فیلم آموزشی نحوه ارسال لیست بیمه

4
48018
ارسال لیست بیمه

تهیه  و ارسال لیست بیمه به سازمان تامین اجتماعی از جمله کارهایی‌ست که حسابداران در پایان هر ماه انجام می‌دهند. در این مطلب می‌توانید فیلم آموزشی نحوه ارسال لیست بیمه را مشاهده کنید.

ارسال لیست بیمه

زمانی که کارفرما تصمیم به استخدام نیروی کار می‌کند و با او قرارداد منعقد می‌کند از همان ابتدای فعالیت، کارفرما موظف است که نیروی کار مذبور را بیمه کند. از ۳۰ درصد بیمه پرداختی به سازمان تامین اجتماعی ۷درصد آن سهم کارگر ، ۲۳درصد سهم کارفرما و ۳ درصد بیمه سهم دولت (بیمه بیکاری) است.
در پستهای قبلی ما در سایت چگونگی تهیه لیست حقوق و دستمزد توضیح داده شده است که در انتهای این مطلب قرار دارد، که با استفاده از لیست حقوق و دستمزد بیمه پرداختنی نیز تعیین خواهد شد.

برخی از مزایای حقوق از بیمه معاف و برخی دیگر مشمول بیمه هستند. جدول اقلام مشمول و غیر مشمول بیمه را می‌توانید با تکمیل فرم زیر دریافت نمائید.

 

برای ارسال لیست بیمه باید نرم افزار دیسکت بیمه را از سایت سازمان تامین اجتماعی تهیه و سپس با وارد شدن به سامانه مربوطه این فایل را بارگذاری نمود. در واقع کارفرمایان باید از طریق آدرس samt.tamin.ir فایل مربوط به اطلاعات بیمه‌ای که همان خروجی نرم افزار دیسکت بیمه است را برای سازمان تامین اجتماعی ارسال نماید.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

این سامانه جهت انتقال اطلاعات پرسنل به سازمان تامین اجتماعی است که قبلا کارفرمایان این اطلاعات را از طریق مراجعه حضوری باید به سازمان ارائه می‌کردند و بیشتر باید در زمان تکمیل اطلاعات در نرم افزار بیمه (که در سیستم نصب کرده ایم) دقت شود و اطلاعات دقیق وارد شود .

لینک دریافت نرم افزار لیست بیمه

بعد از وارد شدن به این سامانه و بارگذاری فایل مربوطه گزینه ایی برای پرداخت الکترونیکی حق بیمه پرداختنی وجود دارد و با زدن بر روی لینک بانک مربوطه ، مستقیما از درگاه بانک موفق به پرداخت حق بیمه کارپاه خود خواهید شد.

امیدوارم با استفاده از این فیلم آموزشی بتوانید به راحتی و با سرعت بیشتر فعالیت های حسابداری را انجام دهید. موفق و سربلند باشید.

 

این مطلب را هم بخوانید:  آموزش حسابداری پخش مویرگی در شرکتهای پخش

4 دیدگاه ها

  1. سلام خسته نباشید میگم بهتون مطالب خوب بود ولی فیلم آموزشی میتونست بهتر باشه،هنگام توضیح توپق زیاد داخلش بود و این باعث دل زدگی کاربر و نامفهموم بودن مطالب میشه.

    • سلام دوست عزیز سپاس از لطف شما. در سایت موارد زیادی در مورد ارسال لیست حقوق در سایت وجود دارد لینک های زیر به شما کمک خواهد نمود. البته پیشنهاد شما برای مطلبی به روز شده در این خصوص حتما مورد بررسی قرار میگیرد. ممنونم از همراهی شما.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here