یک حرکت برای ارسال حد نصاب معاملات!

2
2855

معاملات

 

معاملات

معاملات فصلی و حدنصاب آن در سال ۱۳۹۶ با یک تغییر پیاده سازی شد. قبل از اینکه این حرکت تغییر یافته را خدمت شما توضیح دهیم لازم است بدانید حدنصاب معاملات فقط مختص بخش خرید می باشد یعنی افرادی که به شرکت یا مجموعه شما کالایی را می فروشند می توانند در این ردیف قرار بگیرند. همانطوریکه در تصویر ملاحظه می کنید ۵ درصد معاملات هر دوره ۳ ماهه را می توانید با انتخاب این گزینه ارسال نمایید.

حرکت مهم معاملات امسال

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

در استفاده از گزینه حدنصاب در سامانه آپدیت شده حوزه مالیاتی، دیگر گزینه های مشخصات مانند سنوات گذشته غیرفعال نمی شود و مانند تصویر فوق همه گزینه ها و حتی شماره اقتصادی و کد ملی نیز فعال هستند ولی هنگام ارسال با مشکلی مواجه نمی شوید. یعنی نگزان فعال بودن بخش کد ها نباشید چون در حالت کمتر از۵ درصد حد نصاب شما می توانید فقط مشخصات و مبالغ را قرار دهید و با عدم درج شماره اقتصادی و یا شماره ملی مشکل ارسال نخواهید داشت.

چه اشخاصی ملزم به ثبت نام در نظام مالیاتی نیستند؟

در گزینه فوقانی حدنصاب معاملات،گزینه دیگری قراردارد با نام ” افرادی که ملزم به ثبت نام در نظام مالیاتی نیستند” و شما با انتخاب این گزینه تمامی بخش ها را غیر فعال می کنید، نکته ای در این بخش وجود دارد این است که تصور اشتباه برخی از افراد این است که در این گزینه همان عملیات حد نصاب معاملات را انجام میدهد، در صورتی که اینطور نیست و منظور افرادی هستند که نه شرکت ثبت کرده اند و نه پرونده دارند مانند رانندگان ، نقاشان ساختمانی ، برق کار روزمزدی و کارگزان متفرقه  و …..

این مطلب را هم بخوانید:  فایل صوتی مهمترین نکات مربوط به گزارشات فصلی

و توصیه آخر

تا جاییکه می توانید معاملات خود را بطور شفاف ارائه کنید و از رفتن به حاشیه علی الخصوص در ارتباط با گزارشس معاملات جداً خودداری کنید و با این حرکت سیستم معاملات خود را از مواجه شدن با خطرات جرائم مالیاتی نجات دهید.

حذف ۲ پارامتر از دایره عدم شمول ماده ۱۶۹ مکرر

آیا می دانید ماده ۱۶۹ مکرر شامل چه کسانی می شود؟

2 دیدگاه ها

 1. ۱- معاملات کوچک: معاملاتی که کمتر از یکصد و سی و نه میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۱۳۹) ریال باشد.
  ***این متن کاملا اشتباه است .
  لطفا رسیدگی ، بررسی و اصلاح نمایید .

  طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کل کشور :

  پیرو بخشنامه ۲۰۰/۹۴/۵۰۴ مورخ ۰۵/۰۳/۱۳۹۴ در اجرای قسمت اخیر بند(۵-۵) دستورالعمل اصلاحی شماره ۳۹۵۴/۲۰۰ مورخ ۰۷/۰۳/۱۳۹۲ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحیه مصوب ۲۷/۱۱/۱۳۸۰ و با استناد به جز یک بند الفتصویب نامه شماره ۱۵۴۰۰/ت ۵۱۸۱۳ هـ مورخ ۱۳/۰۲/۱۳۹۴ هیئت محترم وزیران، بدینوسیله مبلغ ۱۰% حد نصاب معاملات کوچک برای سال ۱۳۹۴، سیزده میلیون و نهصد هزار ریال (۱۳/۹۰۰/۰۰۰ ریال) اعلام می گردد که مودیان محترم مالیاتی می توانند در اجرای مفاد بند (۴-۵) دستورالعمل یاد شده بر اساس مبلغ مذکور اقدام نمایند./ علی عسکری/ رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور
  ۱۳۹۴/۳/۳۰

  لینک : http://ttms22.tax.gov.ir/t19/UserPanel.aspx
  لطفا پاسخگو باشید…

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here