دانلود رایگان مجموعه فرم های کاربردی حسابداران

2
5,803 بازدید

 برای دانلود مجموعه فرم‌های پرکاربرد حسابداری، فرم انتهای مطلب را تکمیل نمایید. 

سلام به شما دوستان خوب پرشین حساب. این روزها همه به دنبال محاسبات حقوق و دستمزد خود هستند؛ این‌که در یک‌سال گذشته چه درآمدی داشته‌اند  و چه هزینه‌هایی را متحمل شده‌اند و یا این‌که در شب عید چه رقمی به حساب بانکی آن‌ها روانه می‌شود.

کارفرمایان بیش از سایرین نیازمند صرف زمان و دقت در محاسبه حقوق و دستمزدند. چرا که باید حقوق هر نیروی کار را با جزئیات آن محاسبه و پرداخت کنند. اضافه کاری، مرخصی، ماموریت، حق بن، مسکن و… باید محاسبه گردد.

فرم تسویه حساب یا تصفیه حساب فرمی است که در انتهای سال مالی همه به دنبال اخذ آن هستند. اما تصفیه حساب درست است یا تسویه حساب؟

تصفیه به معنای «پاک کردن و پالوده کردن» است و تصفیه حساب در مواردی به کار می‌رود که حساب پرداخته و پاک شده باشد و دیگر کسی طلبکار نباشد. ولی تسویه به معنی مساوی و یکسان کردن‌ و «ایجاد تعادل و موازنه در حساب» است.

فرم تسویه حساب

پس زمانی که در طول گردش مالی با فردی حساب او را سامان دهیم ولی باز هم حساب او گردش داشته باشد، اصطلاحا «تسویه حساب» صورت گرفته است. ولی زمانی که به‌طور کامل حساب شخص را ببندیم و گردشی دیگر با او نداشته باشیم «تصفیه حساب» انجام گرفته است.

برای تسویه حساب نیروی کار در پایان سال مالی نیاز به اجرای مفاد مطرح شده در قانون کار می‌باشد. ارائه فرم تسویه حساب هم یکی ازمواردی‌ست که در اجرای این قوانین کمک خواهد نمود. در این فرم بیان می‌شود که نیروی کار چه میزان از مزد و مزایای خود را دریافت نموده است و یا چه میزانی را طلبکار است.

بانک فرم قوانین کار مجموعه‌ای از فرم‌های مورد نیاز افراد در برخورد با قانون کار می‌باشد.

 • فرم قرارداد
 • فرم تسویه حساب
 • فرم دریافت بیمه بیکاری
 • فرم اعتراض و طرح دادخواست
 • فرم مربوط به مشاغل سخت و زیان آور
 • فرم تنخواه
 • فرم لیست مساعده
 • فرم فیش حقوقی

و… از نمونه فرم‌هایی‌ست که در بانک فرم قوانین کار قرار دارد.

فرم حسابداری، فرم مالیاتی و فرم قوانین کار در یک مجموعه کنار هم به شما عزیزان کمک خواهد کرد که کارهای خود را سریع‌تر پیش ببرید. اگر تمایل به دریافت بانک فرم چندکاره حسابداران دارید فرم زیر را تکمیل نمائید:

پس از تکمیل فرم به پیام پایین همین صفحه توجه نمایید!

2 دیدگاه‌ها

 1. با سلام و عرض ادب
  سوال اینکه با فرض داشتن سابقه و دانش حسابداری ، وقتی بخواهیم حسابداری یک شرکت را قبول کنیم با توجه به اینکه اطلاعاتی از شرکت و حجم فعالیت اون نداریم چه مواردی( ایتم هایی از شرکت ) را باید بررسی کنیم تا بدونیم ایا حسابداری شرکت مد نظر را قبول کنیم یا خیر
  و سوال اینکه برخی از شرکتها با استدلال به اینکه حجم عملیات و فعالیت های ما کم هست ، پیشنهاد حداقل حقوق میدن .بر چه اساسی مراحل کاری یه شرکت را قیمت گذاری کنیم که واقعی باشه و ارزش کار و حرفه ما حفظ بشه (برای مثال ۱٫ثبت رویدادهای مالی طی سال ۲٫ ثبت در دفاتر رسمی ۳ بستن حسابها گزارش صورتهای مالی ۴ .حقوق و دستمزد و بیمه و مالیات ۵٫ مالیاتهای تکلیفی ۶٫ اظهار نامه معاملات فصلی ۷٫ اضهار نامه عملکرد و….

  • شما باید با توجه به سامانه شناسه ملی و روزنامه رسمی ابتدا با هویت و اساسنامه و کلیات قانونی ان اشنا شوید و همینطور وضعیت فعالیت ان را از اتاق بازرگانی تحقیق نمایید. سوال دوم شما موضوعی بوده که در یک وبینار مجزا پیرامون ان توضیحات کامل و ارایه نمودم . میتونید از واحد آموزش دریافت نمایید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید