دستمزد مقطوع روزانه مبناء کسر حق بیمه ۹۷

حق بیمه ۹۷

سلام دوستان عزیز در اجرای مصوبه شماره ۵۷۹۴ شورای عالی تامین اجتماعی و پیرو بخشنامه دستمزد مبنای کسر حق بیمه سال۱۳۹۷ در خصوص افزایش حداقل دستمزد سنواتی در سال ۱۳۹۷ دستمزد مقطوع روزانه مبنای کسر حق بیمه فعالیتهای دارای دستمزد مقطوع برای سال ۱۳۹۷ ارائه شده است .

حق بیمه 97

این بخشنامه که در۱۳۹۷/۰۱/۲۹ به شماره ۵۰۲۰/۹۷/۷۶۴ ابلاغ شد بیان میکند که حداقل حقوق همه مشاغل برای کسر حق بیمه سال ۹۷ به چه میزان است و نمیتواند کمتر از این مبلغ باشد.

برای مثال مشاورین املاک،  برای افرادی که استخدام کرده اند و یکی از سمت های شغلی زیر را در آنجا دارند باید در شهرهای کمتر از ۵۰۰هزار نفر جمعیت معادل ۴۸۲۰۰۰ ریال و در شهرهای بالاتر از ۵۰۰هزار نفر جمعیت معادل ۵۳۷۰۰۰ ریال حق بیمه پرداخت خواهند کرد:

بازاریا ب – کارشنا س خبره – حسا بدار – دلال – مباشر- راهنما – مشاور – منشی – مسئول فرو ش – مسئو ل اجاره -ارزیاب قولنامه نویس-نو یسنده-اپراتور-تلفنچی – صندوقدار – د فتردار

حق بیمه 97

این بخشنامه به همراه فایل ضمیمه آن به این سوال پاسخ داده است که ” حقوق یک حسابدار چقدر است؟ ”

حسابدار با توجه به تخصص و مهارت و سابقه کاری که دارد حقوق مشخصی میگیرد ولی هیچ وقت به عنوان مبنا تعیین نمیشود اما دستمزد مقطوع اعلام شده حقوق هر حسابدار را در هر فعالیتی تعیین میکند. برای مثال حداقل مبلغ کسر حق بیمه برای دستمزد حسابدار در یک کافه رستوران لوکس  ۴۴۵,۰۰۰ و  ۴۲۶,۰۰۰ ریال و در یک رستوران درجه یک ۴۴۵,۰۰۰ و ۴۰۷,۰۰۰ ریال  می باشد.

و یا یک حسابدار- صندوقدار- دفتردار در یک اتوسرویس ۳۸۹,۰۰۰ و ۴۴۵,۰۰۰ ریال باید پرداخت کند. به طور کلی توجه به بخشنامه های ابلاغی مالی و مالیاتی را باید مطالعه نمود تا در روند اجرایی به مشکل برنخوریم.

این مطلب را هم بخوانید:  تمدید مهلت ارائه گزارش فصلی96 موضوع ماده 169

برای دریافت متن کامل به همراه جداول دستمزدی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دستمزد مقطوع روزانه مبنا کسر حق بیمه ۹۷

https://persianhesab.com/دستمزد-مقطوع-رده-های-شغلی-مختلف-سال-۹۳/

دستمزد مقطوع روزانه مبنای کسر حق بیمه سال ۹۴

 

2 پاسخ

  1. با عرض سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم اگه بر اساس دستمزد مقطوع لیست بیمه ارسال نشه چه تبعاتی داره مثلا با توجه به اینکه دستمزد مقطوع شغل خشکبار تقریبا ۴۴ هزار تومان هست اگه همون ۳۷ هزار تومان که حداقل حقوق اداره کار هست تو لیست بیمه رد بشه مشکلی پیش میاد از نظر قانونی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام