جاماندن از قطار پیشرفت در حسابداری به چند دلیل مهم

8
2548

پیشرفت در حسابداری

سلام دوستان خوب پرشین با آرزوی لحظاتی شاد برای همه شما عزیزان.
پیشرفت در مسیر حسابداری نه فقط به دلیل اینکه درآمد بالایی را به همراه دارد بلکه به علت منزلت و جایگاه اجتماعی حسابداران عزیز راهیست که اکثر افراد تمایل به پیمودن آن دارند.

برخی از حرفه ها شاید در جامعه وجود داشته باشد که برای رسیدن به پیشرفت در آن نیاز باشد تا فرد بسیار کار کند و زمان زیادی از عمر خود را در این راه صرف کند. ولی حسابداری به نیروی بازو احتیاج ندارد و افراد با کمی حوصله و دقت و استفاده از مغز متفکر خود خواهند توانست موفقیت را تجربه کنند. اعتماد به نفس اثرگذار ترین عنصر پیشرفت در حسابداری است.

امروز با بررسی چند مورد از مهمترین اشتباهات حسابداران، موانع پیشرفت حسابداران را بررسی خواهیم کرد.

پیشرفت در حسابداری

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

 • یک حسابدار باید مفاهیم مهم حسابداری به خوبی بشناسد. مفروضات حسابداری، اصول حسابداری و میثاق های حسابداری از مفاهیم مهمی است که لازم است هر حسابدار ببا آن آشنایی داشته باشد. تصویر زیر این مفاهیم را بیان می کند:

پیشرفت در حسابداری

 •  انتخاب صحیح محیط کارآموزی برای یک حسابدار از موارد بسیار مهم و سرنوشت ساز برای حسابداران است. فردی که چندین سال به تحصیل در این رشته مشغول بوده است زمانی که تصمیم به کار اجرا می گیرد و محیطی را برای آموزش اجرایی کار حسابداری انتخاب می کند باید به یاد داشته باشد محیط سرنوشت و آینده او را رقم خواهد زد. پس باید محیطی را انتخاب نماید که راه پیشرفت را برایش سهل نماید نه اینکه مانعی باشد برای موفقیت.
 • عدم مطالعه استاندارد های حسابداری و حسابرسی و قوانین مالیاتی توسط یک حسابدار باعث خواهد شد تا از دیگر حسابداران عقب تر باشد و به روز نبودن او دردسر بزرگی برایش خواهد شد. درواقع یک حسابدار باید هر روز با بررسی مراجع خبری معتبر از بخشنامه ها و آیین نامه های جدید مطلع شود و اطلاعات خود را به روز نماید.
 • مطلع بودن از تمام شاخه های حسابداری و شیوه اجرای آن ها راهی برای تضمین موفقیت های بعدی یک حسابدار. در واقع یک حسابدار اگر در بخش بازرگانی مشغول به فعالیت باشد و اطلاعاتی از نوع حسابداری پیمانکاری نداشته باشد یک نقص در کار اوست.
 • یک حسابدار باید برای حفظ موقعیت و ارتقای جایگاه شغلی خود با مدیران مالی ارتباطی دوستانه برقرار کند. پذیرفتن اینکه فردی به لحاظ اطلاعات و دانشی که دارد در مقام مدیر مالی است و یک حسابدار در زیر دست او فعالیت میکند برای حسابدار مهم است. که اگر این موضوع پذیرفته نشود و ارتباط دوستانه بین این دو ازبین رود قطعا در ادامه راه مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.
 • اگر حسابدار تمام رویدادهای حسابداری را به نرم افزار محول نماید رفته رفته اصول اجرایی از یاد او خواهد رفت. انجام برخی از امور حسابداری به صورت دستی لازم است تا اطلاعات تثبیت شود. تحریر دفاتر توسط خود حسابدار یک نمونه از این موضوع است.
 • تمرکز بر روی درآمد و پذیرفتن مبالغ زیاد برای انجام امور حسابداری ممکن است افراد را از اهداف خود دور کند. اینکه فقط به فکر دریافت وجه باشیم و از انجام با دقت کارها و افزایش کیفیت کار دور شویم زمینه شکست در این راه را فراهم خواهد کرد.
این مطلب را هم بخوانید:  از حسابداری حق العمل کاری چه میدانید؟

به طور کلی موفقیت همیشه افزایش زور بازو نیست و با رعایت برخی نکات و ترفندها می توان موفق تر عمل نمود.  امیدوارم در انتهای مطلب با گذر از این موانع بتوانید مسیر پیشرفت خود را هموار تر نمایید.

موفقیت کارفرمای حرفه ای در گرو پیشرفت نیروی کار متخصص

خشاب موفقیت در کسب و کار حسابداری

برای موفقیت رزومه ساز باشید نه یک رزومه نویس

 

8 دیدگاه ها

 1. بسیار عالی و کاربردی هستش مطالبتون. واقعا خیلی انگیزه میگیره آدم وقتی که شاهد کسایی هستش که به حرفه ارزش می‌دهند و جهت توسعه و پیشرفت اون تلاش می‌کنند. همیشه مستدام باشید

  • سلام جناب آقای کریم زاده
   سپاس بیکران از لطف و حسن توجه شما.امیدوارم هر روز شاهد موفقیت های روز افزون شما و سایر حسابداران ثروت آفرین باشیم.
   پاینده باشید

 2. با عرض سلام.بابت مطالب مفید شما سپاسگزارم.در متن بالا یک اشتباه تایپی وجود دارد که باعث شده مطلب کاملا عکس برداشت شود در بند سوم مطالعه استانداردهای حسابداری ……..از دیگر حسابداران عقب تر باشد تایپ شده است.با آرزوی موفقیت

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here