دانلود رایگان مجموعه فرم های چند کاره حسابداران

0
3,700 بازدید

فرم تسویه حساب 

سلام به شما دوستان خوب پرشین حساب. این روزها همه به دنبال محاسبات حقوق و دستمزد خود هستند اینکه در یکسال گذشته چه درآمدی داشته اند  و چه هزینه هایی را متحمل شده اند و یا اینکه در شب عید چه رقمی به حساب بانکی آنها روانه میشود.

کارفرمایان بیش از سایرین نیازمند صرف زمان و دقت در محاسبه حقوق و دستمزدند. چرا که باید حقوق هر نیروی کار را با جزئیات آن محاسبه و پرداخت کنند. اضافه کاری ، مرخصی ، ماموریت ، حق بن، مسکن و .. باید محاسبه گردد.

فرم تسویه حساب یا تصفیه حساب فرمی است که در انتهای سال مالی همه به دنبال اخذ آن هستند. تصفیه حساب درست است یا تسویه حساب؟

تصفیه به معنای «پاک کردن و پالوده کردن» است و تصفیه حساب در موردی به کار می‌رود که حساب پرداخته و پاک شده باشد و دیگر کسی طلبکار نباشد. ولی تسویه یعنی مساوی کردن‌، یکسان کردن‌ است تسویه حساب به معنای «ایجاد تعادل و موازنه در حساب» است.

فرم تسویه حساب

پس زمانی که در طول گردش مالی با فردی حساب او را سامان دهیم ولی باز هم حساب او گردش داشته باشد، اصطلاحا ” تسویه حساب ” صورت گرفته است. ولی زمانی که به طور کامل حساب شخص را ببندیم و گردشی دیگر با او نداشته باشیم ” تصفیه حساب ” انجام گرفته است.

برای تسویه حساب نیروی کار در پایان سال مالی نیاز به اجرای مفاد مطرح شده در قانون کار می باشد. ارائه فرم تسویه حساب هم یکی ازمواردیست که در اجرای این قوانین کمک خواهد نمود. در این فرم بیان میشود که نیروی کار چه میزان از مزد و مزایای خود را دریافت نموده است و یا چه میزانی را طلبکار می باشد.

بانک فرم قوانین کار مجموعه ای از فرم های مورد نیاز افراد در برخورد با قانون کار می باشد.

فرم قرارداد
فرم تسویه حساب
فرم دریافت بیمه بیکاری
فرم اعتراض و طرح دادخواست
فرم مربوط به مشاغل سخت و زیان آور
فرم تنخواه
فرم لیست مساعده
فرم فیش حقوقی
و… از نمونه فرمهایست که در بانک فرم قوانین کار قرار دارد.

فرم حسابداری، فرم مالیاتی و فرم قوانین کار در یک مجموعه کنار هم به شما عزیزان کمک خواهد کرد که کارهای خود را سریع تر پیش ببرید. اگر تمایل به دریافت بانک فرم چندکاره حسابداران دارید نام و نام خانوادگی خود را به سامانه پیامک ۵۰۰۰۵۰۰۰۳۰۲۵۳۸ ارسال نمایید.

 

 

محاسبه حق مرخصی سال ۹۶ را در این هدیه دریافت کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید