کارگاه آموزشی نحوه مشاور مالیاتی به مودیان

2
832

IMG-20150214-WA0003

کارگاه اول برگزارشد، کارگاه دوم در حال نامنویسی است 

شما هم می توانید به جمع +۲۱۰۰ مشاورین مالیاتی کشور بپیوندید

به نام خدا و سلام

شاید این مشکل تعداد کمی از حسابداران نباشد. یادم هست اولین باری که خواستم مشاوره انجام دهم چقدر خرابکاری شد ، تازه فهمیدم مودی مالیاتی دانش آموز و دانشجو نیست من بجای حل مشکل شروع به آموزش مفاهیم کرده بودم . بعد از این قضیه به عنوان کارآموز در دفتر یکی از مشاوران مالیاتی مشغول شدم و تازه دیدم قضیه چقدر متفاوت است .

اگر می‌خواهید از حسابداری، درآمد شایسته‌ای داشته باشید این ویدئو را ببینید:

اگر خلاصه برای شما توضیح بدهم اینطور عرض کنم که در این دفتر دقیقاً مثل مطب پزشکان و یا وکلا بود. مودیان با پرونده ها طبق وقت قبلی می آمدند و مشاور هم بعد از بررسی پرونده و تعیین قرار بعدی یک سری نکات را در برگه که فرض کنید نسخه بود تجویز می کرد.

خیلی هم به عنوان یک دانشجوی حسابداری برام جالب بود که نحوه قیمت گذاری و دریافت وجه کاملا متفاوت از تیکه پراکنی های بیرون بود . کاملاً حرفه ای. هنوز هم خود شما شاهد این مغایرت ها در قیمت گذاری هستید. لیست تعریف شده ای ندارد و هر مشاوره منهی به قیمتهایی می شود که یا برنده دارد و یا بازنده.

یکی از نکاتی که در مشاوره باید توجه کنید کم حرف زدن در جلسه اول است . معمولا برخی از کارشناسان برعکس عمل می کنندو با یک نگاه کلی به پرونده شروع به تفسیر و آنالیز پرونده در لسه اول می کنند و طرف مقابل را به نوعی می خواهند مشتری کنند. فرض کنید یک پزشک در جلسه اول شروع به تشریح بیماری و جراحی کند.

این مطلب را هم بخوانید:  نحوه تیم سازی در شرکت حسابداری

اقدام پزشک مالیاتی پرونده شما چگونه است؟

مهمترین اقدام این پزشک بررسی پرونده از طریق آزمایش است. او شاید در همان جلسه اول متوجه بیماری و حاد بودن آن شود ولی مرحله به مرحله جلو می رود و یکباره کار را یکسره نمی کند. هر چقدر هم مودی عجله داشته باشد او کار خودش را انجام می دهد. بعد از آزمایش تعیین تکلیف قرارداد مشخص می شود و در ادامه دریافت پیش پرداخت ، دقیقاً مثل وکیلی که پیش پرداخت حق وکالت خود را دریافت می کند.

سطح دانش یک مشاور چقدر باید باشد؟

یک مشاور مالیاتی باید یک فوق تخصص تجربی درحوزه مالیاتی باشد. پیرمردی را می شناسم که کارمند اداره دارایی رژیم قبلی بوده  و حالا بیزینسش ارث است . حرف اول را در ارث او می زند . از طریق پرونده های ارث الان وضعش از یک پزشک فوق تخصص قلب هم بالاتر است البته با مدرک دیپلم سال نه چندان دور دهه ۴۰ .

این به این معنی نیست که سن قانونی مشاوره ۸۰ سال به بالاست، بلکه نیاز به تجربه اجرایی قوی دارد. من افرادی را می بینم که هنوز لیسانس را به اتمام نرسانده اند ولی وکالت مالیاتی شرکتهایی دارند که مدیرمالی بیش از ۲۰ سال سابقه دارد.

خلاصه اینکه دوندگی ها و به قول برخی حسابداران پادویی ها حالا برای من نتیجه داده و شکست  هاو موفقیت های چندین پرونده رنگارنگ باعث شده یکی از روش های درآمدزایی من مشاوره باشد که با توجه وقت کم به هیچ عنوان کنار گذاشته نشده است . پیگیری پرونده شرکتهای بزرگ پی همانند مترو مشهد، سازمان بنادر و کشتیرانی، بانک صادرات استان آذربایجان شرقی،سمنان، هرمزگان، اصفهان ، خراسان رضوی، برج میلاد تهران در قالب پروژه های صا ایران بزرگترین درس ها به بنده آموخت.

همین چند هفته پیش در کلاس صفر تا صد مالیات تهران یکی از شرکت کنندگان به نام خانم میرشکاری، پیشنهاد دوره ای را به من داد که بعد از بررسی و جمع آوری عناوین، اقدام به برگزاری آن کردم . که در همین جا از پیشنهاد ارزشمند ایشان تشکر می کنم و خوشحال خواهم شد مجدد در این کارگاه حضور داشته باشند.

تحت چه شیوه ای باید به مودیان مشاوره دهید!

نام کارگاهی جدید است که در یک جلسه ۴ ساعته برگزار می شود و  فقط اختصاص به حسابداران با سابقه و آشنا به مفاهیم مالیاتی دارد. چون اگر در این حوزه آشنایی نداشته باشند نیاز به حضور در دوره صفر تا صد مالیات خواهند داشت . در این کارگاه ، تمامی راهکارهای پی بردن به نقاط بحرانی یک پرونده، محاسبه جرائم و نحوه دیگر مذاکرات حرفه ای آموزش داده می شود.

این مطلب را هم بخوانید:  آموزش کامل حسابداری حساب سازی نیست!

فرد آموزش دهنده به شما چه کسی است؟

مدرس خودم هستم ، میثم حاجی محمدی با بیش از ۱۰ سال کار مالیاتی مستمر، از دیگر افتخاراتم حضور در ۲ پروژه بزرگ ملی کشور تعریض اتوبان کرج – تهران و احداث فاز ۱ و ۲ اتوبان همت – کرج می باشد. در کنار آن مشاور مالیاتی چندین شرکت دولتی ، خصوصی و چند وارد کننده در کشور نیز هستم . از دیگر فعالیتهای جدیدم ابداع دوره صفر تا صد مالیات و گرفتن تاییدیه آموزشی از جهاد دانشگاهی به همراه ارائه مدارک معتبر می باشد.

سرفصل های مهم این کارگاه چیست؟

 • تشخیص و عیب یابی پرونده؟
 • پیگیری مکاتبات با اداره دارایی
 • پیگیری مابه التفاوت های پرداخت شده
 • نحوه جستجو و رسیدگی به پرونده مالیات بر ارزش افزوده
 • کشف جرائم جامانده
 • نحوه قیمت گذاری بر پروژه
 • نحوه پورسانت گیری از پروژه
 • شیوه برخورد و تعامل با ممیز
 • نحوه جمع آوری اطلاعات به شیوه پلیسی
 • نحوه بستن پرونده و جلوگیری از حادثه بی اعتباری
 • مذاکرات ماده ۱۶۹ به سبک حوزه کد اقتصادی
 • نحوه تبلیغات چاپی و الکترونیکی

با آموزش سانت به سانت آنالیز پرونده مالیاتی انواع و اقسام مودیان یک روزه تکنیکی شوید

شما حتما می بایستی بعد از آموزش ها تکنیکهای دستورالعمل را هم در مدت زمان تعیین شده اجرا کنید

خبر از بازار کار مشاور ندارید؟

در حال حاضر غوغایی در جذب پرونده های مالیاتی است که معمولا حسابداران یا بی اطلاع هستند و یا تجربه خیلی زیادی ندارند. اگر حسابدارید و کارهای مالیاتی روتین را تا به حال انجام داده اید، پس باید طعم کسب درآمد از طریق نحوه مشاوره دادن را هم بچشید.

در حال حاضر مشاوره مالیاتی پر درآمد ترین قشر مشاغل مالی محسوب می شود که تعداد افراد فعال آن نسبت به دیگر حوزه ها محدودند. پس اگر اشتیاق برای مالیاتی شدن دارید منتظر اتفاق خاصی نباشید و همین حالا برای ثبت نام اقدام کنید .

این مطلب را هم بخوانید:  حسابرسی مالی + کنترل اجرای قوانین = حسابرسی مالیاتی

چه کسانی نباید شرکت کنند؟

همانطوریکه خدمت شما توضیح دادم دوستانی که تجربه کمی در حوزه مالیاتی دارند می بایست اطلاعات مالیاتی خود را کمی بالا ببرند و ابتدا باید در دوره صفر تا صد مالیات ثبت نام کنند . این دوره هم اکنون توسط دانشگاه شریف در حال نامنویسی است.

متاسفیم ،در این کارگاه  از دانشجویان حسابداری ، فارغ التحصیلان فاقد سابقه کار نامنویسی  نمی شود!

شرایط ورود به کارگاه

با توجه به تدریس نکات حرفه ای، همه سطح های رشته حسابداری قادر به حضور در این کلاس نمی باشند و فقط به افراد حرفه ای تر توصیه می شود.

ما از طریق ارسال رزومه سطح علاقمندان را دسته بندی می کنیم . اگر تمایل دارید سطح شما بررسی شود رزومه خود را به persianhesab.com@gmail.com ارسال فرمایید.

 

نظرات برخی از شرکت کنندگان کارگاه اول :

آقای شهرام فراهانی ( حسابرس مالیاتی ) : ضمن خسته نباشید از جناب آقای حاجی محمدی کلاس مورد نظر بسیار خوب بود

حشمت اله فرهاد شرشت ( امور مالی پیشگامان کویر ) : کلاس از لحاظ کیفی بسیار بالا بود و با تشکر از استاد حاجی محمدی و امیدواریم در کلاس های بعدی هم مشارکت داشته باشیم

مجید حیدری ( امور مالی پیشگامان کویر ) :با سپاس از اجرای با حوصله و توضیح دقیق مطالب به نظر من ارائه گواهی و یا مدرکی به عنوان اینکه فردی در کلاس یا دوره خاص شرکت کرده ممنون خواهم شد.

محسن تصدیقی ( مدیر مالی شرکت بازرگانی اصفهان ) : ضمن تشکر از جنابعالی باستحضار می رساند کلاس مشاوران مالیاتی مناسب بود و به نظر بنده مفید بود .

سعید بختیاری ( مدیر مالی صنف اتحادیه پوشاک ) : خیلی خوب و عالی بود انشالله در مسیر اهداف عالیه موفق و موید باشید .

 زمان برگزاری کارگاه

دومین کارگاه روز جمعه ۳۰ مرداد ساعت ۱۰ صبح برگزار می شود.

 

امکانات کارگاه : جزوه تصویری ، صوت کارگاه، پاورپوینت، دستورالعمل مالیاتی و پذیرایی میان وعده.

مبلغ کارگاه در سال ۹۴ : ۱۲۰,۰۰۰ تومان

رزرو صندلی

سوالات بیشتر را مستقیما از کارشناس آموزش ما با شماره ۰۳۱۲۲۸۰۷۴۰ جویا شوید.

 

خیال خودتان از روبرو شدن با قراردادهای مشاوره مالیاتی راحت کنید و کسب و کار جدیدی را در نیازمندی ۸۵% جامعه راه اندازی کنید!!

2 دیدگاه ها

  ارسال نظر و سوال

  دیدگاه خود را وارد کنید
  Please enter your name here