علائم موفقیت در حسابداری

25
1207
Man jumping with giant arrow in desert.

موفقیت در حسابداری موفقیت در حسابداری

به نام خدا و سلام

امیدوارم خوب و خوش باشید

من سعی کردم در این پست عنوان کلیشه ای انتخاب نکنم و اصلا قصد نصیحت کردن هم نیستم. تمامی تلاشم این است که واقعیتهایی که خودم به نوعی با آن درگیر بودم را به شما منتقل کنم که اگر احیاناً برنامه ای برای پیشرفت دارید به شما کمک کند. در رشته حسابداری ۲ مشکل کاملا جدی بر سر راه پیشرفت وجود دارد: عدم باور به موفقیت، تنبلی مفرط و بی اندازه

در مورد تنبلی باید عرض کنم یک رفتار کاملا عادی است و هر فردی به اندازه ای در خود احساس می کند. ولی نباید بیش از اندازه شود. طبق صحبتی که با یکی از پزشکان داخلی داشتم متوجه شدم بالابودن فشار خون یکی از دلایل خواب آلودگی و بی حوصلگی مفرط است.حالا تصور کنید این روند وارد کارروزانه هم شود دیگر چه بر سر پیشرفت خواهد امد. در این مرحله هم یک سری از افراد مبارزه میکنند ولی اگر یک شکست کوچک بخورند خودشان دستها را به نشانه بازنده شدن بالا میبرند.مطلب امروز بیشتر به درد این افراد میخورد نه کسانی که هنوز ایمیل می زنند و می گویند ما مطمئنیم موفق نمی شویم .

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

موضوع شکست مانند دیگر رشته ها ، شامل حال رشته حسابداری هم می شود ، پس جای هیچگونه نگرانی نیست . شما تا شکست را تجربه نکنید نمی توانید طعم پیروزی را بچشید . صحبت از مراحل کار حسابداری شد ، بد نیست برخی از مراحل شکست و پیگیریهای مربوط به آن را باهم مرور کنیم .

این مطلب را هم بخوانید:  آخرین تمدید مهلت ارسال گزارشات فصلی ( 91 -92 -بهار93 )

یک نمونه ساده  شکست در حسابداری ، ناتوانی در ثبت اسناد و اشتباهات بارز در ترازنامه است ،است، برخی از حسابداران با توجه به گذراندن دوره های کارآموزی ، بازهم مرتکب اشتباهات زیادی می شوند ، پیشنهاد من به آنها تمرین و کنترل وضعیت تراز بعد از ثبت سند است ، مدل راحتتر آن کنترل معین حسابهاست ،به این معنی که پس از ثبت ، وارد حسابها شوید و تغییر مانده حسابها را بررسی کنید . با این روش از یک ثبت سند کاملا” صحیح اطمینان حاصل می کنید و همیشه آماده گزارش دادن از دفاتر حسابها هستید .
یکی دیگر از مهمترین مراحل شکست ، تکمیل اظهارنامه است . کارنامه قبولی شما پس از تکمیل یک اظهارنامه عملکرد صحیح صادر می شود . یک کار خوبی که شرکت های حسابداری انجام می دهند کنترل اظهارنامه تکمیل شده شرکتها ، قبل از ارائه به سرپرست مربوطه توسط خود کارمندان امور مالی موسسه است ، بدین صورت وقتی یک کارمند اظهارنامه یک شرکت را تکمیل می کند کنترل آن را به دیگری واگذار کرده و اظهارنامه پذیرنده را خودش کنترل می کند . با این روش تایید اظهارنامه شما از چند فیلتر عبور کرده و در نهایت در مقابل مدیریت قرار می گیرد .

شکست علامت پیروزی است ، من خودم به شخصه به آن رسیدم و افراد و بزرگان زیادی را دیدم که در هرمرحله از شغل حسابداری با شکست و عدم موفقیت روبرو شده اند ، ولی با پیگیری و جدیت توانسته اند به پیشرفت های خیلی چشمگیری برسند ، طرف دیگر این ماجرا حسابداران و کارشناسان امور مالی زیادی هستند که با شکست خوردن ، طوری از این رشته دور شده اند که حتی یک لحظه هم به برگشتن و ادامه دادن فکر نکرده اند ، همچنین تعدادی از این افراد یک کار خیلی ساده را انتخاب کرد ه اند و با جرات کم خود را در همان مرحله نگه داشته اند .

این مطلب را هم بخوانید:  چگونه هزینه های شما در امور مالیاتی قبول است؟

اگر هم در شرکت حسابداری مشغول به کارنیستید ، می توانید اظهارنامه را پس از تکمیل به دوست با تجربه ای که اطمینان دارید نشان دهید ، البته شاید در روزهای پایانی همه درگیر ارائه اظهارنامه باشند ، شما اینکار را می توانید بطور تمرینی در ماه های دیگر سال انجام دهید تا در تیرماه دیگر نگران تکمیل اظهارنامه نباشید ، دور های آموشی هم خوبه ولی به شرط اینکه آن را در عمل انجام دهید و مشکلی نداشته باشید .

و یکی دیگر از مواردی که با شکست و عدم توانایی حسابداران منجر خواهد شد ، پاسخگویی و نحوه برخورد با اداره دارایی و حوزه مالیاتی است ، شما بعنوان حسابدار باید تسلط خود را نسبت به قوانین و بخشنامه های مالیاتی بالا ببرید ، بطوری که با شرکت در کمیسیون های سازمان مالیاتی بتوانید بخوبی از منافع خود در پرداخت مالیات دفاع کنید . چه بسا متاسفانه حسابدارانی که حتی یکبار هم با این کمیسیون ها و یا نحوه استرداد مالیات و دیگر موارد مالیاتی برخورد جدی نداشته باشند و با سابقه بالایی که دارند حرفی در این زمینه برای گفتن ندارند .

اگر شکست خوردید عقب نروید و وضعیت اقتصادی و سابقه را بهانه نکنید . تا رسیدن به موفقیت ، از تلاش دست نکشید .

میثم حاجی محمدی

25 دیدگاه ها

             ارسال نظر و سوال

             دیدگاه خود را وارد کنید
             Please enter your name here