آموزش تصویری ۸ حرکته برای ثبت صورتجلسه تغییرات در سامانه ثبت شرکتها

صورتجلسه

به نام خدا –با سلام به همه ی دوستان

بد نیست روش ثبت آگهی تغییرات شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری با تابعیت ایرانی و خارجی در ثبت شرکتها را بدانید ، قبل از آنکه مدارک خود شامل :
کپی آگهی تاسیس
کپی روزنامه رسمی
کپی مدارک شناسایی همه ی اعضاء
در صورت داشتن تغییرات کپی آگهی آخرین تغییرات

را بخواهید آماده کنید و به ثبت شرکت ها بروید باید به صورت الکترونیکی اطلاعات و تصمیمات جلسه را در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir/ وارد کنید و کد رهگیری ارسال اطلاعات را دریافت کنید و با سایر مدارک ذکر شده به ثبت شرکتها مراجعه کنید .

مرحله اول : (اطلاعات شخصیت حقوقی)

همانطور که عرض کردم ابتدا وارد سایت ثبت اسناد و املاک کشور میشوید و بر روی گزینه ثبت تغییرات کلیک میکنید .

صورتجلسه

در این بخش با وارد کردن شناسه ملی یا شماره ثبت و نوع شخصیت حقوقی (سهامی خاص ،با مسئولیت محدود ، تضامنی و…) خود میتوانید وارد میشوید .

مرحله دوم : (اطلاعات جلسه)

در این صفحه نوع جلسه را انتخاب میکنید . (مثلا مجمع عمومی عادی یا عادی به طور فوق العاده یا  حتی مجمع موسسین ) . سپس باید اطلاعات شخصی که قرار است به اداره ثبت شرکتها همراه با مدارک مراجعه کند تا دفاتر را به امضا برساند را ثبت کنید . هر کدام از افراد مثلا ،مدیرعامل یا شرکا و یا هر شخص حقیقی دیگری که وکالت نامه ای از طرف شرکت به ایشان داده شود میتواند به ثبت شرکت ها معرفی گردند ولی توجه کنید که نام امضاء کننده دفتر می بایست با شخص معرفی شده ذیل صورتجلسه مطابقت داشته باشد و در صورت داشتن حق توکیل و ارائه امور به وکیل می بایست وکالتنامه مربوطه همراه صورتجلسه ارسال گردد.

این مطلب را هم بخوانید:  اطلاعیه مهم : مهلت ارسال نسخه کاغذی اظهارنامه های الکترونیکی تا پایان مرداد

صورتجلسه

مرحله سوم : (تصمیمات جلسه)

تصمیمات جلسه باید به صورت دقیق ، روان و مختصر مطابق آنچه در صورتجلسه آمده است در این آیتم درج شود. تصمیم جلسه براساس نوع جلسه می باشد . مطابق قانون ثبت شرکتها و تجارت هر اختیاراتی که به جلسه مجمع عمومی عادی یا فوق العاده و…… داده شده است میتواند تصمیمات جلسه باشد. میتوانید چند تصمیم را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید .

جهت درک بیشتر مطلب یک نمونه از صورتجلسه مجمع عمومی عادی شرکت های سهامی در ذیل آورده میشود :

مجمع عمومی فوق العاده

شرکت ………………………. سهامی خاص به شماره ثبت شده ………………… درتاریخ ………………… ساعت ………………… با حضور اکثریت / کلیه سهامداران درمحل شرکت تشکیل و نسبت به موارد ذیل اتخاذ تصمیم گردیده :

در اجرای ماده ۱۰۱ قانون تجارت :

 1. آقای / خانم ………………… فرزند ………………… به سمت رئیس
 2. آقای / خانم ………………… فرزند ……………….. به سمت ناظر
 3. آقای / خانم ………………… فرزند ……………….. به سمت ناظر
 4. آقای / خانم ………………… فرزند ………………. به سمت منشی جلسه انتخاب و سپس با اتفاق آراء تصمیمات ذیل اتخاذ گردید :
 • پس از قرائت گزارش هیئت مدیره و بازرسان ، ترازنامه حساب و سود و زیان سال مالی ……………………….. به تصویب رسید .
 • اعضای هیئت مدیره به شرح ذیل :
 1. ………………………………….
 2. ………………………………….
 3. ………………………………….
 4. ………………………………….

برای مدت ۲ سال انتخاب شدند و با امضای ذیل صورت جلسه قبولی خود را اعلام نمودند .

آقای / خانم ………………………. به سمت بازرس اصلی و آقای / خانم …………………. به سمت بازرس علی البدل با رعایت ماده ۱۴۷ قانون تجارت برای مدت یک سال انتخاب و با امضای ذیل صورت جلسه قبولی خود را اعلام نمودند .

 • کلیه سهامداران به آقای / خانم ………………… ( احد از سهامداران / وکیل رسمی شرکت ) وکالت دادند که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به تحویل و ثبت صورت جلسه و پرداخت هزینه های قانونی و امضای ذیل دفاتر اقدام نماید .
این مطلب را هم بخوانید:  تشریح گزارش حسابرسی (بخش اول)

امضاء هیئت رئیس مجمع

رئیس جلسه                    ناظر جلسه                   ناظر جلسه                   منشی جلسه

……………….                …………………            …………………        …………………

لیست سهامداران حاضر در مجمع عمومی فوق العاده مورخ …………………

نام و نام خانوادگی                                     تعداد سهم                          امضاء

 1. ……………………                          …………………                 …………………
 2. ……………………                          …………………                 …………………
 3. ……………………                          …………………                 …………………
 4. ……………………                          …………………                 …………………

صورتجلسه

مرحله چهارم (لیست اسامی حاضر در جلسه)

در این بخش باید لیست اشخاص حاضر در جلسه را طی یک فایل آماده کنید و در سایت http://irsherkat.ssaa.ir  آپلود نمایید ، در صورتی که تعداد اشخاص حاضر در جلسه کم باشد میتوانید با در اختیار داشتن کدملی افراد به صورت دستی اطلاعات را  وارد نمایید.

اگر در تصمیمات جلسه شما انتخاب بازرس یا هیئت مدیره یا مدیران وجود دارد باید اسامی اشخاصی که در حال حاضر دارای سمت هستند و اشخاصی که جانشین شده اند را تک تک در سیستم وارد کنید .

مرحله پنجم (سمت اشخاص)

اشخاصی را که به صورت دستی وارد کرده اید انتخاب کنید سمتی که در جلسه داشته اند و سمتی که در شرکت دارند را تعیین کنید و ثبت نمایید . با نهایت دقت اطلاعات را وارد کنید در غیر اینصورت بعد از ثبت و دریافت کد رهگیری قابل اصلاح نیست و به دلیل اختلاف صورتجلسه امضاء شده و اطلاعات ارسالی تغییرات شما در سازمان قابل ثبت نمی باشد.

این مطلب را هم بخوانید:  2 فایل صوتی رایگان مشاوره مالیاتی اظهارنامه

صورتجلسه

مرحله ششم ( ارتباط اشخاص)

در این بخش کلیه افرادی که در جلسه دارای سمت بوده اند و شما در مرحله قبل اسامی شان را ثبت نموده اید باید مشخص کنید که با شرکت چه ارتباط قانونی دارند ، مثلا شخص وکیل یا نماینده قانونی است یا مدیر شرکت است . به این صورت ثبت کرده و به مرحله بعد میروید .

صورتجلسه

مرحله هفتم (تایید صحت ورود اطلاعات و مدارک مورد نیاز)

باید کلیه اطلاعات وارد کرده خود را دوباره کنترل کنید در صورت اطمینان کلید تایید را بزنید .

مرحله هشتم(متن صورتجلسه)

لازم است متن صورتجلسه را عینا وارد نمایید . در سایت یک متن پیشنهادی وجود دارد که در اختیار شما قرار میگیرد و با وارد کردن اطلاعات میتوانید آن را کامل کنید . اما پیشنهاد من به شما این است که هرگز این کار را انجام ندهید و متن را دقیقا مطابق آنچه در جلسه صورتجلسه گردیده است در این قسمت وارد کنید . میتوانید متن را از کامپیوتر خود داخل کادر کپی کنید.

صورتجلسه

 

با کلیک بر “پذیرش نهایی” و نهایی کردن اطلاعات کد رهگیری دریافت میکنید و صفحه نمایش که کد رهگیری شما را نشان میدهد پرینت کنید و همراه سایر مدارک ذکر شده به اداره کل ثبت شرکتها مراجعه کنید. البته همانطور که ذکر شد نماینده قانونی شرکت فقط مجاز به پیگیری امور مربوط و امضاء دفتر می باشد .

موفق باشید

118 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر. بنده صورتجلسه مجمع عمومی ثبت کردم و ولی در نهایت متنی که بهم نمایش داده میشه با چیزی که ثبت کردم کاملا متفاوته

  1. سلام

   پاسخ سئوال شما نیاز به بررسی توسط کارشناس ما دارد لذا خواهشمند است در تلگرام یا واتس آپ شماره ۰۹۲۰۷۱۱۲۹۸۰ سئوال و درخواست خود را ثبت نمائید.

 2. سلام و خسته نباشید به تمام عزیزان
  اگه امکان داره لطف کنید فیلم تغییرات آدرس در شرکت های با مسئولیت محدود رو بذارید
  ۱ – تغییر نشانی از یه واحد ثبتی
  ۲ – تغییر نشانی از یه واحد ثبتی به واحد ثبتی دیگر

 3. سلام
  وقت شما بخیر
  برای تمدید مدت تصدی مدیران و بازرسین و تمدید مدت فعالیت شرکت و چاپ روزنامه رسمی، یک صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده ثبت کرده ام. در آخر کار مدارک مورد نیاز برای پست را نشان نمیدهد. لطفا راهنمایی کنیدچه مدارکی باید پست شود؟
  متشکرم

  1. سلام
   پاسخ سئوال شما نیاز به بررسی توسط کارشناس ما دارد لذا خواهشمند است در تلگرام یا واتس آپ شماره ۰۹۲۰۷۱۱۲۹۸۰ سئوال و درخواست خود را ثبت نمائید.

 4. با سلام ، برای انجام و ثبت تغییرات همانطور که اشاره کردید نیاز به “کپی آگهی آخرین تغییرات” است ، ۲ سوال در این مورد دارم از محضرتان :

  ۱. پرینت pdf دریافتی از سایت روزنامه رسمی و پیوست و ارسال آن مورد قبول است ؟
  ۲. سال گذشته در یک تاریخ ما ۳ تغییر مختلف را ثبت و آگهی کردیم ، هرکدام را به عنوان آخرین تغییرات بفرستیم مورد قبول است یا بایستی هر ۳ را ارسال کنیم ؟

  با تشکر

  1. سلام

   پاسخ سئوال شما نیاز به بررسی توسط کارشناس ما دارد لذا خواهشمند است در تلگرام یا واتس آپ شماره ۰۹۲۰۷۱۱۲۹۸۰ سئوال و درخواست خود را ثبت نمائید.

 5. با سلام ، خدا خیرتون بده که اینقدر خوب همه چیز رو توضیح دادید و خدا انشاالله به کسبتون برکت بده . سوالی داشتم خدمتتون ، مجمع قبلی شرکت سهامی خاص ما در برج ۱ ، سال ۹۷ برگزار شده و طبیعتا تا الان مدت زمان ۲ ساله اعضاء هیات مدیره به پایان رسیده ، حال قصد تغییر آدرس داریم ، امکانش هست قبل از برگزاری مجمع تعیین اعضای هیات مدیره و تعیین سمت و … (به استناد ماده ۱۳۶ لایجه اصلاحی قانون تجارت که در اساسنامه هم آمده) قبل از انجام این ها و زودتر از همه این تغییر آدرس رو انجام بدیم ؟ چون بابت کاری در سازمانی بایستی هرچه سریعتر این تغییر آدرس رو انجام بدیم . بعد که آگهی این چاپ شد و به دستمون رسید بریم سراغ بقیه

   1. با تشکر از پاسخگوئی شما ، پس ماده ۱۳۶ لایجه اصلاحی قانون تجارت که در اساسنامه ما هم آمده چه می شود ؟ طبق این ماده مگر نمی شود برخی امور از جمله تغییرات را با همان هیات مدیره قبلی ولو پس از طی شدن زمان قانونی انجام داد ؟

    1. سلام

     طبق ماده ۱۳۶ ق ت امکان پذیر است ولی بهتر است ابتدا مدیران و زمان تصدی گری انها مشخص و تعیین شوند و سپس سایر امور پیگیری شوند

 6. سلام و خدا قوت .ما یه موسسه فرهنگی اجتماعی ثبت کردیم الان متوجه شدیم کدملی یکی از اعضا اشتباه خورده.اینم باید همونجوری پرش کنیم؟؟آخه تو یه قسمت زده سهامداران،ما که سهام دار نداریم یه سمن مردم نها دیگه سهامش کجا بوده؟؟

 7. با سلام . من درخواست تغییر اعضای هیات مدیره و سمتشان را نموده ام . درخواست با پیام””در تصمیمات صورتجلسه در سامانه گزینه دارندگان حق امضا درج نشده”” دوبار رد شده است . هر چند من در متن صورتجلسه نیز این موضوع را می نویسم . اگر ممکن هست راهنمایی بفرمایید چگونه رفع مشکل نمایم. ممنون

  1. سلام

   با توجه به پیغام ایراد، احتمالا موارد مربوط به حق امضا اعضا را بدرستی مشخص ننموده اید لذا لازم است بررسی مجدد و دقیق انجام گیرد.

 8. سلام میخواستم بدونم کسی که در مجمع عمومی عادی سالیانه دارای سمت بوده (منشی جلسه) میتواند همزمان به عنوان وکیل شرکت جهت مراجعه به اداره ثبت و امضاء و … در صورت جلسه معرفی گردد ؟ با تشکر

 9. با سلام
  من برای ثبت نقل و انتقال سهام شرکتم نام اشخاص را برای تعیین انتقال از شخص … به شخص … را نمایش نمی ده با اینکه اطلاعات اشخاص و ارتباط اشخاص به طور کامل وارد شده. برای برطرف شدن این مشکل باید چیکار کنم.ممنون می شوم راهنمائیم کنید.
  باسپاس

  1. سلام

   باید مراحل قبل را مجدد بررسی کنید و اگر مطمئن به درست بودن همه چیز هستید لطفا در زمان دیگری هم مجدد تلاش کنید شاید سامانه دچار تداخل باشه و اگر باز مشکل پابرجا بود به تلگرام ۰۹۲۰۷۱۱۲۹۸۰ پیغام دهید تا با any desk بررسی و راهنمایی شوید

 10. با سلام
  صورتجلسه تغییرات در خصوص تمدید هیئت مدیره مد نظر ماست در سامانه مجمع عمومی عادی سالانه را انتخاب کردیم و دستور جلسه انتخاب مدیران و تعیین وضعیت حق امضا را انتخاب نمودیم و صورتجلسات را به اداره شرکتها ارسال نمودیم ولی صورتجلسه بدلیل عدم ارسال رسید پذیرش صورتجلسه هیئت مدیره رد شده است در صورتی که در سامانه موقع نهایی نمودن فقط رسید پذیرش اینترنتی مجمع عمومی عادی وجود دارد متاسفانه در سیستم رسید پذیرش صورتجلسه هیئت مدیره وجود ندارد اگر امکانش هست لطف فرموده و راهنمائی کنید
  با تشکر و احترام

  1. سلام

   اولا باید مجمع فوق العادی عادی را انتخاب کنید و ثانیا در انتها باید نتیجه ارسال شده را که در دو تب برگ نمایش داده میشود را پرینت و به همراه مدارک به اداره ثبت شرکتها ارسال کنید تا بررسی شود

 11. سلام . ممنون از راهنمایی های قبلی که کردید و پوزش از درخواست کمک دوباره . سوالم اینه که جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تقسیم سود (تنها تصمیم تقسیم سود از محل سود انباشته) هم ثبت میشه؟ چون همچین گزینه تصمیمی اصلا نداره داخل تصمیمات نوع جلسه عادی بطور فوق العاده…. با عرض تشکر مجدد

 12. سلام وقت بخیر در صورتجلسه مجمع عمومی عادی برای انتخاب مدیران باید گزینه انتخاب و تعیین سمت هیات مدیره را بزنم و در تغییرات سمت افراد باید ویرایش بزنم یا جدید

 13. سلام . من میخوام یک صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده (شرکت سهامی خاص) بابت افزایش سرمایه ثبت کنم . هم نوع صورتجلسه رو درست یعنی مجمع عمومی فوق العاده انتخاب می کنم هم در بخش تصمیمات افزایش سرمایه + افزایش تعداد سهام رو انتخاب میکنم . اما در بخش اشخاص که میرسه و اشخاص رو هم وارد میکنم نمیذاره برم گام بعدی . میگه اشخاصی که به موجب این صورتجلسه تغییر کرده اند رو وارد کن . با این که افزایش سرمایه خب کسی تغییری نکرده. ممنون میشم راهنمایی کنین

 14. با سلام و احترام.
  ما یه شرکت مسئولیت محدود ثبت کردیم الان می خوایم دو تغییر(۱-تغییر محل شرکت ۲-تغییر روزنامه کثیرالنتشار) انجام بدیم. دو تا سوال داشتم: ۱- با توجه به متن اساسنامه شرکت تو قسمت وظایف مجمع عمومی فوق العادی اومده “الف: تغییر اساسنامه یا الحاق یا حذف یک یا چند موارد اساسنامه”، حال می خوایم بدونیم می تونیم هر دو تغییر رو تو یک صورتجلسه تغییرات وارد کنیم و ثبت بکنیم یا خیر(اگه میشه ممنون میشم اگه نمونه ای دارید برای ما ارسال کنید) ۲- روزنامه کثیرالنتشار ما روزنامه همشهری هستش که هزینش زیاده و الان می خوایم تغییرش بدیم ارزون ترین روزنامه کثیرانتشار چی هستش که ما از اون بهر ببریم. ممنون از راهنمایتون

 15. سلام بنده در قسمت کد پستی مشکل دارم برای پلمپ دفاتر کد پستی ثبت شده الان دوباره میخوام کد پستی تایید شده را ثبت کنم ولی پیغام میزنه که آخرین کد پستی وارد شده به اداره شرکتها فاقد کد پستی معتبر بوده ممنون میشم راهنمایی کنید یا با این شماره تماس بگیرید ممنونم ۰۹۱۷۰۰۵۷۷۱۱

  1. سلام
   شما باید از این پیش ثبت نام در صورت عدم اجازه ویرایش توسط سیستم کلا صرف نظر کنید و مراحل ثبت نام دفاتر را از نو انجام دهید

 16. سلام و ارادت. در صورتجلسه عادی سالیانه بعد از ورود مشخصات افراد از من میخواهد که مشخصات افرادی رو که تغییر می کنند رو وارد کنم. در صورتیکه تغییرات ندارم ولی اجازه ورود به مرحله بعد رو هم بهم نمیدهد. اگر راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

  1. با سلام و درود
   احتمالا مسیر و گزینه ثبت صورت جلسه را اشتباه انتخاب مینمایید شما میتوانیید برای دریافت راهنمایی بیشتر با شماره تلفن ۱۹-۲۲۲۶۸۹۱۷-۰۲۱ که مخصوص اداره ثبت شرکت هاس تماس حاصل نمایید
   موفق و پیروز باشید

 17. با سلام
  من خواستم صورتجلسه اصلاحی رو در سایت شرکت ثبت شرکتها ثبت کنم باید از کدوم قسمت اقدام کنم؟
  در روزنامه رسمی آگهی تاسیس شرکت ما اشتباه تایپی صورت گرفته که به اداره ثبت شرکتها مراجعه کردم و گفتند که باید صورتجلسه اصلاحی تنظیم و در سایت بارگذاری نمایید. میشه لطفا من رو راهنمایی کنید. ممنونم.

  1. با سلام
   شما میبایست صورت جلسه اصلاحی رو مثل صورت جلسه قبلی داخل سایت بارگذاری نمایید و همان مراحل را دوباره انجام دهید .
   موفق و پیروز باشید

 18. سلام
  موسسه خیریه ای هستیم که هیات امنایی است.
  طبق اساسنامه صورتجلسه مجمع عمومی عادی برای تغییر اعضا (هم حذف و هم اضافه) تنظیم شده
  اما در سایت ثبت، در قسمت تصمیمات جلسه برای تغییر اعضای هیات امنا چه گزینه ای را باید انتخاب کرد؟

  این موسسه هیات مدیره هم دارد که در صورتجلسه دیگری تنظیم شده.

  ممنون میشم برای تغییر اعضای هیات امنا راهنمایی کنید

  1. با سلام
   شما میتوانیید در سایت گزینه تغییر اعضایی هیت مدیره رو انتخاب نمایید ویا میتوانیید با شماره تلفن ۰۲۱۷۵۳۹۶۰۰۰ شماره ثبت شرکت ها میتوانیید راهنمایید بگیرید .
   موفق و پیروز باشید

 19. سلام
  بنده یک صورت جلسه تغییرات ثبت کرده ام، به اینصورت که یک نفر (با سمت مدیر عامل) از هیئت مدیره شرکت خارج شده است و یک نفر دیگر با همان سمت جایگزین شده است( هر دو نفر خارج از شرکا هستند و سهمی ندارند)

  اداره ثبت این کامنت رو برای من گذاشته:
  ” به دلیل عدم درج صحیح/کلیه مصوبات صورتجلسه در قسمت تصمیمات صورتجلسه در گام سوم پذیرش اینترنتی صورتجلسه در سامانه ، ،مدارک عینا عودت می گردد. ”

  در گام سوم دقیقا باید چه مواردی انتخاب شوند؟
  با تشکر

  1. سلام

   احتمالا اطلاعات را ناقص قید نموده اید باید همه موارد را بدرستی از روی مدارک تهیه ، تکمیل و ارسال کنید
   انشاالله که مشکلتان برطرف میشود

  1. باسلام و درود
   برای انحلال شرکت باید حضوری به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و فرم انحلال رو پر نمایید و فرم های تسویه بیمه و مالیات را دریافت نمایید برای دریافت راهنمایی بیشتر میتوانیید با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۲۴۵۶۴ با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید
   موفق و پیروز باشید

 20. با سلام من میخوام ثبت تغییرات آدرس شرکت بزنم ولی به محض اینکه اطلاعات پر میکنم اجازه رفتن به مرحله بعد را به من نمی دهد و من را ارجاع میدهد به سایت پست که دراون سایت هم هرچی کد مکانیزه و پیگری را میزنم میگه نامعتبر هست ….میشه راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم

  1. با سلام و درود
   مراحل انجام شده توسط شما درست میباشد احتمالا سامانه با مشکل مواجه شده است لطفا مجدد ارسال نمایید فقط لازم به ذکر میباشد که کد پستی وارد شد حتما صحیح باشد .
   موفق و پیروز باشید

  1. با سلام و درود
   بله شما میتوانیید دوباره اصلاح نمایید اما میبایست تمامی مراحل را از اول طی نمایید اما لازم به ذکر میباشد که اشتباه در چه قسمتی باشد برای دریافت راهنمایی بیشتر متوانیید با شرکت های ثبتی مشورت بگیرید
   موفق و پیروز باشید

 21. سلام
  در مورد تمدید اعضای هیات مدیره بعد از دوسال در شکرت سهامی خاص آیا لازم هست که بازرسین هم دوباره تعیین شوند؟
  حق امضا تغییری نکرده آیا لازم است که دوباره تعیین شود؟

  1. با سلام
   شما میبایست پرینتی که سامانه به شما میدهد با متن صورت جلسه و مدارک مدیر عامل و اعضا به اداره پست ارسال نمایید برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانیید راهنمای سامانه رو مطالعه نماید
   موفق باشید

 22. عرض سلام و خسته نباشید
  بنده قصد انحلال شرکت مسئولیت محدود دارم، برای سمت مدیر تصفیه، امکانش هست خودم و یا شخصی از شرکت انتخاب کنم؟
  ممنون

 23. سلام وقتتون بخیر
  من تغییر آدرس شرکت رو ثبت کردم در سایت و تمام مدارک رو ارسال کردم ولی زمانی که کد رهگیری پستی رو وارد کردم پیغام زیر رو داد و الان که یک هفته میگذره همچنان همین پیغام رو میده
  خطا در دریافت اطلاعات از سامانه رهگیری مرسوله پستی
  شماره مرسوله: ۲۲۲۵******************************۰۳۱۱۱
  جهت رهگیری مرسولات پستی به سایتnewtracking.post.ir مراجعه نمایید
  به سایتی که نوشته هم میرم تحویل داده شده ولی همچنان همین پیغام رو در پیگیری میبینم . چکاری باید انجام بدم و چه مشکلی ایجاد شده ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. سپاس

 24. سلام
  من آگهی تغییرات هیت مدیره داشتم و در سایت ثبت کردم و بردم اداره پست حالا یه کد پستی داده میگه باید تو سایت ثبت بشه ؟!! تا پیگیری بشه
  تو سایت جایی نداره ک کد پستی رو ثبت کنیم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 25. با سلام

  من به صورت اینترنتی یک صورت جلسه تغییر آدرس رو ثبت کردم ولی در هیچ قسمتی به بنده رسید پذیرش اینترنتی را نمیدهد (همانند سالهای قبل) که بر روی پاکت بچسبانم و به اداره کل ثبت شرکت ها ارسال کنم. در سایت گفته بودین که از صفحه شماره پیگیری یک پرینت گرفته و برای اداره ثبت شرکتها بفرستید. منظورتان اینست که از صفحه پذیرش نهایی که اطلاعات پستی را هم در همان صفحه باید وارد کرد یک پرینت گرفته و یکی در داخل پاکت و یکی در خارج پاکت چسبانده و به همراه مدارک و پوشه برای اداره کل ثبت شرکتها ارسال کنیم؟ این صفحه ای که میفرمایید هیچ شباهتی به رسید پذیرش اینترنتی ندارد و روی آن بارکد شماره پیگیری هم وجود ندارد و تنها شامل کد پیگیری، مشخصات شرکت، زمان ثبت و قسمتهایی برای ورود اطلاعات مرسوله پستی دارد.

  با تشکر از سایت خوبتون

 26. با سلام زمانی که که در ثبت اسناد تغییرات صورت جلسه برای مثال کد پستی تغییر کرد بعد از تایید نهایی چه مراحلی باید انجام بدیم پست باید بریم یا ثبت شرکت ها چه مدارکی میخواد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 27. سلام
  برای افزایش سرمایه اولیه شرکت مسئولیت محدود قدام کردم کلیه مراحل را انجام دادم
  اما در انتها که پرینت تغییرات رو میگیرم مینویسه

  مدیر عامل با وارد کردن ۰ ریال به صندوق شرکت سرمایه خود را از ۰ به ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال افزایش داد
  در صورتی که سرمایه اولیه شرکت ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ بوده و در صورتجلسه متن صحیح رو بنده نوشتم

 28. سلام شرکت سهامی خاص هستم تمام مراحل رو تا این قسمت تعیین سهم بدرستی ورود اطلاعات کردم در این مرحله که باید برای اشخاص سهم مشخص کنم فیلد انتخاب اشخاص خالی هست و افراد را نشان نمیدهد از کجا باید پیگیری کنم وقتی سایت مشکل داشته باشه

  1. باسلام خدمت شما
   لطفا جهت دریافت پاسختان با شماره تلفن ۲۲۷۲۴۵۶۴-۰۲۱ داخلی ۱ واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمائید.موفق باشید.

   1. با سلام
    باید در قسمت قبل چنانچه فردی غیر از سمتی که در جلسه دارد(مانند ناظر جلسه) سهامدار نیز باشد؛ اسم آنرا آن فرد را دوبار وارد نمایید و بار دوم سمت را سهامدار وارد کنید

 29. فاصله زمانی از تاریخ صورت جلسه (انحلال) تا زمان ثبت آن در سایت ثبت شرکت ها.
  با توجه به اینکه من از ارشاد هم مجوز انحلال بگیرم ممکن هست چند روزی پس از تاریخ صورت جلسه زمان ببرد . می خواستم بدانم تا چند روز بعد از تاریخ صورت جلسه می شود در سامانه ثبت شرکت ها درخواست داد
  ممنون

 30. با سلام و خسته نباشین در قسمت تصمیمات گام سوم برای تغییر سمت اعضا هیئت مدیره باید چه تصمیماتی را بزنم ایا باید علاوه برانتخاب و تعیین سمت هیئت مدیره و تعیین وضعیت حق امضاء ریال تغییر نوع عضویت هیئت مدیره رو بزنم یا خیر ممنونم.

 31. با سلام
  خسته نباشید و روز بخیر
  آگهی تغییرات ارسال کردم و به دلیل فاقد پذیرش اینترنتی هیئت مدیره در سامانه رد شده است و منظور از این مورد نفهیمدم لطفا راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

 32. سلام
  من تمام مراحل رو انجام دادم و شماره پیگیری رو دریافت کردم فقط اینکه فراموش کردم از صورتجلسه پیرینت بگیرم , چه جوری باید به صفحه صورت جلسه برم و پیرینت بگیرم؟

  1. سلام گمونم باید برید لغو درخواست بزنید و شماره پیگیری اینارو وارد کنی و پرینتو بگیری یا جایی اشتباه کردی درست کنی و دوباره پذیرش نهایی بزنید

 33. سلام وقت بخیر
  من صورت جلسه هیئت مدیره برای تعیین سمت و دارندگان امضای مجاز را کامل کردم در قسمت مدارک مورد نیاز نوشته:
  ۱. در صورت لزوم ارائه مجوز از مراجع ذی صلاح
  ۲. در صورتی که جلسه هیئت مدیره با حضور اکثریت اعضا تشکیل شده باشد، ارائه تعهد هیئت مدیره بر رعایت تشریفات دعوت از غایب جلسه وفق اساسنامه شرکت الزامی است.
  مورد یک چه مدرکی میشه؟ من قبلا صورت جلسه تغییرات (انتخاب مدیران و بازرسین) رو فرستادم، چنین مدرکی ازم نمی خواست. الان باید چه مدرکی بفرستم؟
  در مورد ۲، در جلسه هیئت مدیره کلیه اعضای هیئت مدیره حضور داشتند، ولی کلیه سهامداران و شرکا حضور نداشتند، در این صورت مدرک مورد ۲ شامل حال صورت جلسه میشه که بفرستم؟ در ضمن این چه مدرکی هست و از کجا باید تهیه کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  با تشکر از شما.

  1. سلام منظور این است که مجوز فعالیت شما از چه مرجعی صادر شده ؟ اتاق بازرگانی ؟ صنعت و معدن ؟
   شکا در حالت کلی باید دفتر صورتجلسه داشته باشید و صورتجلسه ها را پس از ثبت درصورت مهم بودن مثل مجمع فوق العاده و یا تغییرات بصورت الکترونیکی به سامانه انتقال دهید. در این مورد هم شما باید در صورتجلسه غیبت شرکا را بنویسید
   موفق باشید

 34. سلام دارم برای شرکتم ک سهامی خاص هست تغییرات انجام میدم ولی تو قسمت نقل و انتقال فیلد انتخاب اشخاص کسی رو نمایش نمیده ، لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  1. سلام دوست عزیز ضمن سپاس از همراهی شما.در خصوص مواردی که در سامانه ثبت پیش می آید باید با همان سازمان هماهنگ کنید تا اطلاعات دقیق تری به شما ارائه دهند.

 35. وقت بخیر .آیا برای تغییر مدیر عامل یا اعضاء هیئت مدیره همچنان به اقرار نامه رسمی و گواهی عدم سوء پیشینه نیاز است یا فقط قید در صورت جلسه کافی است؟

 36. با سلام. در خصوص تمدید اعضای هیئت مدیره و بازرسین شرکت سهامی خاص لطفا راهنمایی کنید. اگه امکانش هست متن صورتجلسه متناسب با تمدید اعضای هیئت مدیره و بازرسین را قرار دهید. با تشکر از سایت خوب شما و راهنمایی های ارزسشمند آن.

  1. سلام دوست عزیز .تا جایی که اطلاع دارم باید از سامانه ثبت شرکت قسمت تغییرات صورتجلسه ای مبنی بر اطلاعات کامل اعضا و بازرسین و مدت کار آنها ارسال نمایید.

 37. سلام وقت بخیر عذر میخوام من تمامی مراحل رو رفتم ولی در انتها کد رهگیری و رسید پذیرش اینترنتی برام نیومده فقط وضعیت نوشته : پذیرش نهایی توسط متقاضی . من از کدوم قسمت میتونم رسید اینترنتی ش رو بگیرم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .

 38. سلام یه شرکت مرغ داری با مسئولیت محدود داریم برای تغییر مدیر عامل بدون حضور وی(در جلسات شرکت نمیکند)باید کدام نوع صورتجلسه و تصمیم جلسه را در سامانه ثبت تغییرات وارد کنیم

  1. سلام دوست عزیز فرم ۱۱ صورتجلسه هیأت مدیره در خصوص انتخاب و تعیین سمت اعضاء هیأت مدیره و تعیین دارندگان حق امضاء در شرکت به شما کمک خواهد کرد. موفق باشید

 39. سلام
  در صورت انحلال شرکت آیا در قسمت اطلاعات اشخاص در صورتیکه مدیر تصفیه جز شرکا نباشد، نام مدیر تصفیه هم باید بیاید.

  با تشکر

  1. بله باید اطلاعات مدیران تصفیه قید شود طبق ماده ۲۰۹ ق تجارت تصمیم راجع به انحلال و اسامی مدیران تصفیه و موارد دیگر که در این ماده گفته باید به مرجع ثبت شرکت ها اعلام شود.

 40. سلام ما یک شرکت سهامی خاص قدیمی هستیم برای تمدید جواز تاسیس و مدارک دیگه به اداره ثبت مراجعه کردیم که گفتند باید از طریق سامانه انجام بگیره. حالا من سئوال داشتم که آیا من بدون ثبت پذیرش باید مستقیمااین مراحلی که شما گفتید روو اجرا کنم؟ ممنون میشم سریع جواب بدید.

  1. سلام کاربر گرامی شما برای انجام مراحل اینترنتی بایستی اطلاعات سرمایه را وارد کنید پس نیاز است که اول ثبت پذیرش را انجام دهید. البته شما بیان نکردید که آیا قبلا عدم فعالیت بوده یا به چه علت جواز را مجدد انجام میدهید. موفق باشید.

 41. سلام تغییرات تعاونی دارم و نمی دونم چکار کنم دوس ندارم بدم بیرون کلی پول ازم میگیرن توروخدا کمک.. کمک..
  یه مجمع عمومی فوق العاده تصویب اساسنامه بهمراه اساسنامه جدید و یه مجمع عمومی عادی سالیانه دارم میگن باید همه اینا وارد بشن ولی هر بار میرفتم فقط می تونم یکی از این دوتا مجمع وارد کنم توروخدا کمکم کنین ۴ ساله تعاونی قبل از بهره برداری بوده و تا الان کلی هزینه کردیم بدون یک ریال سودددد

  1. سلام کاربر گرامی. در سوالتون شفاف توضیح داده نشده که مشکل چیست. لطفا یا سوال رو کامل بیان کنید در این سامانه persianhesab.com/soal و یا از مشاوره کارشناسان مالی ما با شماره ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸ تماس گرفته و استفاده کنید.

  1. سلام کاربر گرامی. قطعا همنطور است وقتی اعلام شده که ثبت نام اینترنتی است پس حضور فرد در قبل از مراحل انجام عملیات ، کاری مفید نیست. عنوان شده است که ” باید به صورت الکترونیکی اطلاعات و تصمیمات جلسه را در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir/ وارد کنید و کد رهگیری ارسال اطلاعات را دریافت کنید و با سایر مدارک ذکر شده به ثبت شرکتها مراجعه کنید .”
   سپاس از همراهی شما موفق باشید

 42. با سلام :
  من تازه وارد شغل دوست داشتنی حسابداری شدم در زمینه حمل و نقل و هیچ آگاهی ندارم بابت ارسال ارزش افزوده یا اینکه چه مواردی در خرید و فروش فصلی اعلام می شود و یا چه جور فعالیت هایی را در دفاتر ثبت می کنیم
  لطفا راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام