چگونه به عنوان یک حسابدار هیات مدیره را پرزنت کنیم؟

پرزنت کردن هیات مدیره

سلام به همه دوستان عزیز پرشین حساب. ضمن عرض ادب و احترام  آرزومند لحظاتی خوش برای شما هستم. امروز تصمیم دارم تا برایتان از شیوه پرزنت کردن هیات مدیره توسط حسابداران و حسابرسان عزیز سخن بگویم. اینکه با چه متد هایی حسابداران در جمع هیات مدیره به صورت کاملا حرفه ای توانایی های خود را به نمایش گذارد.

معمولا حسابداران و دوستانی که در امور مالی فعالیت دارند بیشتر تمرکزشان در محاسبات و اعداد و ارقام است و کمتر به امور روانشناختی توجه میکنند چرا که معتقدند ارائه کار مطلوب اهمیت بیشتری دارد . اما اینکه در جمع مدیران و هیات مدیره چگونه بتوان سخن گفت و به چه طریق بتوان آنها را از روند امور حسابداری مجاب کرد هم خود یک تخصص است.

برخی از دوستان اطلاعات و تخصص زیادی دارند اما توانایی مذاکره و گفتگو ندارند. برای خود ما هم پیش آمده در دانشگاه در محضر اساتیدی هستیم که تجربه و تخصص فوق العاده زیادی دارند اما در بیان مطالب و ارائه آن به دانشجویان کمی با مشکل مواجه می شوند. به عبارتی فن بیان خوبی ندارند.

هرچه روبه جلو در حرکت هستیم ورودی های حسابداران به بازار کار بیشتر و بیشتر می شود اما اینکه چه تعداد از این حسابداران می توانند در بازار به کار مشغول شوند و به تعبیری  مدیریت یک مجموعه را از روند فعالیت خود راضی نگه دارند بسیار اهمیت دارد. وقتی یک حسابدار از دانشگاه فارغ التحصیل می شود اکثر مطالب حسابداری را آموزش دیده است اما آیا واقعا میتواند از آموخته های خود دفاع کند و صرف نظر از اینکه تا چه مقدار توانایی دارد، عنوان کند که ” میتوانم مدیر مالی مجموعه شما باشم؟”

این مطلب را هم بخوانید:  ضوابط و شرایط استرداد اضافه مالیات و عوارض پرداختی(بخش اول)

فن بیان در تمام مراحل زندگی بسیار اهمیت دارد به خصوص در زمان استخدام و یکی از رموز موفقیت به شمار می آید. اما فن بیان حسابداران چگونه باید باشد؟ به نظرم در کنار آموختن فن بیان باید مهارت های بداهه سخن گفتن را هم بیاموزیم. بداهه چیست و یادگیری آن چه لزومی دارد؟

پرزنت کردن

بداهه گویی چیست؟

گاها پیش می آید که در یک جلسه یا همایشی به عنوان مهمان و یا یک عضو ساده دعوت می شویم اما در روند همایش از ما دعوت می شود که در حوزه فعالیت خود سخنرانی نماییم. این نوع سخنرانی که بدون هماهنگی و برنامه قبلی اتفاق می افتد نوعی بداهه گوییست. برای خود من این مورد بارها پیش آمده است برای مثال در بازار بورس قیمت سهام شرکت دچار یک رکود زیادی شد که ناشی از روند تجاری رقیب شرکت بود. هیات مدیره بدون اطلاع قبلی با حضور در یک جلسه خواستار برخی توضیحات برای اخذ تصمیمات مهم شدند. این نوع توضیحات از روش های بداهه گویی پیروی میکرد چرا که بدون اینکه از قبل گزارشی برای عنوان داشته باشیم می بایست در جمع هیات مدیره حاضر می شدیم.

در کل چگونه سخن گفتن و پرزنت کردن اعضای هیات مدیره بسیار اهمیت دارد. رزومه خوب و پربار زمانی اثر خواهد داشت که بتوان در مصاحبه ها و جمع افراد سرشناس از زرومه و اطلاعات تخصصی خود دفاع نمود. شرکت در جلسات و دوره های آموزشی فن بیان اهمیت دارد ولی اگر این دوره و آموزش توسط حسابداران و افراد متخصص رشته حسابداری انجام شود اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.  پرشین حساب در یک دوره جدید و مجزا ترفند های بداهه گویی و فن بیان برای حسابداران را قرار داده است که در کسب و کار موفق و جذب پروژه های ارزشمند به علاقه مندان کمک خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات دقیق تر از این دوره جدید از لینک زیر استفاده نمایید. همچنین میتوانید با شرکت در همایش روز یکشنبه ما حضورا این موارد را فرا بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از همایش های ما با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸ داخلی ۳ و ۰۹۲۱۶۴۵۰۸۴۵ تماس حاصل نمایید.

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان کتاب تعریف حساب شهرداریها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام