از نظر دیوان عدالت اداری برگه تسویه حساب چگونه باید باشد؟

فرم تسویه حساب

اگر در اینترنت یک جستجوی ساده انجام دهید انواع مختلف برگه تسویه حساب را می‌توانید پیدا کنید و قطعا می‌دانید اگر در برگه تسویه حساب پارامترهای محاسباتی لحاظ شده باشد و جزییات کامل‌تر نمایش داده شود بازهم نمی توان به آن استناد قانونی کرد. چون در کنار رعایت تمام موارد یک مورد مهم باقی می‌ماند و آن هم سند پرداخت تسویه حساب است. حتی اقرارنامه دفاتر اسناد رسمی هم نمی ‌تواند جای مستنداتی نظیر سند پرداخت را پرکند. با توجه افزایش شکایات کارگران از کارفرمایان در نهایت دیوان عدالت اداری در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ اینگونه نظر و رأی خود را اعلام کرد:

ارائه برگ تسویه حساب کارفرما با کارگر بدون سند پرداخت کافی نیست

چرا دیوان عدالت اداری این رای را صادر کرد؟

  • از نگاه دیوان عدالت اداری در صورت اختلاف بین کارفرما و کارگر در پرداخت دستمزد و حقوق کارگر، صرف ارائه برگ تسویه حساب کافی نیست و کارفرما باید مستندات لازم جهت پرداخت حق و حقوق کارگری را به مراجع رسیدگی کننده ارائه کند. در اینجا حسابداران و مدیران اداری باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند و صرفا به اخذ امضا و اثر انگشت اکتفا ننمایند.
  • با افزایش آمار شکایات متعدد کارگران به دیوان عدالت اداری در خصوص تسویه حساب کارفرما با کارگر آمده است که پس از خاتمه قرار داد کار میان کارگر و کارفرما، برخی کارگران به موجب سند عادی یا سند اقرارنامه تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی اعلام می‌کنند با کارفرما تسویه کرده‌اند و تمام حقوق و مزایای خود را دریافت نموده‌اند. برخی هیأت های حل اختلاف ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با استناد به این اسناد، تسویه حساب را قابل قبول دانسته و شکایات بعدی کارگران را در این خصوص رد کرده‌اند و حکم به رد شکایت کارگران صادر می کردند، در حالی که کارگران اظهار داشتند برگه تسویه حساب بنا به درخواست کارفرما در ابتدای کار یا حین کار و بدون دریافت حقوق و مزایا از آنها اخذ شده است.در اینجا تنها مدرک مستندی که می تواند برگه تسویه حساب را معتبر نماید سندی است که نشان دهد پرداخت انجام شده است. تصویر چک در وجه کارگر و یا پرینت واریزی توسط بانک یکی از مستندات قابل قبول محسوب می‌شود.
  • پیرو شکایت های واصله به شعب دیوان عدالت اداری و صدور آرای مشابه مبنی بر ورود شکایت، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی ایجاد وحدت رویه با تأیید آراء صادره مقرر کرد در زمان اختلاف بین کارفرما و کارگر در رابطه با پرداخت دستمزد و حقوق کارگر، صرف ارائه برگ تسویه حساب کافی نیست و کارفرما باید مستندات پرداخت را نیز ارائه کند.
  • رأی دیوان عدالت اداری به استناد ماده ۹۰ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری برای تمامی شعب دیوان، ادارات و اشخاص حقیقی و حقوقی مربوط لازم الاجرا است.

مستندات قانونی

تردیدی نیست برگه تسویه حساب بدون ارائه سند پرداخت، ایجاد یقین برای پرداخت حقوق پایان کار شاکی نمی‌کند چراکه اخذ اقرار با استفاده از ضعف نفس کارگر ارزش ندارد، از طرف دیگر صرف داشتن این برگه به تنهایی دلالت بر اینکه کارفرما در مقابل کارگر بری ذمه است کافی نیست زیرا جهت حصول یقین دال بر پرداخت حق و حقوق و سنوات کارکرد کارگر بایستی سند پرداخت ارائه شود. مضافاً استناد به مدرکی که حکایت از اخذ اقرار به تسویه حساب کارگر نموده است فاقد اعتبار قانونی است و این امر زمانی اعتبار دارد که هیأت نسبت به اسناد مالی [پرداختی] کارفرما تحقیق و تفحص نموده و صحت آن را تصدیق نماید.

این مطلب را هم بخوانید:  فیلم آموزشی اکسل حسابداری

فرم تسویه حساب چیست؟

فرم تسویه حساب یا تصفیه حساب فرمی است که در انتهای سال مالی همه به دنبال اخذ آن هستند. اما تصفیه حساب درست است یا تسویه حساب؟

تصفیه به معنای «پاک کردن و پالوده کردن» است و تصفیه حساب در مواردی به کار می‌رود که حساب پرداخته و پاک شده باشد و دیگر کسی طلبکار نباشد. ولی تسویه به معنی مساوی و یکسان کردن‌ و «ایجاد تعادل و موازنه در حساب» است.
پس زمانی که در طول گردش مالی با فردی حساب او را سامان دهیم ولی باز هم حساب او گردش داشته باشد، اصطلاحا «تسویه حساب» صورت گرفته است. ولی زمانی که به‌طور کامل حساب شخص را ببندیم و گردشی دیگر با او نداشته باشیم «تصفیه‌حساب» انجام گرفته است. البته مهم است که بدانیم عبارت «تسویه حساب» جنبه‌ی عام ندارد و کاربرد آن صرفاً در مسائل مالی و حسابداری است.

در زمان اتمام قرارداد کار پرسنل چه باید کرد؟

امری مهم در زمان اتمام قرارداد کار پرسنل و عدم تمدید قرارداد این است که کارگر اموال شرکت که در مدت خدمت در اختیار داشته به مسئول مربوطه تحویل دهد و در فرمی اموال و مدارک تحویل شده را مشخص و امضا نماید. سپس به قسمت امور اداری شرکت مراجعه و میزان حضور و خدمت خود را کامل مشخص نموده و تکلیف مرخصی های دریافتی، مرخصی استعلاجی، غیبت و… را روشن و بعد به حسابداری مراجعه کند. در این قسمت لازم است که این واحد اول حقوق و مزایای شخص را کامل محاسبه و بدهکاری و بستانکاری وی را مشخص کند.

این مطلب را هم بخوانید:  شغل حسابداری در بایرن مونیخ یا منچستر؟

برای تسویه حساب نیروی کار در پایان سال مالی نیاز به اجرای مفاد مطرح شده در قانون کار می‌باشد. ارائه این فرم  هم یکی ازمواردی‌ست که در اجرای این قوانین کمک خواهد نمود. در این فرم بیان می‌شود که نیروی کار چه میزان از مزد و مزایای خود را دریافت نموده است و یا چه میزانی را طلبکار است. بنابراین زمان تصفیه حساب هنگام اتمام قرارداد کار است. اگر قرارداد کار موقت باشد و پس از پایان مجدد تمدید شود در پایان هر قرارداد کار موقت تصفیه حساب انجام می‌شود.

 

با تکمیل فرم زیر، فایل اکسل فرم تسویه حساب پرسنل شرکت نمونه بلافاصله برای شما ایمیل می‌شود.

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام