اموزش ویدئویی قدم به قدم پیش ثبت نام کد اقتصادی

0
2424

پیش ثبت نام کد اقتصادی

پیش ثبت نام کد اقتصادی

با سلام خدمت شما دوست وهمراه عزیز

پیش ثبت نام کد اقتصادی در حقیقت اولین مرحله ورود اشخاص حقیقی و حقوقی به سامانه طرح جامع مالیاتی محسوب می شود. در هنگام تشکیل پرونده در حوزه مالیاتی نیز شما می بایست حتما پیش ثبت نام کد اقتصادی را انجام داده باشید.تکلیف اصلی شما صرفاً پیش ثبت نام یا ثبت نام در طرح جامع مالیاتی نیست و در اولین اقدام مهم می بایست گزارش خرید و فروش خود را بصورت غیر برخطر گزارش نمایید.

روش غیر برخط (offline)
مودیانی که در مرحله پیش ثبت نام هستند و هنوز اطلاعات آنها تایید نشده و یا کد کاربری و کلمه عبور دریافت ننموده اند و یا از سیستم های رایانه ای خرید و فروش استفاده می نمایند، می بایست اطلاعات مربوط به خرید و فروش خود را از این طریق ارسال نمایند.
– مرورگر اختصاصی ارسال صورت معاملات فصلی Enternet Explorer می باشد.
نکته ای که ذکر آن در اینجا ضروری است این است که اگر انتهای سال مالی اشخاص حقوقی در خلال یکی ار فصول قرار گیرد، روش کار بدین شکل است که می بایست برای فصل شمسی فوق، دو فهرست معامله تنظیم و ارسال نمود.
بدین ترتیب که از ابتدای فصل شمسی تا پایان سال مالی یک فهرست، و همچنین از ابتدای سال مالی تا پایان فصل شمسی مذکور نیز یک فهرست جداگانه تهیه و تسلیم نمود. در برخی موارد اطلاعات ارسالی فعالان اقتصادی با اشکال و ایراد مواجه بوده که برای رفع آن دو روش وجود دارد که در ذیل به تفصیل به آنها اشاره می گردد.
۱- اگر اشخاص از طریق ONLINE اطلاعات معاملات فصلی خود را ارسال نمایند، برای اصلاح آنها باید شرح اصلاحات را با ذکر جزئیات به انضمام رسید نهایی ارسال اطلاعات طی یک نامه به اداره کل امور مالیاتی مربوطه اعلام نمایند. اداره کل امور مالیاتی مذکور نیز مدارک و مستندات را به دفتر اطلاعات مالیاتی ارسال و امکان اصلاح و ارسال مجدد از این دفتر به مودی اعلام می گردد.
۲- در صورتی که اشخاص از طریق OFFLINE اطلاعات معاملات فصلی خود را بصورت لوح فشرده (CD) به ادارات کل امور مالیاتی تحویل نمایند، برای اصلاح آنها می بایست کل اطلاعات اصلاحی را طی یک لوح فشرده به همراه یک نامه با موضوع درخواست حذف اطلاعات قبلی (با ذکر دقیق رکوردها و مشخصات اطلاعات اشتباه) و جایگزینی لوح فشرده جدید به اداره کل امور مالیاتی مربوطه جهت اصلاح اطلاعات تحویل نمایند.
ضمناً برای آندسته از فعالان اقتصادی که به تکالیف مقرر در این ماده عمل ننموده و یا بطور کامل و صحیح انجام نداده باشندجرائمی پیش بینی شده که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود.
۱- در صورت عدم صدور صورتحساب جریمه ای معادل دو درصد (۲%) مبلغ مورد معامله در نظر گرفته شده است.
۲- عدم ارائه فهرست معاملات انجام شده به سازمان امور مالیاتی کشور، مشمول جریمه ای معادل یک درصد (۱%) معاملاتی که فهرست آنها ارائه نشده است، خواهد بود.

این مطلب را هم بخوانید:  15 راهکار جلوگیری از اشتباهات مالیاتی(ویژه حسابداران)

 

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

فیلم را در لینک زیر ببینید:

 

دریافت فیلم پیش ثبت نام کد اقتصادی

 

با اجرای این ۴ گام اخذ گواهینامه ارزش افزوده حتمی است؟

جرائم مالیاتی مالیات بر ارزش افزوده را جدی بگیرید

دانلودرایگان:فایل مغایرت صورت معاملات فصلی و ارزش افزوده

پرداخت وجه با کارتخوان مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست

راه حل عدم دریافت مالیات وعوارض ارزش افزوده از مشتری!

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here