۳

مشاوره مالیاتی

 مشاوره مالیاتی

ما تمام تلاش خودمان را برای بالابردن آگاهی شما به کار می بریم تا دچار سردرگمی در امور مالیاتی نشوید و در کنار شما هستیم اگر بخواهید و نیازبه مشاوره مالیاتی در مجموعه شما احساس شود  

 

سلام دوست گرامی، قبل از اینکه با روند مشاوره مالیاتی آشنا شوید، خودم را خدمت شما معرفی می کنم. من میثم حاجی محمدی هستم متولد مردادماه ۵۹ در تهران، سخنران همایش های مالیاتی ، نویسنده کتاب صفر تا صد مالیات و مشاور مالیاتی برندهای تجاری کشور ، با اینکه کمی دیرتر وارد حوزه حسابداری شدم ولی خیلی زودتر درگیر کارهای مالیاتی بودم. موقعی که کمتر از ۵ سال سابقه کار حسابداری داشتم بعنوان حسابدار مالیاتی در بزرگترین پروزه ملی کشور اتوبان تهران کرج استخدام شدم و حالا افتخار می کنم که از یک کارمند ساده حسابداری به جایگاه مشاور مالیاتی این پروژه دست پیدا کردم ، توضیحات را طولانی نمی کنم و از شما دعوت می کنم برای آشنایی با سوابق اجرایی، سخنرانی، آموزشی و مشاوره مالیاتی بنده وارد لینک رزومه من شوید:

رزومه کامل میثم حاجی محمدی 

تعریف مشاوره مالیاتی 

مشاوره مالیاتی خدماتی است که موسسه پرشین حساب برای مدیران و شرکت ها ارائه می دهد . در مشاوره مالیاتی ما سعی نمی کنیم با ایجاد تهدید کسب درآمد زیاد داشته باشیم همانطوریکه قبلا مطرح شد کار ما آموزش است و ابتدا سعی داریم با یک آموزش کاربردی افراد را آگاه کنیم و اگر تمایل داشتند اجرای امورات مالیاتی و حتی حسابداری را در دست بگیریم .

 

ویژگی یک مشاور مالیاتی خوب چیست؟

اطلاعات به روز همراه با اجرای چالشی در هیات ها می تواند بدنه اصلی یک مشاور خوب را تغذیه کند.

 

برخی از فیلم هایی که می تواند آگاهی شما را در حوزه مالیاتی بالاتر ببرد 

خدمات مشاوره مالیاتی تهران و اصفهان به صورت حضوری

پرشین حساب در تهران و اصفهان به صورت حضوری مشاوره مالیاتی می دهد.متقاضیان می توانند با تکمیل فرم مربوط به مشاوره در پایین صفحه درخواست قرار مشاوره را اعلام نمایند تا در اولین فرصت کارشناسان ما با آنها تماس حاصل نمایند.دوستانی که در دیگر شهرستانها هستند و نیاز به مشاوره مالیاتی دارند می توانند ابتدا فرم زیر راتکمیل کنند تا پس از بررسی، با تعیین وقت قبلی در یکی از دفاتر حضور داشته باشند. در صورت الزام وریت اسناد مدارک به جز هزینه مشاوره مالیاتی، با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب امکان پذیر خواهد بود. در حال حاضر پرشین حساب دو دفتر در تهران و اصفهان راه اندازی کرده است.

خدمات مشاوره مالیاتی تلفنی

یکی دیگر از خدمات پرشین حساب ارائه مشاوره مالیاتی به شرکت های مختلف از طریق تلفن است. شما می توانید برای استفاده از سریعترین مدل مشاوره مالیاتی،با شماره ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰ تماس حاصل کنید تا در زمان مشخص بطور مستقیم با کارشناس مالیاتی ارتباط برقرار کنید.

چه افرادی به مشاوره مالیاتی نیاز دارند؟ 

معمولا مشاوره مالیاتی می تواند در عناوین کلی زیر قرار بگیرد و افراد زیر بیشترین نیاز را دارند که یک مشاور مالیاتی خوب حتی بصورت پاره وقت در کنارشان باشد. البته شغل ها تفاوت دارند و هر شغلی نیاز به مالیات ندارد شما بین یک خلبان و یک وارد کننده کدامیک را نیازمند مشاور مالیاتی می دانید؟

انواع مشاوره مالیاتی 

چگونه باافزایش اطلاعات مالیاتی، جرائم را کاهش دهید؟

در ۷۰ درصد سوالات و جلسات مشاوره مالیاتی که با افراد داشتم به این نکته حساس می رسیدم، بیشتر مدیران و حتی حسابداران کمبود اطلاعات اجرایی مالیاتی دارند تا کمبود تجربه و اطلاعات قواننین مالیاتی ، اگر فقط یکبار نحوه اجرای قوانین مالیاتی را بیاموزید شاید خیلی به ندرت دچار چالش و جرائم مالیاتی شوید.به همین خاطر در سال ۱۳۹۲ اولین دوره صفر تا صد مالیات را برگزار کردم این دوره ۱۲ بار برگزار شده است و حالا اقدام به ساخت بسته غیر حضوری این دوره پر طرفدار نمودم .نام این بسته صفر تا صد مالیات است. این بسته طوری طراحی شده است که اگر در مسائل و تکالیف مالیاتی اشکال دارید دیگر هیچگونه نیازی به مشاور مالیاتی  نداشته باشید و فقط در مورد موارد خاص که نیاز به وکیل و اعتراض دارید از کمک مشاوره مالیاتی بهره ببرید.

محتویات این بسته کاربردی شامل موارد زیر است :

۱۰ حلقه فیلم ویدئویی آموزش آقای میثم حاجی محمدی و آقای هادی صادقی با اصلاحیه  سال ۹۵ می باشد که مدت زمان هر دی وی دی ۳ ساعت است و شما در مجموع ۳۰ ساعت فیلم آموزش تخصصی مالیات را دریافت می کنید. در کنار فیلم جزوات دوره صفر تا صد مالیات و کتاب کار قانون مالیاتهای مستقیم که بصورت جیبی می باشد را دریافت می کنید.

DSC_8004

مهمترین عناوین تدریس شده در بسته صفر تا صد مالیات عبارتند از :

آموزش نحوه تشکیل پرونده در اداره دارایی و زمان مشمولیت در اشخاص حقیقی و حقوقی
اموزش نحوه مطالعه و استفاده از کتاب قانون مالیاتهای مستقیم
آموزش جستجو در پایگاه های اینترنتی مربوط به بخشنامه های مهم مالیاتی
آموزش مقدماتی آشنایی با اوراق مهم مالیاتی در امور مالی
آموزش عملی کار با سامانه حقوق و دستمزد حوزه مالیاتی و نحوه محاسبات در اکسل
آموزش درآمد املاک و اجاره همراه با نحوه تکمیل اظهارنامه املاک در یک مثال واقعی
آموزش فرم های مهم مالیاتی
آموزش نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی همراه با مثال واقعی
اموزش تحریر دفاتر پلمپ روزنامه و کل
اموزش کامل صورت معاملات فصلی و نحوه کنترل جرائم
آموزش کامل مالیات بر ارزش افزوده همراه با دفاعیات در برابر برگه های مطالبه
آموزش کامل نحوه تشخیص ، ابلاغ و دفاعیات مالیاتی در برابر پرونده های مودیان
اموزش نحوه اعتراض نویسی و لایحه نویسی در حوزه مالیاتی
آموزش مهمترین نکات قانون مبارزه با پولشویی

فقط یک نکته : همه نمی توانند با مشاهده فیلم آموزش ببینند، فقط افرادی که حوصله مشاهده فیلم دارند می توانندبخوبی از این بسته استفاده کنند. 

جهت مشاهده بسته و کسب اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید :

شاید در نگاه اول پرشین حساب یک مرکز آموزشی محسوب شود که وظیفه آن کمک به جامعه حسابداری باشد. بله درست حدس زدید یکی از تعهدات ما کمک به دوستان حسابدار و مدیرمالی است که سعی کردیم تمامی توان خود را به کار ببریم . جناب آقای میثم حاجی محمدی به عنوان موسس اصلی این مرکز در دوره دانشجویی و کارآموزی و حتی کارمندی تمامی ناملایمات را لمس کرده و هدف اصلی خود را کمک رسانی و افزایش بار اطلاعات همکاران خود قرار داده است . ولی همه خدمات در این بخش خلاصه نمی شود، دیدگاه دیگر اشتغال زایی است که حالا بعد از آموزش نیاز است که میدانی برای نیروی های آموزش دیده فراهم گردد. از دیگر اهداف بلند این مجموعه جذب پروژه های مالی و مالیاتی است که معمولا در قالب اجرا، کنترل و مشاوره پیاده سازی می شود. به یاری خدا و همت کارشناسان در این بخش هم درخشش خوبی داشتیم و اگر به بخش درباره ما در سایت مراجعه کنید فهرست برخی از مهمترین پروژه های کشور را ملاحظه خواهید کرد که در این صفحه هم قابل بررسی می باشد.

 

چند نمونه نحوه مشاوره مالیاتی در پرشین حساب 

مشاوره مالیاتی به مدیران 

یکی از بزرگترین ضربات فعالان اقتصادی از ناحیه جرائم مالیاتی و اختلاس های مالی عدم آگاهی از اتفاقات پیش آمده در سیستم می باشد. بیشتر بازاریابان پروژه های مالی وقتی در پرزنت حضوری روبروی مدیر مراکز و شرکتها قرار می گیرند با گارد بسته ای مواجه می شوند. بلافاصله مدیر می گوید ما کادر مالی و حتی مالیاتی منظمی داریم. ولی وقتی چند سوال مهم و کلیدی درباره پیشگیری از اوضاع مالی و مالیاتی می پرسیم متوجه میشویم که خیلی کار حرفه ای انجام نشده است و صرفا امور اجرایی روزمره و تکلیفی اجرا می شود. از مهمترین وظایف ما آگاه کردن مدیران در جلسات مشاوره رایگان است، در صورتی که تمامی پرسش ها بررسی و پاسخ داده شود نیازی به اقدام دیده نخواهد بود  ولی در صورتی که چالش مشاهده شود پیشنهادات بعدی ارائه می گردد.

رفع خطاهای حسابدار یا مدیر مالی 

در این حالت ما بعد از مرحله اول قراردادی را منعقد می کنیم و متعهد می شویم تمامی خطاها و اختلالات سیستم مالی را برطرف کنیم تا سیستم قابلیت اجرای بدون مشکل توسط نیروی حسابدار را داشته باشد و دیگر شما را با مشکل خاصی مواجه نسازد. در کنار این قرارداد می توانیم قرارداد پشتیبانی هم مکمل آن داشته باشیم که با سرکشی مستمر کنترل داخلی و گزارشگیری را هم در دست بگیریم .

یکسان سازی امور مالی 

یکی از خدمات ویژه ما که مشکل بیشتر واحدهای تجاری و بازرگانی و صنعتی است یکسان سازی سیستم مالی و مالیاتی جهت ارائه گزارش به حوزه مالیاتی است . ماحصل یکسان سازی گزارش ماده ۱۶۹ مکرر، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، اظهارنامه مالیاتی و تحریر دفاتر قانونی است. همینطور تهیه صورتهای مالی اساسی هم در ین نتیجه گیری قرار خواهد گرفت.

مشاوره مالیاتی به مشاغل و موسسات 

بخش فوق تخصصی در شغل ما ارائه مشاوره است. به دلیل حساسیت زیاد مشاوره، پیشنهاد می کنیم اگر با ماهم همکاری ندارید مشاوری را انتخاب کنید که رزومه و سوابق اجرایی قدرتمندی را داشته باشد.نکاتی در اجرای تخصصی مشاوره است که تا فرد مشاور درگیر آن نشده باشد نمی تواند راهکار مثمرثمری ارائه کند. مندر این بخش هم از تخصص و تجربه خودم و دیگر کادر اجرایی که تشکیل دادم، . سوابق کنترل و نظارت اجرایی در پروژه های سنگین مانند بزرگراه تهران کرج ، همت کرج، مترومشهد، برج میلاد، سازمان بنادر و کشتیرانی ، بانک صادرات توسط ایشان باعث شد تا در مدت زمان کمتری به یکی از مشاورین مالیاتی برتر کشور تبدیل شود.از دیگر توانمندیهای پرشین حساب  اجرای مصاحبه تخصصی و گزینش نیروهای حرفه ای جهت ارگانها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی می باشد.

مشاوره مالیاتی تخصصی به حسابداران  

مخاطب دیگر ماحسابداران هستند. ما در راستای یکی از اهداف خود مشاوره شغلی و تحصیلی را نیز بنیانگذاری کرده ایم. متاسفانه در جامعه سازمان و یا ارگانی وجود ندارد که با ارائه مشاوره مطلوب راه صحیح و نحوه کنترل یکی از حساس ترین شغل ها را پیاده کند. ما علاوه بر مطالب رایگان و آموزش ها بخش دیگری شامل مشاوره شغلی را هم در دستور کار خود قرار داده ایم که برخلاف انتظار استقبال خوبی از آن شد. برخی از همکاران عقیده دارند که قشر حسابدار از نظر پرداخت حق مشاوره و حتی اموزش ضعیف هستند و خیلی بسته عمل می کنند در صورتی که در طول مدت راه اندازی پرشین حساب خلاف این موضوع برای ما اثبات شده است. در این بخش هم با مبالغ بسیار ناچیز صرفا کمک رسانی را هدفگذاری کرده ایم. ترسیم مدل کسب و کار حسابداری ماحصل خدمات ما در این بخش به فعالان حوزه مالی محسوب می شود.

photo_2015-12-27_15-02-30

میثم حاجی محمدی مشاوره مالیاتی در ایران

رزومه میثم حاجی محمدی 

مراحل درخواست مشاوره مالیاتی :

۱-ثبت فرم زیر و دریافت و بررسی توسط تیم پرشین حساب

۲-تماس با شما و اعلام برنامه و قرار

 

شما با تکمیل فرم زیر می توانید کارشناس بخش مشاوره را مطلع کنید تا کارشناس مربوط خیلی سریع با شما تماس حاصل کند.

 

فرم عارضه یابی

 

پیشنهاد دیگر ما برای کنترل مالیاتی مجموعه شما : 

 

 

میثم حاجی محمدی

میثم حاجی محمدی ، کارشناس مسائل مالی و مالیاتی هستم .
خوشحالم که می تونم با ارسال مقاله هام کمکی به شما دوست گرامی کرده باشم . به همه دوستان عزیز پیشنهاد می کنم برای رسیدن به موفقیت یک لحظه هم کوتاهی نکنند.

This Post Has 29 Comments
 1. باسلام یک سال است ملک مسکونی را به عنوان مدرسه غیردولتی با پیش پرداخت پانزده میلیون ماهی سه میلیون و پانصداجاره کرده ام مالیات بر اجاره من چقدر است و چگونه محاسبه وثبت حسابداری میگردد با تشکر

 2. با سلام
  میخواستم بدونم اگر ۳ درصد مالیات تکلیفی مربوط به هزینه های تبلیغات ۱۳۹۴ شرکت، پیش از “رسیدگی” پرداخت شود، تاثیری در پذیرش آن توسط ممیز دارد یا خیر؟

  1. سلام به شما از نظر کارشناس امور مالیاتی ثبت در دفاتر و تطبیق با اظهارنامه ملاک محاسبه است و ضمن اینکه حتما باید در اظهارنامه درج میشد تا از میزان مالیات متعلقه هم کسر می گردید.
   پیروز باشید

   1. بله هم در دفاتر ثبت شده و هم در اظهارنامه آورده شده. اما همونطور که می دونید، رد هزینه ها توسط ممیز تا حدی سلیقه ای هست و این امر در مورد هزینه های تبلیغات دوچندان نمود پیدا میکنه و رد این هزینه ها موجب افزایش سود و مالیات خواهد شد.
    اما سوال من اینه که ایا پرداخت مالیات تکلیفی هزینه ها (تبلیغات)، در عدم رد آنها(به هر دلیلی) موثر است یا خیر؟
    ممنون

 3. با سلام و تشکر از سایت عالیتون
  سوال من اینه ایا عدم ثبت سند اختتامیه در دفاتر باعث رد دفاتر قانونی خواهد بود یا خیر باتشکر

 4. با سلام احتراما در ارتباط با منظور نمودن هزینه اجاره در سامانه گزارش فصلی باید در کدام قسمت درج گردد
  در گزارش ارزش افزوده همین هزینه اجاره چگونه درج میگردد که هر دو سامانه برابر باشند.
  باتشکر

 5. باسلام و تشکر از صبر و حوصله شما در پاسخ گویی.

  سوال؟
  از نظر مالیاتی(حساب و کتاب مالیاتی) راه اندازی و تاسیس مکانی که هم فعالیت خدماتی و هم فعالیات فروش داشته باشد (همزمان در یک مکان توسط یک نفر یا دونفر) مشکل ساز است یا خیر؟
  مثل ورق فروش آهن که همزمان فروش ورق به شکل معمول و هم برش و خمکاری آن را انجام میدهد.که من این فعالیت میخواهم در چوب انجام بدهم.ولی درصنف ما، افراد فروش و خدمات (ماشین کاری)به شکل مجزا در مکان متفاوت ( توسط افراد متفاوت) انجام میدهند به عنوان شغل دو شغل مجزا یعنی:مصالح فروشی و خدمات.
  تکلیف چگونه میشود؟

  1. سلام دوست بزرگوار ، عنوان شغلی یکسان باشد بلامانع است ، چون یک موضوع با دو فرایند دارید ولی دو موضوع با دو فرآیند نیاز به دو پرونده مالیاتی مجزا دارد مثلا هم فروش ورق و هم فروش مصالح ساختمانی ، ولی فروش و برش آهن مانعی ندارد .

   پیروز باشید

 6. با سلام -مهندس حاجی محمدی

  یه سوال داشتم بابت ماده ۱۷قانون مالیات بر ارزش افزوده -برای تفسیر این ماده می خواستم برام کمک کنید چون درک ش برام

  یه کم سنگین می باشد -با مثال بگیید ممنون میشم-خود ماده ۱۷ نه تبصرهاش

  1. سلام جناب شریفی عزیز
   در ماده ۱۷ هدفش توسعه در بهره برداری است . کلا سازمان مالیات بر ارزش افزوده برای اینکه تشویق بیشتری در این رابطه داشته باشد این قول را به مودیان داده که مالیات و عوارضی که در این راه پرداخت می کنند قابل کسر شدن و تهاتر با میزان مالیات وعوارض دریافتی است ولی باید به همان تبصره ها توجه بیشتری کنید :
   در ماده ۱۷ چند حالت وجود دارد : مشمول ، معاف و هردو ، مثلا شما اگر مشمول باشید و تجهیزات را برای توسعه فعالیت خود خریداری کرده اید از میزان مالیات فروش آن دوره کسر می شود و اگر معاف باشید خیر قابل کسر نیست .

 7. باسلام و عرض دعای خیر
  ۱-آیا های مالی به فروش مواد اولیه تعلق میگیرد؟
  ۲- سهم فروش مواد اولیه از هزینه های مالی در طی یک سال مالی چقدر است؟

  با تشکر

   1. هزینه های مالی که در مورد سرمایه در گردش گرفته شود؟ مثل خرید مواد (ماده ۱۸۶)
    میتوان این هزینه مالی را به فروش مواد نسبت داد؟

 8. باسلام و احترام : جناب میثم حاجی محمدی از نکته مالیاتی روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه شما متشکرم سوال اینجانب این است اگر زیان تایید نشده باشد وتقبل زیان ابرازی توسط جاری شرکاء آیان درآمد محسوب می شود و باید نسبت به آن مالیات گرفت ؟ در ضمن خاطر نشان می نمایم نسبت به زیان ابزاری مالیات مطالبه شده با توجه به بند ۱۲ ماده ۱۴۸ قانون پاسخ شما چیست ؟

 9. با سلام و عرض ادب یک سوئال داشتم اگر امکانش هست جواب دهید .
  با توجه به خذف مالیات ماده ۱۰۴ ما الان پیمانکارهای جزء مثل گچ کار و کاشی کارو غیره داریم . این قراداد هارو چگونه عمل کنیم ( چگونه دردفتر ثبت و چگونه در گزارش فصلی درج نماییم و آیا لازم هست که به اداره امور مالیاتی اعلام نماییم ؟) با سپاس فراوان رنجبر

 10. با سلام وخسته نباشید و تشکر از سایت خیلی خوبتون
  شما کارگاهی کاملا عملی برای صورت های مالی همراه یادداشت های پیوست که پیشرفته باشه دارید؟؟؟؟
  یکم تخصصی تر میخوام چون کارگاه تنظیم اظهارنامه عملکرد رو شرکت کردم ولی تقریبا مواردی که بحث شد رو میدونستم و یه موضوعی که هست اون کارگاه که من شرکت کردم اصلا عملی نبود فقط درباره تک تک آیتم های اظهارنامه صحبت شد

  اگر دوره پیشرفته کاملا عملی دارین لطفا اطلاع رسانی کنید

  با تشکر

  1. سلام و تشکر از اظهارنظر شما
   در کارگاه اظهارنامه ، یک مثال واقعی در اظهارنامه تکمیل شد و ضمن اینکه بقیه مواردی که کامل نشد توضیح داده شد.
   در مورد کلاس تهیه صورتهای مالی باید عرض کنم این کلاس در قالب صفر تا صد حسابداری برگزار می شود

   لینک دوره : http://persianhesab.com/accounting-education/

 11. دوستان سلام
  برای نامه نگاری برای بخشودگی جرایم ماده ۱۶۹ مکرر به چه ماده ای اشاره کنم
  اگر متن خاصی هم مد نظر دارید بگذارید ممنون می شوم

 12. با سلام و خسته نباشید و تشکر از حضور پررنگ شما در حیطه ی مطالب کاربردی حسابداری
  میخواستم خواهش کنم که آیا امکان برگزاری دوره ی کارآموزی مالیاتی به صورت آن لاین وجود داره؟ برای ما شهرستانی ها که بتونیم از خدمات آموزشی شما استفاده کنیم. با تشکر

  1. سلام به شما دوست گرامی
   سپاس از حسن توجه شما
   شما می توانید از بسته های آموزشی این دوره که در قالب ۱۰ dvd می باشد استفاده نمایید.در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید با شماره ۰۳۱۳۶۶۳۳۲۵۵ تماس حاصل فرمایید
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *