تعیین گروه بندی جدید مودیان صاحبان مشاغل

4
6,847 بازدید

گروه بندی مودیان
گروه بندی مودیان

سلام دوستان همراه پرشین حساب. با نزدیک شدن به دوره ارائه اظهارنامه مالیاتی، سازمان امور مالیاتی نیز برای سهولت کار مودیان عزیز آیتم هایی را به سامانه افزوده است تا مودیان به راحتی با سازمان ارتباط برقرار کنند و بدون مشکل بتوانند اظهارنامه مالیاتی افراد را دریافت نمایند.

امروز برای شما طی یک فیلم آموزشی طبقه بندی صاحبان مشاغل ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم را بیان میکنیم و آن قسمت از سایت سازمان امور مالیاتی که برای سهولت مودیان قرار داده شده است را به شما معرفی خواهیم کرد.

ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم

طبق ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم درآمد مشمول مالیات اشخاص حقیقی موضوع این ماده مکلف به ارائه اظهارنامه مالیاتی می باشند. در صورتی که مودی از ارائه اظهارنامه مالیاتی خودداری کند، سازمان برای او بر اساس فعالیت و همچنین اطلاعات کسب شده اقتصادی مودی، برگ تشخیص مالیات ارسال میکند.

در صورتی که مودی نسبت به این موضوع اعتراضی داشته باشد باید تا ۳۰ روز این اعتراض را اعلام دارد ولی نکته ایی که وجود دارد این است در صورتی اعتراض او رسیدگی خواهد شد که اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نماید.

و مورد بعد اینکه این حکم مانع از تعلق جریمه های عدم تسلیم اظهارنامه نخواهد شد.

 

گروه بندی مودیان

صاحبان مشاغل موضوع ماده ۹۷ ق.م.م بر اساس شاخص ها و معیار ها به سه گروه تقسیم میشوند. گروه اول و دوم و سوم.

گروه اول : مجموع مبلغ فروش کالا و خدمات سال قبل یا ده برابر درآمد مشمول مالیات قطعی شده (قبل از کسر معافیت ) طبق آخرین برگ قطعی مالیات ( مجموع اصلی و متمم ) عملکرد سال ۱۳۹۱ و به بعد که تا تاریخ پایان دی ماه سال قبل از شروع سال مالیاتی ابلاغ شده باشد، هرکدام بیش از مبلغ ۳۰ میلیارد ریال باشد.

گروه دوم: مجموع مبلغ فروش کالا و خدمات سال قبل یا ده برابر درآمد مشمول مالیات قطعی شده (قبل از کسر معافیت ) طبق آخرین برگ قطعی مالیات ( مجموع اصلی و متمم ) عملکرد سال ۱۳۹۱ و به بعد که تا تاریخ پایان دی ماه سال قبل از شروع سال مالیاتی ابلاغ شده باشد، هرکدام بیشتر از مبلغ ۱۰ میلیارد و تا ۳۰ میلیارد ریال باشد.

گروه سوم : مودیانی که در گرو های اول و دوم قرار نمیگیرند، جزء گروه سوم قرار میگیرند.

سازمان امورمالیاتی کل کشور سامانه تعیین گروه بندی  مودیان را به صورتی اینترنتی قرار داده است تا مودیان به راحتی گروه خود را تعیین کنند .

گروه بندی مودیان برای ورود کلیک بفرمایید

دو نکته: یکی اینکه در دو سال اول شروع فعالیت صاحبان مشاغل به جز مودیانی که بر اساس نوع فعالیت در گروه اول قرار میگیرند، انتخاب گروه و انجام تکالیف قانونی مربوط به انتخاب خود مودی خواهد بود.

و دیگر اینکه، مودیان در هر گروه که قرار بگیرند تا ۳ سال بعد از نظر انجام تکالیف قانونی در طبقات پایین تر قرار نخواهند گرفت.

فیلم مشاوره مالیاتی تعیین گروه بندی مودیان صاحبان مشاغل. شما با دیدن این ویدئوی آموزشی، خواهید توانست از سامانه اینترنتی نوع گروه خود را تعیین نمایید.

 

مطالب مرتبط در سایت ما

چند نکته موشکافی از اظهارنامه اشخاص حقیقی

4 دیدگاه‌ها

 1. سلام سرکار خانم مرضیه خیری ممنونم از زحمات شما،سه نکته پیشنهاد می نمایم:
  ۱- جستجو در بانک اطلاعات شما ظاهراً وجود ندارد؟
  ۲- فیلم ها و کلیپ های آموزشی را از مطالب نوشتاری تفکیک کنید خیلی بهتر است.
  ۳- برداشت از مطالب شما و سایرین اعضاء برای استفاده سخت است.
  ۴- بنده آمادگی دارم تا به منظور توسعه و تقویت محتوایی مطالب بخش حقوق مالی و محاسباتی را نیز اضافه کنیم.
  ۵- لطفاً اظهار نظر و راهنمایی فرمایید. با تشکر

  • سلام و عرض ادب خدمت شما جناب آقای شفی زاده. ضمن سپاس از همراهی شما دوست عزیز مطالب بیان شده را توضیح خواهم داد: مورد اول در خصوص جستجوی مطالب سایت، که به راحتی قابل اجراست. در صفحه اصلی سایت گزینه جستجو طراحی شده و شما میتوانید مطالب خود را بیابید .در خصوص مورد دوم که مطرح فرمودید باید عرض کنم بسیار نظر خوبی دارید و حتما به گروه پشتیبانی سایت ارجاع خواهم داد تا تغییرات اعمال گردد ضمن اینکه تمامی کلیپ های آموزشی ما در آپارات به نام پرشین حساب در کنار هم وجود دارد. در مورد مطلب بعدی شما منظور دقیق بیان نشده است. بنده پذیرای پیشنهادات شما هستم و بسیار خرسندم از همراهی شما با ما. لطفا موارد مطروحه در بندهای آخر را دقیق با شماره تلگرام ۰۹۹۰۰۰۷۹۵۳۴ در میان گذارید . با تشکر فراوان.

 2. با درود و سپاس از زحمات خوب و ارزنده ای که بخرج می دهید
  ممکنه بفرمایید که فیلم های آموزش شما را چگونه میتوان سیو نمود ؟
  با سپاس

  • سلام کاربر گرامی. سپاس از همراهی شما . برای دانلود این فیلم باید از طریق آپارات دانلود بفرمایید. در صورتی که موفق نشدید به این شماره تلگرام درخواست خود را مطرح کنید تا برای شما ارسال شود. ۰۹۹۰۰۰۷۹۵۳۴

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید