موفقیت کارفرمای حرفه ای در گرو پیشرفت نیروی کار متخصص

4
1221

سلام به شما دوستان خوب پرشین حساب

آیا تا به حال با این موضوع برخورد داشته اید که کارفرما اجازه پیشرفت به نیروی کار حرفه ای خود را ندهد؟

یکی از دوستانم در موسسه حسابرسی معروفی چندین سال مشغول به کار بود. در کنار اشتغال خود راه تحصیل را نیز پیمود تا امکان پیشرفت را برای خود مهیا سازد. سخت کوشی او در حرفه حسابرسی و تحصیل در همین شاخه موجب شد تا سریع تر از دیگر همکاران خود به یک متخصص تبدیل شود. این موضوع انگیزه شرکت در آزمون جامع حسابداران رسمی را در او ایجاد کرد. زمانی که برای دریافت مرخصی استحقاقی به کارفرما مراجعه نمود تا چند روز قبل از آزمون مروری بر دروس داشته باشد، با مخالفت مدیریت مواجه شد و به دلیل پافشاری بر دریافت حق خود از کار، تهدید به اخراج شد و در نهایت استعفا داد.

این یک داستان غیر واقعی و غیر ملموس نیست و شاید برای هریک از شما در حجم و حیطه فعالیت های مختلف اتفاق افتاده باشد. اینکه مدیریت مجموعه نیرویی را پرورش دهد و زمانی که به درجه بالایی از تخصص دست یابد مانع پیشرفتش شود موضوعی است که در بیشتر مراکز به خصوص موسسات حسابداری، قابل مشاهده است.

موفقیت تیمی

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

مدیریت در این شرایط دچار یک حباب روانی غلط شده که تصور می کند اگر این نیرو بیش از این رشد کند، رقیبی برای خود تربیت نموده است. در صورتی که این یک تصور غلط است و اگر به این تفکر پروبال دهیم چه بسا که همین اتفاق هم خواهد افتاد. پس شیوه برخورد با این موضوع از سمت مدیریت است که بازخورد را مشخص خواهد کرد. در موردی که مطرح نمودیم اگر مدیریت موسسه حسابرسی مذکور با چند روز مرخصی نیرویش موافقت می کرد و زمینه موفقیت در آزمون جامع را برای او فراهم می نمود، اکنون یک نیروی فوق حرفه ای و به تعبیری ستاره ای در تیم خود داشت که به بهتر نشان دادن برند مجموعه خود کمک می کرد.

این مطلب را هم بخوانید:  فیلم بازدید از یک شرکت خدمات حسابداری جالب

موفقیت تیمی

این روزها که بحث فوتبال نقل محافل است، پیشرفت آقای کیروش سرمربی تیم ملی نمونه خوبی برای بیان این مثال است. زمینه سازی برای رشد آقای کیروش محیطی را برای پیشرفت های تیم ملی فوتبال ایران فراهم خواهد ساخت که اگر در سالهای قبل این رشد سرکوب می شد اکنون تیم ملی ما به این پیشرفت دست نمی یافت. پس از این موضوع به عنوان یک اصل می توان یاد کرد و عنوان نمود: مبارزه با یک تیم پر قدرت نتایج بهتری را در مقابل  تک نفره در میدان کار جنگیدن، خواهد داشت.

اما به نظر شما کار نیرویی که با این شرایط مواجه شد و برگه استعفای خود را ارائه نمود درست بود؟ موفق شد یا شکست خورد؟

به نقل از جناب آقای میثم حاجی محمدی چنین فردی با این استعفا برگه موفقیت و پیشرفت های بزرگتر خود را امضا نمود. اگر در جایی مشغول به کار باشیم که احساس شود امکان پیشرفت وجود ندارد قطعا خروج از این موقعیت ها زمینه ساز موفقیت های بیشتری را فراهم خواهد نمود. یکی از شعارهای همیشگی آقای حاجی محمدی که در عرصه اجرا هم از ویژگی های بارز ایشان است، زمینه سازی برای پیشرفت نیروهای مبتدی است. چرا معتقدند رشد اعضای گروه باعث رشد مجموعه خواهد شد.

فردی که با بن بستی در رشد کاری مواجه می شود چگونه می تواند در یک مسیر سریع تر پیشرفت داشته باشد؟ لینک زیر راه های پیشرفت برای این افراد را شفاف تر بیان می کند:

موفقیت تیمی

همچنین با بهره گیری از مطالب زیر، یک حسابدار توانمدی های خود را باور نموده و به یک مدیر مالی مبدل خواهد شد:

به نظر شما حسابدار موفق کیست و چه معیارهایی دارد؟

دو تکنیک فوق حرفه ای برای مذاکره حسابدار با مدیر

تفاوت حسابداری مالی با حسابداری صنعتی در چیست؟

چگونه به عنوان یک حسابدار هیات مدیره را پرزنت کنیم؟

4 دیدگاه ها

 1. سلام
  با تشکر از خانم خیری
  کارفرماها به این فکر میکنند که اگر نیرو پیشرفت کند به فکر افزایش حقوق یا به دنبال ارتقا رتبه شغلی در سازمانی دیگر میگردد به همین دلیل مانع پیشرفت کارکنان میشوند
  تا راهکار شما (که ظاهرا استعفا می باشد) و نظر شما چی باشد

  • سلام جناب آقای سعادتمند. سپاس از همراهی شما . به نظر من اگر احساس بشه که کارفرما مانع از پیشرفت ما خواهد شد لزومی به ماندن و ادامه دادن کار نخواهد داشت البته این مورد یک قانون همه جانبه نیست باید شرایط را بررسی کرد و بعد تصمیم گرفت. بعضی مواقع تحمل برخی شرایط به نفع ماست. اگر بدانیم با گذشت زمان شرایط بهبود خواهد یافت در صورت اطمینان به این موضوع، ماندن و ادامه دادن راهکار خوبیست اما در مواقعی که بررسی می کنیم و میبینیم که به یک نردبان برای رشد دیگران تبدیل شده ایم و خودما هیچ پیشرفتی عایدمان نمی شود صرف وقت اشتباه بزرگیست. باید راهکارمناسب تری برای پیشرفت خود پیدا نماییم.
   با آرزوی موفقیت های روز افزون برای شما

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here