۴ راه حل برای مدیریت مالیات در سال۹۶

0
375 بازدید

مالیات

سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان بزرگوار

سال ۹۵ با تمام عادتها، مشکلات ، خوشی ها و برنامه ها به پایان رسید و امیدواریم بتوانیم با ترک عادتهای غلط و برنامه ریزی دقیق تر برای حل مشکلات به خوبی سال ۹۶ را مدیریت کنیم و به درجات بالاتر موفقیت دست پیدا کنیم.

تبریک فراوان داریم بخاطر این عید بزرگ باستانی و حلول سال ۱۳۹۶، از شما تشکر داریم که هر روز با همراهی خود انگیزه ما را برای خدمتگزاری بیشتر می کنید، در این ایام هم  واقعاً شرمنده شما شدیم، چه در ایمیل ها و چه در کانال تلگرام و اینستاگرام ، پیام های پرمهر شما را دریافت کردیم و به دلیل حجم زیاد نتوانستم همه پاسخ ها را ارسال کنیم، ولی از طریق این صفحه، مراتب تقدیر و تشکر را خدمت یکایک شما کارشناسان فرهیخته اعلام می کنیم .

درخشش پرشین حساب  در عرصه مالی و مالیاتی کشور فقط متکی به تلاش تیم اجرایی نبوده و حمایت ها و رضایت مندی شما باعث دستیابی پرشین حساب به این جایگاه ویژه شده است. از دوستانی هم که به هر دلیلی از ما رضایت نداشته اند پوزش می طلبیم و برای آنها آرزوی سربلندی و شادابی داریم .

سال ۱۳۹۵ مصادف بود با اجرای روند اصلاحی قانون مالیاتها و خودتان به نوعی در جریان اجرای ان از طریق سامانه های مالیاتی قرار گرفته اید. در سال ۹۶ طرح جامع مالیاتی با برنامه ریزی دقیق تری اجرا خواهد شد و در این بین پیشنهاد ما به همه کسب و کارها این است که برای مدیریت امور مالیاتی خود برنامه ریزی کنند و سال مالی خود را در سال ۹۶ برمبنای مدیریت مالیات قرار دهند تا در ادامه راه دیگر با مشکلات و خسارات مواجه نشوند.

۴ راه حل اصلی مدیریت مالیات 

خیلی در این صفحه قصد آموزش و تاکید نداریم ولی واقعاً حیف است اصلی ترین راهکارها را به عنوان یادگاری خدمت شما تقدیم نکنیم و این کمترین کار ممکن است :

امور مالی خود را شوک دار کنید 

حتماً درسال ۹۶ به فکر تغییر در روند مالی خود باشید حتی در صورتی که از آن رضایت دارید از یک کارشناس خبره دعوت کنید تا با بررسی و ایجاد شوک ، میزان صلابت و چالاکی آن را تشخیص دهد.مشکل بزرگ بسیاری از فعالان عادت محوری در امور مالی است و این بسیار خطرناک است.چون برخی از حوادث به یکباره بروز می کند و ممکن است در سنوات قبلی خود را خیلی نشان نداده است.

علت رد دفاتر را در سنوات قبل بررسی و برای رفع آن اقدام کنید 

در سال ۹۶ دیگر نمی توانید به سادگی به مسئله مهم رد دفاتر نگاه کنید و اگر برای حل ان اقدام نکنید خیلی دفاعیات قابل قبولی در دو سامانه دیگر مالیاتی یعنی مالیات بر ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی نخواهید داشت.

اظهارنامه های مالیاتی خود را در کنار اسناد با ارزش خود قرار دهید.

به قدری اظهارنامه های مالیاتی الکترونیکی مهم هستند که ارزش انها با ارزش یک سند ملکی و حتی خودرویی برابر است. چرا که اگر یک حرکت کوچک اشتباه در داخل آن مرتکب شوید باعث وقوع حوادث خطرسازی خواهید شد. اگر ارزش آن برای شما ملموس شود برای ارائه و حفظ آن برنامه ریزی خواهید داشت.

آموزش مالیات در اولویت برنامه آموزشی شما باشد 

آخرین پیشنهاد ما همچنان تقویت قوای آموزشی شما در سال ۹۶ است اصلاً دیگر آموزش ها را کم ارزش نمی کنیم فقط تاکید داریم اگر واقعاً به فکر تحول در درآمد خود هستید باید برای آموزش مالیات برنامه ریزی کنید و آن را در اولویت قرار دهید.خیلی خوشحالیم که کارشناسان، سایتها و رسانه های فعالی در کشور برای اموزش فعالیت می کنند و پیشنهاد می کنیم از هر فرصتی استفاده کنید.

در پایان یکباردیگر فرارسیدن این عید بزرگ را خدمت شما و خانواده دلبندتان تبریک عرض می کنیم و برای شما بهترین دستاوردها را در سال ۱۳۹۶ از خداوند بی همتا آرزو می کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید