دانلود رایگان جدول اکسل محاسبه عیدی سال ۹۶

8
7622

عیدی سال ۹۶

سلام و عرض ادب به همه پرشین حسابی های عزیز. توجه به درخواست شما کاربران از برنامه های تیم پرشین حساب است. درخواستی که دوستان عزیز از ما داشتند طراحی فایل اکسل محاسبه عیدی سال ۹۶ بود که امروز در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده شده است.  البته در کنار این فایل اکسل نکات مهم مربوط به نحوه محاسبه و مواد قانونی مربوطه نیز قرار داده شده است.

به موجب قانون : – کلیه کارگاههای مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد ، بعنوان عیدی و پاداش بپردازند . مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند .

این ماده به همراه  تبصره های خود به سوالات اکثر کارفرمایان و  نیروهای کار پاسخ داده است.
تبصره۱ از این ماده بیان می دارد که  مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یکسال در کارگاه کار کرده‌اند باید به ماخذ ۶۰ روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه شود. مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده در فوق تجاوز نماید .

عیدی سال 96

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

تبصره۲ بیان داشته است در کارگاههائی که مطابق رویه جاری کارگاه بیش از مبالغ فوق پرداخت می نمایند. عرف کارگاه معتبر خواهد بود .

پس هر فردی صرف نظر از قرارداد ساعتی، پاره وقت یا تمام وقت خود ملزم به دریافت حقوق و مزایا و عیدی و سنوات پایان سال است. برخی با تصور بر این موضوع که نیروی کار قرارداد تمام وقت ندارد و به مانند ساعات اداره کار، کار انجام نمی دهد پس نباید عیدی و سایر مزایا را طبق قوانین کار دریافت نماید که این کاملا غلط است.

این مطلب را هم بخوانید:  سپیدار سیستم(شبکه ای از کانال همکاران سیستم)

فرمول محاسبات  عیدی سال ۹۶ : 

عیدی و پاداش = ((حقوق روزانه کارگر*۶۰ روز) / ۳۶۵ ) *تعداد روزهای کارکرد

” به شرطی که از سه برابر حداقل حقوق بیشتر نشود”

شما در صورتی که فایل اکسل محاسبه عیدی سال ۹۶ را از لینک زیر دانلود فرمایید با جایگذاری اعداد مربوط به تعداد روز کارکرد نیروی کار مبلغ عیدی هر فرد تعیین خواهد شد.

فایل اکسل رایگان  محاسبه مالیات عیدی و پاداش

پاسخ به یک سوال مهم :
آیا عیدی و پاداش فقط مربوط به پایان سال است یا طی سال می تواند پرداخت شود؟

معمولا عیدی و پاداش باید پایان هر سال پرداخت شود اما در برخی واحدهای اقتصادی این مبلغ را به صورت ماهانه به کارکنان خود پرداخت میکنند. پرداخت مبالغ مذکور بلا مانع است ولی به عنوان علی الحساب عیدی و پاداش در نظر گرفته میشود و جمعا از مبلغ دو برابر حداقل حقوق کمتر نباشد.

امیدوارم این فایل در این روزهای پایانی سال به شما کمک بزرگی را در محاسبات ارائه دهد. با تشکر از جناب آقای داریوش عرب دوست

 

چگونگی نحوه پرداخت عیدی به قراردادهای پاره وقت

دریافت فایل اکسل تسویه حساب عیدی ۹۶ کارگران

8 دیدگاه ها

 1. با سلام و عرض ادب
  سرکار خانم خیری این فایل که زحمت کشیدین برای ما تهیه شده و بصورت رایگان عرضه شده صرفا بصورت آموزشی هست
  ما میخواهیم بصورت کاربردی استفاده کنیم با توجه به رایگان بودن و دریافت فایل امکان استفاده از فایل وجود ندارد
  بخاطر اینکه رمزگذاری شده و امکان تغییرات وجود ندارد
  آیا امکان دریافت فایل بصورت کاربردی وجود دارد و به چه صورت ؟
  بابتش باید هزینه پرداخت کرد
  آیا مربوط به دوره خاصی میشود ؟
  لطفا راهنمایی فرمایید

  • سلام خدمت شما جناب آقای رفیعی. اکسل حقوق ۹۶ به جهت آموزشی بودن با این تصمیم مدیریت اجرایی شد. اگر نیازمند دریافت پسورد آن با پرداخت هزینه دارید به آی دی زیر پیغام دهید. از طرفی اکسل سال ۹۷ هم در حال طراحیست اگر تمایل دارید اکسل حقوق۹۷ را دریافت نمایید درخواست خود را به بنده ارسال نمایید.
   @persianhesab3 (https://t.me/persianhesab3)

 2. وقت بخیر درفایل اکسل ارایه شده بند ۱۰ قانون ۹۱ ق.م.م به نظر رعایت نشده ینی یک ماه عیدی و سنوات معاف میباشد ینی یک ماه از دو ماهی که مربوط به عیدی میباشد مشمول معاف این بند از قانون بوده و چنانچه یک ماه باقیمانده از سقف معافیت مالیاتی بالاتر بود مابالتفات ان میزان میالیات میباشد

  • سلام دوست عزیز. حداکثر مبلغ عیدی که محاسبه میشود همان حداکثر اعلامی اداره کار است. از این جهت ۲۷۵۱۵۷۶۷ریال حداکثر اعلامی با نرخ معافیت مالیاتی سالانه محاسبه میشود.

 3. باسلام وخسته نباشید درفایل اکسلی که بابت محاسبه عیدی ۹۶ درسایت بارگذاری نموده اید در محاسبات سقف عیدی رعایت نشده است قانون میگه حداقل عیدی ۲برابر پایه حقوق اداره کار(۱۸،۵۹۸،۶۲۰ریال) وحداکثرآن ۳برابر پایه حقوق (۲۷،۸۹۷،۹۳۰ ریال) خواهد بود یعنی عیدی فرد حداکثر مبلغ ۲۷،۸۹۷،۹۳۰ خواهد بود که درفایل اکسل اینگونه نیست
  باتشکر

  • سلام دوست عزیز این فایل موردی که بیان فرمودید ندارد. در واقع دقت به مدت کارکرد هم اهمیت دارد که ۳۶۵ روز معادل حداکثر حقوق را ارائه می کند. در هر حال از توجه شما سپاسگزارم و در صورت تمایل با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۱داخلی ۵ برای بررسی مشکلتان اگر حل نشد، تماس حاصل نمایید.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here