سلام دوستان عزیز پرشین حساب. ضمن آرزوی اوقاتی خوش برای همه به اطلاع میرسانم که اولین کارگاه حضوری آموزش ارسال معاملات فصلی با تغییرات جدید در تهران برگزار میشود.

گزارشات فصلی چیست

در این کارگاه آموزشی که با تدریس آقای میثم حاجی محمدی و در  دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود مطالبی از جمله موارد زیر عنوان خواهد شد:

 • مشمول گزارش کیست و چه وظایفی دارد؟
 • آشنایی با مدارک و محتویات گزارش فصلی واحد های مختلف
 • تشریح کامل ارائه گزارش فصلی در ttms
 • آموزش نحوه تکمیل و ارائه گزارشات فروش
 • آموزش قراردادهای مهم در سامانه جدید
 • آموزش کار در سامانه واردات و صادرات در سامانه ویرایش شده گزارشات
 • آموزش تعاریف کلیدی در شناسایی نوع مالیات
 • و تمامی نکات مهم که در ویرایش جدید سامانه باید به آن توجه نمود.

این کارگاه در محل دانشگاه علم و فرهنگ در روز پنجشنبه 5 مرداد ماه 96 از ساعت 14 تا 19 برگزار میشود. علاوه بر مطالب عنوان شده یک ساعت پایانی به پرسش و پاسخ در این خصوص پرداخته خواهد شد و شرکت کنندگان میتوانند با مطرح کردن سوالات، ابهامات خود را رفع نمایند.

این کارگاه با اعطای مدرک معتبر از طرف جهاد دانشگاهی همراه است که به این منظور از شرکت کنندگان درخواست میشود تا با داشتن کپی شناسنامه و کارت ملی در روز کارگاه گواهی نامه معتبر را دریافت نمایند.

هزینه شرکت در این کارگاه آموزشی مالیاتی 200 هزارتومان است که بعد از پرداخت باید تصویر فیش پرداختی را به شماره تلگرام 09109502153 ارسال و ثبت نام خود را قطعی کنند.

شماره حسابهای دانشگاه علم و فرهنگ جهت پرداخت وجه :

حتما بخوانید:  محاسبه استهلاک دارایی ثابت به روش های مختلف استهلاک گیری

IR260180000000000135865001 بانک تجارت دانشگاه علم و فرهنگ

و شماره کارت 6281571001247615 به نام هادی وادی نژاد

 

اما ضرورت برگزاری کارگاه ها و همایش های مالیاتی و گزارشات فصلی چیست ؟

این روز ها هر بنر و اطلاعیه ای میبینیم در خصوص آموزش مالیات و نکات جدید مالیاتی است. با تغییرات اعمال شده در اظهار نامه های مالیاتی از ابتدای سال 96 و همچنین تغییرات لحاظ شده در فرمت معاملات فصلی نیاز به آموزش های جدید احساس میشود. اما برای استفاده بهینه از این همایش ها و انتخاب بهترین از بین این همه کارگاه، باید به مطالب عنوان شده در این دوره ها توجه کنیم.

سامانه معاملات فصلی در چه مواردی الزامی می شود؟

کلیه مشاغل و اشخاص حقوقی  موظف به اجرای این قانون هستند. حتی اگر یک شخص به صورت کاملاً انفرادی با یک فرد یا شرکت دیگری معامله یا قراردادی داشته باشد مشمول این قانون خواهد بود .

برای نمونه بیشتر موسسات بازاریابی کسب و کار ، بازاریابی و استارتاپ ها مشمول اجرای این قانون هستند ، چه بسا با ثبت نکردن و عدم تشکیل پرونده مالیاتی ضربات مهلک تری را به ستون اصلی کسب و کار خود خواهند زد. کافی است اسمی از خود یا شرکت خود در دفاتر دیگر افراد دیده شود ، آنوقت همه دیرکردها و بی توجهی ها را به یکباره باید پرداخت کنند. پس اگر تا حالا به این فکر نبودید هر چه سریعتر می توانید به صورت کاملاً رایگان از جزئیات این ماده قانونی بسیار مهم با خبر شوید. پس مطالعه ادامه مطالب را همچنان دنبال کنید.

حتما بخوانید:  ابعاد نگران کننده سامانه معاملات فصلی

اینکه معاملات فصلی ماده 169 قانون مالیات های مستقیم مشمول چه کسانی میشود بسیار مهم است.

طبق آیین نامه اجرایی تبصره 3 ماده 169 قانون مالیات های مستقسم، افراد زیر مشمول ارسال فهرست معاملات فصلی می باشند:

 1. کلیه اشخاص حقوقی
 2. صاحبان مشاغلی که حسب نوع یا حجم فعالیت جزو گروه اول موضوع ماده 2 آیین نامه اجرایی ماده 95 قانون محسوب میشوند
 3. صاحبان مشاغل مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده

عدم انجام هر یک از تکالیف مقرر در ماده 169 قانون مشمول جریمه های زیر خواهد شد:

گزارشات فصلی چیست از ابتدای سال 96 برای سهولت کار مودیان سامانه گزارشات فصلی با تغییراتی روبه رو شد که سوالات بسیاری را برای مودیان پیش آورد. سوالاتی که پاسخ به آنها در ارسال بهتر معاملات فصلی بسیار کارساز خواهد بود. در این کارگاه تمامی مواردی که در تصویر زیر قرار دارد یک به یک و شفاف توضیح داده خواهد شد تا سوالات و ابهامات برطرف شود.

گزارشات فصلی چیست

همانطور که در جریان هستید 2 روش برای ارسال گزارشات فصلی وجود دارد روش آنلاین و روش آفلاین. برای روش آنلاین باید وارد سامانه .tax.gov.ir شده و از قسمت معاملات فصلی، وارد سامانه شد. برای روش آفلاین بایستی از نرم افزار جانبی TTMS  استفاده کرد. در این نرم افزار به بارگذاری فایل اکسس احتیاج است که در کارگاه امروز نحوه کار با نرم افزار TTMS مطابق با ویرایش جدید آموزش داده میشود.

مهلت ارسال صورت معاملات تا 1 ماه بعد از پایان هر فصل است که پیشنهاد ما به شما شرکت و استفاده از این کارگاه برای ارسال دقیق صورت معاملات فصل بهار است.

حتما بخوانید:  با نحوه تشکیل هیات حل اختلاف مالیاتی بیشتر آشنا شوید!

دریافت آیین_نامه_اجرایی_تبصره_3_ماده_169ق.م.م

دریافت آیین_نامه_اجرایی_تبصره__5__ماده_169_مکرر_ق.م.م

گزارش برگزاری کارگاه آموزش مالیات در تهران

نسخه ی جدید سامانه صورت معاملات فصلی۹۶

 

صفحه اصلی

 

آموزش مالیات

ارسال نظر و سوال

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید