شما از ثروتمند ساختن مدیر خود خسته شده اید؟

0
1045

حسابدار
حسابدار

سلام به همه دوستان خوب پرشین حساب.
یکی از سوالاتی که تقریبا همه روزه از سمت کاربران مطرح میشود و پاسخ و مشاوره آن را خواهان هستند در خصوص روش های موفقیت و پیشرفت شغلی است.

افراد معمولا کارمندان جزء هستند که بیشتر از همه در محیط کار خود فعالیت دارند ولی کمترین مزد را دریافت میکنند. حسابدارانی هستند که زمان زیادی را برای افزایش سود شرکت صرف میکنند ولی تنها یک حقوق مختصر دریافت میکنند و یا حتی افرادی هستند که به هیچ وجه حسابداری و حرفه ی حسابداری را فرا نگرفته اند ولی با یک مشاوره جزئی که آن را تجربی آموخته اند حقوقی دریافت میکنند که یک نیروی کار در همان شرکت با ۳۰ روز کار طبق ساعت اداره کار باید دریافت کند.
این موارد تماما از انواع مختلف نارضایتی های در یک شرکت و سازمان خواهد بود که شاید کمترین دقتی از سمت مدیریت به آن میشود ولی در صورت ادامه دار شدن این موضوع، بازده شرکت کم خواهد شد.

حسابدار

مدیران لازم است توجه داشته بباشند که در محیط کار نباید رویدادی باعث ناراحتی نیروی کار و به خصوص حسابدار  شود. یک حسابدار، یک کارشناس، یک نیروی فروش و یا یک نیروی خدماتی که همگی در جهت پیشرفت واحد مذکور در تلاش هستند نباید کوچکترین مورد، نارضایتی آنان را فراهم کند. برخی معتقدند که چرا ما با یک حقوق جزئی و ثابت باید خود را به زحمت بیاندازیم تا مدیران ثروت خود را بیافزایند؟

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

مدیرانی که با رفتارشان این تئوری را در ذهن زیردستان خود شکوفا میکنند چه ویژگی هایی دارند؟

این مدیران معمولا ساعت حضورشان در موسسه کوتاه است. نه برای اینکه به امور خارج از موسسه برسند بلکه برای اینکه کارهای شخصی خود را انجام دهند. وقتی نیروی کار خود را در جایگاهی میبیند که برای مثال با ۱۰ دقیقه تاخیر با او به بدترین نحو برخورد میشود ولی مدیریت حتی حضورش در موسسه برای امور کاری است و به نیروی کار خود به عنوان یک دستگاه نگاه میکند، از مشکلات و مسائلی که برای نیرویش رخ داده بی اطلاع است؛ این زمینه ایجاد خواهد شد که برای چه زحمت بیشتر از وظیفه انجام دهم؟

این مطلب را هم بخوانید:  26 دستورالعمل برای انبارگردانی

حسابدار

 

به نظرم یکی از تاثیر گذارترین موارد برای پیشرفت در محیط کار، ایجاد محیطی دوستانه برای کارمندان است. حسابدار و یا به طور کلی کارمند نباید احساس کند که از او استفاده ابزاری میشود. زمانی که نیروی کار با تمام انرژی و تفکر خود وظیفه محوله اش را انجام دهد کیفیت و کارایی بهتری در مقایسه با زمانی ایجاد میشود که، ناراحتی فکری برای او ایجاد شود.
بهتر است مدیران چه آنان که حجم فعالیت بسیار زیادی دارند و چه آنان که با صرف کوتاه ترین وقت میتوانند امورشان را پیگیری کنند، هر از گاهی با نیروی خود احوال پرسی نموده و جویای مواردی که در مدت گذشته در محیط کار برای او پیش آمده است، باشد. این اقدام باعث میشود تا افراد احساس کنند برای کسی کار میکنند و ثروت او را افزایش میدهند که به فکر کارمندان خود است. اگر تلاشی شد و ثروت مدیریت و نام موسسه پیشرفت کرد این به پاس زحمات کارمندان بوده است.

شاید پرداخت مبلغی هرچند جزئی در مناسبتی خاص ( مثلا عید ) و یا به صورت غیر نقدی و یا حتی موارد تشویقی بسته به ماهیت واحد تجاری، به کارمندان، بتوانند انگیزه آنان را افزایش داده و در طولانی مدت باعث افزایش سود شرکت شود.

امیدوارم در کنار تلاش های بی وقفه تان در کار، مدتی از زمان خود را صرف آرام نگه داشتن جو محیط کار صرف نمایید و در این خصوص مطالب ما به شما کمک کند.

موفق و سربلند باشید

مطالب مرتبط در سایت ما

حسابداری در ایران: کارمندی یا مدیریتی؟

خانم یا آقا بودن در استخدام حسابدار بی تاثیر است!

در شغل حسابداری کدام بخش پولسازتر است؟

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here