میدانستید اصلی ترین نیاز به مشاوره مالیاتی عدم آگاهی از فنون اجرایی مالیات است ؟

سلام

مجموعه ای که جهت بررسی و تصمیم گیری مشاوره مالیاتی انتخاب کرده اید، پرشین حساب نام دارد. بد نیست بدانید این مجموعه ناشر اولین کتاب کار مالیاتی به نام صفرتاصد مالیات است که با چاپ هفتم آن در کمتر از ۲ سال در بین علاقمندان و ادارات امور مالیاتی کشور توانسته پاسخ مناسبی به سوال بالا دهد!

در بسیاری از جلسات مشاوره مالیاتی و حتی تماس ها این موضوع خیلی پر رنگ است یعنی عدم آگاهی از نحوه اجرای تکالیف مالیاتی، که باید در مهلت تعیین شده از سوی سازمان امور مالیاتی توسط مدیران و شرکتها اجرا شود. نگران نباشید ! ما سطح آگاهی شما را با ارایه اطلاعات مناسب بالا می بریم تا شاید اصلا نیازی به مشاوره مالیاتی نداشته باشید و نیاز شما در حد کاهش جرایم مالیاتی بطور قانونی باشد.

در سایت پرشین حساب ما با انتشار مقالات کاربردی و مثال های واقعی از پرونده های مالیاتی، اطلاعات مورد نیاز بسیاری از مدیران کسب و کار و صاحبان مشاغل را در قالب مشاوره مالیاتی رایگان تلاش کرده ایم تا حد امکان نیاز شما را به مشاوره مالیاتی مرتفع نماییم. ما اعتقاد داریم پرداخت مالیات باید عادلانه باشد و بخش عمده این تفکر با افزایش اطلاعات قابل انجام است.

نحوه درخواست مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی اگر احساس می کنید فرصت کمی دارید و مالیات برای شما مشکلاتی ایجاد کرده می توانید همین الان بطور رایگان جهت انجام مشاوره مالیاتی با شماره ۰۹۹۰۰۰۷۹۵۳۴ تماس حاصل نمایید. کارشناسان رسمی پرشین حساب در سریعترین زمان ممکن شما را راهنمایی خواهند کرد.

تعریف مشاوره مالیاتی 

مشاوره مالیاتی خدماتی است که موسسه پرشین حساب برای مدیران و شرکت ها ارائه می دهد . در مشاوره مالیاتی ما سعی نمی کنیم با ایجاد تهدید کسب درآمد زیاد داشته باشیم همانطوریکه قبلا مطرح شد کار ما آموزش است و ابتدا سعی داریم با یک آموزش کاربردی افراد را آگاه کنیم و اگر تمایل داشتند اجرای امورات مالیاتی و حتی حسابداری را در دست بگیریم .

چه افرادی به مشاوره مالیاتی نیاز دارند؟ 

معمولا مشاوره مالیاتی می تواند در عناوین کلی زیر قرار بگیرد و افراد زیر بیشترین نیاز را دارند که یک مشاور مالیاتی خوب حتی بصورت پاره وقت در کنارشان باشد. البته شغل ها تفاوت دارند و هر شغلی نیاز به مالیات ندارد شما بین یک خلبان و یک وارد کننده کدامیک را نیازمند مشاور مالیاتی می دانید؟

اداره مالیاتی دیگر به دنبال مالیات نیست!

مشاوره مالیاتی شاید باورش برای شما سخت باشد که بعد از اصلاحیه قانون مالیاتها از ابتدای سال ۱۳۹۵ دیگر سازمان امور مالیاتی به دنبال وصول مالیات نیست! بلکه با دریافت اطلاعات درآمدی و معاملاتی مودیان حقیقی و حقوقی از طریق سامانه های الکترونیکی مالیاتی اقدام به محاسبه و تشخیص مالیات می نماید. یعنی خیلی فرقی نمی کند مثل قبل اظهارنامه و دفاتر ارایه شود و حتما پرداختی صورت گیرد. الان خیلی دقیق و حساب شده اطلاعات وارد ادارات مالیاتی می شود و کار خیلی سختی پیش روی ماموران مالیاتی نیست!

مشاوره مالیاتی رایگان = بهبود فرایند مالیاتی

با توجه پیچیده بودن نوع پرونده های مالیاتی و موضوع فعالیتهای اقتصادی، این امکان را برای مدیران کسب و کار فراهم نمودیم تا بطور مستقیم ما را در جریان مشکلات خود قرار دهند و از تجربیات کارشناسان امور مالیاتی مجموعه بهره مند شوند و سطح اطلاعات خود را افزایش دهند .پیشنهاد می کنیم جهت سروسامان دادن به اوضاع مالیاتی و حتی کسب اطلاعات از سامانه های مالیاتی، می توانید با شماره مستقیم ۰۹۹۰۰۰۷۹۵۳۴ و ۰۲۱۲۲۷۲۴۵۶۴ داخلی ۳۰۵ برای دریافت مشاوره مالیاتی رایگان اقدام نمایید.

مشاوره مالیاتی آموزشی پرشین حساب

مشاوره مالیاتیهمانطوریکه خدمتتان عرض کردیم هدف و اعتقاد ما این است که مالیات باید عادلانه پرداخت شود. روشی که ما در مشاوره مالیاتی در پیش گرفتیم آموزش اجرایی محور است. تا کنون بیش از ۲۰ دوره آموزش تکالیف اجرایی مالیاتی با نام دوره صفرتا صد مالیات برگزار کرده ایم. خیلی خوشحال خواهیم شد نکات آموزشی را در قالب مشاوره مالیاتی رایگان و آموزشی در اختیار شما قرار دهیم. جهت بهره مندی از مشاوره مالیاتی می توانید در ساعات اداری با شماره های ۰۹۹۰۰۰۷۹۵۳۴ و ۰۲۱۲۲۷۲۴۵۶۴ داخلی ۳۰۵ در ارتباط باشید.

منتخب مشاوره مالیاتی در قالب آموزش نحوه اجرا تکالیف و دفاعیات:

آموزش مالیات به مدیران واحدهای صنفی و صاحبان کسب و کارهای کوچک

آموزش مالیات به  دانشجویان رشته های حسابداری و مالی علاقمند به مالیات

آموزش مالیات به حسابداران و مدیران مالی مجموعه های بزرگ که شاخص ترین آن عبارتند از :

 • گروه صنعتی مپنا
 • شرکت آسان موتور
 • شهرداری املش
 • شرکت فولاد خوزستان
 • شرکت سایپا
 • شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
 • شرکت تعاونی سیمان سپاهان اصفهان
 • شرکت بیمه ایران
 • شرکت بیمه البرز
 • شرکت لبنیات میهن
 • موسسه مالی و اعتباری کاسپین
 • موسسه مالی و اعتباری کوثر
 • بیسگویت ستاک
 • شرکت بورس اوراق بهادار تهران
 • نیروی دریایی ارتش جموهوری اسلامی ایران
 • مجتمع فرهنگی علامه طباطبایی
 • گروه دارویی آرمان فارمد
 • کانون وکلای دادگستری مرکز

دیگر روش های مشاوره مالیاتی پرشین حساب

گاها صاحبان مشاغل و کسب و کار با مشکلات و آسیب های خاص مالیاتی مواجه شده اند که لازم است کلیه مستندات و حادثه بوجود آمده توسط تیم مجرب کارشناسان امور مالیاتی پرشین حساب بررسی گردد. این روش ها در ۴ مدل دسته بندی می شوند :

• مشاوره مالیاتی ارزشی
• مشاوره مالیاتی شخصی
• مشاوره مالیاتی وکالتی

مشاوره مالیاتی ارزشی 

در این روش تیم کارشناسان مالیاتی پرشین حساب با استقرار در محل فعالیت شما و تحلیل پرونده و عملکرد پرسنل امور مالیاتی اقدام به پیداکردن نقاط آسیب پذیر جرایم مالیاتی می کنند و بعد از بررسی عملیاتی اوراق مالیاتی و وضعیت پرونده شما اقدام به مشاوره مالیاتی ارزشی می نمایند. مشاور مالیاتی ارزشی امکان اموزش های خصوصی به کادر شرکت و موسسات جهت عملکرد بهتر نیز وجود خواهدداشت. ماموریت اصلی ما در این روش پیاده سازی و بهبود سیستم مالیاتی شماست.

مشاوره مالیاتی شخصی 

در برخی از فعالیتها مدیر کسب و کار از ما یک ماموریت ویژه می خواهد و ان هم بررسی عملکرد تیم و مشاور مالیاتی است که ما سعی می کنیم با مجرب ترین اساتید مالیاتی تیم پرشین حساب این گزارشات را جهت ارایه به مدیر کسب و کار آماده می نماییم.

مشاوره مالیاتی وکالتی 

قبل از تشریح این بخش بهتر است تعریفی از وکیل مالیاتی داشته باشیم : خوب ظاهرا تعریف خاصی برداشت نمی شود و وکیل مالیاتی فردی است که پرونده مودی را در ادارات مالیاتی دنبال می کند ولی باید بدانید کار اصلی یک وکیل مالیاتی انتخاب بهترین روش دفاعی در هیات های مالیاتی است نه صرفا توافق و اخذ تخفیف ! خوشبختانه تیم پرشین حساب سابقه حضور بیش از ۲۵۰ هیات مالیاتی در سراسرکشور می تواند مشکلات شما را در وکالت پرونده های مالیاتی بدون نگرانی برطرف نماید.برای طرح موضوع پرونده می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره ۰۲۱۲۲۷۲۴۵۶۴ داخلی ۳۰۵ تماس حاصل نمایید. ما آمادگی اعزام وکیل مالیاتی تهران، وکیل مالیاتی شهرستان، وکیل مالیاتی بین المللی به سایر نهادها و مجموعه ها نیز هستیم.

دیگر خدمات مشاوره تیم پرشین حساب شامل موارد زیر می باشد: 

ما بعنوان یک موسسه مشاوره مالیاتی سعی نمودیم خدمات مورد نیاز صاحبان مشاغل و کسب و کار را در دسته بندی زیر پوشش دهیم :

• مشاوره به هیات مدیره شرکتهای تازه تاسیس در خصوص نحوه جذب سرمایه گذار بطور قانونی
• مشاوره به مدیران عامل در خصوص تاریخچه پرونده مالیاتی و آخرین فعل و انفعالات اجرا شده در خصوص پرونده
• مشاوره مالی در خصوص نحوه اعلام انحلال و ارایه اظهارنامه انحلال
• مشاوره مالیات در خصوص رسیدگی به پرونده مالیات بر ارزش افزوده و دفاعیات آن
• مشاوره مالیات در خصوص رسیدگی به نحوه ارسال گزارشات خرید و فروش به حوزه مالیاتی
• مشاوره مالیات متناسب با سیستم مالیات حقوق و اجاره و نحوه کاهش جرایم آن
• مشاوره در خصوص نحوه انعقاد قراردادها با پرسنل و اشخاص دیگر از منظر مالیاتی و بیمه ای
• مشاوره مالیات در قالب تدریس خصوصی به مدیرعامل و یا کادر مالی مستقر در واحد مالی
• مشاوره مالیات در خصوص فعالیتهای بازرگانی خاص حوزه های واردات و صادرت
• مشاوره مالیات در خصوص هدایت به پناهگاه های مالیاتی که کاملا قانونی و مورد تایید سازمان امور مالیاتی هستند
• مشاوره مالیات شرایط ریکاوری بصورت انجام عملیات پالایشگاه مالیاتی (خاص مجموعه پرشین حساب)
• مشاوره مالیات در خصوص تهیه صورتهای مالی و اخذ تسهیلات ازموسسات بانکی و سرمایه گذاری
• مشاوره مالیات در خصوص فعالیتهای سازمان بورس اوراق بهادار و فرابورس

توجه داشته باشید خدمات مشاوره مالیاتی و اموزش گروه پرشین حساب منوط به شهر تهران نیست!

پیشنهاد ما

پیشنهاد ما این است از فرصت موجود نهایت استفاده را نمایید و قبل از اینکه سازمان امور مالیاتی سریعتر به منافع خود که اخذ مالیات می باشد، برسد، شما نیز برای افزایش اگاهی از برنامه مالیاتی خود پیش قدم شوید. شماره تماس های مستقیم کارشناسان تیم پرشین حساب در ساعات اداری آماده ارایه مشاوره مالیاتی رایگان تلفنی و حتی حضوری است. شماره تماس های بخش مشاوره مالیاتی :۰۹۹۰۰۰۷۹۵۳۴ و ۰۲۱۲۲۷۲۴۵۶۴ داخلی ۳۰۵ می باشند.

ارتباط با تیم کارشناسان مجرب مشاوره مالیاتی پرشین حساب 

شما با تکمیل فرم زیر می توانید کارشناس بخش مشاوره را مطلع کنید تا کارشناس مربوط خیلی سریع با شما تماس حاصل نماید.مدل دیگر مشاوره مالیاتی آنلاین تیم پرشین حساب از طریق این فرم می باشد.

عارضه‌یابی

آدرس دفترپرشین حساب : تهران – نیاوران خ مقدسی ساختمان شماره ۲ واحد ۱۳

 شما به دلخواه خودتان می‌توانید سال ۹۹ در بین حسابداران درآمد بالا باشید. 

80 نظر

 1. با سلام و احترام سوالی داشتم در صورت امکان راهنمایی کنید
  ملکی تجاری به متراژ ۶۰ متر در قسمت همکف آپارتمان در یکی از شهرهای شهرستان دارم که به دلیل مشکل شهرداری از سال ۱۳۹۳ تاکنون نصب درب و کف سازی انجام نشده است ولی پایان کار شهرداری دارد و تاکنون نسبت به اظهار نامه مالیاتی اقدامی انجام نداده ام آیا نیاز به اظهار نامه مالیاتی دارد و در خصوص اظهار نالمه مالیاتی چگونه اقدام نمایم تا مشمول جریمه نشوم .
  با تشکر از شما که سایت فعال و پویایی دارید.

  • سلام
   شما اگر ملک خود را اجاره نداده اید و بدون فعالیت بوده باید به حوزه مالیاتی خود مراجعه نموده و درخواست خود مبنی بر عدم فعالیت را اعلام کنید و قبض اب و برق ملک مربوطه را نیز ضمیمه درخواست خود نمایید تا کارشناسان مالیاتی مربوطه بررسی نمایند و اگر اجاره داده اید نیز بررسی شود که مشمول ماده ۵۷ ق.م.م خواهید بود یا خیر . و توسط کارشناسان مالیاتی برگ تشخیص صادر گردد تا از ایجاد جرایم مربوطه جلوگیری بعمل آورید.

 2. سلام
  برای تجدید ارزیابی از محل داراییها با توجه به بخشنامه ۶۶۰۶۶ مورخ ۹۸/۵/۲۸ که ذکر شده تا پایان سال ۹۸ معاف باشد ولی حالا مراجعه کردیم و دارایی نمی پذیرد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • با سلام و درود
   براساس این بخشنامه شما میبایست نامه از صنعت و معدن و تجارت جهت افزایش تولید داشته باشید در غیر این صورت شما میتوانیید سود حاصل از تجدید ارزیابی را به حساب سرماه ببرید و تمبر نیم در هزار را ابطال نمایید فقط لازم به ذکر میباشد برای ابطال تمبر یک ماه از زمان افزایش سرمایه بیشتر فرصت ندارید وگرنه مشمول جریمه میگردید برای دریافت اطلاعات بیشتر میتواننید ماده ۴۸ و ۱۴۹ مالیات های مستقیم و بخشنامه های ان را مطالعه نمایید .
   موفق و پیروز باشید

 3. با سلام مدت ۲۰ سال سابقه کار مالی در فروشگاههای زنجیره ای (تعاونی مصرف) دارم و در حال حاضر حسابدار در دو شرکت می باشم بخاطر شرایط خانواده تمایل دارم که در تهران یا کرج ساکن و مشفول بکار بشم مسلط به نرم افزار مالی و امور بیمه و مالیات گزارش ارزش افزوده و ماده ۱۶۹ حقوق دستمزد می باشم با این اوصاف و تجربه می تونم از شهرستان نقل مکان کرده ودر تهران یا کرج مشغول بکار و ساکن بشم

  • با سلام
   اگر به تمامی قوانین مالیاتی بیمه ای حسابداری و استاندارد های مالی تسلط داشته باشید بله در تهران بازار کار بزرگی موجود میباشد و میتوانیید درامد بالای برسید
   موفق و پیروز باشید

 4. با سلام و خسته نباشید خدمت آقای حاجی محمدی و تمامی پرسنل زحمتکش پرشین حساب
  می خواستم بدانم مشتریانی که گواهی ارزش افزوده ندارند، چه جور باید عمل نمائیم:
  ۱.اگر فاکتور خریدی داشته باشیم و مبلغ ارزش افزوده داخل آن باشد اما مؤدی گواهی ارزش افزوده نداشته باشد چه کار باید انجام دهیم؟
  ۲. اگر مؤدی جدیداً گواهی ارزش افزوده دریافت کرده، آیا از تاریخ دریافت گواهی باید ارزش افزوده را محاسبه نمائیم ؟ و آیا فاکتورهای گذشته هم شامل ارزش افزوده می شود یا نه؟
  بعدش اینها را چگونه در معاملات فصلی گزارش کنیم؟

  • با درود
   اگر فروشنده گواهی ارزش افزوده نداشته باشد نبایید رقم ارزش افزوده به وی پرداخت گردد و اگر پرداخت گردد مبلغ فوق از نظر اداره ارزش افزوده رد و جزء اعتبارات شما محاسبه نمیشود

 5. با سلام
  سوال: در یک شرکت خدماتی تعدادی وسایط نقلیه سنگین وجود دارد که به نام مدیر عامل هست آیا جهت بالا بردن هزینه کردهای شرکت در قالب اجاره به شرکت مذکور میتونه صحیح تر باشد یا اینکه وسایط نقلیه با تغیر نام جز, دارای شرکت قرار بگیره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • با سلام احترام
   برای بالا بردن هزینه کارکرد میتوانید قرارداد با صاحب وسایل نقلیه بنویسد اما چون ان زمان طرف قرارداد مشمول کد پیمان بیمه و مالیات میشود پس شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که طرف قرارداد شما مدیر عامل میباشد

 6. با سلام و احترام
  در مورد نحوه ثبت حسابداری شرکتهای حمل و نقل سوال دارم
  شرکت حمل ونقل مواد نفتی که خود ماشین دارد و ماشینهایی نیز اجاره نموده و برای شرکت نفت به صورت پیمانکار عمل می کند نحوه ثبت عملیات حسابداری آن به چه صورت است؟
  همچنین غیر از شرکت نفت برای مکانهای آزاد مانند مرغداریها ،مدارس و..فراورده های نفتی توسط ماشینهای شرکت و ماشینهای اجاره ای حمل می نماید.نحوه ثبت این را هم لطف می کنید مرا راهنمایی نمایید.

 7. با سلام
  با توجه به نیاز جامعه حسابداری یه درخواست داشتم برگزاری سمینارها خصوصا در شهرستانها که امکانات زیادی ندارند خیلی کمک می کنه به آموزش نکات مالیاتی و حسابداری
  به امید موفقیت روز افزون

 8. باسلام وخسته نباشید،مدیر شرکت وام شخصی گرفته که قراره اقساطش رو از حساب شرکت بپردازن سوالم اینه;هزینه اقساط و بهره را جزو هزینه های مالی شناسایی کنم ؟باتوجه با اینکه وام به اسم شرکت نیست.باتشکر

  • باسلام خدمت شما کاربر محترم
   این موضوع را در نظر بگیرید زمانی که وام به نام شرکت می باشد هزینه های بهره که هزینه های متعلق به وام شرکت می باشد از نظر حسابرسان حتی با ارائه مدارک معتبر از بانک و ارائه هزینه های اقساط به سختی موردقبول است چه برسد به وامی که به نام شخص باشد که هزینه های مربوط به آن از نظر حسابرسان و ممیزان مورد قبول نیست و شما نمی توانید آن را جزء هزینه های مالی شناسایی نمایید.موفق باشید.

 9. باسلام.آیا به صورت مستقل وآزدادمیتونم بعنوان یک دانش آموز درجلسات آموزشی شماشرکت کنم.حوزه فعالیت من بیمه های بازرگانی هست و باور به آموزش و یادگیری درحوزه مالیه شخصی دارم.”آموزش آموزش می آورد واین بنیان جاودانگی است.بیل گیتس.

  • باسلام خدمت شما کاربر محترم
   شما می توانید جهت اطلاع از جلسات آموزشی مجموعه پرشین حساب با یکی از شماره های ۲۲۷۴۹۴۶۷ و ۲۲۷۲۴۵۶۴ و۲۲۷۳۵۲۶۳ تماس حاصل فرمایید.هدف پرشین موفقیت تمام کاربران هدفمند و پرتلاش می باشد.موفق باشید.

 10. سلام وقت بخیر
  یک شرکتی در سال ۹۶ که نماینده بیمه است و دارای تعدادی بازاریاب ( لیست بیمه ایی برای برخی از بازاریابها رد نمی شود ) ولی بابت بازاریابیها براساس کارکردشون که اداره بیمه می دهد پول دریافت می نماییند حتی برخی از این بازاریابها سهامدار این شرکت می باشند.
  می خواستم بپرسم چه نوع مالیات و با چه درصدی مربوط به موارد فوق می باشد و آیا باید مالیاتی از این بازاریابها کسر نماییم و بعد پول آنها را پرداخت نماییم. آیا مشمول مالیات تکلیفی می باشد یا خیر؟ سپاسگزارم

  • سلام دوست عزیز. بستگی به نوع قرارداد شما با این افراد دارد. البته مالیات حقوق این افراد طبق قانون باید اخذ گردد. در خصوص عدم ارائه لیست بیمه ای برای برخی از آنان هم این نکته را فراموش نکنید که بیمه پرداختی مطابق قانون کار وظیفه کارفماست و نمیتواند از آن صرف نظر کند و عدم تطابق لیست حقوق به جهت مالیات حقوق با لیست بیمه باعث می شود تا در بازرسی های بیمه مشمول جرائم مربوطه شوید. در صورتی که نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۱ تماس حاصل نمایید

 11. اگر در ثبت دفاتر فقط مانده حسابهای هر ماه گزارش گردد بطور مثال اگر موجودی نقدوبانک پایان ماه بدهکار باشد همین مانده انتقال داده شود ایا باعث رد دفاتر می گردد با توجه به اینکه سیستم معرفی شده است

  • سلام دوست عزیز با این توضیحاتی که فرمودید خیر مشکلی نخواهد بود البته لازم است به دارایی یک سیستم حسابداری مورد تایید را اعلام نمایید و موارد مطرح شده در لینکهای ارسال شده را حتما مطالعه فرمایید.

 12. Open عمومی
  با سلام ملکی قدیمی دارم که تعدادی مغازه در قسمتی از آن است ولی بدون مجوز تجاری از شهرداری سه دانگ آن از قدیم مربوط به خود و سه دانگ آن مربوط به پدرم.در سال ۸۶پدرم سهم خود را به شکل صلح قطعی با دریافت وجه به من واگذار کرد و در همان زمان سند به من منتقل شد و منافع حاصل از آن تا آخر عمر برای وی ماند.این کار با استفاده از قانون تسهیل انجام و مالیات پرداخت نشد. در سال ۹۳پدرم فوت نمود.اینک اینجانب در سال ۹۶قصد پرداخت مالیات متعلقه را دارم.نحوه محاسبه به چه شکل میباشد؟با سپاس

  • سلام دوست عزیز. به دلیل خاص بودن موضوع مشاوره شما لازم است تا در یک تماس تلفنی و یا ارتباط از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید و پاسخ خود را دریافت نمایید. از طریق راههای زیر با ما در ارتباط باشید:
   ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸
   ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰
   ۰۹۲۱۶۴۵۰۸۴۵
   @persianhesab5
   @persianhesab4

 13. سلام سرکار خانم خیری ممنونم از تقبل زحمات . همانطور که مستحضر هستید واردات برخی ماشین الات تولیدی مانند موتورهای تولید برق از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی ( به شرط نصب و راه اندازی توسط وارد کننده ) معاف میباشند ایا این واردات مشمول معافیت مالیات و عوارض ارزش افزوده هم میشوند یا خیر ؟

  • سلام و عرض ادب به شما دوست عزیز. بله طبق ماده ۱۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده حتی مواردی هم که در این زمینه در هنگام ورود مالیات ارزش افزوده برایش پرداخت شود، به عنوان مالیات اضافه پرداختی برگشت داده میشود. سپاس از همراهیتان.موفق باشید.

 14. با سلام
  من یک شرکت پیمانکاری دارم که کار نصب و راه اندازی مکانیکال و الکترونیکال و فروش برخی ابزارآلات رو انجام میدم. برای این منظور نیاز به یکسری اطلاعات و نقشه ها و مهندسینی دارم که از کمپانی خارجی باید بگیرم و بابت آن فاکتور خدمات دریافتی رو پرداخت کنم.سوالی که مطرحه اینه که آیا این فاکتور بعنوان یک هزینه قابل قبول برای دارایی هست یا نه؟ و آیا این موضوع بار مالی دیگری هم داره؟ که در رسیدگی مالیاتی و بیمه برای ممیزین حائز اهمیت باشه؟مثلا بیمه تامین اجتماعی مهندسین ناظر خارجی و یا ارزش افزوده فاکتور؟

 15. سلام.وقت بخیر . مالک مغازه ای هستم که همه ساله اظهارنامه پرکرده و مالیات بر اجاره را داده ام.مستاجر اولم اظهارنامه پر کرده بود ولی بدهی مالیاتی دارد دومی و سومی هم اظهارنامه پر نکردند. از هیچ کدام از ۳ مستاجر ودیعه و یا ضمانتی ندارم. راهنمایی بفرمایید بهترین کار چیه؟ آیا در آینده میتوانم مغازه ام را بفروشم ؟ یا مثلا موقع انحصار وراثت مشکلی پیش می آید؟ بفرمایید در نهایت بدهی مالیاتی مستاجر ها به عهده کیست؟ آیا دارایی می تواند مالک را مجبور به پرداخت مالیات مستاجر بکند؟ چگونه و کی؟ سپاس

  • سلام کاربر گرامی این بدهی نهایت به خاطر ملک است و در ادامه دردرسر ساز میشود. پیشنهاد ما به شما این است که به حوزه مالیاتی نامه بزنید و با بیان موضوع در رفع مشکل همکاری کنید. موفق باشید.

  • سرکار خانم خیری سلام. بله قرارداد دارم ولی غیر رسمی. در قرارداد ها هم آمده که مالیات بر درآمد به عهده مستاجر است. من هم هر سال اظهارنامه داده و مالیات بر اجاره را داده ام. در اظهارنامه هم مشخصات مستاجر را داده ام. ممنون

   • سلام کاربر گرامی. در صورتی که شما تمام وظایف مالیاتی خود را انجام داده باشید ومدارک پرداخت مالیات در پرونده شما باشد و اطلاعات مستاجر شما در اداره دارایی باشد بدهی مالیاتی ایشان برای شما مشکلی پیش نمی آورد فقط به شرطی که پرونده شما موردی نداشته باشد. موفق باشد

 16. سلام خریدهای موادغذایی و..که شرکت ما از فروشگاههای عسلویه می کنند ایاباید دراظهارنامه ارزش افزوده بیاید ولی رقم ارزش افزوده صفر ثبت شود یا اینکه اصلا در سامانه ارزش فزوده ثبت نشود؟

 17. آقای حاجی محمدی من یه سوال دارم : الان مفاد جز (ج) بند (۲) بخشنامه ۱۳۵۳۰مورخ ۸۴/۰۷/۲۷ مقرر می دارد که اشخاص موضوع تبصره ۹ ماده ۵۳ , در کسر مالیات های تکلیفی فقط باید مبلغ پرداختی خود بابت مال الاجاره را ماخذ قرار دهند . همچنین اگر ملک به صورت رهن تصرف (بدون دریافت مال الاجاره ) واگذار شده باشد کسر و پرداخت مالیات به تبع عدم پرداخت مال الاجاره منتفی می باشد.
  میشه راجبع این توضیح بدید؟ من هنوز نتونستم جواب قانع کننده ای بگیرم . هر سایت و اداره مالیاتی یه چیزی میگه. یکی میگه مالیات تعلق میگیره یکی می گه نمیگیره.

  • سلام دوست عزیز. باید توجه کنید که حوزه مالیاتی تبدیل رهنی به اجاره را بر اساس نرخ بانکی انجام نمی دهد و فقط مبلغ اجاره مشمول مالیات است. سربلند باشید.

 18. با سلام و ادب،
  پرسش من درباره فاکتور فروشی است که پیش‌دریافت آن (۵۰% مبلغ کل از سوی خریدار به شرکت) و سفارش‌گذاری خرید اقلام با دریافت فاکتور خرید رسمی (از سوی شرکت از فروشنده داخلی کالا) در اسفندماه سال گذشته بوده ولی کالا در خردادماه سال جاری تحویل و تسویه شده.. در اسناد حسابداری مبلغ پیش‌دریافت بصورت بدهکاری به سال جاری منتقل و موجودی مواد و کالا از سال گذشته در اسناد افتتاحیه سال جاری ابراز گردیده؛ حال در گزارشات خرید فصلی، فاکتور خرید رسمی در زمستان سال گذشته ابراز شود و یا چون کالا درسال جاری دریافت‌شده جزو خریدهای بهار سال جاری محسوب می‌شود!؟
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز. شما تمام رویدادها را در دفاتر دقیق وارد کنید که در زمان بررسی دفاتر مشکلی پیش نیاید. ولی در مورد معاملات فصلی با توجه به اینکه در موضوع مفاصاحساب و تایید آن ، باید در زمان ارسال مفاصاحساب نه در زمان تایید، گزارش معامله ارسال شود؛ این مورد هم رویداد مالی معامله در زمان ایجاد باید گزارش شود.

 19. باسلام یک سال است ملک مسکونی را به عنوان مدرسه غیردولتی با پیش پرداخت پانزده میلیون ماهی سه میلیون و پانصداجاره کرده ام مالیات بر اجاره من چقدر است و چگونه محاسبه وثبت حسابداری میگردد با تشکر

 20. با سلام
  میخواستم بدونم اگر ۳ درصد مالیات تکلیفی مربوط به هزینه های تبلیغات ۱۳۹۴ شرکت، پیش از “رسیدگی” پرداخت شود، تاثیری در پذیرش آن توسط ممیز دارد یا خیر؟

   • بله هم در دفاتر ثبت شده و هم در اظهارنامه آورده شده. اما همونطور که می دونید، رد هزینه ها توسط ممیز تا حدی سلیقه ای هست و این امر در مورد هزینه های تبلیغات دوچندان نمود پیدا میکنه و رد این هزینه ها موجب افزایش سود و مالیات خواهد شد.
    اما سوال من اینه که ایا پرداخت مالیات تکلیفی هزینه ها (تبلیغات)، در عدم رد آنها(به هر دلیلی) موثر است یا خیر؟
    ممنون

 21. با سلام احتراما در ارتباط با منظور نمودن هزینه اجاره در سامانه گزارش فصلی باید در کدام قسمت درج گردد
  در گزارش ارزش افزوده همین هزینه اجاره چگونه درج میگردد که هر دو سامانه برابر باشند.
  باتشکر

 22. باسلام و تشکر از صبر و حوصله شما در پاسخ گویی.

  سوال؟
  از نظر مالیاتی(حساب و کتاب مالیاتی) راه اندازی و تاسیس مکانی که هم فعالیت خدماتی و هم فعالیات فروش داشته باشد (همزمان در یک مکان توسط یک نفر یا دونفر) مشکل ساز است یا خیر؟
  مثل ورق فروش آهن که همزمان فروش ورق به شکل معمول و هم برش و خمکاری آن را انجام میدهد.که من این فعالیت میخواهم در چوب انجام بدهم.ولی درصنف ما، افراد فروش و خدمات (ماشین کاری)به شکل مجزا در مکان متفاوت ( توسط افراد متفاوت) انجام میدهند به عنوان شغل دو شغل مجزا یعنی:مصالح فروشی و خدمات.
  تکلیف چگونه میشود؟

  • سلام دوست بزرگوار ، عنوان شغلی یکسان باشد بلامانع است ، چون یک موضوع با دو فرایند دارید ولی دو موضوع با دو فرآیند نیاز به دو پرونده مالیاتی مجزا دارد مثلا هم فروش ورق و هم فروش مصالح ساختمانی ، ولی فروش و برش آهن مانعی ندارد .

   پیروز باشید

 23. با سلام -مهندس حاجی محمدی

  یه سوال داشتم بابت ماده ۱۷قانون مالیات بر ارزش افزوده -برای تفسیر این ماده می خواستم برام کمک کنید چون درک ش برام

  یه کم سنگین می باشد -با مثال بگیید ممنون میشم-خود ماده ۱۷ نه تبصرهاش

  • سلام جناب شریفی عزیز
   در ماده ۱۷ هدفش توسعه در بهره برداری است . کلا سازمان مالیات بر ارزش افزوده برای اینکه تشویق بیشتری در این رابطه داشته باشد این قول را به مودیان داده که مالیات و عوارضی که در این راه پرداخت می کنند قابل کسر شدن و تهاتر با میزان مالیات وعوارض دریافتی است ولی باید به همان تبصره ها توجه بیشتری کنید :
   در ماده ۱۷ چند حالت وجود دارد : مشمول ، معاف و هردو ، مثلا شما اگر مشمول باشید و تجهیزات را برای توسعه فعالیت خود خریداری کرده اید از میزان مالیات فروش آن دوره کسر می شود و اگر معاف باشید خیر قابل کسر نیست .

 24. باسلام و عرض دعای خیر
  ۱-آیا های مالی به فروش مواد اولیه تعلق میگیرد؟
  ۲- سهم فروش مواد اولیه از هزینه های مالی در طی یک سال مالی چقدر است؟

  با تشکر

 25. باسلام و احترام : جناب میثم حاجی محمدی از نکته مالیاتی روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه شما متشکرم سوال اینجانب این است اگر زیان تایید نشده باشد وتقبل زیان ابرازی توسط جاری شرکاء آیان درآمد محسوب می شود و باید نسبت به آن مالیات گرفت ؟ در ضمن خاطر نشان می نمایم نسبت به زیان ابزاری مالیات مطالبه شده با توجه به بند ۱۲ ماده ۱۴۸ قانون پاسخ شما چیست ؟

 26. با سلام و عرض ادب یک سوئال داشتم اگر امکانش هست جواب دهید .
  با توجه به خذف مالیات ماده ۱۰۴ ما الان پیمانکارهای جزء مثل گچ کار و کاشی کارو غیره داریم . این قراداد هارو چگونه عمل کنیم ( چگونه دردفتر ثبت و چگونه در گزارش فصلی درج نماییم و آیا لازم هست که به اداره امور مالیاتی اعلام نماییم ؟) با سپاس فراوان رنجبر

 27. با سلام وخسته نباشید و تشکر از سایت خیلی خوبتون
  شما کارگاهی کاملا عملی برای صورت های مالی همراه یادداشت های پیوست که پیشرفته باشه دارید؟؟؟؟
  یکم تخصصی تر میخوام چون کارگاه تنظیم اظهارنامه عملکرد رو شرکت کردم ولی تقریبا مواردی که بحث شد رو میدونستم و یه موضوعی که هست اون کارگاه که من شرکت کردم اصلا عملی نبود فقط درباره تک تک آیتم های اظهارنامه صحبت شد

  اگر دوره پیشرفته کاملا عملی دارین لطفا اطلاع رسانی کنید

  با تشکر

 28. دوستان سلام
  برای نامه نگاری برای بخشودگی جرایم ماده ۱۶۹ مکرر به چه ماده ای اشاره کنم
  اگر متن خاصی هم مد نظر دارید بگذارید ممنون می شوم

 29. با سلام و خسته نباشید و تشکر از حضور پررنگ شما در حیطه ی مطالب کاربردی حسابداری
  میخواستم خواهش کنم که آیا امکان برگزاری دوره ی کارآموزی مالیاتی به صورت آن لاین وجود داره؟ برای ما شهرستانی ها که بتونیم از خدمات آموزشی شما استفاده کنیم. با تشکر

  • سلام به شما دوست گرامی
   سپاس از حسن توجه شما
   شما می توانید از بسته های آموزشی این دوره که در قالب ۱۰ dvd می باشد استفاده نمایید.در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید با شماره ۰۳۱۳۶۶۳۳۲۵۵ تماس حاصل فرمایید
   موفق باشید

ارسال نظر و سوال

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید