فیلم آموزشی ارسال معاملات

سلام به همه شما عزیزان
ارسال معاملات با ورژن جدید  در سایت سازمان امور مالیاتی امکان پذیر شد. معاملات فصلی موضوع ماده 169 قانون مالیاتهای مستقیم با تغییرات جدید در سایت سازمان قرار گرفت. چند روز پیش بود که به دلیل حجم بالای سوالات مودیان و کاربران عزیز بیان کردیم که هنوز هیچ گونه اصلاحیه جدیدی در سامانه صورت معاملات فصلی اعمال نشده و لازم است تا مودیان فعلا صبر کنند ، که در تاریخ 96/10/11  اصلاحیه در ورژن جدید نرم افزار ارائه شد . آبدیت جدید با نسخه 4.0.2.3 در سایت سازمان امور مالیاتی به نشانی tax.gov.ir  قرار داده شده است.

این ورژن با نسخه های قبلی چه تفاوتی دارد؟

در زمان ورود به نرم افزار ttms پیغام استفاده از فایل اکسس نمونه جدید را اعلام میکند که در صورتی که فایل قبلی را مورد استفاده قرارداده باشید برای ورود نیاز به استفاده یک فایل پشتیبان وجود دارد که مربوط به سال 96 و سالهای 91تا95 می باشد.  بعد از بارگذاری این فایل و ورود به برنامه ttms  لازم است تا اطلاعات زیر را بسته به ماهیت معامله در بخش های زیر وارد نمایند:

ورود اطلاعات مربوط به پیمانکار در پیمانهای بلند مدت

ورود اطلاعات مربوط به کارفرما در پیمانهای بلند مدت

ورود اطلاعات فروش

ورود اطلاعات خرید

ورود اطلاعات صادرات  یا فروش به اشخاص خارجی

ورود اطلاعات واردات یا خرید از اشخاص خارجی

ورود اطلاعات مربوط به حق العمل کاری

ورود اطلاعات مربوط به اجاره

ورود اطلاعات مربوط به گزارش فعالیت های ساخت ملک

حتما بخوانید:  ابعاد اصلی دستورالعمل ماده 169 مکرر (خریدوفروش اصلی)

فیلم آموزشی ارسال معاملات:

که هریک به تفصیل در یک فیلم ویدیویی در زیر آموزش داده شده است. اما اطلاعیه سازمان در خصوص این نرم افزار نیز نیاز به بررسی دارد. در این اطلاعیه آمده است :

با توجه به تغییرات اعمال شده، محتویات گزارشات خرید و فروش ارسال شده توسط مودیان در شش ماه اول سال 96 تغییر نکرده است و نیازی به ارسال مجدد نمی باشد، تنها ذکر چند نکته ضروری است:
در خصوص  رکورد هایی که به ارزی ثبت شده اند، در صورتیکه حاصل ضرب ستون های مبلغ ارزی و نرخ برابری ارز برابر با مبلغ مندرج در ستون معادل ریالی نشود، در بخش نمایش جزییات علاوه بر تغییر رنگ دکمه ” نمایش جزییات ” در جدول نمایش اطلاعات ستونی با عنوان “وضعیت ” ایجاد شده است که نشان دهنده وضعیت رکورد می باشد که در صورتیکه ” ناقص ” قید شده باشد ضروری است مودیان محترم نسبت به کنترل مجدد رکورد اقدام نمایند.

در ساختار جدید، فیلدهای سرفصل و نحوه پرداخت وجه وجود ندارد.

در ستون نوع کالا، کلیه موارد به عنوان سایر کالاها و خدمات قرار گرفته اند.

گزارش پرداخت و دریافت قرارداد سال 96 حذف گردیده است و باید مجدد ورود اطلاعات گردد….

برای دریافت اطلاعات تکمیلی دیگر اینجا کلیک نمایید.Taghirat96

کد فراگیر چیست و از چه طریقی باید دریافت نمود؟

 

آموزش مالیات

ارسال نظر و سوال

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید