آموزش اظهارنامه مالیاتی

4
5,847 بازدید

آموزش اظهارنامه مالیاتی

شما برای آموزش اظهارنامه مالیاتی باید درگیر یک کارواقعی یا مثال واقعی شوید تا بتوانید ابهامات و مغایرت ها بطور کامل برطرف شود. قبل از ورود به مبحث آموزش اظهارنامه مالیاتی باید چند نکته مهم را مدنظر قراردهید :

حتما آخرین اوراق مالیاتی شرکت و کلا اتفاقات قبل از اظهارنامه مالیاتی امسال را بررسی کنید تا اگر نیاز به اصلاح و تعدیل در سال جاری داشته باشد درسند اصلاحی اقدام نمایید.

سند افتتاحیه شما در دفاتر باید همان جدول ترازنامه مندرج در اظهارنامه سال قبل باشد. حتی اگر اشتباهات و تعدیلات نیاز دارد نباید سند افتتاحیه را دست کاری کنید و حتما باید تمامی اصلاحات را در سند دوم انجام دهید.

تمامی حسابها باید از نظر اصول طبقه بندی بدون عیب و ایراد باشد. منظور از طبقه بندی رعایت کدینگ و حتی عناوین حساب نیست البته نکته مهمی است ولی منظور نمایش مانده حسابها بر اساس ماهیت آنهاست.

نکته مهم و قابل تامل مبحث بانک و حساب جاری شرکاست. شاید این عناوین کمی تکراری باشد ولی اصطلاحا آبروی اظهارنامه مالیاتی محسوب می شود.تایید حساب بانک حسابهای شرکتی است که نام اظهارنامه را به خود اختصاص داده است و به هیچ عنوان نباید حسابهای شخصی مدیرعامل و هیات مدیره درگیر باشد. منظور از درگیر شدن معرفی این حسابها به عنوان حساب شرکتی نیست بلکه گردش و تراکنش بسیار ناچیز حساب اصلی یا شرکتی باعث کنکاش کارشناس امور مالیاتی در حسابهای شخصی هیات مدیره خواهد شد. همچنین ورود و خروج وجه و تامین کلیه هزینه ها از طرف هیات مدیره می بایست از طریق همان حساب اصلی شرکت باشد تا قوانین مبارزه با پولشویی در اینجا نقض نگردد.

و پارامتر حساس دیگری که باید در آموزش اظهارنامه مالیاتی توجه داشته باشید محاسبات و اطلاعات مربوط به دارایی های ثابت است. یکی از منابعی که بالاترین ضریب مالیاتی را به خود اختصاص داده است و فوق العاده امکان تحمیل خسارت در صورت عدم دقت به آن وجود دارد. در جدول ترازنامه اظهارنامه شما باید ارزش دفتری را بر اساس دستورالعمل جدید ماده ۱۴۹ اجرا و احیا نمایید چون در صورت مغایرت با واقعیت با یک چالش جدی مواجه خواهید شد.

واقعیت این بود که تا چند وقت پیش دست به کار یک آموزش تصویری در باره اظهارنامه عملکرد شدم و قبلش راهنمای آموزشی اظهارنامه را که توسط سازمان امور مالیاتی تنظیم شده بود را دانلود کردم و به دقت و آیتم به آیتم بررسی کردم . بعد از بررسی متوجه شدم که چقدر دقیق تمامی صفحات نرم افزار اظهارنامه در داخل این فایل توضیح داده شده و تمامی جزئیات عکسبرداری و ارائه شده است . به همه دوستان عزیزم پیشنهاد می کنم یکبار بطور دقیق این دو فایل که یکی حقیقی و دیگری حقوقی است را مطالعه کنند ، تا در ادامه تا تسلط بیشتری به تکمیل نرم افزار اظهارنامه اصلی بپردازند .

برای دریافت فایل روی گزینه های زیر کلیک کنید :
آموزش اظهارنامه اشخاص حقوقی   1404840200_Book

تا به حال در کارگاه های دوره ای پرشین حساب حضور داشته اید؟ 

پیشنهاد می کنیم یکبار حضور در این کارگاه ها را امتحان کنید چون دست پر به محل کار خود برمی گردید و تمامی استرس های رسیدگی بعد از ارسال اظهارنامه از شما دور می شود. یکی از کارگاه های اجرایی اموزشی ما کارگاه آموزش اظهارنامه مالیاتی نام دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و زمان برگزاری می توانید عدد ۲۱ را سامانه ۵۰۰۰۵۰۰۰۳۰۲۵۳۸ ارسال نمایید.

موفقیت مالیاتی در گرو هوش مالی و مالیاتی یک مجموعه رقم میخورد.

واحد مشاوره مالیاتی گروه پرشین حساب بازوی مالیاتی تمامی کسب و کارها در ایران است.

مشاور مالیاتی

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید