به نظر شما حسابدار موفق کیست و چه معیارهایی دارد؟

0
1541

حسابدار موفق کیست ؟

هر فردی در حیطه وظایف و مسئولیتهای خود در تلاش است که با موفقیت های بیشتر به بهترین فرد تبدیل شود. یک دکتر میخواهد که در چند سال آتی یکی از بهترین و حاذق ترین دکتر های بیمارستان و مراکز درمانی اطراف خود شود.  یک معلم در تلاش است که از معلم های نمونه شهر یا منطقه خود باشد. یک دانشجو یا محصل رسیدن به رتبه یک دانشگاه هدف اوست و برای این کار هم در تلاش است که بهترین باشد.

یک حسابدار هم قطعا با همین هدف در تلاش است و به فعالیت های مالی می پردازد. به نظر شما حسابدار موفق کیست ؟ برای رسیدن به این مهم چه باید کرد؟ برای پاسخ به سوال حسابدار موفق کیست براید کمی دقت کرد و با مقایسه افراد موفق این حیطه خود را بالا کشید. معیار های یک حسابدار خوب از دید یک مدیر چیست؟

برای اینکه پاسخی منطقی برای این سوال دریابیم بهتر است که خود را در مقام مدیریت قرار دهیم. اگر من مدیر یک مجموعه باشم از کارکنان و حسابدار خود چه انتظاری خواهم داشت؟ یک سری معیار به طور عمومی برای سنجش کیفیت کار حسابداران وجود دارد ومیتوان از جمله وظایف آنان برشمرد ولی در کنار آن هم برخی از وظایف و مسئولیت ها هم ممکن است وجود داشته باشد که تنها مربوط به محل خدمت است.
مورد اعتماد بودن یک حسابدار اولین و مهمترین شرط محبوبیت و موفقیت حسابدار است. حسابدار امین مال هر مجموعه و مدیری است پس باید در حفظ این امانت تمام سعی خود را انجام دهد. اما مهم این است که حسابدار بداند انجام چه فعالیت هایی برای او موفقیت آمیز خواهد بود.

این مطلب را هم بخوانید:  حسابرسی که ترس ندارد ( بخش اول )

حسابدار موفق کیست

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

یک حسابدار برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کند به موقعیتی دست یابد که در هر لحظه هیچ نگرانی برای از دست دادن شغلش نداشته باشد. در سالهای گذشته که بحران اقتصادی گرییان بسیاری از شرکت ها را گرفت خیلی از کارمندان اخراج شدند تفاوتی هم به نوع صنعت یا نوع حرفه و تخصص کارمندان نداشت و اکثرا نگران از دست دادن شغلشان بودند. اما در این بین افرادی موفق بودند که در بیش از یک حرفه تخصص داشتند.
مثلا حسابدارانی که هم پیمانکاری و هم صنعتی و مالیاتی را به صورت حرفه ایی مطلع بودند به راحتی توانستند در بخش های دیگر صنعت به فعالیت بپردازند و به عبارتی از صحنه بازار کار خارج نشدند اما کسانی که تنها به حسابداری همان محل کار خود مشرف بودند و در این سالها هم تلاشی برای پیشرفت نکرده بودند به محض ضربه خوردن شرکت از اولین خسارت دیدگان شدند.

حسابدار موفق کسی است که گستره و دنیای فعالیتش منوط به یک محل کار نباشد و تلاش کند تا علاوه بر اجرای یک پروژه توانایی خود برای مدیریت پروژه های دیگر را نیز داشته باشد. افرادی که به این موقعیت دست پیدا کنند از جمله افرادی هستند که بدون نگرانی و دغدغه در مسیر خود آینده را ترسیم میکنند. برای انکه شما هم یک حسابدار موفق باشید لازم است تا تخصص خود را افزایش دهید و از پیله تک مهارتی خارج شوید.

اما نظر شما چیست ؟ آیا معیار و راه دیگری برای رسیدن به موفقیت در حسابداری در نظر دارید؟ با ما در ارسال نظرات ارزشمندتان همراه باشید.

خشاب موفقیت در کسب و کار حسابداری

علائم موفقیت در حسابداری

برای موفقیت رزومه ساز باشید نه یک رزومه نویس

 

این مطلب را هم بخوانید:  ارتباط قانون مبارزه با پولشویی با صورت معاملات فصلی

 

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here