اصلیت خود را حفظ کنید !

0
860

IMAGE634846166541056711

به نام خدا و سلام به همه شما کاربران عزیز پرشین حساب ، یک مطلب کلیدی را در این بخش برای شما بیان می کنم و امیدوارم بتوانید به نحو احسن از آن در کار خود استفاده کنید . اصلیت خود را حفظ کنید ! ، بهترین عنوانی که بنظرم رسید برای این بخش انتخاب کنم . به زبان ساده شروع کنم ، و آن اینکه شما باید این موضوع را بطور کامل در ک کنید که تخصص شما حسابداری است ، در یکی از بخش های پرشین با عنوان شما حسابدارید یا کارمند اموراداری ؟ ، مطالبی درباره موضوع تمرکز کاری ارائه شد و شما تقریبا” با بوجود آمدن یک سری از مشکلات در شغلتان آشنا شدید .
در این بخش پیدایش مشکل دیگری را در بین شغل های تخصصی حسابداری که عامل اصلی آن خود حسابداران هستند را بررسی می کنیم . تعداد این مشکلات زیاد نیست ولی آمادگی افزایش را بزودی خواهد داشت . آغاز موضوع از اینجاست که فرض کنید با دریافت پست حسابداری وارد یک مجموعه می شوید . حتی شرکت ، حسابدار دیگری به غیر از شما نیز دارد ، بعد از مدتی که با امورات و موارد کاری آشنا می شوید ، شاهد یک سری تغییرات خواهید بود ، آن تغییرات چیست ؟

• سیستم حسابداری استانداردی در جریان کار نمی باشد .
• کنترل دقیقی بر روی وجوه نقد و صندوق صورت نمی گیرد .
• تفکیک هزینه ها به درستی انجام نمی شود .
• کارت ساعت زن به درستی با لیست کارکرد کارکنان لینک نمی شود .
• دارایی های ثابت به درستی کنترل نمی شود .
• پرینت های بانکی بدرستی مغایرت گیری نمی شوند .

این مطلب را هم بخوانید:  بابت 2 ماه کار چقدر حقوق پاره وقت میگیرید؟(صوتی)

و موارد زیاد دیگری که می توان در این فهرست قرار داد . حالا شما تقریبا” بعد از یک مدت کوتاه ، با مواردی مانند این ها روبرو می شوید ، تصمیم گیری شما در برابر این مسئله چگونه است ؟ همین قدر بدانید که نحوه عملکرد شما در این مقطع می تواند بازتاب خیلی خوبی برای آینده و ماندگاری در شرکت داشته باشد .

افراد در قرارگرفتن این پست با شرایط فوق ۲ حالت کلی بیشتر ندارند ، دسته ای از حسابداران متاسفانه بی تفاوت نسبت به مسائل و فقط برای حفظ موقعیت شغلی همراه این مشکلات می شوند تا وقتی که در برابر حسابرسان قرار می گیرند و دیگر جای هیچ گونه توجیهی ندارند ، در اینصورت به یکباره تمامی زحمات خود را زیر سوال برده و جایگاه خود را با شک و شبهه روبرو می سازند . صحبت من در این بخش بیشتر با افرادی است که در دسته دوم قرار دارند ، دوستانی که خیلی علاقمند به آرایش و درست کردن تمامی این مسائل هستند .

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

untitled

این دوستان در ابتدا چند نکته را مدنظر خود داشته باشند تا بتوانند بصورت اصولی تر کارها را جلو برده و خد را رکن اصلی سیستم مالی شرکت قرار دهند . یکی از نکات صبر است ، بله صبر ، شما اگر کمی پس از ورود خود صبر پیشه کنید و بطور موقت نظاره گر مشکلات باشید ، هم بهتر می توانید تصمیم گیری کنید و هم بهتر می توانید یک به یک بر روی موارد کتمرکز شوید .

در ابتدا پس از گذرندان پست تماشاچی بودن ، به آهستگی دست به کارشوید ، مهمترین و بزرگترین مشکل را تحت کنترل قرار داده و با احتیاط و رفتار حرفه ای مناسب پیش بروید ، یک مثال میزنم تا بهتر بتوانید مطلب را لمس کنید ، فرض کنید در شرکتی که قرار گرفته اید که کنترل دقیقی و یا بهتر بگم لیست دقیقی از دارائیها ندارد ، مشکلی که اکثر شرکتها و کارخانه ها با آن روبرو هستند ، شما به یکباره نمی توانید همه آنها را سرو سامان دهید زیرا : هم تاریخ دقیق خرید و قیمت دقیق آنها را ندارید و هم کار بسیار عظیمی بوده و شما نمی توانید تمام کار خود را رها کرده و برای نظم دادن به این مشکل وقت بگذارید .

این مطلب را هم بخوانید:  نقش آورده ها در تشکیل سرمایه گذاری بسیار مهم است (بخش دوم)

مناسب ترین رفتار این است که شما ساعت مشخصی را در بین ساعت کاری خود به لیست برداری از یک قسمت اختصاص دهید و اگر شماره اموال بر روی دارائیها چسبیده نشده ، می توانید شماره ها را همراه خود ببرید و پس از زدن شماره بر روی آنها ، شماره و نوع اثاثیه را در لیست خود یادداشت کنید ، طبقه بندی را هم فراموش نکنید ، شروع خوب شما در این طبقه بندی است که شامل موارد زیر می باشد :
• اثاثیه اداری و کارگاهی مثل میز ، صندلی ، پارتیشن و ..
• تجهیزات اداری و کارگاهی مانند کامپیوتر ها ، پرینتر ، دستگاههای برقی و …
• ابزار آلات سبک و سنگین

وموارد دیگری که شاید شما بهتر بتوانید با قرار گرفتن در محیط کاری بخوبی آن را به سرانجام برسانید . شما بعد از ۲ ماه حدودا” می توانید نتیجه اولین حرکت بزرگ خود را ببینید و شروع به اصلاحات دیگر کنید .

امیدوارم با صبرو حوصله و مهارت خاص تمامی مشکلات را حل کرده و شایستگی های خودتان را اثبات کنید .

موفقو سربلند باشید .

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here