یادآوری:اصلاح دستورالعمل حق بیمه پیمانکاران و مهندسین مشاور

0
230 بازدید

sl-1

به نام خدا و سلام به همه کاربران عزیز ، همانطور که می دانید حوزه فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی بخشنامه شماره ۱۴/۲ جدید درآمد را صادر کرد که در آن اصلاحاتی در مورد دستورالعمل حق بیمه پیمانکاران و مهندسین مشاور انجام شد . در این بخشنامه در مورد  نحوه اجرای ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی و صدور مفاصا حساب اصلاحاتی بوجود آمد و موارد دیگری جایگزین جزئیات این ماده قانونی گردید .

یکی از نکات مهم این اصلاحیه مربوط به اخذ مفاصا حساب می باشد . طبق ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی ، صدرو مفاصاحساب منوط به بازرسی از دفاتر قانونی پیمانکار می باشد . چنانچه امکان بازرسی از دفاتر در مدت زمان محدود وجود نداشته باشد و پیمانکار تعجیل در اخذ مفاصا حساب داشته باشد ، در این حالت در صورتی که پیمانکار لیست کارکنان خود را ارسال و طبق محتویات پرونده مطالباتی فاقد بدهی باشد و فرم پیوست را تکمیل نموده و امضا و مهر نموده و به شعبه مربوط ارائه کند ، در اینصورت صدور مفاصا حساب قرار داد بلامانع خواهد بود .

کاربرانی که از جزئیات و نحوه اجرای این دستورالعمل ، اطلاعات دقیقی نداشته اند می توانند بخشنامه شماره ۱۴ را از اینجا دریافت نمایند .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید