کد فراگیر چیست و از چه طریقی باید دریافت نمود؟

0
4521

کدفراگیر چیست؟

سلام کاربران خوب پرشین حساب. با آرزوی اوقاتی خوش برای شما . یکیاز مواردی که در سامانه ارسال معاملات فصلی و در قسمت واردات و صادرات آن وجود دارد کد فراگیر است. اما کد فراگیر چیست؟

اتباع و شرکت های خارجی برای ثبت نام در نظام مالیاتی سازمان امور مالیاتی کل کشور نیازمند ثبتنام  و دریافت کدفراگیر دارند.  این کد همانند شماره ملی می باشد. برای ثبت اطلاعات و دریافت کد فراگیر باید وارد سامانه tax.gov.com شوند و از آن قسمت استفاده نمایند.

اتباع خارجی که کارت آمایش دارند به منظور ثبت نام شماره اقتصادی نیازی به دریافت کد فراگیر ندارند و می توانند از عدد ۸ رقمی که در قسمت زیر بارکد روی کارت آمایش آنها درج گردیده به عنوان کدفراگیر استفاده نمایند.

برای دریافت وارد لینک سازمان می شوید: www.tax.gov..com

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

از قسمت سمت راست مانند تصویر زیر بر روی استعلام و درخواست کد فراگیر کلیک می نمایید:

در صورتیکه تاکنون کد فراگیر اتباع و شرکتهای خارجی را دریافت نکرده باشید لازم است تا فرم مربوطه را تکمیل و ارسال نمایید. پس از تکمیل فرم کد رهگیری ویژه ای به شما تخصیص داده خواهد شد.این اطلاعات از مرجع صدور کد فراگیر اتباع استعلام می گردد و پس از هفت روز کاری با مراجعه به همین بخش و وارد نمودن کد رهگیری خود، کد فراگیر اتباع و یا شرکتهای خارجی را دریافت نمایید. درکلیه سامانه های الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور از این کد میتوانید استفاده نمایید.

این مورد در صورت معاملات فصلی قابل استفاده خواهد. زمانی که مبادلات خارجی انجام می شود این کد به عنوان کد شناسایی طرف حساب در صورتحساب باید ذکر نمود. تصویر زیر نمایان این موضوع است:

این مطلب را هم بخوانید:  تمدید مهلت ارائه گزارش فصلی96 موضوع ماده 169

 به این ترتیب این موضوع کدفراگیر باید در معاملات فصلی هم وارد شود البته باید دید در معاملات فصلی ورژن جدید چه تغییراتی حاصل شده است. با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما عزیزان.

تمدید مهلت ارائه گزارش فصلی۹۶ موضوع ماده ۱۶۹

نکاتی مهم مربوط به واردات و صادرات در معاملات فصلی ۱۶۹

نگاهی بر موارد اضافه شده در صورت گزارش فصلی ۹۶

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here