یک داستان تلخ از بیمه ی بیکاری یک کارمند….

4
1325

بیمه ی بیکاری

بیمه ی بیکاری
با سلام خدمت شما کاربر گرامی من مینا شمس هستم نویسنده پرشین حساب ، امروز در مورد مطلب ناراحت کننده ای صحبت می کنم که متأسفانه بعضی از حسابدارن انجام می دهند؛ امروز یکی از همکاران با من تماس گرفت؛ سابقه کاری ایشان در حسابداری خیلی بیشتر از من است ولی…

 

از من در مورد این بیمه  سؤال کرد؛ متعجب شدم گفتم برای کسی لازم دارید؟ گفت نه من یک بار دیگه از بیمه ی بیکاری استفاده کردم و میخام اگر بشه دوباره استفاده کنم.به من هم پیشنهاد این کار را داد. من بهش گفتم ترجیح می دهم در این شغل پیشرفت کنم و قصد این کار را ندارم که با دانستن قوانین از آنها سوء استفاده کنم.

 

به هر روی جهت آشنایی شما کاربر عزیز با قانون و شرایط دریافت بیمه بیکاری تأمین اجتماعی با دریافت دو پی دی اف زیر می توانید با تعریف بیکاری؛ شرایط؛ میزان؛مدت دریافت بیمه بیکاری تأمین اجتماعی اشنا شوید.ضمن تاکید بر این نکته که بیکاری پایان راه نیست. بیمه بیکاری به عنوان یکی از حمایت‌های تامین اجتماعی است و صندوق تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر، به بیمه شدگانی که طبق مقررات این قانون موقتاً بیکار می‌شوند، مقرری بیمه بیکاری پرداخت کند.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

 

سؤال همکارم این بود:

من قبلا یکبار از بیمه بیکاری بمدت ۱۸ماه استفاده کرده ام برای بار دوم بیکار شده ام که سازمان تامین اجتماعی بااستنادبه این که من قبلا از مزایای بیکاری استفاده کرده ام از پرداخت بیمه بیکاری جلوگیری کرد من در مجموع ۱۰۸ماه و۷روز سابقه دارم چکار کنم که بتوانم بیمه بیکاری دریافت نمایم درضمن اینجانب متاهل میباشم ودوماه بیکار هستم هر جا که میروم چون سنم ۳۵ سال میباشد کار نمیدن

این مطلب را هم بخوانید:  مجموعه پاسخ های جامع به سوالات مالیاتی مودیان

 

پاسخ به این سؤال:

از ۲۵ تا ۱۲۰ ماه سابقه بیمه به متأهلین یا متکفلین ۱۸ ماه مقرری بیمه بیکاری تعلق می گیرد.که شما مدت مذکور را استفاده نموده اید.

 

آنچه در فایل اول مطالعه خواهید کرد:

مشمولین دریافت مقرری بیمه بیکاری

گروه‌هایی که از شمول قانون بیمه بیکاری مستثنی هستند

اقدامات لازم برای اعلام وضعیت بیکاری

شرایط لازم برای دریافت مقرری بیمه بیکاری

شرایط قطع مقرری بیمه بیکاری

مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری

 

 

دانلود رایگان: پی دی اف بروشور شرایط استفاده از مزایای قانون بیمه بیکاری

 

 

فایل دوم :

حاوی یک فلوچارت راهنمای مراحلی است که یک فرد برای دریافت بیمه بیکاری باید طی کند.

 

دانلود رایگان: پی دی اف فلوچارت گردش کار متقاضی بیمه بیکاری

 

در پایان دستاورد شما کاربر عزیز از مطالعه دو پی دی اف ضمیمه؛

با مطالعه متن شما کاربر عزیز با قانون و شرایط دریافت بیمه بیکاری تأمین اجتماعی؛ تعریف بیکاری؛ میزان؛ مدت دریافت بیمه بیکاری تأمین اجتماعی آشنا شده اید.

با آرزوی موفقیت شما کاربر عزیز پرشین حساب

4 دیدگاه ها

  1. سلام
    ممنون از سایت خوبتون .
    خانم شمس به متنی که نوشتبد یکم دقت کنید . اولا مثل خبرنگار ها یه تیتر زدین که توجهات رو جلب کنید بعد توی متن چیز خاصی وجود نداره .
    ثانیا دوست و همکار شما ۱۰۷ ماه سابقه کار داره در بدترین شرایط الان باید رئیس حسابداری باشه .واقعا عجیبه که نوشتید چون ۳۵ سالشونه کار نمیدن ?

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here