از کدام فاکتور صوری استفاده کنید؟

8
2635

فاکتور

چند درصد یک فاکتور برای مبادله لازم است؟

۵۰۰ میلیون تومان فاکتور صوری چقدر هزینه دارد؟

راهکارهای بی دردسر استفاده از فاکتورهای صوری چیست؟

همیشه نتیجه بهترین مشاوره مالیاتی ، رایزنی در جهت کاهش هزینه هاست!

سوالات و جملاتی که مشاهده کردید همه برگرفته از زبان افرادی است با فاکتورهای صوری سروکار دارند و به نوعی این عملیات غیرقانونی و مخرب را قانونی جلوه می دهند. شعار این افراد این است مالیات پول زور است و ما باید نسبت به بقیه افرد، مالیات کمتری بپردازیم. برای آشنایی بیشتر شما ابتدا فاکتور صوری را تشریح می کنم.

فاکتور صوری چیست و چه کاربردی دارد؟

فاکتور صوری نوعی ابزار غیرقانونی برای عملیات حسابسازی است. ماهیت آن با چهره قانونی یعنی صدور فاکتور رسمی اجرا می شود ولی نوع استفاده و کاربری تغییر می کند.متاسفانه برخی از شرکتها بدون توجه به این نکته مهم و خطرساز اقدام به استفاده از این ابزار می کنند. هدف اصلی عملیات فاکتورسازی به منظور کاهش به یکباره هزینه ها از درآمدهاست. و یا خرید ها از فروش ها انجام می شود.

بازار داغ کاغذ فروشی

حالا در این میان برخی از عوامل سودجو، بنگاه کارگشایی راه انداخته اند.بابت فروش کاغذ پول دریافت می کنند.خریدار این کاغذ ها همان شرکتهایی هستند که با ظاهر قانونی صورت حساب  را صادر می کنند به قول خودشان میزان مالیات را کاهش می دهند. از همه بدتر و حالت بسیار وحشتناک در عملیات کار با فاکتورهای صوری،دخل و تصرف حسابداران در این میان است. ظاهراً ماده ۲۷۴ و ۲۷۶ خیلی جدی گرفته نمی شود و شاید موقعی که مانند صدور برگه های مطالبه مالیات بر ارزش افزوده کارفرمایان را شوکه کرد، این بار حسابداران در معرض یک بدنامی بدتر قرار بگیرند.

این مطلب را هم بخوانید:  آموزش تصویری 8 حرکته برای ثبت صورتجلسه تغییرات در سامانه ثبت شرکتها

من می خواهم در این پست خیلی واضح عرض کنم برای فاکتورهای صوری به دنبال توجیه قابل دفاع نباشید و بجای آن به دنبال یک دفاع قابل توجیه بروید.هیچ وقت یادم نخواهد رفت روزی که در یکی از همایش ها، وقتی خسته شده بودم و در حال ترک سالن بودم آقای آمد جلو و گفت : آقای حاجی محمدی خدا قوت، یک سوال دارم ؟ گفتم ممنون در خدمتم ، پرسید چرا می گویید کار با فاکتورهای صوری خلاف قانون است؟ پس اگر اینطور باشد همه حسابداران باید بیکار باشند،چرا باید اینکار را کنار بگذاریم. پاسخ به ایشان، مطمئناً پاسخ تعداد زیادی از دوستان حسابدار است.

فاکتور صوری مدل ندارد 

متاسفانه در برخی از جلسات مشاوره مالیاتی،مدل هایی به مدیران پیشنهاد می شود که شاید از نگاه مالیاتی خنده دار باشد. من برای آگاهی بیشتر شما دوست بزرگوار چندمدل توجیه پذیر که باصطلاح کلاه شرعی بر روی کارهای غیر قانونی محسوب می شود، خدمت شما توضیح می دهم تا آگاه تر باشید و حاضر نشوید به هر قیمتی اعتبار خود را فدای کار در بازار نکنید.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

اگر شرکتی دارای گواهینامه به روز شده ارزش افزوده باشد و یا تمامی تکالیف مالیاتی را انجام میدهد چه اشکالی با صدور فاکتور صوری  برای ما دارد؟

یک راه حل ساده این است که خودتان شرکتی ثبت شده بخرید و به اندازه چند فاکتور  برای شرکت مورد نظر خودتان فعالیت نشان دهید

الان شرکتهایی هستند که نیاز به بالابردن تراز برای اخذ وام دارند و از خدا می خواهند که برای شما فاکتور صادر کنند

اگر فاکتورصوری مشکلی داشت آگهی های روزنامه چرا جمع نمی شوند؟ 

فاکتور صوری کاملاً غیر قانونی است ولی فاکتور واسطه ای که مشکلی ندارد

و جملات گول زننده مشابهی که فقط اتلاف وقت و نابودی اعتبار شما را به همراه دارد. مطمئن باشید اگر قرار باشد با اجرای کارهای غیر قانونی در سال ۹۵،اشتغال زایی کنید، بیکاری  بهترین گزینه برای شما خواهد بود چون حداقل از یک ناحیه ضربه می خورید نه از چند ناحیه!

این مطلب را هم بخوانید:  آشنایی با سازمان بورس اوراق بهادار پنجر ه ای رو به سرمایه گذاری مطمئن

برای شما آرزومند کاری پر پول و دلی شاد هستم / میثم حاجی محمدی

8 دیدگاه ها

 1. سلام
  یه سوال در زمینه عدم پذیرش فاکتور خرید توسط اداره مالیات داشتم.شما از یه شرکت خرید می کنید که همه تکالیف قانونی رو رعایت کرده .ثبت نام ،دریافت گواهینامه ثبت نام ارزش افزوده و…بعد از چند سال شرکت میره توی بلک لیست.دارایی که رسیدگی میکنه فاکتورهای سالهای قبلی رو هم رد میکنه در صورتی که قبلش توی لیست شرکتهای صوری نبود.چون اگر می بود خوب ما ازش خرید نمی کردیم.همین باعث علی الراس شده.ایا راهی وجود داره که بشه این فاکتورها رو پذیرفت چون دارایی هیچ رقمه زیر بار نمیره.
  ممنون

  • سلام دوست عزیز. در صورتی که در تایم مذکور با ارائه اسناد و مدارک نشان دهید که فاکتورها و عملیات خرید و فروش شماقانونی بوده و هیچ اطلاعی از بلک لیست نداشتید میتوانید مورد را حل نمایید البته اگر علی الراس شدن تنها در مورد همین موضوع باشد

   • ولی در عمل اینطور نیست.دارایی ادعا می کنه که شرکت اگر بره جزو بلک لیست دیگه کاری نمیشه کرد.آیا در این زمینه بخشنامه یا دستوالعملی وجود داره که این موضوع توش اومده باشه؟

    • سلام دوست عزیز . بخشنامه یا دستورالعملی در این خصوص نیست شما در صورتی که در ابتدای فعالیتتان با شرکت مذکور بررسی کرده باشید و در بلک نیست نبوده باشد اما بعد به این لیست افزوده شود تنها با مراجعه به دایره اطلاعات و خدمات اداره دارایی منطقه میتوانید پیگیری نمایید تا تایید شود در زمان ارائه معاملات شما این شرکت در بلک لیست قرار نداشته است.

  • باسلام وخسته نباشید استاد گرامی صدور فاکتورصوری ونامتناسب با شعل سربرگ فاکتور مثلا فاکتورصنایع برودتی وسردخانه ای فاکتور فروش فرش وپشتی و گلان گل همراه با طراحی را بقصد سندسازی توسط مستاجر از مالک صادر و ادعای طلب کندایا جرم قانونی دارد و این فاکتور در دادگاه قابل رسیدگی است متشکر از راهنمایی شما

   • سلام

    بعضاً افراد سودجو اقدام به ساختن فاکتور با مشخصات غیر واقعی و ساختن مهر و یا استفاده از مهر شرکت ها بدون مجوز آنان نموده و این گونه اسناد را ضمیمه سایر مدارک به سازمان
    امورمالیاتی ارائه و به آن استناد می نمایند که اقدام مذکور مطابق “مواد ۳۴۵ ، ۳۴۵ ، ۳۴۵ ، ۳۵۵ ،۳۵۴ ، ۳۵۵ ” و … قانون مجازات اسلامی جعل و به استناد ” ماده ۳۵۳ ” همین قانون استفاده از سند مجعول
    محسوب گردیده که دو عنوان مستقل کیفری بوده و جاعل و استفاده کننده از سند مجعول مستقلا قابل تعقیب کیفری می باشند

    و به موجب مفاد ماده ۲۷۴ قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم از مصادیق جرائم مالیاتی تلقی میشود
    و طبق ماده ۲۷۵ ق.م.م برای مدت شش ‌ماه تا دو سال به یکی از مجازات‌های زیر محکوم می‌شود:

    ۱ـ ممنوعیت از یک یا چند فعالیت شغلی

    ۲ـ ممنوعیت از اصدار برخی از اسناد تجاری

    تبصره- مسوولیت کیفری شخص حقوقی مانع از مسوولیت کیفری شخص حقیقی مرتکب جرم نمی‌باشد.

 2. سلام.من خودم رشتم حسابداریه. ولی در رشته خودم کارنمی کنم.آقای حاج محمدی برای حسابداران بی تجربه کارپیدا کردن واقعا سخته.العان هرجایی که برای کار میری ازت می خواهند که راه های تقلب و چاب کردن فاکتورهای صوری را بلد باشی. واولویت هم با این افراده.ولی تو دانشگاه ها که اینها را به ما یاد ندادند.به نظر من حسابدار موفق کسیه که را ههای تقلب را بلد باشد.ممنون

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here