نحوه ارسال لیست بیمه +فیلم و فایل راهنما

ارسال لیست بیمه

تهیه  و ارسال لیست بیمه به سازمان تامین اجتماعی از جمله کارهایی‌ست که حسابداران در پایان هر ماه انجام می‌دهند. در این مطلب آموزش تصویری تهیه و ارسال لیست بیمه در نرم افزار و ارسال لیست به صورت اینترنتی به صورت مرحله به مرحله، جدول اقلام مشمول و غیر مشمول و جریمه عدم ارسال لیست بیمه و تاخیر در پرداخت و انواع بیمه های تامین اجتماعی را توضیح داده‌ایم. همچنین می‌توانید فیلم آموزشی نحوه ارسال لیست بیمه را مشاهده کنید.

فهرست مطالب مخفی

حق بیمه چیست و چند درصد است؟

در واقع حق بیمه مبلغی است که برای استفاده از مزایای سازمان تامین اجتماعی باید به صورت ماهانه به این سازمان پرداخت شود. زمانی که کارفرما نیرویی استخدام می‌کند از همان ابتدای فعالیت، موظف است که نیروی کار مذبور را بیمه کند. از ۳۰ درصد بیمه پرداختی به سازمان تامین اجتماعی ۷درصد آن سهم کارگر، ۲۰درصد سهم کارفرما و ۳ درصد بیمه سهم دولت (بیمه بیکاری) است. که از این میزان ۲۳٪ توسط کارفرما و ۷ ٪ توسط کارگر پرداخت می‌شود.

ابتدا لیست را از طریق نرم افزار نرم افزار ارسال لیست حق بیمه تهیه کرده و سپس به صورت اینترنتی ارسال می‌کنیم.

 

آموزش مرحله به مرحله تهیه و ارسال لیست بیمه ماهانه در نرم افزار

مرحله ۱: دانلود و نصب نرم افزار

برای دانلود نرم افزار بیمه به آدرس اینترنتی www.tamin.ir مراجعه کنید و از طریق صفحه ی دانلود و نصب نرم‌افزار تهیه لیست بیمه فایل مربوط به نرم افزار را دانلود نمایید.

مرحله۲: اجرای نرم افزار لیست بیمه

روی آیکون نرم افزار کلیک (لیست دیسک) ListDisk کنید و سپس برنامه را اجرا نمایید محیط برنامه به این شکل است:

این مطلب را هم بخوانید:  گنجینه نکات قانون کار در حسابداری (بخش دوم)

آموزش تصویری تهیه و ارسال لیست بیمه

مرحله ۳: ثبت مشخصات کارگاه در نرم افزار بیمه

ابتدا روی «اطلاعات پایه» کلیک کنید و سپس روی گزینه «مشخصات کارگاه» کلیک کنید.

در فرم مشخصات کارگاه‌ها روی گزینه «جدید» کلیک کنید و اطلاعات مربوط به شرکت یا کارگاه را تکمیل کنید.

آموزش ارسال بیست بیمه

مرحله ۴: ثبت مشخصات کارکنان در نرم افزار بیمه

کلیک بر روی منوی «اطلاعات پایه» و انتخاب گزینه «مشخصات کارکنان».

در فرم مشخصات کارکنان کلیک بر روی گزینه «جدید»  و وارد کردن اطلاعات مربوط به کارکنان.

نحوه ارسال لیست بیمه

مرحله ۵: تهیه لیست بیمه ماهانه

کلیک بر روی منوی «عملیات» و انتخاب گزینه «لیست ماهانه».

کلیک بر روی گزینه «جدید» و در وارد کردن لیست بیمه ماهانه و تعیین حق بیمه.

نحوه ارسال لیست بیمه

مرحله ۶: ثبت ریز کارکرد در لیست بیمه

ثبت و مشخص کردن روزهای کارکرد بیمه‌شدگان و دستمزد روزانه آنها در ماه موردنظر.

مرحله ۷: تطبیق ریز کارکرد با لیست ماهانه

برای پیشگیری از مغایرت در لیست بیمه، باید هر آنچه که در لیست ماهانه ثبت کرده‌اید در ریز کارکرد نیز ثبت کرده یا اینکه لیست ماهانه را بر اساس ریزکارکرد تغییر داده و آن را ویرایش کنید.

مرحله ۸: تهیه بکاپ از لیست بیمه

بهتر است قبل ار ارسال از فایلها بکاپ گرفته شود. برای بکاپ گیری از اطلاعات نرم افزار فایل manufactory2 که در مسیر نصب برنامه به‌طور مثال C:Program FilesTaminDataBase در پوشه Database قرار دارد در مسیری مناسب کپی کنید.

برای باز گرداندن بکاپ فایل manufactory2 را به manufactory تغییر نام دهید ( ۲ رو پاک کنید )بعد این فایل را در مسیر نصب برنامه به‌طور مثال C:Program FilesTaminDataBase در پوشه Database جایگزین کنید سپس برنامه را اجرا کنید.

مرحله ۹: تهیه دیسکت لیست بیمه

کلیک بر روی منوی عملیات گزینه «لیست ماهانه» و انتخاب گزینه تهیه دیسکت برای فایل لیست ماهانه و لیست ریز کارکرد.

نحوه ارسال لیست بیمه

اگر لیست ماهانه (تعداد نفرات و روزهای کارکرد و دستمزد روزانه و …) و ریز کارکرد را به‌طور صحیح تنظیم کرده باشید با پیغام “عملیات انتقال اطلاعات به دیسکت با موفقیت انجام شد.” مواجه می‌شوید.

 

آموزش تصویری ارسال لیست بیمه

مرحله ۱۰: ارسال دیسک به شعبه تامین اجتماعی

ارسال فایل‌های تهیه‌شده از طریق پرتال سازمان تامین اجتماعی به آدرس samt.tamin.ir و یا ارسال اطلاعات روی CD و تحویل به شعبه بیمه تامین اجتماعی ت به صورت حضوری.

امیدوارم با استفاده از فیلم آموزشی نحوه ارسال لیست بیمه بتوانید به راحتی و با سرعت بیشتر فعالیت های حسابداری را انجام دهید.

آموزش نحوه ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی به‌صورت اینترنتی

 

۱- مراجعه به پرتال سازمان تامین اجتماعی به آدرس اینترنتی https://samt.tamin.ir.

 

۲- ورود به پرتال با واردکردن کد ملی کارفرما و یا نماینده او به عنوان نام کاربری و رمز عبوری که قبلاً تعریف کرده‌اید.

نحوه ارسال لیست بیمه

 

۳- کلیک بر روی منوی «عملیات لیست بیمه» و انتخاب گزینه «بارگذاری لیست بیمه».

این مطلب را هم بخوانید:  مراحل اعتراض نسبت به جریمه بیمه تامین اجتماعی

نحوه ارسال لیست بیمه

 

۴- انتخاب فایل مربوط به اطلاعات ماهیانه کارگاه و فایل مربوط به اطلاعات ماهیانه بیمه‌شدگان و کلیک بر روی گزینه بارگذاری.

۵- کلیک بر روی گزینه «ارسال به شعبه» سپس پیام نمایش داده‌شده را تایید کرده و کمی صبر کنید تا پردازش و ارسال اطلاعات تکمیل شود.

 

۶- کلیک بر روی منوی «عملیات لیست بیمه» و انتخاب گزینه «مشاهده فهرست لیست‌ها».

 

۷- کلیک بر روی علامت ذره بین در انتهای جدول در صورتی که «وضعیت درخواست» به‌صورت «تایید نهایی» باشد. اما اگر وضعیت عدم تایید بود در اطلاعات فایلهای بارگذاری شده اشتباهی وجود دارد که باید اشتباه را از نرم افزار برطرف نمود و دوباره فایل ها را بارگذاری کنید.

 

۸- نمایش مشخصات لیست در قسمت «مشاهده اطلاعات لیست». کلیک بر روی گزینه «دریافت برگ پرداخت».

 

۹- همچنین می‌توانید در قسمت «مشاهده برگ پرداخت» برگ پرداخت مربوط به لیست ارسالی را مشاهده کنید. در این قسمت کلیک بر روی گزینه «نسخه چاپی» و دانلود برگ پرداخت (فیش حق بیمه) به‌صورت یک فایلPDF.

۱۰-پرینت برگ پرداخت و یا یادداشت شناسه پرداخت و پرداخت حق بیمه به‌صورت غیرحضوری از طریق درگاه اینترنتی بانک‌های موجود.

نکات مهم

همیشه به گزینه وضعیت درخواست دقت نمایید. وضعیت درخواست، پیگیری شما را آسان خواهد کرد و شامل ۵ عنوان است:

  • غیرقابل ارسال (به رنگ قرمز): لیست دارای خطا می باشد. معمولا کد کارگاه اشتباه است. لیست را حذف نموده و مجددا اقدام نمایید.
  • ثبت اولیه: در این وضعیت، لیست در سیستم ثبت شده است و توسط شما می تواند حذف شود و یا به شعبه ارسال شود.
  • ارسال به شعبه: دراین وضعیت لیست برای پردازش به شعبه ارسال شده است؛ انجام پردازش حداقل چند دقیقه به طول می انجامد. در صورتی که نهایتا پس از ۲۴ ساعت وضعیت لیست تغییر نکرد، می توانید با تلفن ۶۴۰۱۵ و یا ۶۶۹۰۹۶۲۰ ۰۲۱ و یا پست الکترونیکی crm@taminn.org تماس حاصل نمایید.
  • پس از وضعیت ارسال به شعبه می توانید از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه مشاهده فهرست لیست ها، ادامه وضعیت لیست ارسال شده خود را پیگیری نمایید.
  • عدم تایید نهایی: در این وضعیت پردازش لیست در شعبه با خطا مواجه شده است؛ پس از یررسی و رفع خطاها، لیست را مجددا بارگذاری نمایید.
  • تایید نهایی: در این وضعیت، پردازش لیست در شعبه با موفقیت انجام شده است و شما می توانید برگ پرداخت (فیش حق بیمه) را دریافت نمایید.

فایل راهنمای ارائه اینترنتی لیست حق بیمه کارفرمایان

سازمان تامین اجتماعی یک فایل راهنمای ارائه اینترنتی لیست حق بیمه و تکمیل و پرداخت این سامانه را تنظیم کرده که کاربران می‌توانند با مراجعه به آن و اجرای قدم به قدم مراحل، نحوه ارسال لیست بیمه را آموزش دیده و این لیست را به راحتی و بدون مشکل به شعبه مربوط ارائه کرده و شماره پیگیری که نشان‌دهنده تایید از طرف شعبه بیمه می باشد را دریافت کنند.

این مطلب را هم بخوانید:  دفاتر مالیاتی و نحوه تحریر  

محاسن سامانه ارسال لیست بیمه

یکی از محاسن این سامانه محاسبه خطاها و آگاهی پیداکردن کاربران از خطاهای بوجود آمده و برطرف کردن آنهاست ، و شما دیگر نگران مشکلات مراجعه حضوری نخواهید بود .برای پرداخت حق بیمه هم شما خیلی راحت و بدون اتلاف وقت می توانید از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک موجود در پرتال ، این فرآیند را انجام دهید.

جریمه عدم ارسال و یا تاخیر در ارسال لیست بیمه ماهانه

کارفرمایان برای ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی کارکنان خود تا پایان ماه بعد فرصت دارند. در صورتی که کارفرمایان از تنظیم و ارسال لیست حقوق و دستمزد کارکنان خود حداکثر تا پایان آخرین روز ماه بعد خودداری کنند باید جریمه عدم ارسال لیست بیمه آن ماه را به میزان ۱۰٪ حق بیمه همان ماه به شعبه تامین اجتماعی پرداخت نمایند.

جریمه تاخیر در پرداخت حق بیمه ماهانه

در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه، جرایم تاخیر پرداخت برای هر ماه ۲٪ حق بیمه به ازای هر ماه محاسبه می‌شود. این جریمه پس از قطعی شدن بدهی قابل احتساب می‌باشد. در خصوص بدهی های مشخص شده در هیات‌های تشخیص مطالبات و تجدیدنظر، تاریخ شروع محاسبات از زمان ابلاغ رای قطعی می باشد.

جدول اقلام مشمول و غیر مشمول بیمه

برخی از مزایای حقوق از بیمه معاف و برخی دیگر مشمول بیمه هستند. جدول اقلام مشمول و غیر مشمول بیمه را می‌توانید با تکمیل فرم زیر دریافت نمائید.

توجه داشته باشید که بعد از تکمیل فرم زیر، فایل به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

انواع بیمه تامین اجتماعی

در کل دو نوع بیمه تامین اجتماعی وجود دارد:

بیمه تامین اجتماعی اجباری

طبق قوانین کار افرادی که به ازای دریافت حقوق و دستمزد در شرکت‌ها، کارگاه‌ها و… کار می‌کنند، باید توسط کارفرما بیمه شوند.

بیمه تامین اجتماعی خویش‌ فرمایی

بیمه‌ای است که در آن، فرد توسط خودش بیمه می‌شود. این نوع بیمه نیز خود به دو دسته بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد یا کارفرمایان تقسیم می شود.

بیمه اختیاری:

این نوع بیمه مربوط به افرادی است که تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ای نیستند. افرادی که از این نوع بیمه استفاده می‌کنند، باید خود حق بیمه را در زمان مقرر پرداخت کنند. درصد حق ‌بیمه مربوط به بیمه اختیاری۲۶٪ حقوق و دستمزد این افراد است.

بیمه مشاغل آزاد یا کارفرمایان:

این نوع بیمه مخصوص افرادی است که با جذب کارگر در حال فعالیت هستند یا خود به تنهایی از سوی مراکز معتبر یا سازمان تامین اجتماعی مجوز اشتغال گرفته‌اند و مشمول مقررات حمایتی خاصی نیستند.

5 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید میگم بهتون مطالب خوب بود ولی فیلم آموزشی میتونست بهتر باشه،هنگام توضیح توپق زیاد داخلش بود و این باعث دل زدگی کاربر و نامفهموم بودن مطالب میشه.

    1. سلام دوست عزیز سپاس از لطف شما. در سایت موارد زیادی در مورد ارسال لیست حقوق در سایت وجود دارد لینک های زیر به شما کمک خواهد نمود. البته پیشنهاد شما برای مطلبی به روز شده در این خصوص حتما مورد بررسی قرار میگیرد. ممنونم از همراهی شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام