چگونه اطلاعات مالیاتی خود را افزایش دهیم؟

0
2603

آموزش مالیات

سلام به همه شما عزیزان. در روزهای قبل در یکی از مطالب فرمی قرار داده شد تا نظر شما عزیزان در خصوص مطالب سایت را دریابیم. اکثر دوستان تمایل داشتند آموزش مالیات و مطالب مرتبط با آن  منتشر شود. اهمیت قوانین مالیاتی و مطالب مرتبط با آموزش مالیات به قدری در بین حسابداران زیاد شده است که اگر رتبه بندی کنیم آموزش حسابداری در رده بعد از آموزش مالیات قرار دارد. امروز به شما خواهیم گفت که چگونه مالیات را یاد بگیرید.

ورود به مبحث مالیاتی بسیار جامع است. درواقع وقتی کسی به ما می گوید که می خواهم مالیاتی یاد بگیرم از او می پرسیم که بیشتر کدام قسمت در اولویت شماست؟ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم یک ماده با جامعیت بسیار بالاست. در واقع یرخی از مواد قانون به قدری گسترده هستند که میتوان به عنوان منبع از آن یاد کرد.

قانون مالیات های مستقیم دارای پنج باب می باشد:

 باب اول اشخاص مشمول مالیات قانون مالیاتهای مستقیم- شامل ۲ ماده قانونی
• باب دوم مالیات بر دارائی قانون مالیاتهای مستقیم- شامل ۴۹ ماده قانونی
• باب سوم مالیات بردرآمد قانون مالیاتهای مستقیم- شامل ۸۰ ماده قانونی
• باب چهارم در مقررات مختلفه قانون مالیاتهای مستقیم- شامل ۸۷ ماده قانونی
• باب پنجم سازمان تشخیص و مراجع مالیاتی قانون مالیاتهای مستقیم- شامل ۶۴ ماده قانونی

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

قانون مالیات های مستقیم در کنار خود قانون مالیات بر ارزش افزوده را دارد که به شرح زیر است:

• ۱- کلیات و تعاریف – شامل مواد قانونی ۱ الی ۱۱
• ۲- معافیتها – شامل مواد قانونی ۱۲ الی ۱۳
• ۳- ماخذ ، نرخ و نحوه ی محاسبه ی مالیات – شامل مواد قانونی ۱۴ الی ۱۷
• ۳- ماخذ ، نرخ و نحوه ی محاسبه ی مالیات – شامل مواد قانونی ۱۴ الی ۱۷
• ۴- وظایف و تکالیف مودیان – شامل مواد قانونی ۱۸ الی ۲۳
• ۵- سازمان مالیات بر ارزش افزوده و وظایف و اختیار آن – شامل مواد قانونی ۲۴ الی ۳۳
• ۶- سایر مقررات – شامل مواد قانونی ۳۴ الی ۳۷
• ۷- عوارض کالا ها و خدمات – شامل مواد قانونی ۳۸ الی ۴۰
• ۸- حقوق ورودی – شامل مواد قانونی ۴۱ الی ۴۱
• ۹- سایر مالیات ها و عوارض خاص – شامل مواد قانونی ۴۲ الی ۵۳

آموزش مالیات

ولی این قوانین به تنهایی در اجرا به کار نخواهد آمد. اگر برروی هریک از لینکهای موردد نظر قوانین کلیک بفرمایید خواهید دید که متن قانون را به همراه کلیه بخشنامه ها و آیین نامه های همراه قرار دارد. برخی از قوانین وجود دارد که شاید دارای ابهاماتی در اجرا هستند. مواردی که نیاز هست تا آیین نامه، دستورالعمل و یا بخشنامه ای در کنار آن ابلاغ شود. برای مثال ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم از فصل چهارم از باب چهارم قوانین مختلفه به موضوع معاملات فصلی اشاره دارد. قانونی که در نگاه اول گزارشی از عملکرد کلی یک واحد تجاری می باشد و برای سازمان امور مالیاتی بسیار اهمیت دارد.

این مطلب را هم بخوانید:  هزینه های قابل قبول باید این ۱۰ شرط را داشته باشند

در سایت ما مطالب بسیار زیادی در خصوص شمول یا عدم شمول و جرائم و تاریخ پرداخت های آن هم به صورت فایل متنی و هم فیلم و فایل صوتی وجود دارد. که برای استفاده از آن کافیست در قسمت جستجوی صفحه اول پرشین حساب، عنوان را تایپ نمایید تا برایتان صفحات مورد نظر را باز نماید.
افرادی که تمایل به یادگیری امور مالیاتی و شرکت در بخش آموزش مالیات دارند لازم است تا از همین لحظه شروع نمایند. اگر حداقل هر شب یک قانون مالیاتی را مرور و مطالعه نمایید در گذشت کمتر از چندین ماه  با تمام قوانین آشنا شده و با مرور آن این قوانین فرار در ذهن شما تثبیت خواهد شد.

بسیاری از افراد هستند که به دنبال معرفی کتاب یا منبع معتبری برای یادگیری قوانین هستند. باید این افراد را با سازمان امور مالیاتی آشنا نمود. چرا که هیچ منبعی معتبر تر از سازمان امور مالیاتی نیست. هرچند متاسفانه برخی از بخشنامه ها بلافاصله بعد از ابلاغ در سایت قرار نمیگیرد اما به هرحال از دیگر منابع اعتبار بیشتری دارند.

کتاب صفرتاصد آقای میثم حاجی محمدی که در مسیر گذر از چاپ سوم می باشد نیز در استفاده از نکات مهم این قوانین هم میتواند به علاقه مندان کمک نماید. اما در کل آموزش مالیات مبحثی است که شرط اول آن علاقه است. مطالب مالیاتی بسیار فرار هستند و نیاز به تمرین و مطالعه مداوم دارد.

لینک زیر اپلیکیشن پرشین حساب است که میتوانید بر روی گوشی خود نصب کرده و در هر زمان به مطالب مالی و مالیاتی پرشین حساب دسترسی داشته باشید. در کنار این نرم افزار و یکی دیگر از راههایی که علاقه مندان خاص خود را جذب نموده است جلسات حضوری دوره صفر تا صد مالیات است که سیزدهمین دوره خود را پشت سر میگذارد. این جلسات از جمعه ۱۳بهمن ماه آغاز خواهد شد و تمامی نکات از ابتدا تا انتهای آموزش مالیات را در بر دارد. پیشنهاد ما به شما استفاده از مشاوره قبل از شرکت در این دوره هاست. مشاوره هایی که باعث می شود تا اطلاعات کاملی از بازدهی این دوره به دست آورید و بعد تصمیم گیری نمایید.

این مطلب را هم بخوانید:  هزینه عیدی و پاداش تا چه میزان برای دارایی قابل قبول خواهد بود؟

برای دریافت مشاوره از طریق یکی از راههای زیر با مسئولین مربوطه در ارتباط باشید.

۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸                ۰۹۲۱۶۴۵۰۸۴۵                              ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰

@persianhesab5@                                                          persianhesab4

دانلود اپلیکیشن پرشین حساب 

صفر تا صد آموزش مالیات

دوره حضوری صفر تا صد مالیات

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here