به نظر شما مدیر آشنا به امور مالی و حسابداری بهتر است یا بی اطلاع از آن؟

0
1181

امور مالی و حسابداری

سلام دوستان خوب پرشین حساب در کنار آموزش های بی پایان حسابداری و مالیاتی بهتر است به جنبه های محیطی کار حسابداری هم نگاهی داشته باشیم. به نظر شما مدیریت یک مجموعه اگر به امور مالی و حسابداری آشنا باشد بهتر است یا اینکه آن شخص اطلاعاتی در این خصوص نداشته باشد؟ امروز این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی میکنیم و نتیجه خواهیم گرفت که کدام یک بهتر است؟

مدیری را در نظر بگیرید که در حرفه حسابداری متخصص است و حداقل امور مالی و حسابداری را در چارچوب کلی در جریان است. این فرد زمانی که مدیریت مجموعه ای را بر عهده میگیرد برای اداره مجموعه با مشکلات کمتری مواجه خواهد بود. به چه طریق؟  ازتمام جنبه های مالی مانند : مدیریت خرید ها، فروش ها، مشتری ها و حسابهای دریافتنی به همراه مدیریت حسابهای پرداختنی ، که بررسی گردد مفید واقع میشود. به طور خلاصه و قابل درک باید عنوان کرد که این افراد از حساب کتاب امور خودشان سر درمیآورند و متوجه دخل و خرج خود خواهند بود.

این افراد در اوایل ایجاد کسب و کار خودشان مسئولیت امور را بر عهده دارند ولی با توسعه کارشان معمولا کار را به یک حسابدار انتقال میدهند. اینجاست که کار حسابدار دشوار خواهد شد و یا به تعبیر برخی کار آسان تری را به عهده خواهند گرفت. چرا که یک نفر از سطح بالاتری بر کارشان نظارت میکند. این مورد برای حسابدارانی دشوار است که کارهایشان را به موقع و درست انجام نمیدهند. و چون نظارت دائم بر آنها انجام میشود رضایت حسابداران را به همراه ندارد. اما اگر از نظر کارایی بررسی کنیم به این نتیجه میرسیم که بسیار مفید و کاراست چرا که قبل از بروز خطا یک نفر هست که موضوع را ارزیابی و مشکل سنجی انجام دهد.

این مطلب را هم بخوانید:  بازخورد 360 درجه چیست؟( بخش دوم )

امور مالی و حسابداری

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

از طرفی دیگر مدیری را تصور کنید که اطلاعات زیادی در خصوص حسابداری و مدیر امور مالی ندارد. در واقع به دخل و خرج خود مسلط نیست. این فرد از همان ابتدا باید فردی را استخدام کند تا مسیر درست و روشهای صحیح محاسبات را به او آموزش دهد. کسی که اطلاعات چندانی در خصوص اطلاعات مالی ندارد در واقع تکیه گاه مالی احتیاج دارد. این دسته از افراد در بازار کار بسیار زیاد هستند کارفرمایانی که هدفشان کسب سود و درآمد بیشتر است صرف نظر از اینکه محاسبات چگونه است. شانس حسابدارانی که در این محیط ها مشغول به کار هستند زمانی میگیرد که این کارفرمایان در همان ابتدای شروع فعالیت خود با کارفرما همکاری کنند و اطلاعات مالی را ثبت کنند. اما معمولا این اتفاق نمی افتد. چرا که کارفرما زمانی که از سودآوری و درآمد خود مطمئن شود اقدام به جذب نیرو میکند این بسیار بد است چرا که اطلاعات مالی در این مدت ثبت نشده و بعد از مدتی جمع آوری اسناد مثبته بسیار سخت می باشد.

به طور کلی میتوان نتیجه گرفت زمانی که مدیریت اطلاعات خوبی در حوزه های مالی داشته باشد علاوه بر افزایش کارایی سیستم حسابداری، کل مجموعه و سود شرکت نیز افزایش خواهد داشت. و قطعا اشتباهات و تخلفات مالی و همچنین جرائم مالی و مالیاتی کاهش میابد. اما نکته اینجاست افراد چگونه سطح مالی خود را افزایش دهند. مدیران بیشتر به دنبال افزایش اطلاعات در خصوص قوانین کار هستند و یا جویای یکسری تخصص ها در خصوص استانداردها و کلیات حسابداری اند این موضوع اگر فراگیر شود و همه مدیران ضرورت افزایش سطح اطلاعات خود را در این زمینه ها درک کنند، بسیار مفید خواهد بود.

این مطلب را هم بخوانید:  مجموعه سوالات آمادگي آزمون CFA منتشر شد

تیم پرشین حساب برای این مورد اهمیت زیادی قائل شده است و به تلاش خود در این عرصه ادامه خواهد داد. سرفصل های زیر بیانگر این ضرورت است:

با شرایطی که در بازار کار مشاهده میشود لازم است مدیران حتما به فکر افزایش اطلاعات مالی خود باشند. برای دریافت مشاوره ضرورت افزایش سطح اطلاعات مالی مدیران با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸ تماس حاصل نمایید.

امور مالی و حسابداری

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here