۷ ابزار کلیدی در جذب کارمندان (ویژه شرکت های حسابداری)

2
1,045 بازدید

 

employee_engagement

با سلام خدمت شما کاربران عزیز

در این پست به ۷ مورد درباره برخورد با کارمندان و نحوه افزایش کارایی آنها اشاره می کنیم

 

به کارمندانتان کارهای سخت و خسته کننده ارجاع نکنید
کارمندان علاقه‌ای به کارهای چالش‌زا ندارند. بنابراین در مواجهه با این جور کارها روحیه خود را می‌بازند. این دست شماست که کار برای کارمندتان خسته‌کننده یا پر از هیجان باشد. کار باید یک فعالیت ارضا کننده باشد که بهترین چیزها را مطابق لیاقت افراد در اختیارشان می‌گذارد. کار نباید تنها، منبع درآمد باشد، بلکه باید به صورت فعالیتی درآید که موجب رشد و تکامل کارمندان می‌گردد.

موفقیت کارمندتان، موفقیت شماست
اگر بدانید که از کارمندی با حقوق بالا چگونه به نفع شرکت استفاده کنید، حقوق او گران به نظر نمی‌رسد. کارمند با حقوق پایین‌تر ممکن است به خاطر اشتباهات دایمی که مرتکب می‌شود، خیلی گران تمام شود. کاری کنید کارمندانتان به موفقیت برسند. تلاش کنید حقوق بالایی که می‌گیرند، بازدهی داشته باشد. اگر آن‌ها موفق شوند، کار شما هم موفق خواهد بود، به همین سادگی.
بگذارید کارمندتان طعم موفقیت را بچشد. وقتی یک بار طعم موفقیت چشیده شود و با احساس و از ته قلب آن‌ها را تشویق کنید، آن‌ها مانند گلوله برفی که از تپه سرازیر شود رشد می کنند و رشد کارمندتان منجر به رشد شرکت شما می‌شود.
موفقیت کارمند چیست؟ خوب، موفقیت یعنی رسیدن به چیزی بیش از آنچه انتظار می‌رفته. به او کمک کنید. در سکوت و محرمانه، شجاعت او را افزایش دهید و آن‌قدر این کار را ادامه دهید تا موفقیت به دست آید. وقایع را به همراه او تجزیه و تحلیل کنید و از عقل و خرد خود بهره بگیرید. به کارمندانتان انگیزه بدهید. یک انگیزه برای کار موفق کارمندتان بسیار مهم است. فروش، فروش است، اما وقتی به آن‌ها بگویید که فروش یک واحد به معنی چه میزان سود برای نهادتان است و به علاوه، فرصتی برای فروش‌های دیگر است، کارمندتان دلیل تلاش خود را بهتر می‌فهمد.
بیان علت کاری را که به آن‌ها می‌سپرید را به صورت عادت خود درآورید چون اگر کارمندی نداند که نقش فردیش در موفق ساختن صنعت چیست، از تمام توانایی‌هایش استفاده نخواهد کرد. در صورت دانستن دلیل، کارمندتان سختکوش‌تر خواهد شد.

حتما بخوانید:  اجرایی شدن کاهش نرخ سود بانکها از صبح امروز

اعتمادبه نفس کارمندتان را افزایش دهید
هر مدیری که می‌خواهد کارمندانش را بسازد باید مطمئن شود که اعمال خودش سازنده عرت‌نفس کارمندانش است. به کارمندانتان امنیت، آموزش، اجازه مبارزه، پول و از همه این‌ها مهمتر و بالاتر، رضایت شغلی بدهید همانطور که از رئیس خودتان انتظار داشتید. بر خلاف تصور مدیران مساله همیشه پول و وقتی که برای کارمندتان هزینه می‌کنید نیست. بلکه چگونگی لطف کردن به دیگران هم به حساب می‌آید. خیلی از مدیران در پایان سال عیدی‌های سنگینی به کارمندان می‌پردازند. اما آن‌ها این پول را می‌دهند چون باید بدهند، نه برای اینکه دوست دارند بدهند. هر چیزی می‌دهید، باید با احساس داده شود. چیزی که هنگام پرداخت می‌گویید ۱۰ درصد قضیه است. آنچه چشمانتان می‌گوید ۲۰ درصد، آنچه ذهن‌تان می‌گوید ۳۰ درصد و آنچه قلبتان می‌گوید ۴۰ درصد کل موضوع ارزش دارد! این را به یاد داشته باشید تا هرگز اشتباه نکنید.
با الگوی خوب بودن، نظم را به آن‌ها بیاموزید. وقتی ساعت کاری ۹ صبح شروع می‌شود و شما ساعت ۱۱ می‌آیید، کارمندان دل به کار نخواهند داد. تنها وقتی دل به کار می‌دهند که ببینند شما سخت‌تر از آن‌ها کار می‌کنید. سعی کنید یک سال تمام ساعت ۸:۳۰ سرکار بروید و تفاوت را ببینید.

اشتباهات کارمندان را با وقار و احترام، ببخشید
افراد بشر همه کارمند هستند و کارمندان هم انسانند. انسان‌ها دچار ضعف‌های درونی مانند تنبلی، حرص، کم حوصلگی، غرور و اینطور مشکلات می‌شوند. می‌گویند کارمندان مثل سیب هستند، بله تعجب نکنید! وقتی یک سیب که رویش لکه دارد گیرتان می‌آید، چه کاری می‌توانید بکنید، می‌توانید او را دور بیندازید و یا بعد از برداشتن لکه سیب با چاقو آن را بخورید. ۹۶ درصد اوقات، لکه خیلی عمیق نیست. سیب بدون لکه هم بسیار گران است. به طریق مشابه، اکثر کارمندان و همکاران شما مثل سیب هستند- باید ضعف‌های آن‌ها را با «چاقوی ذهنی» خود درآورید و از نقاط قوت آن‌ها برای سودبری دو جانبه استفاده کنید.

حتما بخوانید:  ثبت نام آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه از روز سی ام آذرماه آغاز می‌شود

به کارمندان بیاموزید با هم کنار بیایند
کنار آمدن در هر شرکتی جنبه بسیار مهمی از روابط انسانی است. چه این شرکت ۶ کارمند داشته باشد یا ۶۰، ۶۰۰، ۶۰۰۰٫ ما کسانی را دیده‌ایم که به نظر بسیار زبده بوده‌اند، اما عملکرد آ‌ن‌ها به علت نساختن با همکارانشان چندان تعریفی نداشته. به کارمندانتان گوش‌زد کنید، آن‌هایی که به دیگران لطف می‌کنند، نتیجه محبت‌های خود را خواهند دید و برعکس، آن‌هایی که فقط تلخی می‌کنند، تلخی هم می‌بینند.
همچنین اگر هنوز درگیری بین شما و کارمندانتان وجود دارد، آن را از بین ببرید. کارمند اصلاح‌ناپذیر را هم بیرون کنید تا برود و برای رقبای شما کار کند!
به کارمندان بیاموزید که همه ما برای رشد به دستان کمک کننده نیازمندیم. وقتی رشد کردید، دست دیگران را هم بگیرید.

کارمندان بد را درمان کنید
کارمندان با هم مساوی نیستند. هرگز هم نبوده‌اند و نخواهند بود. شما به عنوان یک رهبر، هرگز نباید کارمندان بد را تحمل کنید. یک ژاپنی می‌گوید: « میخ بیرون زده باید آن‌قدر چکش بخورد تا پایین برود». می‌توانیم بگوییم که کارمندان بد مثل میخ کج هستند. باید آن‌ها را صاف کنیم یا دور بیندازیم. این کار به کمی قاطعیت و شجاعت نیاز دارد. کارمند بد از موثر بودن کار تیمی جلوگیری می‌کند و با اعمال ناخودآگاهش روی کارمندان خوبتان اثر منفی می‌گذارد.

کارمندان را تشویق کنید که به نیازهای مشتری توجه نشان دهند
کارمندتان به هنگام برخورد با مشتری‌ها باید طوری باشد که تولیدات؛ شرکت را با حسن نیت بفروشد. این کار نباید متظاهرانه باشد. کارمندان را طوری آموزش دهید که سفیر حسن نیت باشند. رفتار منفی یک مشتری می‌تواند درست مانند ضدتبلیغ عمل کند. این جمله را به خاطر بسپارید: « اگر هشت ساعت برای انداختن درخت وقت داشته باشم، شش ساعت آن را به تیز کردن تبرم می‌گذرانم».
تصور کنید که ذهن هر کارمند یک سر تیشه است. هر کسی «سر تیشه ذهنی» خود را دارد. اکثر ما از تیزی که به ارث برده‌ایم راضی هستیم. بعضی از ما شانس کافی برای انگیزه دادن به خود برای تیز کردن منظم تبر را داریم. به عنوان یک مدیر، تلاش کنید شش ساعت را برای تیز کردن مهارت‌های کارمندان خود به کار گیرید تا آن‌ها مشتری‌مدار شوند. تقریبا هیچ راه دیگری وجود ندارد. تمام کارمندانتان باید این را بفهمند که حضورشان در شرکت به خاطر مشتری است. هر کارمندی باید ذهنا و قلبا دریابد که مشتری رئیس است، سود است. حتی یک حسابدار هم بد نیست برای دریافتن نبض کار با مشتری برخورد داشته باشد.

حتما بخوانید:  مصاحبه با رتبه 7 آزمون دکتری 92 در رشته حسابداری

یک ضرب‌المثل معروف چینی می‌گوید:
اگر برای یک سال خود می‌خواهید برنامه‌ریزی کنید، غلات بکارید.
اگر برای سه سال خود می‌خواهید برنامه‌ریزی کنید، درخت بکارید.
اما اگر برای ده سال خود می‌خواهید برنامه ریزی کنید، مردم را بکارید.
بله! ذهن کارمند شما، مثل ذهن خودتان شبیه قطعه زمینی است. باید با (ایده‌ها) در آن بذر بکارید، (با مطالعه) آن را شخم بزنید، (باملاقات هم ردیفان خود) آن را تقویت کنید، (برای جلوگیری از سکون آن) آفت‌کشی نمایید، تا بهترین محصول از آن به دست آید.

سحر یزدخواستی

 

مطالب مرتبط:

۷کلید برای مدیریت موفقیت آمیز موسسات حسابرسی

شما حسابدارید یا کارمند امور اداری

۳ ویژگی حسابداران برتر

چگونه با نیروی کارآموز، امکان پیشرفت خود را سرعت ببخشید(بخش اول)

چگونه با نیروی کارآموز، امکان پیشرفت خود را سرعت ببخشید(بخش دوم)

تهیه، تنظیم و تجزیه و تحلیل صورتهای مالی اساسی

2 دیدگاه‌ها

 1. باسلام
  کارشاس ارشدحسابداری ام دوره های حسابداری ام گذروندم ۳ماهم هست میرم کاراموزی متاسفانه هنوز نتونستم کارپیداکنم انگیزه ای دیگه واسه کارندارم دلسردشدم فکرمیکنم اگه جایی مشغول شم تونم ازپسش بربیام اگه میشه راهنمایی ایم کنید مرسی

  • سلام میکنم خدمت شما کاربر عزیز
   کل متنی که شما نوشتید انرژی منفی داره و خودش نشان دهنده پایین بودن اعتماد به نفس شماست، در ضمن چون هنوز کار پیدا نکردید دلیل بر ناتوانی یا کم سوادی شما نیست، دلایل مختلفی را میشه در عدم پیداکردن کار جستجو کرد، اول کم صبری شما(گر صبر کنی ز غوره حلوا سازم و در ادامش میشه گفت جوینده همیشه یابنده هست)، دوم پایین بودن اعتماد به نفس شما، سوم منفی نگری شما، چهارم کمتر تجربه بودن شما(نه کم سابقه بودن چون بیشتر حسابداران موفق روزی که وارد بازار کار شدند هیچگونه سابقه کاری نداشتند) همچنین چند روز پیش هم یکی دیگه از کاربران سایت در همین زمینه شکایت داشت، پیشنهادی که ما به شما دوستان عزیز داریم اینکه اولا در مورد مباحث مالیاتی اطلاعاتتون را جامع و کامل کنید، مثلا در کلاسهای از صفر تا صد مالیاتی شرکت کنید، دوم بتونید با سامانه های آفلاین و آنلاین مالیاتی از قبیل مالیات برارزش افزوده(که هر سه ماه یکبار باید اظهارنامه تکمیل بشه)، معاملات فصلی ماده۱۶۹ مکرر(هر سه ماه یکبار) مالیات عملکرد سالانه(هر یکسال یکبار) مالیات حقوق(هر ماه) لیست بیمه(هر ماه)
   تمامی موارد بالا دارای نرم افزار های آفلاین و آنلاین هستند که میتونید در آفلاین ایجاد و در آنلاین آپلود کنید،
   مورد سوم، توانایی محاسبه بهای تمام شده و صورتهای مالی(صورت سود و زیان، ترازنامه، صورت جریان وجوه نقد و…) را داشته باشید،
   چهارماً در مورد استاندارد های حسابداری و حسابرسی مطالعاتی داشته باشید، چون سوالاتی که در زمان مصاحبه از شما پرسیده میشه بیشتر در زمینه استانداردها و مباحث مالیاتی و بهای تمام شده است
   در همین سایت مطالب خوبی و جامعی در زمینه مباحث گفته شد وجود داره که میتوند کمک بزرگی به شما بکنه، در ضمن به شما پیشنهاد میکنم کتابهای در زمینه افزایش اعتماد به نفس مطالعه کنید
   مانند کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید از ناپلئون هیل

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید