فرم درخواست مساعده حقوق

2
7189

فرم درخواست مساعده حقوق

 

فرم درخواست مساعده حقوق

به نام خدا و سلام به شما

شاید واژه مساعده در حسابداری مانند دیگر واژه ها ناشناخته نباشد.منظور نحوه شناسایی، ثبت و گزارش کردن این حساب است .واژه هایی مانند تسعیر ارز، سربار جذب نشده و یا مبالغ بازیافتنی کمی ناشناخته تر از مساعده می باشد و هر حسابداری شاید نتواند به خوبی آن را آنالیز نماید.حالا امروز تصمیم دارم چند نکته مهم درباره مساعده خدمت شما ارائه کنم.

 

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

دردسر دست به جیب شدن مدیران 

دردسر کهنه ای که بیشتر حسابداران با آن روبرو هستند پرداخت بدون هماهنگی مساعده به کارگران و کارکنان توسط مدیر است. برخی از مدیران که بیشتر در پروژه ها و حتی بخشهای کارخانه حضور دارند بدون هماهنگی با حسابداری و شاید بر حسب دلسوزی بلافاصله به متقاضی مساعده وجه پرداخت می کنند و درهمان روز یا روزهای دیگر می خواهند فکر کنند چه مبلغی را به چه کسی داده اند. شاید حافظه قوی انان را یاری کند ولی ممکن است حتی یک مورد از کنترل آنان خارج شود مجموعه مالی زیر سوال خواهد رفت .

مدیر هم تنخواه گردان می شود 

من بارها در جلسه با مدیران این مورد را مطرح کردم با وضع قانون پولشوی و بروز آن در امور داخلی شرکتها و موسسات، استفاده از صندوق و حسابهای شخصی و حتی بانکهای شخصی منسوخ شده است و بجای ان شما باید از حساب تنخواه گردان استفاده کنید. الان هم در این مقاله تاکید میکنم با مدیر مجموعه خود جلسه بگذارید و او را درباره قوانین جدید توجیه کنید. اگر واقعاً قصد دارند هزینه و یا وجهی را خودشان پرداخت کنند باید در ردیف دیگر حسابهای تنخواه قرار بگیرند تا دیگر مشکلی از این بابت پیدا نشود.

یکی از گزینه هایی  که در لیست حقوق و دستمزد پایان ماه باید به دقت تنظیم شود، مساعده پرداختی به کارکنان است که از حقوق دریافتی آنها کسر می شود . مساعده پرداختی می تواند از تنخواه گردان یا صندوق پرداخت گردد ، همچنین با توجه به درآمد شرکتها دارای سقف مشخصی می باشد . اما نکته ای که باید توجه داشته باشید فرم درخواست مساعده حقوق باید در قالب یک دستورالعمل معین تنظیم شده و اعمال گردد.

این مطلب را هم بخوانید:  بخشنامه عدم شمول دستورالعمل اجرایی ماده 169 ابلاغ شد

این دستوالعمل می تواند با توجه به شرایط شرکت و ابتکار شما تنظیم گردد .در بعضی از شرکتها به دلیل داشتن نقدینگی مطمئن در صندوق یا بانک شرکت ممکن است به راحتی تعداد زیادی از کارکنان درخواست مساعده داشته باشند و شرکت بلافاصله به آنها پرداخت نماید .اما ممکن است در دیگر شرکتها نقدینگی کمتری  موجود باشد ، در اینصورت داشتن شرایط لازم و مشخص شده برای کارکنان الزامی است . به عنوان مثال یکی از این شرایط می تواند داشتن سابقه کار معین برای درخواست کنندگان باشد .۲ماه یا ۳ ماه از استخدام آنها گذشته باشد .
در این گونه موارد شرکتها  فرم های مشخصی را با عنوان برگه درخواست مساعده تنظیم نموده اند که در آن ، مشخصات درخواست کننده و مبلغ درخواستی آن تعریف شده است . دو قسمت باید این درخواست را تایید کنند ، ابتدا واحد مالی و در نهایت مدیر اداری یا مدیریت بخش یا مجموعه .
[box type=”success” align=”aligncenter” ]امور مالی سوابق درخواست کننده را بررسی می کند . بررسی شامل تسویه مساعده قبلی ، مدت حضور در شرکت ، نداشتن تاخیر و کنترل مبلغ درخواستی با میزان نقدینگی شرکت ، ودر خاتمه مدیر شرکت با توجه به تایید امور مالی نحوه تقسیط مبلغ از حقوق فرد را مشخص می کند . به عنوان مثال یکی از پرسنل درخواست ۵ میلیون ریال مساعده را ارائه کرده است . مدیر مالی با توجه تسویه مساعده قبلی و فاصله ۲ ماهه با مساعده جدید مبلغ فوق را تایید کرده است و جهت تایید نهایی برگه را به مدیریت ارجاع داده است ، حالا مدیر می تواند تصمیم گیری کند که این مبلغ در ۱۰ یا ۵ یا ۳ قسط از حقوق فرد کسر گردد .[/box]
و در آخر لازم است کارکنان درخواست خودرا به غیر موارد اورژانسی ، ۲۰ روز قبل به واحد مالی ارائه دهند .
امید است با تنظیم یک دستوالعمل مناسب و تهیهفرم درخواست مساعده حقوق بتوانید شرکت را در کنترل نقدینگی و همچنین رضایت کارکنان را از مراحل دریافت مساعده یاری نمایید .
آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان را دارم .

این مطلب را هم بخوانید:  چقدر به نکات تنظیم قراردادهای کاری تسلط دارید؟

میثم حاجی محمدی – کارشناس و محقق مالی

 

فرم ها و نامه های مهم شغل حسابداری را از اینجا دریافت کنید 

2 دیدگاه ها

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here