یک مصاحبه: علی صابریان از حرفه ای شدن در بورس سخن می گوید

20
7463

DSC02632

علی صابریان حرف های زیادی برای کسب موفقیت در بورس برای شما دارد ! همچنین او یکی از موفق های راه اندازی یک کسب و کار و ایده جدیده !

به نام خدای مهربان و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه کاربران عزیز و محترم ، در بخش دوم مصاحبه تخصصی به سراغ بازار بورس رفتیم و خوشبختانه موفق شدیم با یکی از حرفه ای های این رشته پر طرفدار یک مصاحبه و گفتگوی صمیمانه انجام دهیم . دوستانی که علاقمند به کسب درآمد در بازار بورس و چگونگی تکنیکی شدن در این رشته را دنبال می کنند حتماً این مصاحبه را بخوانند و از نکات مهم آن در پیشبرد اهدافشان بهره ببرند . علی صابریان یکی از حرفه ای های این رشته است که بخوبی فرآیند صفر تا صد را پشت سر گذاشته و حالا حرف ها و نکات زیادی برای شما توضیح داده است .

پرشین حساب : با عرض سلام خدمت شما ، لطفاً خودتان را برای کاربران پرشین حساب معرفی کنید .

علی صابریان : به نام خدا ، من علی صابریان هستم ، سلام می کنم به همه کاربران پرشین حساب . من تحلیل گر تکنیکال هستم و مدیر سایت تحلیلها و رادیو سهام .

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

پرشین حساب : یک از سوالاتی که خیلی از کاربران می پرسند ، این است که چگونه می توانند حرفه ای بورس شوند ؟ و آیا بورس همان چیزی است که همه انتظار آن را دارند ؟

علی صابریان : ببینید بورس خیلی دنیای جذابیه ، شما اول باید بخوبی با آن آشنا شوید ، من خودم دوره هایی برگزار می کنم در باره آشنایی با بورس و اینکه بورس چیست ؟ و آن را مقایسه می کنم با بازار مسکن و اینکه نسبت سودهی بورس رو نسبت به بازار مسکن برای کاربران توضیح می دهم ، قدرت بالای نقد شوندگی و دیگر مزایای بازار را براشون بیان می کنم . پس در اولین مرحله دوستان باید با بورس و مزیت های آن آشنا شوند ، راه حل های متنوعی است : کتاب خوادن و دیدن ویدئوهای آموزشی می تواند فرد را با بازار بورس آشنا کند ، بعد از آشنایی کامل شما می توانید به چند روش به موفقیت برسید ، یک از این روش ها این است که شما تحلیل گر بورس شوید و بتوانید بازار را تحلیل کنید که به دوصورت است : تحلیل تکنیکال و بنیادی . من خودم تحلیل گر تکنیکال هستم ، روش دیگر موفقیت در بورس این است که شما بتوانید از نظرات و تحیل دیگر متخصصان برای خرید و فروش استفاده کنید . و روش بعدی این است که شما با استفاده از صندوق های سرمایه گذاری که شرکت های سرمایه گذاری دارند ، سرمایه گذاری کنید و سالانه سود خود را دریافت کنید . اینها روش های رسیدن به موفقیت در بورس است ، ولی اینکه بخواهید حرفه ای بورس شوید ، یکی از مهمترین شرط های لازم آن داشتن تجربه است به همراه علم . وقتی شما تحلیل گر بورس هستید باید شروع کنید به تحلیل کردن سهام در بازار با استفاده از این علم و به مرور تست کنید ببینید تحلیل شما چنه نتیجه ای داشته است و به مرور شما به اشتباهات خود پی می برید و متوجه می شوید که کجا باید درست عمل کنید .

download (2)

[box type=”warning” align=”aligncenter” ]علی صابریان اینطور بیان می کند که کلاً تحلیل چه تکنیکال و چه بنیادی یک الفباست ، مهم این است که شما با این الفبا بتوانید کلمه درست کنید ، جمله درست کنید ، همه این ها نیازمند به تجربه و استفاده پیاپی است ، در کلاس اول دبستان که به شما حروف الفبا یاد می دهند ، شما نویسنده نمی شوید ، تازه شما با کلمات و جمله نویسی آشنا می شوید تا این فرآیند تکمیل شود.[/box]

پرشین حساب : یک سوال کلی و آن اینکه با همه این توضیحاتی که دادید ، آیا بورس همان چیزی هست که همه انتظار آن را دارند ؟

علی صابریان : بورس ایران یک بازاری است که خیلی بالاو پایین دارد ، و داخل آن آن هم سودهای زیادی هست و هم ضررهای خیلی زیاد ، این تحلیل گری است که باعث می شود شما تو ضررها نباشید و سود کنید ، ما تو بورس شرکت هایی را داریم که شاید در یک سال ۱۰ برابر شده اند ، و خیلی از شرکت هاهم هنوز هیچ سودی نداده اند . معمولاً افرادی که وارد بورس می شوند دو دسته هستند یکی کسانی که می مانند و دیگری افرادی که میروند، کسانی که می مانند کسانی هستند که می دانند چگونه در این بازار سود کنند ، راه تحلیل درست رو پیدا کردند ، راه مناسب خرید سهام را پیدا کردند ، افرادی می روند کسانی هستند که آماتور بوده و بدون هیچگونه علمی وارد بازار می شوند و بالاخره با تعدادی ضرر از بازار خارج می شوند ،
من نمیگم بازار بورس ضرر نداره ، تمام افرادی که وارد بورس می شوند ضرر کردند ، ولی چیزی که مهمه سودها خیلی بیشتر از ضررهاست ، شما ۵ تا سهم می خرید ۴ تاش بعد از ۴ ماه ۲۰ الی ۳۰ درصد سود می کند ، یکی از آنها ضرر۷ الی ۸ درصد می دهد و در کل خرید شما درسود است .

این مطلب را هم بخوانید:  اطلاعات عمومی درباره بورس اوراق بهادار(بخش اول )

پرشین حساب : خود شما هم از همینجا شروع کردید تا به این مرحله برسید ؟

علی صابریان : بله ، من خودم طرح تکنیکال را از یک کسی یاد گرفتم ، یک کلاس تکنیکال ساده رفتم ، متاسفانه تو اون کلاسها به من نگفتند که طرح تکنیکال الفباست ، من خودم در تدریس کلاسهام همیشه میگم ، نمیشه از فرداش شروع به جمله سازی کنید ، باید جمله سازی رو کم کم تمرین کنید ، من همزمان که کلاس طرح تکنیکال رو رفتم ، همزمان یک کتاب طرح تکنیکال هم خریدم و شروع کردم به خرید و فروش کردن ، متاسفانه چون آشنایی کامل نداشتم بعد از یک مدتی پولم نصف شد ، بعدش فهمیدم نه بابا اینطوریم نیستش که بعد از دوره تکنیکال دیدن شروع به خرید و فروش کنیم ، طبق تمام تجربیاتم باید کم کم تحلیل کنی ، تست کنی و با سرمایه کم شروع به خرید و فروش کنی ، بعد از ۶ ماه یا یکسال شما تازه تحلیل گر شدی و تازه وارد دنیای خیلی جذاب بورس شدی ، و حالا شما میتونی در بازار بورس سود کنی ، این راهی بود که انتخاب کردم . راه دیگر این است که باید بسپارید به دست کسی که این راه را رفته است ، یا صندوق های سرمایه گذاری یا شرکت های مشاوره در بورس .
من خودم اینطور تمرین می کردم که بطور تستی تحلیل می کردم و تحلیل های اشتباهم را یادداشت می کردم و اونهارو بررسی می کردم ، منابع مختلف رو می خوندم ، کتابهای مختلف تحلیل ، با بزرگانی که در بورس فعالیت می کردند شروع کردم به صحبت کردن ، از افرادی که موفق بودند اطلاعات کسب کردم ، بعد از این مدت حالا خودم کلاسهای طراحی تکنیکال برگزار می کنم ، دیگه خیلی از سهم هارو راحت انتخاب می کنم ، مشکلی نداشتم ، طی یکسال گذشته بالغ بر ۸۰ درصد خریدهام موفق بوده و حالا دارم نتیجه اون زحماتی که کشیدم رو میبینم.

download (1)

پرشین حساب : آقای صابریان یک مقداری در موردسایتتون برای کاربران توضیح می دهید ؟ هر کسی که تو بورس میاد حتماً یک سری به سایت شما زده به جز اعضا سایت ، میشه توضیح بدید ؟

علی صابریان : من با سایت tahlilha.com شروع کردم ، سایت تحلیلها دات کام سایتی است که کاربرا می تونن بیان و چگونگی خرید و فروششون رو به اشتراک بذارن ، خود من هم مثل کاربران میام و میگم که این سهم رو خریدم و به اینصورت می فروشم . و بقیه می تونن نظر من و دیگر کاربران رو بررسی کنن . فقط کسانی اجازه دارن تو سایت مستقیم مطلبشون رو منتشر کنن که تحلیل گر باشن و تحلیل هاشون مورد تایید ما باشه ، یعنی باید بشناسیم و رزو مشونو ببینیم ، بعد از اون ما خلا را احساس کردیم و اینکه مطالب و خبرها در یکجا جمع و جور نمی شود ، مثلاً کسی که بخواد فردا صبح خرید و فروش رو انجام بده ، باید سراغ خیلی از سایتها و خبرگزاریها بره و اطلاعات کسب کنه ، ما امومدیم رادیو سهام رو ایجاد کردیم حدوداً در نیمه های سال ۹۱ ، و توی وان هر روز یک خبر ۱۰ دقیقه ای میذاریم ، که تا از قبل از شروع بازار منتشر میشه ، حدود ۹ صبح منتشر میشه . تمامی اخبار سیاسی و اجتماعی واقتصادی رو که مرتبط با سرمایه گذاری تو بورس هستش رو منتشر میکنیم .

پرشین حساب : گفتید بازار ، الان بازار سرمایه گذاری ها داغ شده ، وضعیت رو چی پیش بینی می کنید ؟

علی صابریان : والا ما اجازه پیش بینی بصورت مستقیم رو نداریم ، ولیکن من وضعیت رو خوب می بینم ، و احساس میکنم بسیاری از صنعتها طی سالهای آینده جای رشد دارند ، حدود ۵۰۰ شرکت در بورس هستند و شما می تونید یکی از اونها رو انتخاب کنید خیلی از صنعتها هنوز وارد بورس نشدند و جای رشد خوبی ایجاد شده و این شمایید که چه انتخابی داشته باشید ، می تونه صنعت خودورسازی ، پتروشیمی باشه ، لاستیک سازی و خیلی چیزهای دیگه ، به هر حال انتظارر داریم طی یک یا دوسال آینده می تونه چند تا صنعت خیلی خوب وارد بورس بشه .

این مطلب را هم بخوانید:  نشریه 113 سازمان حسابرسی

پرشین حساب : سوال بعدی برای کاربران خیلی جذاب میتونه باشه ، خیلی از کاربران دوست دارند تو خونه خودشون بشینند وبا یک لب تاپ یا سیستم  معاملات بورس رو انجام بدهند و کسب درآمد پر سود کنند و نیازی به دفتر و محل کاری نداشته باشند . در این رابطه خودت یکی از حرفه ایها هستی ، نظرتون رو بفرمایید ؟

علی صابریان : یکی از مزیتهای بورس همینه که شما میتونید با یک لب تاپ و یا یک سیستم متصل به اینترنت و در هرجایی می تونید این خرید و فروش رو انجام بدید ، از ۱۰۰ تومن تا چند میلیارد رو می تونید در لحظه خرید کنید و در لحظه بفروشید ، در کل قدرت نقدشوندگی این نوع سرمایه خیلی مهمه ، فرض کنید شما یک زمین می خرید برای پیدا کردن یک زمین خوب باید کلی بگردید و پس از اون باید برید محضر خونه سند بزنید و پس از اون تصمیم دارید بفروشید ، حالا وارد یک ماجرای پیچیده تر می شوید، شاید این فرآیند چند هفته طول بکشد و کلی وقت شما رو بگیره ، ولی شما تو بازار بورس در آن واحد تصمیم می گیرید سرمایتون رو وارد کنید یا در همان لحظه خارج کنید ، این یک مزیت خیلی بزرگه ، دومین مزیت معامله تو بورس ریسک است ، مثلاً در همان خرید و فروش زمین خیلی باید هواستون رو جمع کنید که سرتون کلاه نرود ، ولی تو بورس همه چیز تحت کنترله ، یعنی به هیچ عنوان پولتون امکان دزدی نداره ،

[box type=”success” align=”aligncenter” ]به بورس میگن شغل دوم ، درآمد اول ، شما می توانید به عنوان یک شغل پر درآمد به بورس نگاه کنید و همه سرمایه گذاری هاتون رو در داخل اون انجام بدید ، بورس یک معامله برد برده ، هم شما می برید ، هم جامعه می بره و هم شرکتهایی که تو بورس هستند می برند ، به همه کمک میکنه ، اصلاً چرخ اقتصاد تو بورس می گرده ،[/box]

پرشین حساب : پس نهایتاً شرط لازم برای موفقیت تجربه است ؟

علی صابریان : تجربه و علم ، هر دو باهم ، شما دوراه دارید ، یا بروید تجربه و علم را بیاموزید و یا به کسانی که تجربه و علم دارند مراجعه کنید ، شاید خیلی ها علاقه به بورس دارند ولی حوصله یا وقت دوره دیدن و تحلیل کردن را نداشته باشند ، این افراد می تونن به صندوق های سرمایه گذاری مراجعه کنند . ما درسال گذشته صندوق های سرمایه گذاری داشتیم که بالای ۷۰ الی ۸۰ درصد سود داشتند .

پرشین حساب : سوال بعدی ما در مورد دوره های آموزشی است که شما برگزار می کنید ، آیا این دوره ها راه حل کاربردی هست ، کاربران چگونه می تونن در این دوره ها شرکت کنند ؟ لطفاً یک کم توضیح بدید ؟

علی صابریان : تحلیل ها دات کام این دوره ها رو اعلام میکنه ، میتونن  در خبرنامه سایت عضو شوند ، دور ها را اطلاع رسانی می کنیم ، من خودم در دوره های طراحی تکنیکالم تفاوتی نسبت به دور های دیگه گذاشتم و اون اینه که سعی کردم تمام تجربیاتم را منتقل کنم در دورم ، و صرفاً الفبا رو نگم و این دوره ها کاربردی بشه ، به بچه ها آموزش میدم که یک مقدار خودشون واقعاً تلاش کنند و سهام بخرند واسه خودشون ،

و یک توصیه مهم هم به همه کاربران دارم و اینکه تا نوشتن را درست یاد نگرفتن ، سرمایه گذاری جدی تو بورس نکنند ، بورس خیلی خوبه خیلی جذابه ، به شرطی که آگاهانه وارد بشید .

پرشین حساب : حالا در مورد تحصیل در این رشته هم پیشنهادی داری ؟ تحصیلات خودتان چیست ؟

علی صابریان : والا من شنیدم رشته ای در زمینه بورس جدیدآً اومده که اطلاعات زیادی در موردش ندارم ، بیشتر بچه هایی که با تخصص در این رشته کار می کنند بچه های رشته مدیریت مالی هستند ، من رشته خودم اصلاً مرتبط نبوده ، کارشناس ارشد عمران هستم گرایش مدیریت ساخت از دانشگاه امیر کبیر ، ولی بخاطر علاقه شدیدی که داشتم وارد بورس شدم ، خیلی پیگیری کردم خیلی کتاب مطالعه کردم.

پرشین حساب : آقای صابریان ما قصد داریم خیلی خستتون کنیم ، علاقمندی و تخصص دیگر شما در راه اندازی کسب و کارهای موفق هست ، که در کنار بورس در اون زمینه هم فعالیت حرفه ای دارید ، میشه یک توضیح مختصر در اون زمینه بدهید ؟

علی صابریان : راستش آره یکی از زمینه هایی که من بهش علاقه دارم ، کارآفرینی و کسب وکاره ، خوشبختانه موفق شدم طی دو سالی که در اون فعالیت داشتم ۱۰ ایده و کسب و کار موفق را برای ۱۰ نفر راه اندازی کنم که خیلی خوب بوده ،  توصیه اول من در مورد کسب وکار علاقه هست ، یعنی اگر شما بخواهید کسب و کار را راه اندازی کنید به پولش نگاه نکنید ، ببینید علاقه دارید یانه ، من روزی که وارد بورس شدم و تصمیم به زدن سایتی در زمینه بورس شدم ، با توجه به علاقه ای که به تجارت الکترونیک داشتم ، علاقه خیلی شدیدی به بورس پیدا کردم ، بعد باید بروید تحقیق کنید و ببینید که بازار به چه چیزی تشنه هست و نیاز جامعه به چه چیزی بیشتر است ، چه کالایی نیاز است ،

این مطلب را هم بخوانید:  ثبت نام آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه از روز سی ام آذرماه آغاز می‌شود

[box type=”warning” align=”aligncenter” ]یک نکته مهم : برای یک ایده و کسب و کار باید کالایی را تولید کنید که نیاز مردم است نه آن چیزی که فکر می کنید خیلی خوب است . کاش ها را بشنوید ، اگر می گویند کاش این بود ، کاش اینطور میشد ، این کاش ها دقیقاً کسب و کارهایی است که می توان انجام داد . پس کاش هارا ببینید و نیازها را شناسایی کنید و متناسب با علاقمندتون یک کسبو کار راه اندازی کنید .[/box]

وقتی یک کسب و کار را راه اندازی می کنید حتماً باید به آینده آن امیدوار باشید ، اگر می دونید که این کسبو کار رشد میکنه مطمئن باشید میگیره و رشد میکنه . سعی کنید با انگیزه قدم بردارید و علاقمندی را بالا ببرید .
من خودم برای راه اندازی کسب و کارم خیلی زحمت کشیدم ، بطور متوسط روزانه ۱۳ الی ۱۴ ساعت وقت میذاشتم ، کسی که یک کسبو کار راه انداری میکنه و به موفقیت هم میرسه تازه اول سختیها و درد سراشه ، ما واقعاً از زندگی خدمون داریم میزنیم ، ولی چون علاقه داریم و کارمون رو دوست داریم شده یک بخش از زندگیمون ، و مهمترین توصیم اینه که برای این موفقیت باید پای همه سختیهاش وایسن و تا آخرش برن ،.

پرشین حساب : در این رابطه شما کارگاه هایی هم برگزار می کنید ، میشه کاربران رو بیشتر راهنمایی کنید ؟

علی صابریان : آره من یک کارگاه برگزار می کنم درباره انتخاب ایده کسب و کار ، یعنی چگونه یک ایده را انتخاب کنید و ببینید که آیا این ایده یک ایده خوبی هست یا نه ؟ آیا واقعاً به درآمد زایی میرسه ، یک کارگاه یک روزست و برای کسانی است که می خواهند یک ایده را راه اندازی کنند ، من یک وبسایت دارم بنام مشاورکسب دات کام ، تو این وبسایت  سعی میکنم تمام تجربیات و آموخته هام تو این زمینه را برای کاربران ارائه کنم .

پرشین حساب : پس برای اطلاع از این کارگاه ها می تونن به سایت moshavrekasb.com مراجعه کنند ؟

علی صابریان : بله می تونن در خبرنامه اون عضو بشوند و از کلیه اخبار با خبر شوند .

پرشین حساب : خیلی متشکر و ممنون و در آخر دوست داریم توصیه های ارزشمندتون را رسیدن به موفقیت همه کاربران بشنویم .

علی صابریان : خیلی سوالتون کلیه ، از فاز بورس هم خارج شدیم و رفتیم تو فاز کسب وکار ، من نمیدونم کدوم یکی شو باید بگم ، حالا در حالت کلی توصیه مهمی که در دو مورد میتونم بکنم این است که برای رسیدن به موفقیت باید هدف داشته باشند ، فرض کنید با ماشین راه افتادید تو خیابون و بدون هیچ هدفی در حرکت هستید ، و به هیج جا نمی رسید ، حالا اگر هدف داشته باشید و بخواهید به مقصد مشخصی برسید ، به این زندگی ، به این شخصیت ، به این جایگاه ، به این موفقیت ، تکلیف شما مشخص خواهد شد . پس اگر تو این دو حوزه بخواهم صحبت کنم حتی در مورد بورس هم همینطوره ، یک فرد اگر میخواهد تو بورس موفق شود ، باید هدفش مشخص باشد ، مثلاً  بتواند سالانه ۴۰ یا ۵۰ درصد سود نصیبش شود ، و در مورد کسب وکار هم فردی قصد دارد بعد از سه سال بدون نیاز مالی ماهیانه یک مبلغ خوبی کسب درآمد کند ، اینها همه هدف مشخصی را دنبال می کنند .

پرشین حساب : مجدداً خیلی متشکریم از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید و امیدواریم دوباره بتوانیم از توصیه های ارزشمندتان استفاده کنیم .

علی صابریان : خواهش میکنم ، من هم از کاربران پرشین حساب تشکر میکنم ، همینطور از سایت پرشین حساب تشکر میکنم ، سایت فوق العاده خوبیه ، و کارهای خیلی جالبی را داره انجام میده و برای همه کاربران خوب پرشین حساب آرزوی موفقیت دارم .

20 دیدگاه ها

 1. سلام آقای صابریان.من میخام وارد بورس بشم ولی متاسفانه اطلاعات صفر.باخودم فکر کردم طلا بخرم که در بلند مدت سود کنم.با مشورت با دیگران. گفتند سهام طلا بخر.آیا من میتونم سهام طلا بخرم و در بلند مدت سود کنم.مبلغ خریدم ۴۰۰ تومن هستش.ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

  • سلام

   برای هرگونه معامله سهام نیاز به دانش معامله و ریسک پذیری و زمان سنجی هست وگرنه امکان شکست در سرمایه گذاری وجود داره .
   لذا بهتر است درصورتیکه تمایل به اینگونه سرمایه گذاری دارید حتما از مشاوره و کارشناس با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا میزان ریسک پذیری شما را کاهش دهد البته در ایران با شرایط کنونی هیچ چیز قابل پیش بینی و اصول پیش بینی شده نیست ولی تجربه و شناخت مشاوران بازار سرمایه میتواند شما را در تصمیم گیری صحیح کمک کند.

 2. باسلام وخداقوت خدمت جناب اقای میثم حاجی محمدی اقا من ۱۰میلیون تومان سرمایه دارم ومی خوام درعرض یک ماه دوبرابر کنم؟ ایاشدنی ؟ اگه شدنی خواهشا” توضیح دهید یامنبع کامل وجامعی معرفی کنید تا مراجعه کنم. وسوال بعدی اینکه چگونه میتوانم این مبلغ را دربورس سرمایه گذاری کنم که هیچ تخصصی ندارم. و به صندوق های سرمایه گذاری هم نمیدم چون سودش کمه چگونه میتونم به یه کارگذار اعتماد کنم کلا” بدم بهش و فقط کارمزد بهش بدم یا اینکه یه کارگذار باشه که کلا” بگه کی بفروش و بخر؟ خواهشا” توضیح دهید به جواب شما فوری نیازمندم.مچرم

 3. من هم یک تحلیلگر هستم،۴ سال در بازارهای خارجی کار میکنم و تازه امسال به فکرم رسید که در بازار خودمون هم فعالیت کنم چون دیدم به آستانه معیار خودش رسیده،اومدم و شروع به فعالیت کردم،با هزار تا فکر در جهت پیشرفت و تبلیغ این کار و معرفی بزرگترین راز یک معامله که در ازای نابودی پولهام به دست آوردم و در حال نوشتن یک اندیکاتور که فقط مختص بازار ایران باشه ولی میدونید الان چه حسی دارم؟حس بی خاصیت بودن،چون هیچ جا نیست خودم اثبات کنم هرجا رفتم گفتم تحلیلگر نمیخواید گفتن نه پارتی نداری حتی نتونستن یک مدرس ساده بشم چیزی که تمام عمر آرزوم بود ،دیگه از رو رفتم ترجیح میدم تو بازار ایران فقط مدیریت سرمایه کنم و دل چند نفرو با دادن سیگنال خوش کنم،اینارو گفتم چون دارم میترکم چرا تو ایران همیشه راه واسه پیشرفت بستست؟چرا جوونا بی اهمیتن؟؟اینا درده و من دردمند مشغول جستجو بودم و دقیقا در گوگل نوشتم کسی تحلیلگر تکنیکال نمیخواد و سایت شما به صورت بی ربط برای من اومد منم دیدم برگ سفیدی هست و گفتم بذار بنویسم و در اآخر سلام،کاش به فکر اون بیچاره هاییم باشید که معامله تو خونشونه و کسی تحویلشون نمیگیره یا حق

  • اول از همه باید بگم نه به اون اعتماد به نفسی که اول مطالب اعلام کردید و نه به این دلسردی که آخر کار گفتید باهم چفت و جور نمیشه . به هر حال همینقدر که تجربه بسیار بالایی دارید جای شکرش باقیه ، اینارو گفتم بهتون که بدونید اگه همت زیاد و تلاش مضاعفو چاشنی اطلاعات ارزشمندتون کنید اونوقت متوجه میشید که شاید در اولین نگاه مطلب سایت به نظر شما بی ربط باشه ولی نکته های کاربردی و خوبی داخلش ذخیره شده ، همینقدر بدونید که همین علی صابریان یه جوون شهرستانی بی پارتی بوده که با توجه به سررشته نداشتن تو بورس ،با تلاش شبانه روزی و خلاقیت اومده تهران و داره میترکونه و حالا هم خودش و هم سایتش جزو حرفه ای هاست اگر چه امسال علی خیلی زیادند . امیدوارم با توکل بخدا و کوشش خستگی ناپذیر به موفقیتی بلند دست پیدا کنید.
   حق نگهدارتون

 4. سلام

  از شما واقای صابری کمال تشکر را داشته امیدوارم همیشه موفق بوده وبتوانیدتجربیات ارزنده امثال اقای صابری رابه همه

  هموطنان مشتاق منتقل نمایید

  • سلام مهدی حسینی عزیز
   خواهش میکنم ، از حسن توجهتون متشکرم ، امیدوارم نکات مهم و کلیدی را از مصاحبه ها استخراج و پیاده سازی کنید . با عضویت در خبرنامه پرشین حساب جدیدترین مصاحبه ها و مطالب به روز را در ایمیل خود دریافت کنید .

 5. سلام.واقعا ممنون بابت سایتتون.یه پیشنهاد داشتم حتما خیلی طرفدار پیدا میکنه.اینکه از تجربه شروع کار مطلب بزارید.مثلا اینکه ما که تازه فارق التحصیل شدیم برای اولین بار کاریو شروع کردیم(حسابداری)باید از کجا شروع کنیم.بریم اداره مالیاتی دفتر بگیریم…و…نقطه شروع کارو مراحل اولیه چیه؟از کارفرما چی بخوایم؟اسناد وکدوم گزارشات…؟
  وراجع حساب سازیو ترفند های فرار مالیاتی بگین که دورمون نزنن دور ااداره و..

  • سلام رامین عزیز ، از پیشنهادت خیلی ممنونم ، بله واقعاً همینطوره ، اینکه حسابداران چگونه از صفر تا صد پیش روی کنند. بزودی مطالب و مقالات جدیدی را در این زمینه منتشر خواهیم کرد .
   آرزوی موفقیت برای شما دارم .

  • سلام یاشار جهرمی عزیز
   از توجه شما سپاسگذارم ، امیدوارم استفاده لازم را ببرید ، بزودی مصاحبه با دیگر حرفه ای ها را منتشر می کنیم .
   برای شما آرزوی موفقیت دارم .

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here