آموزش کاربردی حسابداری در اکسل راهی برای پیشرفت در حسابداری و حسابرسی

0
1152

با توجه به رشد دانش و تغییرات جدیدی که هر لحظه در علم شاهد آن هستیم فرآیندهای سیستمی روز به روز توجه بیشتری را به خود جلب میکند، از این جهت حسابداران و حسابرسانی که اصطلاحا سیستمی هستند نیز برجسته تر خواهند شد. از این رو تنها کسانی توانسته اند در عرصه رقابت باقی بمانند که همگام با پیشرفت تکنولوژی ، روبه جلو در تلاش و حرکت باشند.

به نظر شما دقت، سرعت و میزان درآمد حسابدار و حسابرسی که عملیات روزمره خود را به صورت الکترونیکی انجام میدهد با حسابداری که به صورت دستی انجام میدهد چه تفاوتی دارد؟مسلما بازدهی بیشتری خواهد داشت. امروز و در راستای آموزش کاربردی حسابداری، برای شما ورقی دیگر از آموزش اکسل در حسابداری را نمایش خواهیم داد.

محاسبه جریمه تاخیر در اکسل

شما به عنوان یک حسابدار یا حسابرس در بررسی و انجام محاسبات مربوط به بهره و سود با انواع قراردادهای تجاری مواجه میشوید که به نظر ساده و کم اهمیت هستند. اما وقتی حجم معاملات مورد بررسی افزایش پیدا میکند، محاسبه دستی فقط اتلاف وقت است و احتمال خطا و خستگی شمارا بیشتر میکند.

برای این قسمت مثالی را بیان خواهیم کرد:

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

شرکت الف نمایندگی فروش محصولات خود را در ۹۶/۰۳/۱۸ به شرکت ب واگذار نمود. در این قرارداد مقرر شده است که شرکت ب به عنوان نماینده موظف می باشد از دو روز بعد از قرارداد (۳/۲۰) به ازای فروش خالص خود در هر دوره ۱۰ روزه چکهای فروش را نهایتا تا ۳ ماه از تاریخ ۱۰ روزه فروش خالص خود به مرکز پرداخت کند و مبلغ فروش خالص خود را تسویه کند. همچنین ماهیانه ۳ درصد پرداخت جریمه تاخیر را باید متحمل شود.

این مطلب را هم بخوانید:  چگونگی احتساب خدمت سربازی در سوابق بیمه ای

 ۳۶۵۰۰/ مدت تاخیر*۳۶*مانده مبلغ =جریمه تاخیر 

برای انجام عملیات مذکور در اکسل از تابع SUBTOTAL  استفاده می نماییم.
تابع SUBTOTAL  چیست؟

ما از تابع SUBTOTAL اکسل برای انجام عملیاتی مانند جمع کردن، میانگین گرفتن و … روی یک محدوده خاص استفاده میکنیم. بر خلاف توابعی مانند SUM، AVERAGE و … که تنها یک عملیات مشخص رو روی یک محدوده یا RANGE انجام میدهند، تابع SUBTOTAL اکسل این قابلیت رو داره که با استفاده از پارامتری که ما به او میدهیم عملیات های مختلفی را روی محدوده مدنظر انجام بدهد.

آموزش کاربردی حسابداری

برای این فرمول از تب  DATA تابع SUBTOTAL را انتخاب و با توجه به جدول شماره۶ کادر باز شده را تکمیل میکنیم. مطابق شکل:

آموزش کاربردی حسابداری

آموزش کاربردی حسابداری

محاسبه دقیق این جرائم به صورت کامل در جدولی از اکسل که شامل لیست فروش ها و برگشتی های از فروش ، لیست چکهای دریافتی از نماینده و موارد دیگر است قرار دارد:

آموزش کاربردی حسابداری

برای دریافت این فایل به همراه کتاب(ژنتیک حسابداری) آموزش کاربردی اکسل در حسابداری باید اقدام فرمایید چرا که توضیحات این نمونه از محاسبات در قالب یک پست کافی نخواهد بود. به شما پیشنهاد داریم تا برای پیشرفت خود اقدام کنید. این کتاب به صورت رایگان به شمایی که در دروه ثروت آفرینان  شرکت کنید تعلق خواهد گرفت. برای دریافت فایل و کتاب ژنتیک با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸ و ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰  تماس حاصل فرمایید.

نظر استفاده کنندگان از این کتاب:

آقای پیمان احمدی:
ســلــام جــنــاب حــاج مــحــمــدے بــســیــار مــمــنــونــم از ڪــتــاب ارزشــمــنــدے ڪــه بــراے مــن فــرســتــادیــد انــشــالــلــه ڪــه بــتــوانــم جــبــران ڪــنــم .مــتــشــڪــرم

دوستانی هستند که به دنبال آموزش اصول حسابداری کاربردی برای ورود به بازر کارند. این افراد میتوانند با استفاده از این فایل و دوره به جذب پروژه های اجرایی و حتی آموزشی بپردازند.

این مطلب را هم بخوانید:  عارضه یابی در حسابداری چیست و چگونه اجرا میشود؟

مطلب مرتبط در سایت:

طراحی توابع محاسباتی مالی و حسابداری در اکسل

 

از سرفصلهای کاربردی این دوره میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

برای دریافت دوره از لینک زیر استفاده نمایید:

دوره جامع غیرحضوری حسابداران ثروت آفرین

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here