزشی، نحوه ارسال لیست حقوق و دستمزد به اداره دارایی را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.

برای ارسال لیست حقوق به صورت آنلاین، باید وارد سامانه ارسال الکترونیکی مالیات حقوق به آدرس www.tax.gov.ir شویم. نام کاربری و رمز عبور را که برای شرکت خود از سازمان امور مالیاتی دریافت کرده ایم را وارد کرده و تا سامانه اصلی ارسال حقوق باز شود. در صورتی که نام کاربری و رمز عبور نداشته باشید باید از طریق دریافت در سامانه این کد را دریافت نمایید.

بعد از وارد کردن اطلاعات ورودی، منوی اصلی سایت به نمایش گذاشته میشود. این منو دارای زبانه های مختلفی است از جمله : صفحه شخصی، فهرست حقوق، حقوق بگیران و موارد دیگر.

صفحه شخصی دارای دو قسمت می باشد قسمت مربوط به کارفرما و قسمت مربوط به آخرین لیست های ارسالی که برای اداراه مالیاتی ارسال شده است.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

گزینه بعدی فهرست حقوق می باشد که این بخش دارای ۵ زیر مجموعه است. فهرست حقوق جدید، لیست فایل های ارسالی، فهرست لیست ها ، تبصره ماده ۸۶ و فهرست قبض ها . که فهرست قبض ها لیست قبض های پرداختی مالیات به اداره دارایی را نشان میدهد.

وقتی از فهرست حقوق ، فهرست حقوق جدید را انتخاب کرده و کادرهای مربوطه را تکمیل کنیم به قسمتی میرسیم با عنوان نحوه ثبت لیست. در این قسمت اگر مودی فایل لیست حقوق و دستمزد نداشته باشد باید عنوان ” بدون ارسال فایل ” را انتخاب کند. اگر فایل حقوق و دستمزد دارند برای ارسال آن باید گزینه ارسال فایل متنی را انتخاب کرده و درصورتی که فایل ارسالی دارای حجم بالایی باشد باید فایل را فشرده ذخیره کرده ( ZIP) و با انتخاب ارسال فایل فشرده ، فایل مورد نظر را ارسال نمود.

این مطلب را هم بخوانید:  اگر حسابدارید این 35 کار را فراموش نکنید

ارسال لیست حقوق
انتخاب نوع لیست اصلی یا اصلاحی هم برای این منظور قرار داده شده است تا درصورتی که مودی بخواهد همان لیست قبلی را ارسال کند این گزینه را  و اگر نیروی کار جدیدی به لیستش افزوده شد مورد لیست اصلاحی  را فعال کند. در نهایت بعد از تکمیل کادرهای مربوطه ثبت را انجام داده و برای سازمان امور مالیاتی ارسال میکنید.

گاها اتفاق افتاده است که مودیان رقمی را برای مالیات حساب کرده و به دارایی پرداخت کرده اند و بعد از ثبت نهایی متوجه شده اند که مبلغ اضافه تر بوده ، باید دانست که این مبالغ اضافی در بستانکاری حساب نزد اداره دارایی باقی می ماند تا در دوره های بعدی با لیستهای دیگر تهاتر شود.

شما میتوانید تمامی این مراحل را از فیلم آموزشی زیر مشاهده فرمایید. همچنین لازم به توضیح است که بخشی از کتاب صفر تا صد مالیاتی جناب آقای میثم حاجی محمدی مربوط به حقوق و دستمزد و قوانین مربوطه است که چاپ دوم این کتاب بزودی در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

نحوه محاسبه دقیق مالیات حقوق ۹۶ در پست زیر که در بردارنده اکسل مربوطه است برای شما قرار داده شده است. همچنین فیلم آموزشی اکسل حقوق ۹۶ نیز در ادامه مطالب زیر قرار دارد که میتوانید در کنار آموزش تصویری مالیات حقوق امروز، از آن استفاده ببرید.

 

 

نحوه محاسبه مالیات حقوق با دریافت ۲۰میلیون تومان؟

دانلود رایگان اکسل حقوق و دستمزد سال ۹۶

 

میزان حقوق۹۶ تعیین شد

 

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here