۳ ویژگی حسابدارن برتر !

0
1020

Successful-Business

به نام خدا و سلام به شما دوست عزیزی که این صفحه و این عنوان را برای مطالعه و تحقیق خود انتخاب کرده اید. امیدوارم حال و احوال خوبی داشته باشی و همچنان مسیر موفقیت را با استحکام در حال سپری کردن باشی . شاید خیلی از دوستان شما و خودتان وقتی پا به عرصه شغل حسابداری و حتی دوره کارآموزی در حین و یا بعد از دانشگاه گذاشتید یک تصور دور از انتظار از یک مدیر مالی موفق که کنترل چندین شرکت را بر عهده دارد ، داشته اید . ویا فکر می کردید ۱۰ ، ۲۰ سالی باید دوره کارمندی را پشت سر بگذارید تا از شما آزمونی گرفته شود و سمت مدیرمالی و یا معاون مالی طی مراسمی تشریفاتی تقدیم شما گردد.

ولی به مرور خودتان به این مسئله پی می برید که اصلاً اینطور نیست ، هر فردی که به عنوان یک مدیر موفق مالی بدون هر گونه حاشیه و حرفی انتخاب شده است ، جایزه لیاقت خود را دریافت کرده است . اینجا نشانه لیاقت ، جایگاه مدیر مالی نیست ،  بلکه مثالی از جایگاه موفقیت است . بنابراین همین اندازه که به این باور برسید ، خیلی زود می توانید یک حسابدار با تجربه با درآمد میلیونی شوید . شاید تعداد حسابدارانی که چندین سال فعالیت حر فه ای دارند ولی درآمدزایی خیلی بالایی ندارند و منتقدان اصلی میلیونر شدن زودرس حسابداران باشند.

حسابداری متمایز از حسابرسی است !

روزی که من پست راز میلیونر شدن حسابداران چیست ؟ را در این سایت منتشر کردم برخی از دوستان لطف کردند و با بنده تماس گرفتند و نظرات خود را ارائه دادند. من این نظرات را دسته بندی کردم  و به فهرست زیر رسیدم : 

اگر می‌خواهید از حسابداری، درآمد شایسته‌ای داشته باشید این ویدئو را ببینید:

قبل از مطالعه نظرات چند خطی از این پست را برای شما در اینجا منتشر می کنم :

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان پکیج (ربات حسابرسی مجموعه شما)

اینکه هدفتان گسترده باشد خیلی مهم است . برفرض من درآمد ۱۰ میلیون را انتخاب نکنم و درآمدزایی ۲۵ میلیون را تیک بزنم . یا بجای یک حسابدار موفق یک مدیر مالی موفق شوم . اگر شما برای خودتان چنین ترسیمی داشته باشید و واقعاً بخواهید به این جایگاه برسید مطمئناً یک لحظه هم نمی توانید آرام و قرار داشته باشید منظورم داشتن استرس و گیج شدن نیست بلکه منظور این است که هر روز و در هر ساعت برنامه ریزی خود را بررسی می کنید تا چگونه از فرصتها و ساعات مفیدتان بهترین بهره برداری را بکنید.

  • اشتباه نوشتاری نداشتید ؟ منظورتان حسابرسی است ؟
  • کمی اغراق کردید ، مگر می شود حسابداری درآمد ۱۰ ، ۲۰ میلیونی داشته باشد ؟
  • من بعد از ۷ سال فعالیت حرفه ای درآمد ۶ الی ۷ تومنی را رکورد زدم .
  • منظورتان کارگزاری بورس نبوده ؟
  • فقط با پارتی بازی و رابطه امکان پذیر است .
  • شما خودتان درآمدتان ۱۰ تومن شده است .
  • و…

البته بنده به صورت تلقنی پاسخ اظهارنظرات را دادم و بد نیست شما هم برای باور بیشتر اظهارنظر بنده را هم بدانید. من ابتد از این دوستان عزیز تشکر کردم و چند نکته و سوال را مطرح کردم .

در اینجا  منظور از درآمد میلیونی مربوط به حسابداری بوده و مقوله حسابرسی هم می تواند درآمد در این سطح و بالاتر را به خود اختصاص دهد . این سوالات نشانه اصلی نداشتن باور و عدم امکانپذیر بودن چنین درآمدی می باشد . دلایل دیگر را در تحت عنوان ۴ ویژگی حسابداران برتر خدمت شما دوست عزیز ارائه می کنم .

Employees-as-Brand-Ambassadors

۱-شناسایی مشتریان اختصاصی

یکی از ویژگی افراد حرفه ای در حسابداری حرکت مرحله ای و برنامه ریزی شده است . برای اسمی شدن و مطرح شدن به هر آب و آتشی دست نمی زنند و سعی می کنند از گوشه میدان وارد گود اصلی شوند . به عنوان مثال از شغل ابزار و یراق شروع می کنند و تمرکز خود را در این شغل پیاده می کنند. این مثال کاملاً واقعی است . دانشجویی سال دوم رشته حسابداری ، فعالیت تخصصی خود را از یک فروشگاه پخش ابزار و یراق کار خود را شروع می کند و بعد از دو سال و فارغ التحصیل شدن و پشت سر گذاشتن خدمت سربازی ، همزمان حسابدار۶ بنکدار ابزار و یراق در بازار شده بود . بلافاصله با راه اندازی شرکت حسابداری و جذب نیرو کار خود را گسترش داده و لینک های خود ر ا با شرکت های وارد کننده ابزار از طریق اعتبار خود آغار کرده و حرکت بعدی برگزاری دوره رایگان آموزشی بین اصناف ابزار و یراق و جذب مشتریان بیشتر بوده است . پس متوجه شدید غیرواقعی و دور از انتظار نیست . از یک جبهه شروع کنید و از حرکتهای پراکنده تا حد امکان جلوگیری کنید .

این مطلب را هم بخوانید:  چقدر فکر می کنید اطلاعات شما کاربردی و به روز است؟

۲-شاگرد اول بودن

ویژگی دیگر حسابدارن برتر ، شاگرد اول بودن یا به اصطلاح نامبر وان بودن است . یکی از ویژگی های متمایز شاگرد اولی ها این است که سعی می کنند کار خود را بی عیب و خیلی تمیز انجام دهند و برایشان مهم نیست که پول کمی گرفته اند ، مهم یک ارائه خوب با تبلیغات چند منظوره است . وقتی شما یک یا دو کار خیلی خوب داشته باشید ، و یک آرشیو مختصر از نمونه کارهای خیلی عالی جمع آوری کرده باشید ، جذب مشتریان بعدی کار خیلی سختی نمی باشد. در مثال ابزار و یراق اگر در دو واحد تجاری کار خیلی خوب و حتی با قیمت مناسب ارائه کرده باشید نظر دیگر واحدها را خیلی سریع به سوی خود جلب می کنید. در زطرف دیگر قضیه شاگرد اول بودن ، سطح علمی واطلاعات به روز است . اگر بخواهید از غافله عقب نمانید باید بین حرفه ای ها هم حرفی برای گفتن داشته باشید. شرط اصلی آن هم مطالعه مطالب کاربردی و به روز است . حسابداری که از دستورالعمل های اجرایی و بخشنامه های جدید مالیاتی عقب مانده است ، مطمئناً بین دیگر رقیبان خود کم می آورد.

۳-مشاوره حرفه ای

ویژگی انحصاری حسابداران حرفه ای ، اختصاص دادن بخشی از درآمد زایی خود به مشاوره است . وقتی شما به عنوان حسابداربرتر و شاگرد اول شناخته شدید پس خیلی خوب می توانید به یک مدیر شرکت و یا فعال اقتصادی مشاوره مالی و حسابداری بدهید. مشاوره ساعتی و اختصاصی می تواند تا جلسه ای ۱۵۰ و بالاتر برگزار شود. اگر دوره های حرفه ای مشاوره و امور مالیاتی را هم چاشنی کار خود کنید ، شاید کمتر کسی بتواند با شما رقابت کند.

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان استاندارد شماره 7 ( PDF )

در پایان این بخش از شما دعوت می کنم اگر شک و شبهه ای در روند شغلی و اطلاعاتی خود دارید از همین الان دست به کار شوید و برای رسیدن به موفقیت این چنینی تلاش خود را MP3 کنید تا مدت آن را کوتاهتر نمایید.

برای شما آرزوی موفقیت دارم .

اگر علاقمند به مطالب سایت هستید در خبرنامه الکترونیکی عضو شوید.

پستهای مرتبط :

راز میلیونر شدن حسابداران چیست؟
موفقیت در حسابداری = استفاده ۱۰۰% از ابزارهای حسابداری
نقش اعتماد به نفس در حسابداری چیست؟
چگونه در حسابداری مسیریابی کنید؟
نکات مهم درمورد حس رقابت در بازار حسابداری
انجام کار حسابداری با یک طعم خوشمزه برای مدیران

هر گونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام منبع ( سایت پرشین حساب ) بدون ذکر نام منبع غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی دارد !

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here