با این همه فرهنگ سازی مالیاتی چرا باز هم فرار مالیاتی وجود دارد؟

0
1297

فرار مالیاتی

سلام به همه شما دوستان و همراهان خوب پرشین حساب. بنطر شما چرا هنوز هم با این همه اطلاع رسانی های سازمان امور مالیاتی، باز هم فرار مالیاتی داریم؟ خوشحال میشویم که در نظر سنجی امروز ما شرکت نمایید.

اگر هر روز به سایت سازمان امور مالیاتی سری بزنید همایش ها و جلسات و اطلاعیه های خبری از آنچه مدیران در انجام آن سعی دارند تا  پرداخت مالیات را فرهنگ سازی کنند مشاهده میشود. با کمی تفکر خواهیم دریافت که تصور اشتباه از پرداخت مالیات بوده که مودیان را به فرار مالیاتی تشویق میکرده است. در واقع مالیات یک نظام پایدار و با ثبات در تامین درآمدهای دولت است. اما چرا هنوز هم برخی از پرداخت مالیات فرار میکنند و سوال اینجاست که چکونه این امر میسر میشود؟

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نخستین دیدار خود با مدیران ستادی و استانی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مهمترین مسئله نظام مالیاتی، اقتصاد پنهان و موضوع قاچاق کالاست و برای مقابله با این مسئله، اجرای طرح جامع مالیاتی و توسعه و تکمیل نظام مالیات بر ارزش افزوده ضرورت دارد. در گذشته که انجام مبادلات از طریق عملیات بانکی کمتر انجام میشد ردیابی فعالیت های اقتصادی کمابیش ممیزان را با مشکل مواجه میکرد اما رفته رفته که قوانین جدید تصویب شد و به همراه آن درگاههای بانکی اولین ملاک برای مبادلات بین مودیان مشغول به فعالیت قلمداد شد رد یابی این فعالیت ها بهتر انجام گرفت.

این امر موجب شد تا پولشویی در کشور به پایین ترین درصد خود برسد اما نمیتوان ابراز کرد که به هیچ عنوان این عمل اشتباه انجام نمیشود. در کنار مشاوره های مالیاتی و امور عارضه یابی که تیم کارشناسی پرشین حساب بر عهده دارد هستند افرادی که از ما به عنوان مشاوره سوال میپرسند که” آیا راهی برای پرداخت نکردن مالیات وجود دارد که ما استفاده نماییم؟” بسیار ناباورانه است که هنوز هم برخی این تصور اشتباه را دارند که فرار مالیاتی امکان پذیر خواهد بود. اگر شما هم در اطراف خود از این دسته افراد دارید حتما به گوششان برسانید که سخت در اشتباهند و برای خود ضرر و زیان و جرم پیشاپیش میخرند.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  خریداران ارز چگونه رسیدگی مالیاتی می‌شوند؟

تصور میکنند که میتوانند به صورت پنهان فعالیت تجاری انجام دهند بدون اینکه اداره دارایی مطلع شود. طبق دستورالعمل اجرایی مبنی بر ارائه کلیه اطلاعات مودیان از جمله گردش های بانکی تمام مبادلات رصد میشود و به فعالیت های مشکوک رسیدگی خواهد شد. پس بهتر است که قبل از جریمه شدن و مجرم شناخته شدن خود اقدام به خوداظهاری نموده و پرونده مالیاتی تشکیل دهند. چرا که مالیات بهترین شیوه توزیع ثروت در جامعه است. پیشنهاد میکنم هر روز به سایت اطلاع رسانی سازمان مراجعه و در جریان اطلاعیه ها و اخبار آن قرار بگیرید.

پرتال اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کل کشور

 

برای استفاده از مباحث پولشویی و دیگر اطلاعیه ها از مطالب زیر استفاده نمایید:

اجرای قوانین مبارزه با پولشویی را جدی بگیرید!

 

کشف شبکه تبانی مالیاتی در کرج(شناسایی ۲۰۰۰ شرکت صوری)

نقش تراکنش های بانکی در حسابداری مالیاتی

توقیف اموال مدیران در قبال بدهی مالیاتی

کدام را ترجیح میدهید؟ درآمد بیشتر؟ یا جرم مالیاتی ؟

چگونگی شناسایی کتمان درآمد مالیاتی مودیان

 

 

 

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here