کاربردی‌ترین مطالب سال ۹۸

1
1626
کاربردی‌ترین مطالب سال ۹۸

سلام به شما کاربر گرامی

قبل از هر توضیحی، به‌خاطر همراهی شما در سال ۹۸ و استقبال خوبتون از مطالب کمال تشکر را دارم. انشالله سعی می‌شود با برنامه‌ریزی تیم حرفه‌ای و متخصص تحریریه پرشین حساب مطالب و فایل‌های تخصصی بیشتری را در این پایگاه اینترنتی بارگذاری کنم.

از شما دعوت می‌کنم در خصوص توسعه و بهبود محتوی، پیشنهادات، انتقادات سازنده، عناوین و محتوی‌های ارزشمندتون را به آدرس info[@]persianhesab[.]com برای ما ارسال نمایید.

مطالب منتخب سال ۹۸ از چند جهت کاندید و اعلام شدند که مهم‌ترین آن‌ها تعداد بازید، تعداد دانلودها و تعداد فرم‌های تکمیل شده داخل مطالب بوده است. البته ناگفته نماند مطالب پربازدید با لطف و عنایت خداوند و همراهی خوب شما و دیگر کاربران در سایت کم نیست ولی من سعی کرده‌ام مطالبی را که بتواند کاربردهای تخصصی بیشتری نسبت به بقیه داشته باشد در کنار گزینه‌های دیگر انتخاب کنم.

محتوا‌ها و پست‌های منتشر شده در سایت بیشتر به‌صورت متن، فایل دانلودی و ویدئو می‌باشد که با موضوعات زیر در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

 • قوانین مالیاتی
 • قوانین کار و تامین اجتماعی
 • بخشنامه ها و آیین نامه های مهم قوانین محاسباتی کشور
 • استانداردهای حسابداری
 • حقوق و دستمزد
 • بازار کار مالی و مالیاتی
 • موفقیت در حسابداری
 • حسابداری صنعتی
 • حسابداری پیمانها و قراردادها
 • اخبار داخلی سایت
 • اخبار حوزه مالی و مالیاتی کشور
 • حسابداری جهان

شما با درج عنوان موضوع مورد نظرتان درمنوی جستجوی سایت براحتی و بصورت کاملا رایگان می توانید از مطالب پیشنهادی استفاده نمایید.

امیدوارم با همت بی وقفه خودتون و حضور پر رنگ در بازار پر نیاز مالی و مالیاتی کشور خیلی سریع بروز شوید و پاسخگوی درخواست های زیاد متقاضیان این نوع خدمات در کشور باشید.

یکی از مشکلات اصلی حسابداران در حین اشتغال، دسترسی کامل به تمامی ثبت‌های مورد نیاز می‌باشد. به همین دلیل نرم‌افزاری را در پرشین حساب تهیه کرده‌ایم که در آن رویدادهای مهم و تکراری در چند طبقه برای شما دسته‌بندی شده است که با کلیک بر روی هر رویداد می‌توانید به راحتی ثبت ساده و یا مرکب مربوط را دریافت کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  ثبت نام آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه از روز سی ام آذرماه آغاز می‌شود

مراحل و اقدامات مالیات انحلال شرکت

در عرصه اقتصادی متاثر از بحران‌های مالی که این سال‌ها با آن مواجه بوده‌ایم، شرکت‌ها به دلایلی تصمیم به انحلال شرکت می‌گیرند و بدون این‌که از قوانین مالیاتی باخبر باشند، برای خود جریمه مالیاتی می‌خرند. در همین راستا سوالات زیادی از ما می‌شود، به‌عنوان نمونه…

هزینه های قابل قبول باید این ۱۰ شرط را داشته باشند

یکی از موضوعات کلیدی در مالیات که همیشه بحث مشترک ادارات مالیاتی و مودیان بوده مبحث هزینه‌های قابل قبول است، با اصلاح ماده ۹۷ و حذف مالیات علی‌الراس هزینه‌های قابل قبول یکی از ارکان اساسی تعیین مالیات مودیان بوده و شرایط پذیرش هزینه‌های واقعی که توسط مودیان از طرف‌های واقعی معاملات ارائه و اعلام می‌گردد مستلزم حسابرسی دقیق جهت حذف صورت‌حساب‌های غیر‌واقعی خواهد بود.

فهرست اقدامات جذب پروژه در بازارکار حسابداری

دریچه خدمات اگر با کیفیت و برنامه ریزی حساب شده ارایه شود به یک راه درآمدی عالی منتهی می گردد.یکی از خدمات پر نیاز در بازارکار حسابداری نهادینه شده است.برعکس اسم جذاب و پرطرفدارش برای همه منجر به اتفاقات درآمدی خوب نمی شود. هستند افراد زیادی که در همین بازار کار حسابداری هر روز شلوغ تر و پردرآمد تر از قبل پیش می روند و افراد دیگری هم همچنان گلایه می کنند و …

شرایط همکاری غیرحضوری (پاره وقت) با پرشین حساب

شغل پاره وقت و دلچسب خدمات مالی از قدیم الایام یکی از مشاغل پر طرفدار در بین حسابداران و همه فعالان حوزه مالی کشور بوده و هست. در این نوشته تصمیم دارم یک شغل جدید و پاره وقت در این حوزه را خدمت شما معرفی کنم. قبل از هر توضیحی یک سوال دارم: چقدر علاقمند هستید که شغل دوم شما به‌روزرسانی تجربه و اطلاعات در زمینه بیمه و مالیات و حسابداری باشد؟ یعنی ساعاتی در روز اقدام به تحقیق و بررسی نکات اجرایی نمایید و بابتش حق‌الزحمه دریافت کنید!

دانلود اکسل تطابق اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

اگر خیلی مهارت در پاسخگویی به سوالات ماموران مالیاتی ندارید هرگز پشت فرمان اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده ننشینید! این جمله قابل توجه حسابدارانی است که کار با اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده را خیلی ساده تصور می کنند و برداشت آنها از اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده صرفا تکمیل و درج خرید ها و فروش های مشمول در داخل آن می باشد.تا سال ۹۶ در اظهارنامه تسلیمی عملکرد صفحه ای طراحی شده بود که مودیان کد رهگیری و تایید نهایی کلیه معاملات …

این مطلب را هم بخوانید:  چه نوع شرکتی ثبت کنیم؟

گروه بندی مودیان صاحبان مشاغل (دانلود فیلم ویدیویی)

وقتی بخشنامه ۲۰۰/۹۴/۱۱۸ از طرف سازمان امور مالیاتی صادر شد همه آن را با نام آیین نامه تحریر دفاتر می شناختند ولی وقتی توافق نامه های ماده ۱۰۰ در مورد اظهارنامه مالیاتی مشاغل صادر شد تازه خیلی از کسب و کارها متوجه داستان گروه بندی مودیان شدند. خیلی از مودیان خواسته یا ناخواسته در گروه خوب یا بدی قرارگرفته بودند. خوب و بد بودن از نظر آنها یعنی اجرای تکالیف ساده و یا پیچیده! گروه بندی مودیان در اصلاحیه جدید آیین نامه دیگر بر پایه الف ، ب و ج نبوده و به گروه های اول ، دوم و سوم طبقه بندی شده است.

اضافه کاری سال ۹۸ در روز یازدهم اردیبهشت (روز کارگر)

همه مطلع هستیم که اضافه کاری در ایام تعطیل سال با روزهای عادی متفاوت است. در واقع حق‌الزحمه نیروی کاری که در یک روز تعطیل به کار مشغول است بیش از زمانی است که در یک روز عادی کار می‌کند.

طبق ماده ۶۳ قانون کار علاوه‌بر تعطیلات رسمی کشور، روز کارگر (۱۱ اردیبهشت) نیز جزء تعطیل رسمی کارگران به حساب می‌آید. به همین منظور هدف این پست بیان نکاتی در خصوص نحوه محاسبه اضافه‌کاری در روز کارگر است.

اگر حسابدارید این ۳۵ کار را فراموش نکنید

با توجه به اینکه حسابداری یک فن است و می‌توان در آن از راه‌های مختلف به نتیجه رسید (با در نظر گرفتن استانداردهای حسابداری) و مهم‌تر این‌که قلب تپنده هر شرکت می‌باشد که می‌تواند با ارائه گزارش‌های درست راه پیشرفت شرکت را هموار سازد و همچنین با ثبت و ضبط اطلاعات جلوی ضرر شرکت را گرفته و به سود دهی برساند و همچنین باعث می‌گردد که اختلاف با خریداران و مشتریان به صفر برسد، لذا انجام یک سری امور باعث می‌گردد که این کارها بهینه شده و زودتر به نتیجه دلخواه برسند که سعی کرده‌ایم در ذیل به طور کامل در مورد آن توضیح دهیم و به عبارتی بگوییم دلایل موفقیت یک حسابدار چیست؟

دانلود رایگان مجموعه فرم‌های کاربردی حسابداران

این روزها همه به دنبال محاسبات حقوق و دستمزد خود هستند؛ این‌که در یک‌سال گذشته چه درآمدی داشته‌اند و چه هزینه‌هایی را متحمل شده‌اند و یا این‌که در شب عید چه رقمی به حساب بانکی آن‌ها روانه می‌شود. کارفرمایان بیش از سایرین نیازمند صرف زمان و دقت در محاسبه حقوق و دستمزدند. چرا که باید حقوق هر نیروی کار را با جزئیات آن محاسبه و پرداخت کنند. اضافه کاری، مرخصی، ماموریت، حق بن، مسکن و… باید محاسبه گردد. فرم تسویه حساب یا تصفیه حساب فرمی است که در انتهای سال مالی همه به دنبال اخذ آن هستند. اما تصفیه حساب درست است یا تسویه حساب؟

این مطلب را هم بخوانید:  فیلم آموزشی محاسبه اضافه کاری از روی دستگاه کارت ساعت زنی

دانلود رایگان فایل اکسل صورت‌های مالی

با توجه به اهمیت صورت‌های مالی و نحوه ارائه گزارش به مدیریت و استفاده‌کنندگان صورت‌های مالی، در این پست برای شما کاربران عزیز فایل اکسل صورت‌های مالی تهیه و قرار داده شده است.

این فایل شامل این موارد می‌باشد: تراز آزمایشی، ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع، جریان وجوه نقد، کاربرگ تکمیلی صورت جریان وجوه نقد، فرم تایید صورتهای مالی و…

بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

بارها اتفاق افتاده کارگری به دلایل مختلف از جمله تعدیل نیرو، تعطیلی کارگاه، اخراج، اتمام قرارداد کار و عدم تمدید مجدد آن و … کار خود را از دست می دهد. در چنین مواقعی تکلیف چیست؟ کارگر بیکارشده چگونه باید معاش خود و خانواده خود را تامین کند؟ تکلیف کارفرما چیست؟ آیا دولت در این خصوص وظیفه ای دارد؟
همه و همه سوالاتی است که در هنگام بیکاری یک کارگر به ذهن خطور می کند. در این مطلب قصد داریم موارد مهم بیمه بیکاری را خدمت شما توضیح دهیم.

آموزش اظهارنامه مالیاتی

وقتی دانشجو رشته حسابداری بودم یکی از اهدافم این بود روزی بتونم با آموزش اظهارنامه مالیاتی موفق به جذب چندین پروژه شوم. کلی دنبال یک کلاس و دوره میگشتم ولی به جز کلاس های اداره مالیاتی خبری از یک دوره اجرایی نبود. بالاخره در دوره کاراموزی در یک واحد تولیدی اطراف شهر اصفهان روزی که منتظرش بودم از راه رسید. از آقای حسینی مدیر مالی شرکت خواهش کردم این تکنیک را به من آموزش دهد. باورتون نمیشه وقتی پیشنهادم را مطرح کردم کلی به من خندید و گفت یعنی فکر میکنی اگر آموزش اظهارنامه مالیاتی را پشت سر بگذاری حرفه ای میشوی ؟ تو باید آموزش ببنیی چگونه اطلاعات را جمع بندی و مرتب کنی و در نهایت در اظهارنامه قرار دهی!

1 دیدگاه

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here