فیلم آموزش حسابداری معاوضه داراییهای مشابه

0
2741

معاوضه داراییهای مشابه

سلام دوستان عزیز پرشین حساب. یکی از مباحث آموزش حسابداری که در جهت یادگیری  حسابداری مورد استفاده قرار میگیرد مبحث مربوط به معاوضه داراییهای مشابه و غیر مشابه است. دارایی از ارکان اصلی معادله حسابداری است. معادله ای که در آن با ترکیب بدهی ها و حقوق صاحبان سهام برابری و نابرابری حسابها مشخص می شود.

در روند اجرای کار حسابداری ممکن است مدیریت تصمیم به تغییر، خرید یا معاوضه دارایی های خود داشته باشد.  این مورد هم مانند هر عمل دیگری نیاز به اجرای اصول و استاندارد های حسابداری دارد.  دارایی ها با توجه به ماهیت خود امکان معاوضه با شرایط خاص خود را دار د. مثالی که در قالب یک فیلم آموزشی برای شما مطرح شده است نمونه ای از معاوضه دارایی های نامشهود است.

دارایی نامشهود طبق تعریفی که دارند به آن دسته از دارایی هایی اطلاق می شوند که شاید قابل رویت نیستند اما به دلیل ارزش بالایی که برای مجموعه به همراه دارد باید در ترازنامه ارزش گذاری و ثبت شود. این دارایی ها هم همانند دیگر دارایی ها امکان هرگونه تغییر را دارد. مثال زیر برای شما مطرح می شود تا شما بتوانید مطلب معاوضه داراییهای مشابه را به راحتی درک کنید.

شرکتی دارای یک نرم افزار اطلاعاتی می باشد و به دلایل کاری و تصمیمات مدیریتی لازم است تا نرم افزار خود را با نرم افزاری دیگر تعویض نماید. بابت این معاوضه اطلاعات زیر در دست قرار دارد:

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

بهای تمام شده نرم افزار قدیم ۵۰میلیون با استهلاک انباشته ۵میلیون و ارزش متعارف ۵۲میلیون که با نرم افزار جدیدی به بهای تمام شده ۵۸میلیون و استهلاک انباشته ۶میلیون و ارزش منصفانه ۵۱میلیون .

این مطلب را هم بخوانید:  حسابدارانی که کارمند نیستند بدانند!

از بابت این نرم افزار شرکت ۱میلیون نیز اضافه پرداخت کرده است چرا که نرم افزار به ارزش حال حاضر باید ثبت گردد. طبق اطلاعاتی که وجود دارد نحوه ثبت حسابداری رویداد مذکور در فیلم زیر توسط سرکار خانم دکتر ابراهیمی توضیح داده شده است.

این فیلم بخشی از آموزش های حسابداری پایه و کاربردی حسابداری تیم پرشین حساب است. این نمونه آموزش ها در  آپارات پرشین حساب به نشانی www.aparat.com/persianhesab  به صورت گسترده قرار دارد. اگر احساس میکنید در بخشی از امور اجرایی حسابداری  نیاز به آموزش دارید  فقط کافیست درخواست خود را برای ما ارسال نمایید تا در همان مورد برایتان مطالب و فیلم های آموزشی تیم پرشین حساب را ارسال نماییم. به این منظور از فرم زیر استفاده کنید و در یک جمله نکاتی که تمایل به یادگیری در آن را دارید بیان نمایید. لطفا نام کارشناس سایت( مرضیه خیری ) را در متن خود لحاظ فرمایید تا روند بررسی درخواست شما سریع تر انجام گیرد. با تشکر فراوان از شما عزیزان .

دیگر فیلم های آموزشی که بیشترین بازدید را داشته اند:

ارتباط با ما

 

دوره جامع غیرحضوری حسابداران ثروت آفرین

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here