ثبت نام کد اقتصادی با رمز عبور و نام کاربری

0
825

ثبت نام کد اقتصادی

ثبت نام کد اقتصادی

یکی از اقدامات مهم پس از پیش ثبت نام کد اقتصادی، تکمیل فرآیند ثبت نام کد اقتصادی است، مرحله ای که با ارسال پاکت محرمانه حاوی رمز عبور و نام کاربری تکمیل می شود. در حقیقیت در پیش ثبت نام کد اقتصادی شما ثبت نام خود را در طرح جامع مالیاتی قطعی می کنید.

. فرض کنید شما هم اکنون در یکی از رده های اجرایی رشته های مالی قرار گرفته اید. منظور از رده های اجرایی ، بیشتر حسابداران عزیز می باشند که به تنهایی و یا تحت نظارت مدیر مالی در حال فعالیت می باشند . موضوع صحبت ما در این بخش ، بیشتر نحوه اصولی بایگانی ، فایل بندی ، برنامه ریزی منظم تکالیف قانونی ، گزارشدهی و برگزاری جلسه می باشد .

مهمترین اقدامات یک حسابدار بعد از پشت سر گذاشتن اقدامات فنی و تخصصی ، رعایت یک سری اصول و آیتم ها است که می تواند مکمل اطلاعات حسابداری قرار بگیرد . همانطور که می دانید منظور از اقدمات فنی که در بخش های قبلی به آن اشاره شد ، بررسی اسناد و نرم افزار و تحویل و تحول های حسابدار قبلی و پیاده سازی اصول و موازین استانداردهای حسابداری است . همچنین جمع بندی مباحث اظهارنامه ها و گزارشات فصلی است .

این مطلب را هم بخوانید:  آشنایی با روشهای پرداخت بین المللی

اگر از همین آخر شروع کنیم ، اینطور می توانیم ادامه دهیم که برای اجرای هر چه بهتر گزارشات فصلی و اظهارنامه های ارزش افزوده که در هر دوره سه ماهه انجام می شود باید برنامه ریزی مطمئنی داشته باشید که بدون از دست دادن فرصت و به روز بودن اسناد حسابداری ، تکالیف مالیاتی را بصورت کامل در مهلت مقرر ثبت و ارسال کنید. البته قبول دارم که هر چقدر هم منظم و مرتب ادامه دهید باز هم در روزهای پایانی اجرای این تکالیف یک مقدار ترافیک کاری  چاشنی کار حسابداران خواهد شد ، این در صورتی است که اگر شما بایگانی مرتبی در اجرای کار داشته باشید ، کمتر با این ترافیک مواجه می شوید.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

شما با داشتن رمز عبور و نام کاربری قوی دیگر هک نخواهید شد و می توانید دامنه اعتبار و اصلاعات خود را هر روز افزایش دهید.

L6351049531121

اقدامات کلیدی و بسیار مهم برای بهبود روند تولید هر چه بهتر خدمات حسابداری عبارتند از :

برای بایگانی اسناد و مدارک خود مکانی را اختصاص دهید 

اگر داخل یک اتاق می باشید یک کمد و یک فایل طبقاتی را در کنار خود بگذارید و با طبقه بندی و تفکیک مدارک ، آنها را با حوصله جایگذاری کنید .

چند پوشه و یا زونکن کوچک را برای مدارک و نامه های در دست اقدام دم دست خود نگه دارید

به عنوان مثال اسنادی که هنوز ثبت نشده اند را از اسناد و فاکتورهای دارای اشکال تفکیک کنید ، همینطور امر مربوط به پرسنل مانند تسویه و مساعده را در پوشه و زونکن جداگانه ای قرار  دهید .

این مطلب را هم بخوانید:  ارائه اظهارنامه مالياتي الکترونيکي از ابتداي خردادماه

برای قبوض هم فایل داشته باشید .

یکی از مشکلاتی که حسابداران با مدیران و امور اداری پیدا می کنند ، دیر پرداخت و عدم پرداخت قبوض آب، برق ، گازر و تلفن است . حسابداران عزیز بهتر است یک زونکن جداگانه برای قبوض اختصاص دهند که بعد از پرداخت و ثبت سند ، اصل آن ضمیمه سند حسابداری ، و کپی آن در فایل بایگانی شود.

دستکتاپ خود را سرو سامان دهید .

موضوع مهم دیگری که فرد حسابدار باید توجه داشته باشد ، فایل بندی منظم است . یعنی برای هر نوع اطلاعات مالی طبقه بندی داشته باشد، به عنوان مثال ، نامه ها و مکاتبات با سازمانها ، نامه های داخلی ، فرم های داخلی ، فرمت نمونه قراردادها ، جدول ها حسابداری و اکسل مانند حقوق و دستمزد، استهلاک ، ورود و خروج ، برنامه تولید ، انبار و …. . همه این فایل ها در پوشه های جداگانه در غیر از C ذخیره گردد.

برای خرید ها و فروش ها اکسل و زونکن جداگانه فراهم کنید  

یکی از مهمترین تکالیف مالیاتی اجرای ماده ۱۶۹ و مالیات بر ارزش افزوده است . شما برای تکمیل و فراهم سازی زیر ساختهای این فرآیند و همینطور آماده باش سازمان امور مالیاتی باید زونکن های جداگانه ای که کپی فاکتور ها در آن قرار دارد فراهم کنید. می توانید فاکتور های خرید و فروش با اعمال ارزش افزوده را در یک زونکن برای سازمان مالیات بر ارزش افزوده و فاکتور های با اعمال ارزش افزوده و بدون مالیات بر ارزش افزوده را در زونکن دیگری بایگاتنی کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  چه نوع شرکتی ثبت کنیم؟

پرینت  های بانکی را آرشیو کنید  

موضوع بعدی پرینت های بانکی است ، که شما پس از کنترل روزانه و یا هفتگی باید کلیه پرینتها را یبه تفکیک شماره حساب و با استفاده از جداکننده های مقوایی در آن قرار دهید .

فایل چکنویس را هم راه اندازی کنید 

کاربرد برگه در امور مالی خیلی زیاد است . برای محاسبه و کنترل شما نیاز به برگه یادداشت دارید . شما می توانید از برگه های باطله و پشت سفید برای این کار استفاده کنید . پس بهتر است با قرا  گرفتن آنها در یک نقطه ، استفاده بهینه ای از آنها ببرید .

شما با انجام همین اقدامت ساده و اصولی می توانید رمز عبور و نام کاربری مستحکمتری نسبت به دیگر همکاران و دوستان خود داشته باشید و بخوبی و با تمرکز بیشتری در مسیر موفقیت گام بردارید .

اگر فرمت قراردادهای اصولی و مکاتبات سازمان امور مالیاتی به همراه نمونه فاکترو رسمی اداره دارایی را لازم داشتید می توانید برای روی گزینه های زیر کلیکی کنید :

فرم ها و نامه های مهم حسابداری + نمونه خام قراردادهای قانون کار و انجام کار های پاره وقت + نمونه فایل کامل لیست حقوق و دستمزد 

پیروز و موید باشید.

میثم حاجی محمدی

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here