دو تکنیک فوق حرفه ای برای مذاکره حسابدار با مدیر

راههای پیشرفت در حسابداری

سلام دوستان خوب پرشین حساب با آرزوی لحظاتی خوش برای شما عزیزان.

یکی از راههای پیشرفت در حسابداری داشتن اخلاق حرفه در حسابداری است. اخلاق در هر شغلی نشان دهنده اعتبار است. علاوه بر اینکه اخلاق نیکو داشتن در جلب مشتری و جذب افراد حرف اول را میزند برای پیشرفت هم یک ابزار موثر است. وقتی سخن از اخلاق در کار میشود اذهان به سمت خوش خلق بودن سوق میابد اما سخن ما اخلاق حرفه ایست. اخلاق حرفه ای در حسابداری حاکی از انجام درست کار های محوله و به دور از خیانت در امانت است.

داشتن این ویژگی از مهمترین راههای پیشرفت در حسابداری است. ولی امروز قصد ما آموزش استفاده از دو تکنیک فوق حساس در مذاکره حسابدار با مدیر هستیم. اغلب ما در زندگی با موقعیت هایی مواجه شده ایم که اکنون با گذشت زمان متوجه شدیم که از دست دادن آن موقعیت ها چه خساراتی را به زندگیمان وارد ساخته است. شاید اگر فلان موقعیت کاری را پذیرفته بودیم و یا در فلان مصاحبه کاری بهتر صحبت کرده بودیم اکنون در جایگاهی بهتر قرار داشتیم.

یکی از این دو تکنیک هنر سخن گفتن است. اینکه شما در اولین جلسه مصاحبه خود چگونه صحبت کنید بسیار مهم است. باید دانست که شروع صحبت به چه صورتی باید باشد. برای مثال وقتی وارد اتاق مصاحبه با مدیر یک مجموعه بزرگ می شوید. چگونه باید صحبت کنیم؟ آیا باید در همان ابتدا از مهارت ها و رزومه کاری خود سخن بگوییم یا بایستی اجازه دهیم تا مدیریت از ما درخواست صحبت کردن کنند؟

این مطلب را هم بخوانید:  ارتباط پاداش و مرخصی استحقاقی با کنترل سربار کارخانه؟

خیلی از افراد همین کار را انجام میدهند و در اولین مکالمات تایم مصاحبه را برای خود خرج کرده و شروع به سخنوری مینمایند اما این مورد برای برخی از مدیران پسندیده نیست. شاید بهتر این باشد که قبل از مصاحبه رزومه کاری خود را مکتوب برای مدیریت ارسال کنیم و در تایم مصاحبه حضوری منتظر باشیم از ما سوال شود تا اینکه فقط حرف بزنیم. پس مهم این است که بدانیم چگونه باید صحبت را شروع کنیم.

راههای پیشرفت در حسابداری

مورد بعدی تکنیک نه گفتن است. اینکه به چه پروژه هایی باید پاسخ مثبت دهیم و به کدام پروژه ها نه بگوییم بسیار مهم است و از موثر ترین تصمیمات برای حرکت در مسیر موفقیت خواهد بود. برخی تصور میکنند که پروژه ها را باید بر اساس معیار پول باید سنجید و انتخاب کرد. هر پروژه ایی که ورودی بیشتری داشته باشد موفقیت بیشتری هم خواهد داشت. اما در اصل اینطور نیست. باید دید پشت پرده این درآمد بالا چه درخواستی از ما میشود. انجام کارهای غیر قانونی، زدن ثبتهای بدون مدرک و بدون ماهیت کار کردن شاید درآمد خوبی برای ما داشته باشد اما نه اخلاق حرفه را پوشش میدهد و نه در طولانی مدت موفقیت آفرین است.

در کنار این موارد مکالمات غیر حضوری نیز بسیار مهم است. برخی از مکالمات که بصورت تلفنی انجام میشود به قدری مهم است که نتایج آن میتواند از یک مکالمه حضوری هم با اهمیت تر باشد. اما چگونه باید به عنوان یک حسابدار حرفه ایی صحبت کرد؟

تیم پرشین حساب در راستای تحقق هدف ارتقای سطح علمی و جایگاه اجتماعی حسابداران در گرد همایی که ترتیب داده است این موارد را به صورت تمرین هایی برای حاضرین اجرایی و ملموس میکند. برای شرکت در این گردهمایی که دومین گردهمایی حسابداران عزیز است جناب آقای میثم حاجی محمدی از راههای پیشرفت خود سخن خواهند گفت تا مسیر سازی موفقیت برای حاضرین انجام گردد.

این مطلب را هم بخوانید:  کاربرد تابع Not و OR در اکسل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام