مشاوره مالیاتی و آموزش حسابداری

مشاوره مالیاتی

56 9,026

 مشاوره مالیاتی مورد اعتماد چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

قطعا یکی از بارزترین ویژگی های یک مشاور مالیاتی در عرضه خدمات تخصصی متمایزدارابودن سوابق خیلی خوب در این حوزه است. سوابقی که طرف قرارداد با بررسی آنها بتواند اعتماد لازم را بدست بیاورد. نکته مهم دیگر در راهکارهای اولیه است. کافرما و مدیر کسب و کار بهتر از مشاورمالیاتی مسیر مراجعات و حتی انواع هیات ها را می شناسد و فقط به دنبال راهکارهای کلیدی است. ضمن اینکه ارتباطات ناسالم راهکار کلیدی در مشاوره مالیاتی محسوب نمی شود.پس هنر یک مشاور مالیاتی حرفه ای این است که با یک راهکار و حتی پیشنهاد اثرگذار به طرف مقابل اثبات کند که سوابق مندرج در رزومه حبابی نبوده و پتانسیل اجراو پیگیری پرونده مالیاتی را خواهد داشت.

در هنگام مشاوره مالیاتی به نکات زیر توجه و تفحس کنید :

 • حتماً مشاوره مالیاتی را در محل ثابت و با نام کسبی مشاور انتخابی برگزار کنید و در دومین جلسه محل شرکت خود را پیشنهاد دهید
 • بجای جستجو گواهینامه عضویت شخص برگزیده در انجمن ها و …جهت مشاوره مالیاتی، در سوابق و رزومه بررسی کنید تا بحال چند بار هیات مالیاتی حضور فعال داشته؟
 • قبل از طرح مشکل خود در قالب موضوع اصلی مشاوره مالیاتی، از اجرای پرونده هایی با موضوع فعالیت شما یا مشابه سوال کنید
 • سعی نکنید مشکل خود را جسته و گریخته مطرح کنید و قبل از برگزاری مشاوره مالیاتی از توانمندی مشاور اطمینان حاصل کنید
 • مشاوره مالیاتی را فقط اختصاص به مباحث مالیاتی دهید و از پیشنهاد مباحث بیمه ای و حقوقی پرهیز نمایید
 • استعلام قیمت در جلسه اول مشاوره مالیاتی بستگی به نوع مشکل دارد در صورت پرونده دارای جریمه مالیاتی جایز و در غیر اینصورت جایز نیست!
 • نگرانی از افشای مشکل پرونده در حین مشاوره مالیاتی باعث پنهان کردن پاره ای از مسائل می شود که در ارائه مشاوره تاثیر گذار است
 • همیشه انتظار صفر شدن جریمه و یا حذف مشکل خود را در مشاوره مالیاتی نداشته باشید و جنبه اعتباری مجموعه خود را در حوزه مالیاتی در نظر بگیرید

مشاوره مالیاتی کسب و کار شما چندمین اولویت قرار دارد؟ 

فرض کنید شما دارنده یک اتومبیل هستید و مشکلی برای آن بوجود می آید که باعث متوقف شدن اتومبیل نمی شود و فعلاً شما برنام های برای تعمیر آن ندارید، علت این است که تعمیر اتومبیل در اولویت کار روزمره شما قرار نگرفته است و باید به موارد دیگر رسیدگی کنید فقط موقعی تعمیر اتومبیل اولویت اول شما می شود که کار شما را متوقف نماید. در مورد نیاز شما به مشاوره مالیاتی هم وضعیت به همین صورت است! بسیاری از کسب و کارها یا صدا را متوجه نمی شوند و یا توجهی به صدا نمی کنند تا جاییکه با تل انبار حوادث و مشکلات مواجه می شوند و شاید دیگر کاری از دست مشاوره مالیاتی هم بر نیاید.

مشاوره مالیاتی یا مشاوره حرکتهای زیرزمینی ؟

متاسفانه برداشت اشتباه برخی افراد از مشاوره مالیاتی، وساطت کردن و ضمانت کردن در حوزه مالیاتی از طرف مشاور است در صورتی که ایمن سازی یک کسب و کار صرفاً با جهت دادن به موقع و رسیدگی بهنگام در قالب مشاوه مالیاتی حرفه ای رقم میخورد.

 مشاوره مالیاتی با کارت هوشمند را امتحان کرده اید؟

یکی از نگرانی مودیان و اشخاص دسترسی به یک مشاوره مالیاتی اصولی و مطابق با انتظارات حوزه مالیاتی است. ما ادعا نمی کنیم بهترین هستیم ولی این اطمینان را به شما می دهیم که محدوده مشاوره مالیاتی خود را به تهران و چند شهر بزرگ محدود نکنیم و اکثر نقاط کشور را پوشش دهیم. اگر تا بحال نام  مشاورکارت هوشمند را نشینده اید وارد آدرس فوق شوید:http://persianhesab.com/mshavrkart/
امکان مشاوره مالیاتی بصورت تصویری نیز فراهم شد

اگر برای شما مهم است حتما چهره مشاور مالیاتی خود را مشاهده کنید و در دورترین نقطه ایران حضور دارید ما فضای حضوری را با نرم افزارهای بسیار آسان در اختیار شما قرارمی دهیم.

سوابق خدمات مشاوره مالیاتی پرشین حساب 

شاید نه، حتما برای شما مهم است که چگونه در بین دیگر مشاورین مالیاتی به خدمات مشاوره مالیاتی ما اعتماد کنید، ما سوابق خود را که طی این مدت رقم زده ایم،در اختیارتان قرار می دهیم تا با آگاهی کامل تصمیم گیری نمایید.برای دریافت سوابق می توانید وارد لینک فوق شوید:

سوابق پرشین حساب

 مشاوره مالیاتی

ما تمام تلاش خودمان را برای بالابردن آگاهی شما به کار می بریم تا دچار سردرگمی در امور مالیاتی نشوید و در کنار شما هستیم اگر بخواهید و نیازبه مشاوره مالیاتی در مجموعه شما احساس شود  

معرفی میثم حاجی محمدی (متخصص مالی و مالیاتی )

سلام دوست گرامی، قبل از اینکه با روند مشاوره مالیاتی آشنا شوید، خودم را خدمت شما معرفی می کنم. من میثم حاجی محمدی هستم متولد مردادماه ۵۹ در تهران، بنیانگذار سایت پرشین حساب ،سخنران همایش های مالیاتی ، نویسنده کتاب صفر تا صد مالیات و مشاور مالیاتی برندهای تجاری کشور ، با اینکه کمی دیرتر وارد حوزه حسابداری شدم ولی خیلی زودتر درگیر کارهای مالیاتی بودم. موقعی که کمتر از ۵ سال سابقه کار حسابداری داشتم بعنوان حسابدار مالیاتی در بزرگترین پروزه ملی کشور اتوبان تهران کرج استخدام شدم و حالا افتخار می کنم که از یک کارمند ساده حسابداری به جایگاه مشاور مالیاتی این پروژه دست پیدا کردم ، توضیحات را طولانی نمی کنم و از شما دعوت می کنم برای آشنایی با سوابق اجرایی، سخنرانی، آموزشی و مشاوره مالیاتی بنده وارد لینک رزومه من شوید:

رزومه کامل میثم حاجی محمدی 

تعریف مشاوره مالیاتی 

مشاوره مالیاتی خدماتی است که موسسه پرشین حساب برای مدیران و شرکت ها ارائه می دهد . در مشاوره مالیاتی ما سعی نمی کنیم با ایجاد تهدید کسب درآمد زیاد داشته باشیم همانطوریکه قبلا مطرح شد کار ما آموزش است و ابتدا سعی داریم با یک آموزش کاربردی افراد را آگاه کنیم و اگر تمایل داشتند اجرای امورات مالیاتی و حتی حسابداری را در دست بگیریم .

تصور شما از مشاورمالیاتی چیست؟ 

یکی از برداشت های اشتباه اشخاص حقیقی و حقوقی از مشاورمالیاتی، حل مشکلاتی است که بر خلاف قوانین دنبال شود و سریع تر به نتیجه برسد. خیلی واضح و شفاف خدمتتان عرض کنیم با راه اندازی طرح جامع مالیاتی که منجر به راه اندازی سامانه های مالیاتی شد تمامی ورودی ها و خروجی ها طبق ماده ۱۶۹ مکرر بطور کامل تحت کنترل آنلاین سازمان امور مالیاتی قرار دارد و حتی در داخل سازمان نیز پیاده سازی شده است و فقط منوط به مودی نمی شود. پس توافقات نابجا شاید در یک سال و یک مقطع درد شما را تسکین کند ولی پس از گذشت این مقاطع ممکن است تمامی رشته ها پنبه شود و پرونده با جرائم سنگین تری مواجه شود.

ویژگی یک مشاور مالیاتی خوب چیست؟

اطلاعات به روز همراه با اجرای چالشی در هیات ها می تواند بدنه اصلی یک مشاور خوب را تغذیه کند. منظور از اطلاعات به روز تسلط  بر تطبیق بخشنامه و قوانین با شرایط و نوع فعالیت مودیان می باشد چه بسا اگر این مهارت را مشاوره مالیاتی به همراه داشته باشد دفاعیات و لوایح مطمئن تری را در هنگام ابلاغ برگ تشخیص مالیات و وقوع جرائم پیاده سازی خواهد کرد.

چگونه مسیر مشاوره مالیاتی ارزان و کوتاه تر می شود؟ 

در برخی از مواقع شما نیاز به ارائه یک لایحه و یا دفاع در شرایط خاص و حتی یک تایید در مسیر پرونده های خودتان دارید و نیازی نمی بینید که یک قرارداد مشاوره مالیاتی منعقد کنید و کل مشکل شما در حد یک پیام و یا تماس در سریعترین زمان انجام  می شود،پیشنهاد خوب ما در این بخش پیوستن به سیستم نوبت دهی پرشین حساب می باشد

آشنایی با سیستم نوبت دهی مشاوره مالیاتی پرسرعت 

 

برخی از فیلم هایی که می تواند آگاهی شما را در حوزه مالیاتی بالاتر ببرد 

خدمات مشاوره مالیاتی تهران و اصفهان به صورت حضوری

پرشین حساب در تهران و اصفهان به صورت حضوری مشاوره مالیاتی می دهد.متقاضیان می توانند با تکمیل فرم مربوط به مشاوره در پایین صفحه درخواست قرار مشاوره را اعلام نمایند تا در اولین فرصت کارشناسان ما با آنها تماس حاصل نمایند.دوستانی که در دیگر شهرستانها هستند و نیاز به مشاوره مالیاتی دارند می توانند ابتدا فرم زیر راتکمیل کنند تا پس از بررسی، با تعیین وقت قبلی در یکی از دفاتر حضور داشته باشند. در صورت الزام وریت اسناد مدارک به جز هزینه مشاوره مالیاتی، با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب امکان پذیر خواهد بود. در حال حاضر پرشین حساب دو دفتر در تهران و اصفهان راه اندازی کرده است. در حال حاضر نماینده اجرایی در هیچ استانی نداریم و تنها مراکز پخش محصولات پرشین حساب در استنا های تهران ، قم و یزد در حال فعالیت می باشند.

مشاوره مالیاتی تلفنی هوشمند 

مشاوره مالیاتی

یکی دیگر از خدمات پرشین حساب ارائه مشاوره مالیاتی هوشمند در قالب مشاور کارت اقتصادی می باشد.  شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت ، فعال سازی و نوبت دهی کارت های هوشمند وارد لینک زیر شوید:

persianhesab.com/mshavrkart

چه افرادی به مشاوره مالیاتی نیاز دارند؟ 

معمولا مشاوره مالیاتی می تواند در عناوین کلی زیر قرار بگیرد و افراد زیر بیشترین نیاز را دارند که یک مشاور مالیاتی خوب حتی بصورت پاره وقت در کنارشان باشد. البته شغل ها تفاوت دارند و هر شغلی نیاز به مالیات ندارد شما بین یک خلبان و یک وارد کننده کدامیک را نیازمند مشاور مالیاتی می دانید؟

انواع مشاوره مالیاتی 

چگونه باافزایش اطلاعات مالیاتی، جرائم را کاهش دهید؟

در ۷۰ درصد سوالات و جلسات مشاوره مالیاتی که با افراد داشتم به این نکته حساس می رسیدم، بیشتر مدیران و حتی حسابداران کمبود اطلاعات اجرایی مالیاتی دارند تا کمبود تجربه و اطلاعات قواننین مالیاتی ، اگر فقط یکبار نحوه اجرای قوانین مالیاتی را بیاموزید شاید خیلی به ندرت دچار چالش و جرائم مالیاتی شوید.به همین خاطر در سال ۱۳۹۲ اولین دوره صفر تا صد مالیات را برگزار کردم این دوره ۱۲ بار برگزار شده است و حالا اقدام به ساخت بسته غیر حضوری این دوره پر طرفدار نمودم .نام این بسته صفر تا صد مالیات است. این بسته طوری طراحی شده است که اگر در مسائل و تکالیف مالیاتی اشکال دارید دیگر هیچگونه نیازی به مشاور مالیاتی  نداشته باشید و فقط در مورد موارد خاص که نیاز به وکیل و اعتراض دارید از کمک مشاوره مالیاتی بهره ببرید.

 

چند نمونه نحوه مشاوره مالیاتی در پرشین حساب 

مشاوره مالیاتی به مدیران 

یکی از بزرگترین ضربات فعالان اقتصادی از ناحیه جرائم مالیاتی و اختلاس های مالی عدم آگاهی از اتفاقات پیش آمده در سیستم می باشد. بیشتر بازاریابان پروژه های مالی وقتی در پرزنت حضوری روبروی مدیر مراکز و شرکتها قرار می گیرند با گارد بسته ای مواجه می شوند. بلافاصله مدیر می گوید ما کادر مالی و حتی مالیاتی منظمی داریم. ولی وقتی چند سوال مهم و کلیدی درباره پیشگیری از اوضاع مالی و مالیاتی می پرسیم متوجه میشویم که خیلی کار حرفه ای انجام نشده است و صرفا امور اجرایی روزمره و تکلیفی اجرا می شود. از مهمترین وظایف ما آگاه کردن مدیران در جلسات مشاوره رایگان است، در صورتی که تمامی پرسش ها بررسی و پاسخ داده شود نیازی به اقدام دیده نخواهد بود  ولی در صورتی که چالش مشاهده شود پیشنهادات بعدی ارائه می گردد.

رفع خطاهای حسابدار یا مدیر مالی 

در این حالت ما بعد از مرحله اول قراردادی را منعقد می کنیم و متعهد می شویم تمامی خطاها و اختلالات سیستم مالی را برطرف کنیم تا سیستم قابلیت اجرای بدون مشکل توسط نیروی حسابدار را داشته باشد و دیگر شما را با مشکل خاصی مواجه نسازد. در کنار این قرارداد می توانیم قرارداد پشتیبانی هم مکمل آن داشته باشیم که با سرکشی مستمر کنترل داخلی و گزارشگیری را هم در دست بگیریم .

یکسان سازی امور مالی 

یکی از خدمات ویژه ما که مشکل بیشتر واحدهای تجاری و بازرگانی و صنعتی است یکسان سازی سیستم مالی و مالیاتی جهت ارائه گزارش به حوزه مالیاتی است . ماحصل یکسان سازی گزارش ماده ۱۶۹ مکرر، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، اظهارنامه مالیاتی و تحریر دفاتر قانونی است. همینطور تهیه صورتهای مالی اساسی هم در ین نتیجه گیری قرار خواهد گرفت.

مشاوره مالیاتی به مشاغل و موسسات 

بخش فوق تخصصی در شغل ما ارائه مشاوره است. به دلیل حساسیت زیاد مشاوره، پیشنهاد می کنیم اگر با ماهم همکاری ندارید مشاوری را انتخاب کنید که رزومه و سوابق اجرایی قدرتمندی را داشته باشد.نکاتی در اجرای تخصصی مشاوره است که تا فرد مشاور درگیر آن نشده باشد نمی تواند راهکار مثمرثمری ارائه کند. مندر این بخش هم از تخصص و تجربه خودم و دیگر کادر اجرایی که تشکیل دادم، . سوابق کنترل و نظارت اجرایی در پروژه های سنگین مانند بزرگراه تهران کرج ، همت کرج، مترومشهد، برج میلاد، سازمان بنادر و کشتیرانی ، بانک صادرات توسط ایشان باعث شد تا در مدت زمان کمتری به یکی از مشاورین مالیاتی برتر کشور تبدیل شود.از دیگر توانمندیهای پرشین حساب  اجرای مصاحبه تخصصی و گزینش نیروهای حرفه ای جهت ارگانها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی می باشد.

مشاوره مالیاتی تخصصی به حسابداران  

مخاطب دیگر ماحسابداران هستند. ما در راستای یکی از اهداف خود مشاوره شغلی و تحصیلی را نیز بنیانگذاری کرده ایم. متاسفانه در جامعه سازمان و یا ارگانی وجود ندارد که با ارائه مشاوره مطلوب راه صحیح و نحوه کنترل یکی از حساس ترین شغل ها را پیاده کند. ما علاوه بر مطالب رایگان و آموزش ها بخش دیگری شامل مشاوره شغلی را هم در دستور کار خود قرار داده ایم که برخلاف انتظار استقبال خوبی از آن شد. برخی از همکاران عقیده دارند که قشر حسابدار از نظر پرداخت حق مشاوره و حتی اموزش ضعیف هستند و خیلی بسته عمل می کنند در صورتی که در طول مدت راه اندازی پرشین حساب خلاف این موضوع برای ما اثبات شده است. در این بخش هم با مبالغ بسیار ناچیز صرفا کمک رسانی را هدفگذاری کرده ایم. ترسیم مدل کسب و کار حسابداری ماحصل خدمات ما در این بخش به فعالان حوزه مالی محسوب می شود.

photo_2015-12-27_15-02-30
میثم حاجی محمدی مشاوره مالیاتی در ایران

رزومه میثم حاجی محمدی 

مراحل درخواست مشاوره مالیاتی :

۱-ثبت فرم زیر و دریافت و بررسی توسط تیم پرشین حساب

۲-تماس با شما و اعلام برنامه و قرار

 

شما با تکمیل فرم زیر می توانید کارشناس بخش مشاوره را مطلع کنید تا کارشناس مربوط خیلی سریع با شما تماس حاصل کند.

 

فرم عارضه یابی

 

پیشنهاد دیگر ما برای کنترل مالیاتی مجموعه شما : 

 

مشاور کارت

 

56 Comments
 1. M says

  سلام وقت بخیر
  یک شرکتی در سال ۹۶ که نماینده بیمه است و دارای تعدادی بازاریاب ( لیست بیمه ایی برای برخی از بازاریابها رد نمی شود ) ولی بابت بازاریابیها براساس کارکردشون که اداره بیمه می دهد پول دریافت می نماییند حتی برخی از این بازاریابها سهامدار این شرکت می باشند.
  می خواستم بپرسم چه نوع مالیات و با چه درصدی مربوط به موارد فوق می باشد و آیا باید مالیاتی از این بازاریابها کسر نماییم و بعد پول آنها را پرداخت نماییم. آیا مشمول مالیات تکلیفی می باشد یا خیر؟ سپاسگزارم

  1. مرضیه خیری says

   سلام دوست عزیز. بستگی به نوع قرارداد شما با این افراد دارد. البته مالیات حقوق این افراد طبق قانون باید اخذ گردد. در خصوص عدم ارائه لیست بیمه ای برای برخی از آنان هم این نکته را فراموش نکنید که بیمه پرداختی مطابق قانون کار وظیفه کارفماست و نمیتواند از آن صرف نظر کند و عدم تطابق لیست حقوق به جهت مالیات حقوق با لیست بیمه باعث می شود تا در بازرسی های بیمه مشمول جرائم مربوطه شوید. در صورتی که نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۱ تماس حاصل نمایید

 2. reza says

  اگر در ثبت دفاتر فقط مانده حسابهای هر ماه گزارش گردد بطور مثال اگر موجودی نقدوبانک پایان ماه بدهکار باشد همین مانده انتقال داده شود ایا باعث رد دفاتر می گردد با توجه به اینکه سیستم معرفی شده است

  1. مرضیه خیری says

   سلام دوست عزیز با این توضیحاتی که فرمودید خیر مشکلی نخواهد بود البته لازم است به دارایی یک سیستم حسابداری مورد تایید را اعلام نمایید و موارد مطرح شده در لینکهای ارسال شده را حتما مطالعه فرمایید.

 3. محمد says

  Open عمومی
  با سلام ملکی قدیمی دارم که تعدادی مغازه در قسمتی از آن است ولی بدون مجوز تجاری از شهرداری سه دانگ آن از قدیم مربوط به خود و سه دانگ آن مربوط به پدرم.در سال ۸۶پدرم سهم خود را به شکل صلح قطعی با دریافت وجه به من واگذار کرد و در همان زمان سند به من منتقل شد و منافع حاصل از آن تا آخر عمر برای وی ماند.این کار با استفاده از قانون تسهیل انجام و مالیات پرداخت نشد. در سال ۹۳پدرم فوت نمود.اینک اینجانب در سال ۹۶قصد پرداخت مالیات متعلقه را دارم.نحوه محاسبه به چه شکل میباشد؟با سپاس

  1. مرضیه خیری says

   سلام دوست عزیز. به دلیل خاص بودن موضوع مشاوره شما لازم است تا در یک تماس تلفنی و یا ارتباط از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید و پاسخ خود را دریافت نمایید. از طریق راههای زیر با ما در ارتباط باشید:
   ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸
   ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰
   ۰۹۲۱۶۴۵۰۸۴۵
   @persianhesab5
   @persianhesab4

 4. موسوی says

  سلام سرکار خانم خیری ممنونم از تقبل زحمات . همانطور که مستحضر هستید واردات برخی ماشین الات تولیدی مانند موتورهای تولید برق از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی ( به شرط نصب و راه اندازی توسط وارد کننده ) معاف میباشند ایا این واردات مشمول معافیت مالیات و عوارض ارزش افزوده هم میشوند یا خیر ؟

  1. مرضیه خیری says

   سلام و عرض ادب به شما دوست عزیز. بله طبق ماده ۱۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده حتی مواردی هم که در این زمینه در هنگام ورود مالیات ارزش افزوده برایش پرداخت شود، به عنوان مالیات اضافه پرداختی برگشت داده میشود. سپاس از همراهیتان.موفق باشید.

 5. […] مشاوره مالیاتی حضوری و تلفنی در راستای تبلیغات و اعتبارسازی […]

  1. مرضیه خیری says

   سلام کاربر عزیز لطفا با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸ تماس حاصل نمایید

 6. r says

  با سلام
  من یک شرکت پیمانکاری دارم که کار نصب و راه اندازی مکانیکال و الکترونیکال و فروش برخی ابزارآلات رو انجام میدم. برای این منظور نیاز به یکسری اطلاعات و نقشه ها و مهندسینی دارم که از کمپانی خارجی باید بگیرم و بابت آن فاکتور خدمات دریافتی رو پرداخت کنم.سوالی که مطرحه اینه که آیا این فاکتور بعنوان یک هزینه قابل قبول برای دارایی هست یا نه؟ و آیا این موضوع بار مالی دیگری هم داره؟ که در رسیدگی مالیاتی و بیمه برای ممیزین حائز اهمیت باشه؟مثلا بیمه تامین اجتماعی مهندسین ناظر خارجی و یا ارزش افزوده فاکتور؟

  1. مرضیه خیری says

   سلام کاربر گرامی آیا شما از بایت این موضوعات قراردادی هم دارید؟

 7. عباس رفیعی says

  سلام.وقت بخیر . مالک مغازه ای هستم که همه ساله اظهارنامه پرکرده و مالیات بر اجاره را داده ام.مستاجر اولم اظهارنامه پر کرده بود ولی بدهی مالیاتی دارد دومی و سومی هم اظهارنامه پر نکردند. از هیچ کدام از ۳ مستاجر ودیعه و یا ضمانتی ندارم. راهنمایی بفرمایید بهترین کار چیه؟ آیا در آینده میتوانم مغازه ام را بفروشم ؟ یا مثلا موقع انحصار وراثت مشکلی پیش می آید؟ بفرمایید در نهایت بدهی مالیاتی مستاجر ها به عهده کیست؟ آیا دارایی می تواند مالک را مجبور به پرداخت مالیات مستاجر بکند؟ چگونه و کی؟ سپاس

  1. مرضیه خیری says

   سلام کاربر گرامی این بدهی نهایت به خاطر ملک است و در ادامه دردرسر ساز میشود. پیشنهاد ما به شما این است که به حوزه مالیاتی نامه بزنید و با بیان موضوع در رفع مشکل همکاری کنید. موفق باشید.

  2. عباس رفیعی says

   سرکار خانم خیری سلام. بله قرارداد دارم ولی غیر رسمی. در قرارداد ها هم آمده که مالیات بر درآمد به عهده مستاجر است. من هم هر سال اظهارنامه داده و مالیات بر اجاره را داده ام. در اظهارنامه هم مشخصات مستاجر را داده ام. ممنون

   1. مرضیه خیری says

    سلام کاربر گرامی. در صورتی که شما تمام وظایف مالیاتی خود را انجام داده باشید ومدارک پرداخت مالیات در پرونده شما باشد و اطلاعات مستاجر شما در اداره دارایی باشد بدهی مالیاتی ایشان برای شما مشکلی پیش نمی آورد فقط به شرطی که پرونده شما موردی نداشته باشد. موفق باشد

 8. اکانت says

  سلام خریدهای موادغذایی و..که شرکت ما از فروشگاههای عسلویه می کنند ایاباید دراظهارنامه ارزش افزوده بیاید ولی رقم ارزش افزوده صفر ثبت شود یا اینکه اصلا در سامانه ارزش فزوده ثبت نشود؟

  1. مرضیه خیری says

   سلام کاربر گرامی. طبق ماده ۱۲ قانون ارزش افزوده اگر معاف هستید که نباید ارزش افزوده ارسال کنید نرخ صفر هم اگر معاف از ارزش افزوده باشد نباید اظهارنامه بدهد و فقط عملکرد صفر ارسال میشود
   مشروح کامل ماده ۱۲:
   http://www.intamedia.ir/Pages/Action/LawsIndex/3/1/2

 9. sahar says

  آقای حاجی محمدی من یه سوال دارم : الان مفاد جز (ج) بند (۲) بخشنامه ۱۳۵۳۰مورخ ۸۴/۰۷/۲۷ مقرر می دارد که اشخاص موضوع تبصره ۹ ماده ۵۳ , در کسر مالیات های تکلیفی فقط باید مبلغ پرداختی خود بابت مال الاجاره را ماخذ قرار دهند . همچنین اگر ملک به صورت رهن تصرف (بدون دریافت مال الاجاره ) واگذار شده باشد کسر و پرداخت مالیات به تبع عدم پرداخت مال الاجاره منتفی می باشد.
  میشه راجبع این توضیح بدید؟ من هنوز نتونستم جواب قانع کننده ای بگیرم . هر سایت و اداره مالیاتی یه چیزی میگه. یکی میگه مالیات تعلق میگیره یکی می گه نمیگیره.

  1. مرضیه خیری says

   سلام دوست عزیز. باید توجه کنید که حوزه مالیاتی تبدیل رهنی به اجاره را بر اساس نرخ بانکی انجام نمی دهد و فقط مبلغ اجاره مشمول مالیات است. سربلند باشید.

 10. خرید هدفون says

  بهترین وبسایتی که تاحالا
  دیدم.ازتون متشکرم

  1. مرضیه خیری says

   سلام کاربر عزیز خرسندیم از رضایت و همراهی شما . سربلند باشید

 11. مهرداد says

  با سلام و ادب،
  پرسش من درباره فاکتور فروشی است که پیش‌دریافت آن (۵۰% مبلغ کل از سوی خریدار به شرکت) و سفارش‌گذاری خرید اقلام با دریافت فاکتور خرید رسمی (از سوی شرکت از فروشنده داخلی کالا) در اسفندماه سال گذشته بوده ولی کالا در خردادماه سال جاری تحویل و تسویه شده.. در اسناد حسابداری مبلغ پیش‌دریافت بصورت بدهکاری به سال جاری منتقل و موجودی مواد و کالا از سال گذشته در اسناد افتتاحیه سال جاری ابراز گردیده؛ حال در گزارشات خرید فصلی، فاکتور خرید رسمی در زمستان سال گذشته ابراز شود و یا چون کالا درسال جاری دریافت‌شده جزو خریدهای بهار سال جاری محسوب می‌شود!؟
  با تشکر

  1. مرضیه خیری says

   سلام دوست عزیز. شما تمام رویدادها را در دفاتر دقیق وارد کنید که در زمان بررسی دفاتر مشکلی پیش نیاید. ولی در مورد معاملات فصلی با توجه به اینکه در موضوع مفاصاحساب و تایید آن ، باید در زمان ارسال مفاصاحساب نه در زمان تایید، گزارش معامله ارسال شود؛ این مورد هم رویداد مالی معامله در زمان ایجاد باید گزارش شود.

 12. حسن says

  باسلام یک سال است ملک مسکونی را به عنوان مدرسه غیردولتی با پیش پرداخت پانزده میلیون ماهی سه میلیون و پانصداجاره کرده ام مالیات بر اجاره من چقدر است و چگونه محاسبه وثبت حسابداری میگردد با تشکر

  1. سلام
   ۲۵ درصد اجاره ماهانه را کسر و ۷۵ درصد الباقی را با نرخ ماده ۱۳۱ یعنی ۱۵ درصد محاسبه کنید.

 13. سعید says

  با سلام
  میخواستم بدونم اگر ۳ درصد مالیات تکلیفی مربوط به هزینه های تبلیغات ۱۳۹۴ شرکت، پیش از “رسیدگی” پرداخت شود، تاثیری در پذیرش آن توسط ممیز دارد یا خیر؟

  1. سلام به شما از نظر کارشناس امور مالیاتی ثبت در دفاتر و تطبیق با اظهارنامه ملاک محاسبه است و ضمن اینکه حتما باید در اظهارنامه درج میشد تا از میزان مالیات متعلقه هم کسر می گردید.
   پیروز باشید

   1. سعید says

    بله هم در دفاتر ثبت شده و هم در اظهارنامه آورده شده. اما همونطور که می دونید، رد هزینه ها توسط ممیز تا حدی سلیقه ای هست و این امر در مورد هزینه های تبلیغات دوچندان نمود پیدا میکنه و رد این هزینه ها موجب افزایش سود و مالیات خواهد شد.
    اما سوال من اینه که ایا پرداخت مالیات تکلیفی هزینه ها (تبلیغات)، در عدم رد آنها(به هر دلیلی) موثر است یا خیر؟
    ممنون

    1. اگر همراه با گزارش در سامانه ماده ۱۶۹ مکرر باشد بی تاثیر نیست

 14. مریم ق says

  با سلام و تشکر از سایت عالیتون
  سوال من اینه ایا عدم ثبت سند اختتامیه در دفاتر باعث رد دفاتر قانونی خواهد بود یا خیر باتشکر

  1. سلام متشکر
   بله جا افتادن اسناد آن هم اختتامیه ، باید سریعا موضوع را به کارشناس مالیاتی اطلاع دهید

 15. رضا شلیله says

  با سلام احتراما در ارتباط با منظور نمودن هزینه اجاره در سامانه گزارش فصلی باید در کدام قسمت درج گردد
  در گزارش ارزش افزوده همین هزینه اجاره چگونه درج میگردد که هر دو سامانه برابر باشند.
  باتشکر

  1. سلام به شما در هیچ کدام از سامانه ها نباید گزارش شود

 16. بهداد says

  باسلام و تشکر از صبر و حوصله شما در پاسخ گویی.

  سوال؟
  از نظر مالیاتی(حساب و کتاب مالیاتی) راه اندازی و تاسیس مکانی که هم فعالیت خدماتی و هم فعالیات فروش داشته باشد (همزمان در یک مکان توسط یک نفر یا دونفر) مشکل ساز است یا خیر؟
  مثل ورق فروش آهن که همزمان فروش ورق به شکل معمول و هم برش و خمکاری آن را انجام میدهد.که من این فعالیت میخواهم در چوب انجام بدهم.ولی درصنف ما، افراد فروش و خدمات (ماشین کاری)به شکل مجزا در مکان متفاوت ( توسط افراد متفاوت) انجام میدهند به عنوان شغل دو شغل مجزا یعنی:مصالح فروشی و خدمات.
  تکلیف چگونه میشود؟

  1. سلام دوست بزرگوار ، عنوان شغلی یکسان باشد بلامانع است ، چون یک موضوع با دو فرایند دارید ولی دو موضوع با دو فرآیند نیاز به دو پرونده مالیاتی مجزا دارد مثلا هم فروش ورق و هم فروش مصالح ساختمانی ، ولی فروش و برش آهن مانعی ندارد .

   پیروز باشید

 17. حمید says

  سایت فعال و پویایی دارید
  من امروز از طریق یکی از دوستان آشنا شدم
  امیدوارم موفق باشید

  1. مهدیه ابراهیمی says

   سلام دوست خوبم
   سپاس از لطف و حسن توجه شما
   برایتان آرزوی موفقیت و پیروزی دارم

 18. مصطفی شریفی says

  با سلام -مهندس حاجی محمدی

  یه سوال داشتم بابت ماده ۱۷قانون مالیات بر ارزش افزوده -برای تفسیر این ماده می خواستم برام کمک کنید چون درک ش برام

  یه کم سنگین می باشد -با مثال بگیید ممنون میشم-خود ماده ۱۷ نه تبصرهاش

  1. میثم حاجی محمدی says

   سلام جناب شریفی عزیز
   در ماده ۱۷ هدفش توسعه در بهره برداری است . کلا سازمان مالیات بر ارزش افزوده برای اینکه تشویق بیشتری در این رابطه داشته باشد این قول را به مودیان داده که مالیات و عوارضی که در این راه پرداخت می کنند قابل کسر شدن و تهاتر با میزان مالیات وعوارض دریافتی است ولی باید به همان تبصره ها توجه بیشتری کنید :
   در ماده ۱۷ چند حالت وجود دارد : مشمول ، معاف و هردو ، مثلا شما اگر مشمول باشید و تجهیزات را برای توسعه فعالیت خود خریداری کرده اید از میزان مالیات فروش آن دوره کسر می شود و اگر معاف باشید خیر قابل کسر نیست .

 19. محمدجوادمحمدی says

  باسلام و عرض دعای خیر
  ۱-آیا های مالی به فروش مواد اولیه تعلق میگیرد؟
  ۲- سهم فروش مواد اولیه از هزینه های مالی در طی یک سال مالی چقدر است؟

  با تشکر

  1. میثم حاجی محمدی says

   سلام وقت شما بخیر
   سوال را دقیقا متوجه نشدم ….؟

   1. محمدجوادمحمدی says

    هزینه های مالی که در مورد سرمایه در گردش گرفته شود؟ مثل خرید مواد (ماده ۱۸۶)
    میتوان این هزینه مالی را به فروش مواد نسبت داد؟

    1. منظور شما این است که بابت خرید مواد وام کالایی گرفتید و حالا میخواهید بدانید بهره وام می تواند هزینه باشد ؟ درسته ؟ مواد که خودش در بهای تمام شده قرار می گیرد

  2. محسن زارع says

   باسلام آیاپاسخ سوال خودتون را دریافت کردید جناب محمدی ممنون

 20. جلالی says

  باسلام و احترام : جناب میثم حاجی محمدی از نکته مالیاتی روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه شما متشکرم سوال اینجانب این است اگر زیان تایید نشده باشد وتقبل زیان ابرازی توسط جاری شرکاء آیان درآمد محسوب می شود و باید نسبت به آن مالیات گرفت ؟ در ضمن خاطر نشان می نمایم نسبت به زیان ابزاری مالیات مطالبه شده با توجه به بند ۱۲ ماده ۱۴۸ قانون پاسخ شما چیست ؟

  1. سلام ممنون از لطف شما ، در بند ۱۲ که واضع قانون گذار گفته از طریق رسیدگی به دفاتر شود می تواند در سنوات بعدی مستهلک شود

 21. ali_r5949 says

  با سلام و عرض ادب یک سوئال داشتم اگر امکانش هست جواب دهید .
  با توجه به خذف مالیات ماده ۱۰۴ ما الان پیمانکارهای جزء مثل گچ کار و کاشی کارو غیره داریم . این قراداد هارو چگونه عمل کنیم ( چگونه دردفتر ثبت و چگونه در گزارش فصلی درج نماییم و آیا لازم هست که به اداره امور مالیاتی اعلام نماییم ؟) با سپاس فراوان رنجبر

  1. mohsen says

   با سلام جواب این سوال داده نشده!

   1. مرضیه خیری says

    سلام دوست عزیز سپاس از همراهی شما. لطفا سوالات خود را از طریق سامانه زیر ارسال نمایید:
    http://persianhesab.com/soal/

 22. مونا says

  با سلام وخسته نباشید و تشکر از سایت خیلی خوبتون
  شما کارگاهی کاملا عملی برای صورت های مالی همراه یادداشت های پیوست که پیشرفته باشه دارید؟؟؟؟
  یکم تخصصی تر میخوام چون کارگاه تنظیم اظهارنامه عملکرد رو شرکت کردم ولی تقریبا مواردی که بحث شد رو میدونستم و یه موضوعی که هست اون کارگاه که من شرکت کردم اصلا عملی نبود فقط درباره تک تک آیتم های اظهارنامه صحبت شد

  اگر دوره پیشرفته کاملا عملی دارین لطفا اطلاع رسانی کنید

  با تشکر

  1. میثم حاجی محمدی says

   سلام و تشکر از اظهارنظر شما
   در کارگاه اظهارنامه ، یک مثال واقعی در اظهارنامه تکمیل شد و ضمن اینکه بقیه مواردی که کامل نشد توضیح داده شد.
   در مورد کلاس تهیه صورتهای مالی باید عرض کنم این کلاس در قالب صفر تا صد حسابداری برگزار می شود

   لینک دوره : http://persianhesab.com/accounting-education/

 23. fasli_shams9575 says

  دوستان سلام
  برای نامه نگاری برای بخشودگی جرایم ماده ۱۶۹ مکرر به چه ماده ای اشاره کنم
  اگر متن خاصی هم مد نظر دارید بگذارید ممنون می شوم

  1. میثم حاجی محمدی says

   سلام
   عطف به ماده ۱۶۹ اصلاحی بزنید و البته علت و نوع معاملات با طرف مقابل هم بسیار مهم است

 24. صنا says

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از حضور پررنگ شما در حیطه ی مطالب کاربردی حسابداری
  میخواستم خواهش کنم که آیا امکان برگزاری دوره ی کارآموزی مالیاتی به صورت آن لاین وجود داره؟ برای ما شهرستانی ها که بتونیم از خدمات آموزشی شما استفاده کنیم. با تشکر

  1. مهدیه ابراهیمی says

   سلام به شما دوست گرامی
   سپاس از حسن توجه شما
   شما می توانید از بسته های آموزشی این دوره که در قالب ۱۰ dvd می باشد استفاده نمایید.در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید با شماره ۰۳۱۳۶۶۳۳۲۵۵ تماس حاصل فرمایید
   موفق باشید

Leave A Reply

Your email address will not be published.