چقدر فکر می کنید اطلاعات شما کاربردی و به روز است؟

2
643

information-technology

به نام ایزد منان و سلام به شما کاربران عزیز و همراه ، این بخش را اختصاص دادم به حسابداران و فعالان حوزه مالی که یکنواختی را کنار گذاشته اند و سعی می کنند با به دست آوردن اطلاعات مالی و مالیاتی خود را آبدیت کنند . شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با خواندن مطالب سایتهای به روز  و نشریات معتبر فکر کنید که اطلاعات خوبی دارید و تقریباً حرفی برای گفتن دارید . ولی وقتی با همین معلومات وارد یک جلسه حرفه ای و پیشرفته می شوید ، می بینید که هنوز خیلی چیزها را نمی دانید .

یک نکته مهم : با حرفه ای ها نشست و برخواست کنید

این یک نکته کلیدی است که همه دانشجویان و کاربران و همکاران عزیز خیلی باید به آن توجه داشته باشند . برخی از افراد از روبرو شدن  با اساتید و افراد حرفه ای می ترسند، البته نه ترس از قیافه آنها ، بلکه از این موضوع واهمه دارند که ممکن است با صحبت و مذاکره با آنان کم بیاورند و نتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند . این رفتار می تواند یکی از بهترین راه های ارتباطی آبدیت شدن شما را قطع کند. به عنوان مثال خیلی از حسابداران و مدیران مالی جدیدترین استانداردهای حسابداری و نحوه اجرای آن را اطلاع ندارند ، کما اینکه هر روز از اخبار و دیگر اطلاعات روز با خبر هستند و با مراجعه به یک حسابرس و یا یک حسابدار حرفه ای متوجه این تغییرات می شوند . لینک بودن شما با اساتید برجسته و افراد متخصص نه تنها موجب ضعف شما نخواهد بود بلکه می تواند قدرت معلومات شما را چند برابر کند.

این مطلب را هم بخوانید:  حسابداری شرکتها با ارزش گذاری مدیرش پردرآمد می شود!

counseling4

افراد متخصص و حرفه ای به منابعی دسترسی دارند که شما می توانید در ارتباط با آنها تکنیک ها و اطلاعات جدیدی را کسب کنید .

حتی در بین دوستان و رقیبان شما هم افرادی هستند که اطلاعات خیلی خوبی دارند و شما با دادن هزینه می توانید این اطلاعات مهم را از طریق مشاوره  بدست آورید . البته شما باید ببینید این اطلاعات چقدر کاربردی است و چه مزیت هایی برای شما دارد .

نکته مهم دیگر : چالش ها ، شما را آبدیت می کند

نکته دیگر اینکه شما ممکن است در برخورد با یک فرد حرفه ای و پرسیدن سوالات آن شخص از شما ، متوجه چالش ها و ضعف خود شوید ، در این صورت  بلافاصله باید با شناسایی این موارد ، خود را آبدیت کنید . به عنوان مثال ، مصاحبه تخصصی که از شما پرسیده می شود ، ممکن است این نقاط ضعف را به خوبی نمایان کند . به هرحال گفتگو و مذاکره با افراد با تجربه و حرفه ای می تواند شما را با مفاهیم و اطلاعات و حتی تکنولوژی های جدید روز حسابداری و حسابرسی آشنا کند .

امیدوارم از این مطالب به عنوان یک تکنیک در پیشبرد اهداف بلندتان استفاده کنید.

موفق و پیروز باشید .

میثم حاجی محمدی

2 دیدگاه ها

    ارسال نظر و سوال

    دیدگاه خود را وارد کنید
    Please enter your name here