دانلود رایگان اکسل محاسبه سود وام بانکی

0
5993
دانلود رایگان اکسل محاسبه سود وام بانکی

برای همه ما پیش‌آمده که به دلیل مشکلات مالی مجبور به دریافت وام از بانک‌ها و مؤسسات مالی می‌شویم اولین سؤالی که مطرح می‌شود اینکه میزان سود تسهیلات چند درصد است؟ و چه‌قدر باید در طی اقساط پرداخت کنیم؟ در این مطلب امکان دانلود رایگان اکسل محاسبه سود وام بانکی را دارید. 

فرمول محاسبه سود وام بانکی در اکسل

با تغییرات میزان نرخ تورم در کشور، بانک مرکزی میزان سود بانکی را تغییر می‌دهد و اگر کسی فرضاً با بانک قرارداد ۳ساله با نرخ ۲۳درصد سود سپرده منعقد کرده باشد و بانک مرکزی تصمیم به کاهش نرخ سودهای بانکی بگیرد در این صورت ادامه قرارداد او با تغییر نرخ مواجه می‌شود.

 

چرا بانک مرکزی نرخ سود را تغییر می‌دهد؟

به بیان ساده می‌توان این‌طور برداشت کرد که هرگاه نقدینگی در کشور زیاد شود و تورم بالا رود بانک مرکزی پول در دست مردم را با افزایش نرخ سود بانکی و انتشار اوراق مشارکت جمع می‌کند و اگر رکود باشد و تولیدات در کشور کاهش یابد دولت برای بهبود چرخه تولید و سرمایه‌گذاری‌های خصوصی سود بانکی را کاهش می‌دهد تا مردم انگیزه کمتری برای سپرده‌گذاری داشته‌باشند و پول خود را در زمینه‌های تولیدی و اقتصادی کشور خرج کنند.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

طبق نظر کارشناسان، فرمول محاسبه نرخ سود یک فرمول ریاضی است که در همه جهان ثابت است. اما در واقع اضافه یا کسر محدودیت‌هایی باعث شده که محاسبه نرخ سود تسهیلات و نحوه بازپرداخت اقساط متفاوت باشد.

ما برای شما اکسلی طراحی کرده‌ایم که می‌توانید اصل و سود اقساط وام بانکی را محاسبه کنید.

برای دریافت این اکسل، فرم زیر را تکمیل نمایید:

این مطلب را هم بخوانید:  مصاحبه : چگونه از زیر صفر صاحب یک شرکت حسابداری شدم؟

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here