خبر خوش برای متقاضیان پلمب دفاتر قانونی

دفاتر قانونی
دفاتر قانونی

سلام دوستان همراه پرشین حساب. خبر خوشی که توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ( طی اطلاعیه شماره ۲۸ ) اعلام شد، تمدید مهلت درخواست الکترونیکی پلمب دفاتر روزنامه و کل برای افرادی بود که به دلیل عدم پرداخت الکترونیکی هزینه های مربوطه خود موفق به تکمیل درخواستشان نشده بودند.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای کمک به این گونه اشخاص و جهت جلوگیری از تبعات مسئولیت ناشی از عدم پلمب دفاتر قانونی، قابلیت پرداخت درخواست های یکماهه پایانی سال ۹۵ که مشمول شرایط بالا گردیده بودند با همان کد پیگیری مجددا احیاء و حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ بصورت الکترونیکی فراهم گردید.

قابل ذکر است که مراتب با مراجعه متقاضیان با همان کد پیگیری قبلی در قسمت پیگیری درخواست سامانه قابلیت رهگیری خواهد داشت.موردی که این سازمان در خصوص دفاتر قانونی سال مالی ۹۷ به آن توجه داشته است، اقدام برای تکمیل درخواست از هم اکنون است.

نکاتی که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای پلمپ دفاتر سال مالی جدید بیان کرده اند و باید به آن دقت شود:

  • حتی المقدور در ابتدای هرسال جهت دفاتر قانونی سال مالی بعد اقدام گردد.

 

  • با توجه به اینکه اثرات حقوقی تحریر دفاتر به تاریخ مابعد از پایان عملیات پلمب برمی گردد، لذا امکان پلمب به تاریخ های گذشته میسر نمیباشد.

 

 

  • هر شخصیت حقیقی و حقوقی امکان پلمب دفاتر به دفعات را در هر سال مالی با رعایت آئین نامه ماده ۹۵ ق .م .م دارد، با این توضیح که تعداد جلد پلمب شده به سازمان امور مالیاتی اطلاع داده شده و مراتب آن روی برچسب الصاقی دفاتر منعکس میگردد و تاریخ تحریر تراکنش های مالی اشخاص می بایست با تاریخ پلمب دفاتر مذکور همخوانی داشته باشد.
این مطلب را هم بخوانید:  دوره تابستانی کارگاه های آموزشی

 

  • انجام امور پلمب دفاتر پس از ثبت درخواست الکترونیکی در سامانه جامع ثبت شرکتها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir صرفا از طریق مرکز استان واحد ثبتی شخصیت حقوقی یا حقیقی مربوطه با همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی آن استان صورت می گیرد.

 

  • با توجه به اینکه پس از پایان عملیات پلمب ، دفاتر مذکور از طریق شرکت پست به آخرین آدرس اقامتگاه قانونی شخصیت حقوقی ارسال می گردد لذا مقتضی است که نسبت به بروزرسانی آدرس مذکور از طریق ارائه صورتجلسه متناسب اقدام گردد بدیهی است فراخوانی آدرس ثبت شده از سامانه جامع ثبت شرکتها مبنای آدرس ارسالی دفاتر پلمب شده خواهد بود.

 

  • با توجه به تکالیف قانونی مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم اطلاعات پلمب دفاتر کلیه اشخاص ( حقیقی و حقوقی ) از طریق ارتباط الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ارسال می گردد.

 

  • در خصوص اشخاص حقوقی جدید التاسیس متقاضیان می بایست بلافاصله جهت سال مالی جاری و سال مالی بعد خود درخواست پلمب دفاتر را بصورت الکترونیکی تکمیل نمایند . بدیهی است هرگونه مسئولیت عدم پلمب دفاتر طبق قانون با مدیران آنها خواهند بود.

دفاتر قانونی

همکاری سازمان امور مالیاتی کل کشور و اداره ثبت شرکتها طبق ماده ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم

طبق ماده ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم ، سازمات امور مالیاتی کل کشور موظف شده اسامی اشخاصی را که بدهی مالیاتی آنها قطعی شده است را به همراه مشخصات آنان به اداره ثبت شرکتها اعلام کند. در مقابل این اداره موظف شده است که هرگونه ثبت شرکت یا ثبت عضویت در هیات مدیره شرکتی از سمت این اشخاص را منوط به اخذ مفاصاحساب مالیاتی از سازمان مالیاتی کند.

این مطلب را هم بخوانید:  نکاتی مربوط به اظهارنامه مالیاتی ۹۶ با تغییرات جدید

برهمین اساس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طی اطلاعیه شماره ۲۷ مورخ ۲۷ فروردین سال ۱۳۹۶ ، اعلام کرده است که با توجه به این ماده و این موضوع که سازمان امور مالیاتی اقدام به ایجاد محدودیت جهت ثبت صورتجلسات اشخاص حقوقی مشمول نموده است، لازم است برای رفع اثر از محدودیت ایجاد شده ، به حوزه های اعلامی سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.

 

موفق و سربلند باشید

سایر مطالب مرتبط در سایت ما

۲۰ روش موثر برای جلوگیری از رد دفاتر

آموزش تحریر دفاتر کل و روزنامه

اقدامات مهم برای پلمپ دفاتر

راه حل اصلی جلوگیری از رد شدن دفاتر قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام