آموزش تحریر دفاتر قانونی در یک فیلم ویدیویی

0
2168

آموزش تحریر دفاتر قانونی

سلام به شما عزیزان. مرضیه خیری هستم و امروز با یک فیلم ویدیویی از آموزش تحریر دفاتر در خدمت شما هستیم. تحریر دفاتر قانونی از مواردی است که طبق قوانین اشخاص ملزم به رعایت آن شده اند. روند تحریر دفاتر طبق آیین نامه اجرایی تحریر دفاتر قانونی که از سمت سازمان امور مالیاتی کل کشور ارائه شده است باید اجرایی گردد. در این روند اگر خطایی سر بزند باعث خواهد شد تا کل دفاتر رد گردد. حساسیت و دقت زیادی که این کار می طلبد باعث شده تا بیشتر حسابداران این امر را برون سپاری کنند.

حسابداری که روزانه حجم بالایی از اسناد و فاکتورها را باید ثبت نماید نخواهد توانست در تایم کوتاهی و در کنار الباقی وظایف محوله خویش، با همان دقت و هشیاری دفاتر را بنویسد. از این جهت این کار را به افرادی خواهند سپرد که با صرف زمان لازم با دقت و بدون اشتباه کار انجام شود.

آیین نامه تحریر دفاتر قانونی که در ادامه مطلب برای شما قرار داده شده است دارای ۱۰ فصل می باشد:

 1. تعاریف
 2. گروه بندی مودیان مالیاتی
 3. اظهارنامه مالیاتی و نحوه ارائه آن
 4. مشخصات دفاتر قانونی
 5. تکالیف مودیان
 6. سامانه مکانیزه و صندوق فروشگاهی
 7. صورت حساب فروش
 8. سایر مقررات و موارد مربوطه
 9. نحوه ارائه دفاتر و اسناد و مدارک
 10. موارد رد دفاتر

در هر یک از این فصول به تفصیل به هر یک اشاره شده است. از نکاتی که لازم است به آن اشاره شود این است که هنوز برخی تصور میکنند که عدم تحریر دفاتر و رعایت مواد قانونی و یا استفاده از سیستم حسابداری دو دفتره راه فرار مالیاتی است در صورتی که اینطور نخواهد بود. طبق ماده ۱۸۱قانون مالیات های مستقیم که به رسیدگی و بازرسی های قانونی دفاتر و اسناد و مدارک ارتباط دارد، واحدی تحت عنوان واحد بازرسی مالیاتی تشکیل خواهد شد.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  جدول ۲۲ اظهارنامه مالیاتی و تعیین وضعیت املاک

شرح کامل ماده ۱۸۱ قانون مالیات های مستقیم

 

آموزش تحریر دفاتر قانونی

اقدامات قبل از تحریر دفاتر قانونی:

 1. اسناد به صورت مرتب و به روز ثبت حسابداری شوند
 2. جمع آوری اسناد و مدارک
 3. مسئولیت پذیری مجریان دفاتر قانونی
 4. کدینگ و مرتب سازی حساب ها
 5. استعلامات انجام شود(فاکتورهای خرید و فروش)
 6. تراز اختتامیه بستن حسابهای موقت

توضیح مختصری در خصوص این موارد
ثبت های حسابداری باید به ترتیب تاریخ وقوع ثبت گردد. تقدم و تاخر در ثبت باید اجرا شود. در ارتباط با مواد ۲۷۶ و ۲۷۴ قانون مالیات های مستقیم که به جرائم حسابداران اشاره دارد لازم است تا همه حسابداران حتما این مواد و تبصره های مربوطه را مطالعه نمایند و مطلع باشند که مسئولیت اجرای امور مالی به چه صورت خواهد بود. در خصوص بحث مربوط به جمع آوری مدارک هم لازم است تا فرم هزینه های قابل قبول را از سایت دریافت نمایید ( در ادامه مطلب قرار داده شده است ) و بدانید که چه مدارکی برای هزینه ها و اثبات آن مورد نیاز خواهد بود.

تحریر دفاتر قانونی بسیار مهم است و این روزها درآمدزاهم شده است. افرادی که به دلیل شرایط خاص خود نیازمند کارهای پاره وقت هستند و یا در پی انجام کار در منزل می باشند با استفاده از فیلم های ویدیویی ما که تحریر دفاتر روزنامه و کل را به صورت کامل آموزش داده است، امکان موفقیت در این زمینه مهیا خواهد شد.

برای دریافت فایل کامل این فیلم ویدیویی که یک بخش از جلسه بیست و سوم دوره حسابداران ثروت آفرین هم هست می توانید از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید:

این مطلب را هم بخوانید:  نحوه ردیابی معاملات غیرواقعی در حوزه مالیاتی!

 

۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰

 

@persianhesab5

@persianhesab4

فایل اکسل مدارک مورد نیاز برای هزینه های مورد تایید دارایی

آموزش تحریر دفاتر کل و روزنامه

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here