چگونگی رسیدگی دفاتر توسط تامین اجتماعی

0
1335

دفاتر 

بحث جدیدی که در خصوص بازرسی مدارک شرکتهای بخش خصوصی  در میان است به این موضوع اشاره دارد که  جهت انجام بازرسی از مدارک و دفاتر شرکت های بخش خصوصی در سال ۹۶، مدارک و مستندات در آخرین سال مالی مورد عمل انجام میشود.

بازرسی تامین اجتماعی از مدارک شرکت های بخش خصوصی با توجه به مواد ۱۴۸ قانون کار و ۳۸ قانون تامین اجتماعی بر حسب مدارک آخرین سال مالی مورد عمل انجام خواهد شد و از این طریق بازرسی در سنوات گذشته خودداری خواهد شد. تا قبل از این بخش نامه بررسی مدارک مذکور تا ۱۰ سال قبل انجام میشد که با توجه به دستور فوق و طبق بخش نامه ایی که در ادامه مطلب برایتان قرار داده شده است، این بررسی به مدارک سال آخر معطوف شد.

آراء و تصمیمات مراجع قضایی و شبه قضایی و درخواست کتبی ادعای سابقه اشخاص طبق ماده ۱۴۸ و سایر مقررات مربوط و مستندات کتبی مبنی بر عدم رعایت ماده ۳۸ طبق تشخیص مدیر عامل و شرکت های در حال تصفیه و انحلال از شمول این تصمیم مستثنی خواهد بود.

نکته مهم: طی توافق انجام شده برای این بازرسی اطلاعات سازمان امور مالیاتی مبنا قرار می گیرد.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

این بازرسی ها در چه زمانی انجام میگیرد:

دفاتربا انتشار این خبر مودیان عزیز باید دقت نمایند که مدارک و دفاترشان نه تنها در اداره مالیاتی مورد بررسی قرار میگیرد بلکه در صورت برخورداری از شرایط فوق باید این بررسی ها به سازمان تامین اجتماعی ارجاع گردد. لذا حسابداران و مدیران عزیز باید بیش از پیش در انجام امور مالی و  مالیاتی خود دقت داشته و به درستی و به دور از اشتباه و تخلف مدارک خود را تکمیل نمایند.

این مطلب را هم بخوانید:  میزان درآمد مشمول حسابرسی چقدر است؟

ماده ۱۴۸ قانون کار بیان میدارد که : کارمایان کارگاههای مشمول این قانون مکلفند بر اساس قانون تامین اجتماعی نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند.

ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی نیز بیان میدارد که: در مواردی که انجام کار به طور مقاطعه به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار میشود کارفرما باید قراردادی که منعقد میکند مقاطعه کار را تعهد نماید که کارکنان خود همچنین کارکنان مقاطعه کاران فرعی را نزد سازمان بیمه نمایند و کل حق بیمه را به ترتیب مقرر در ماده ۲۸ این قانون بپردازد.

دفاترموفق و سربلند باشید.

 

 

مطالب مرتبط با این موضوع در سایت ما

 

ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی چیست؟

 

پایان بهره مندی کارفرما از تخفیف بیمه ایی ماده ۸۰

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here